Фильтр по блогу

KOSS UR20 - нестаріюча класика бюджетного сегменту

20 июня 2020 г.
914
0
Обзоры
KOSS UR20 - нестаріюча класика бюджетного сегменту
Ігор Савенко
Незалежний експерт. Навушники (TWS, внутрішньоканальні, повнорозмірні). Іноді портативна акустика :)
2
0

1999 рік - саме тоді були представлені навушники Koss UR 20 (згідно офіційного сайту виробника). Вже 20 років ця модель випускається без істотних змін, продається і займає своє місце “на голові і вухах” любителів звуку. Так в чому ж секрет моделі і чи дійсно ці навушники варті того, щоб їх слухати? Я їх слухав 2 роки, і можу сказати, що в своєму ціновому сегменті вони дійсно того варті.

 

Технічні характеристики та ціновий сегмент:

Навушники накладні, закритого типу.

Супротив 32 ОМ.

Підключаються до джерела звуку виключно по проводу (3.5. мм. mini-jack). Комплектний кабель має довжину 2.4. метра.

Вартість в районі 30 доларів, тобто сегмент бюджетний.

 

Упаковка та комплектація:

Стандартна коробка із картону, не хороша і не погано - просто нормальна.

Чохол для переноски відсутній.

В комплекті був перехідник на “великого Джека”.

 

Звук:

Низькі частоти - потужності низьким частотам не вистачає, так що якщо Ви любите музику з вираженим басом - то мабуть це не зовсім Ваш вибір. Звук дещо плаский, мало об’єму та глибин.

Середні частоти - як на мене, то саме тут ці навушники розкриваються краще всього. В цьому діапазоні звук найбільш виражений та чіткий, але без особливого драйву.

Високі частоти - реалізовані не найкращим чином (але і не погано). Не зовсім приємне звучання можна отримати тільки якщо сильно збільшити гучність. При прослуховуванні музики на 50 - 80 % гучності особливих проблем тут немає.

Не можна не відмітити той факт, що порівняно із більш дорогими моделями навушників звук тут звучить більш пласким та не має об’ємного або глибокого характеру.

Стосовно таких речей як “сцена” та “повітря” - то їх тут не вистачає. Психоакустика - річ непередбачувана, і періодично можна почути відстань між інструментами та уявити їх розташування в просторі, але це більше приємні випадки, а не регуляне явище.  Звук тяжіє до того, що збиватися в поток, де відстань між кожним видом акустичної хвилі невелика.

Проте, в своєму ціновому сегменті ці навушники звучать нормально. Вони чудово підходять для прослуховування музики в фоновому режимі під час роботи.

Також доцільним буде їх використання для перегляду відео та ігор - тут до навушників ніяких зауважень немає, все добре.

 

Ергономіка

UR 20 - класичні накладні навушники закритого типу.

Сидять навушники на голові зручно, не спадають. Оголів’я гнучке та зовсім не давить на голову. В цілому, якби не довгий провід (і деякі поломки, про які я напишу далі) - то нарікань до комфорту в мене не було б.

Звісно, це стаціонарна модель, і спроба підключити їх до телефону або плеєра і ходити в них не принесе багато комфорту - під час руху навушники сидять дещо вільно. Крім того, вони великі, і їх експлуатація на вулиці може закінчитися пошкодженнями. Особисто я в своїх навушниках декілька разів проїхав у громадському транспорті, ледве не розбив одну чашу і після цього намагався не виносити їх за межі приміщення.

Великі амбушюры не тиснуть на вуха, в них комфортно сидіти довгий час (мій рекорд - 4 години). З окулярами експлуатація протягом декількох годин також не викликає проблем, завушники окулярів не починають тиснути під  амбюшурами. Літом в них дещо жарко, але це проблема всіх навушників такого типу. За 2 роки амбюшури майже не облізли та виглядають непогано:

 

(фото після 2 років експлуатації)

 

Навушники легко відрегулювати під голову. Але, особливо надійним механізм регулювання я назвати не можу  - в мене десь через пів року вони перестали запам’ятовувати задану позицію, і перед кожною посадкою на голову їх треба регулювати знову. Незручно, але не критично. Також через 2 роки з’явився скрип в конструкції регулювання. Скрипить не дуже сильно, але не дуже приємно.

Кабель за 2 роки експлуатації цілий, нарікань немає. Але він довгий, тому якщо Ви хочете підключати навушники до ноутбука на робочому столі - кабель може заважати (в моєму випадку це стало основним аргументом для пошуку безпровідної моделі).

Написи на навушниках стерлися не сильно:

(фото після 2 років експлуатації)

Навушники не складаються.

Пасивна звукоізоляція  на хорошому рівні - частину стороннього шуму навушники прибирають, але сильні звуки лишаються.

 

Итоги

Навушники Koss UR 20  - хороший вибір в своєму ціновому сегменті. Звучать вони нормально, і хоча звук не хапає зірок з неба - в своєму сегменті він хороший. UR 20 зручно сидять на голові під час стаціонарного використання та не викликають дискомфорту. Відсікають частину сторонніх шумів.

Тому якщо Вам треба недорогі стаціонарні навушники від відомого бренду, які прослужать довго, і в яких можна слухати музику в фоновому режимі, дивитися відео або грати в ігри - сміливо вибирайте цю модель.

Якщо ж Вам важлива перед усім якість самого звуку або Ви “аудіофіл” - то краще шукати інші варіанти :)

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.5
Оценка эксперта
4.5
Звук
4.0
Эргономика
4.0
Цена
5.0
Надежность
5.0
Плюсы
Ціна
Надійність
Минусы
Бюджетний звук
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 15199
есть в наличии
799 грн.
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
KOSS UR20 - нестаріюча класика бюджетного сегменту