Огляд CEntrance MixerFace R4R. Не аудіофілами єдиними.

12 июля 2019 г.
58
0
Обзоры
Огляд CEntrance MixerFace R4R. Не аудіофілами єдиними.

Компанія CEntrance - давно не новий гравець на світовому аудіоринку. Визнання і довіру аудіофілів вона здобула не кількістю, а якістю - новинки компанії виходять нечасто, але щоразу це виважене рішення, що пропонує незмінну якість, але відрізняється набором можливостей, а отже і сценарієм використання. От і зараз виробник, не поспішаючи і не рекламуючи на кожному кроці новинку ще до її офіційного виходу, спокійно випустив девайс, про який і поговоримо сьогодні - CEntrance MixerFace R4. Щоправда, цього разу було вирішено змінити фокус з розбещених топами аудіофілів на загартованих довгими турами музикантів - адже девайс призначений перш за все для запису звуку, про що говорить і напис на корпусі - mobile recording interface. І справді, якщо записувати звук на ходу, важливими стають і розмір, і вага та ергономіка, і джерело живлення, адже далеко не завжди можна знайти розетку поблизу, а коли пристрій живиться від і без того не безкінечної батареї ноутбука, запис може закінчитися значно швидше, ніж планувалося. Маючи значний досвід в аудіо, CEntrance випустили наскільки це можливо, компактний і автономний пристрій. Так сталося, що я не музикант, відтак огляд пристрою за своїм спрямуванням буде коротким.

По суті, R4 являє собою мобільний аудіоінтерфейс 2х2. Хоча з роллю основного в домашній студії R4 теж справляється досить непогано - надто якщо ваші вимоги не професійні. Підтримується 16, 24 та 32-бітний запис з частотам дискретизації 44,1 кГц, 48 кГц, 88,2 кГц, 96 кГц, 176,2 кГц і 192 кГц. Інтерфейс пристрою більш подібний на мікшери, відтак процес запису та моніторингу є зручним та інтуїтивно зрозумілим.

Передня панель має 6 регуляторів. 

Кожен канал має свій власний рівень підсилення (позначені Gain 1 та Gain 2 відповідно) для вбудованих мікрофонних передпідсилювачів. Допомагають регулювати підсилення для фільтрації сторонніх шумів сигнальні світлодіоди. Коли сигнал перевищує -40 dB, світиться діод наявності сигналу, при -6 dB піковий. Канали мають перемикачі для вибору імпендансу, а також фільтри ВЧ. Крім того, кожен канал має регулятор Channel/USB для регулювання кількості вхідного сигналу порівняно з сигналом, що відтворюється під час моніторингу запису. Ручка Aux 3/4 призначена для регулювання кількості сигналу зі стереовходу, що змішується з сигналом двох первинних вхідних каналів, отже можна записувати, мікшувати і контролювати звук із зовнішнього джерела. R4 мікшує входи 1/2 з Aux 3/4, отже при необхідності можна записувати сигнал з двох каналів одночасно у стерео або ж у вигляді двох моно треків. Регулятор "монітор" регулює вихідний рівень TRS коннекторів та рівень гучності навушників. Попри свій відносно невеликий розмір пристрій пропонує багато варіантів підключення - 4 аналогові входи, 6 виходів та мікро-USB, що забезпечує цифровий вхід/вихід. R4 можна підключати як до комп'ютера, так і до мобільних пристроїв. Драйвери ASIO не є рідкістю, скачати їх можна на офіційному сайті виробника. Для оцінки заряду батареї R4 має діодні індикатори, заявлена тривалість роботи - 7-8 годин. Для зарядки та підключення використовуються різні порти, що робить можливим як стаціонарне так і портативне використання. Можливе встановлення пристрою на штативі.

Не буду описувати всі наявні входи і виходи, все розписано в інструкції користувача, зупинюся тільки на деяких моментах. Пристрій має досить перемикачів - вони зроблені навмисно втопленими в корпус, при використанні чи транспортуванні зачепити і випадково змінити настройки не вийде, однак для вмикання тієї чи іншої позиції потрібен підручний інструмент - нігтями мені впоратися не вдалося, потрібна була скрепка для паперу або щось подібне. В польових умовах треба зважати на це.

Пристрій має двоступеневий аналоговий передпідсилювач Jasmine Mic Pres для забезпечення високого динамічного діапазону в ході запису та фантомне живлення 48 В для сумісності з професійними конденсаторними мікрофонами. На задній панелі є необхідні тумблери для вмикання/вимикання фантомного живлення.

Однак, я все-таки не музикант, тому заглиблюватися в опис сценарію використання пристрою не буду, і так чи інакше, девайс був цікавий мені з єдиною аудіофільською метою. Згоден, що оцінювати такий пристрій з позиції виключно якості звуку неправильно, все-таки він створений не для цього, однак аудіофіли - дивні люди, а для тих, хто аудіофілом не є, я писав весь текст до цього.

Отже, абстрагувавшись від форм-фактора і сценаріїв використання, про звук. Ті, хто вже коли-небудь користувався чи слухав що-небудь з девайсів виробництва CEntrance, напевно, як і я, відмітили для себе певні незмінні риси - повнотілий ледь теплуватий цілісний звук. Він зазвичай не зміщує акценти в макро, забуваючи про мікроконтраст та детальність, натомість витримує хороший баланс. Не зрадили своєму звукові CEntrance і цього разу.

НЧ мають хорошу протяжність вниз, достатню текстурність, контроль НЧ - вони ледь-ледь акцентовані, що створює те саме теплувате приємне звучання, втім, без явних перекосів, натомість звук має необхідну масу і вагомість.

СЧ мають хорошу детальність, вони емоційні і добре виражені, з гарним контролем і локалізацією. Втім, це в певній мірі очікувано - більшість інформації знаходиться саме в цьому діапазоні, і виробники навчилися готувати його добре.

Напевно, найбільше питань у мене виникло до ВЧ. Ні, тут все добре і з натуральністю, і з контролем, і з передачею обертонів, однак мені вони видалися дещо пригладженими - втім, для своєї ціни та спрямування, діапазон якісно досить добрий.

В цілому, потребуючи пристрою для запису звуку в польових умовах та нескладної роботи над ним вдома, девайс видався дуже достойним - хороший зручний інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, хороший звук, прийнятна ціна. Однак я, як аудіофіл, скоріше почекаю на більш спрямований на таку аудиторію пристрій.

 

Оценка эксперта
Звук
5.0
Ергономіка
5.0
Автономність
5.0
Розмір
4.0
Плюсы
Звук
Дизайн
Зручність
Ергономіка
Автономність
Минусы
Не надто багатий комплект
Розміри
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 22204
есть в наличии
14 560 грн.
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для Огляд CEntrance MixerFace R4R. Не аудіофілами єдиними.