Фильтр по блогу

Огляд Audeze LCD-5. Еволюція бренду

09 Ноября 2023
1882
0
Обзоры
Огляд Audeze LCD-5. Еволюція бренду
Олександр Олександрóвич
Аудіо ентузіаст
11
2

З моменту започаткування бренду Audeze практично півтора десятиріччя назад групою технічних спеціалістів та колишнім інженером NASA і до недавніх пір у політиці компанії мало що змінювалося. Одразу здобувши приголомшливий успіх завдяки надуспішному старту моделі LCD-2 Audeze в подальшому йшли шляхом найменшого опору. Періодично з перемінним успіхом в компанії відбувалися експерименти у нижньому та середньому цінових сегментах, проте субфлагманські та флагманські моделі завжди мали спільні родові риси будови, звуку та розміру випромінювача.

 

І от, нещодавно, презентувавши LCD-5, Audeze продемонстрували кардинальні зміни у власних канонічних підходах та формах. LCD-5 – це хітові навушники, що принципово відрізняються від попередніх моделей бренду рядом ключових аспектів, які ми сьогодні розглянемо.

Будова та комплектація

Презентувавши LCD-5 Audeze здивували рядом змін та нововведень. Відхилення нового флагману від звичного форм-фактору викликало велике зацікавлення у спільноти. Виглядало цікаво та ефектно. Відчувалося зручно та приємно. Фанати позитивно відзначили рух бренду їм на зустріч та врахування побажань щодо поліпшень та оптимізації навушників.

 

Подальші релізи моделей Audeze MM-500 та MM-100 затвердили, що елегантний форм-фактор та дизайн LCD-5, які аудіофіли зустріли дуже тепло, став успішною основою для започаткування нового покоління навушників, котрі мають суттєві конструктивні, технічні, естетичні та ергономічні нововведення.

 

Чинний флагман Audeze суттєво відрізняється від звичного типового модельного ряду бренду, розглянемо відмінності та нововведення, починаючи з форм-фактору, дизайну та ергономіки.

 

Навушники дійсно виглядають стильно та сучасно на фоні попередників. Так, можливо класичні моделі за рахунок своєї громіздкості здаються більш вражаючими та ефектними, але світ портативного аудіо вже пройшов ті часи, коли можливо було вразити розмірами навушників та монструозним виглядом.

 

В Audeze заявляють, що кожен елемент дизайну було перероблено із використанням магнію, алюмінію та ацетату, які забезпечили вагу в 420 г, що на третину легше попередніх моделей бренду. Раціональний розподіл ваги разом із загальним комфортом будови робить LCD-5 значно більш комфортними у порівнянні із моделями Audeze попереднього покоління.

 

 

LCD-5 мають приємну будову з якісних преміальних матеріалів, що відчувається одночасно і надійною і функціональною і комфортною.

 

Верхня частина оголів’я виконана з вуглецю, внутрішня підвісна частина – з м’якої високоякісної шкіри з макро перфорацією. Регулювання посадки на оголів’ї здійснюється за допомогою кронштейна кріплення чашок. Саме регулювання туге з чіткими кроками, присутні насічки для рівномірного регулювання.

 

 

 

 

Чашки навушників зроблені з анодованого алюмінію та оздоблені ацетатом замість традиційного для Audeze дерева. Класичні стальні грилі чашок також замінено на сплав матового магнію.

 

 

Зовнішні сторони чашок мають риси класичного для бренду дизайну, але їх візуальне оформлення загалом є більш акуратним та привабливим. Дизайн навушників сприймається дуже органічним та стильним за поєднанням кольорів, пропорцій та форм і справляє особливо приємне естетичне враження.

 

Розміри чашок стали меншими, посадка відчувається більш комфортною – чашки відчутно менш громіздкі. Чашки LCD-5 рухаються на 180° по горизонтальній осі та достатньо рухливі по вертикальній осі.

 

Нижче наглядно продемострував наскільки компактною та ефективною є констуркція нового флагману Audeze у порвінянні з попередником – LCD-4Z.

 

 

Конектори MiniXLR в новій конструкції Audeze виведені з чашок під зручним кутом, проблем та дискомфорту в ході експлуатації не створюють. У кабелі LCD-5 використано якісні конектори Rean.

 

 

Новий дизайн амбушур

Навушники з ізодинамічним випромінювачем, на яких спеціалізується бренд Audeze, отримали шалену популярність завдяки своєму потенціалу у роботі з низькими частотами.

 

Audeze використовують «контурні» амбушури, що є анатомічно правильними для забезпечення максимально якісного відтворення низькочастотного діапазону. Інженери бренду враховують анатомію голови людини та акцентують увагу на тому, що площа голови людини за вухом не є пласкою, тому використання симетричних амбушур значно ускладнює (а за їх думкою унеможливлює) забезпечення правильного прилягання навушників до голови і, як наслідок, явно не сприяє належній передачі звукових хвиль до слухача.

 

Презентувавши LCD-5 Audeze запровадили новий дизайн амбушур. Після численних експериментів інженери Audeze зконструювали форму амбушури із правильним кутом нахилу в сторону випромінювача у формі, близькій до трикутної. Зазначене нововведення забезпечує наступні переваги:

 • • вивірена форма мінімізує площу контакту амбушури з головою, що забезпечує чітке прилягання та загальний комфорт;
 • • акустична камера, що утворюється за допомогою чашки навушника та амбушури, оптимізована для зменшення резонування та покращення контролю звукових хвиль при приляганні до голови. Це забезпечує правильну АЧХ, вищу роздільну здатність діапазону та глибину низьких частот.

 

Амбушури отримали не лише нову форму, а й інший спосіб кріплення. Вони тепер не відстібні, а закріплені на чутливому до тиску клеї.

 

 

На зображенні нижче продемонстровано графік АЧХ однієї пари LCD-5 із відстібними амбушурами (червоний) та із амбушурами, закріпленими на клей (зелений).

 

 

В Audeze звертають увагу на те, що із відстібними амбушурами навушники мають коливання у низькочастотному діапазоні та мають спад нижче 40 Гц. Також наявний підйом у діапазоні близько 1200 Гц та значно більший спад між 2 та 5 кГц. При цьому навушники на клеї мають значно більш стабільно рівну АЧХ та більш якісну передачу низькочастотного діапазону.

 

Після тисяч (!) тестів із численними годинами замірів та прослуховувань десятків видів амбушур інженери Audeze встановили, що найкращий спосіб закріплення амбушур - це використання спеціального клею та запровадили цей спосіб кріплення на нових моделях навушників бренду. В Audeze визнають, що це не є найзручнішим із варіантів для користувачів, але ставлять якість звуку понад усе. А враховуючи, що статистично користувачі приходять до необхідності заміни амбушур в середньому через 3-7 років, якість прослуховування у повсякденних сценаріях очевидно було визнано пріоритетною і, з рештою, було адаптовано новий спосіб кріплення амбушур на актуальних сьогодні та майбутніх моделях навушників бренду.

 

Суб’єктивна оцінка: робота Audeze в цьому напрямку дійсно відмінна. Амбушури дуже м’які та приємні. Форма вивірена, контактна площа у порівнянні з моделями-попередниками дуже чітка і дійсно відчувається розумно спроектованою.

 

Притискна сила навушників вища за середню, але завдяки грамотній формі та класному матеріалу амбюшор посадка відчувається дуже комфортною.

 

 

Комплект LCD-5:

 • • чорний транспортувальний кейс. Звичний кейс в цьому випадку виготовлений із алюмінію та однозначно відчувається більш преміальним;
 • • навушники;
 • • мідний 4-Pin XLR кабель високої ступені очистки довжиною 2.5 м;
 • • перехідник з 4-Pin XLR на 6,3 мм;
 • • гарантійна картка та сертифікат оригінальності;
 • • білі рукавички для належного акценту на ексклюзивності виробу;
 • • ключі від транспортувального кейсу.

 

 

Комплектний мідний кабель високого ступеню очистки красивий, зручний та тактильно приємний. Має комфортну довжину, якісну фурнітуру Neutrik та Rean, перехідник на небалансний роз’єм 6,3 мм, але, як це часто буває з навушниками найвищого рівня, він не здатен розкрити потенціал LCD-5. Навушники з ним звучать відмінно, він гарно тонально пасує до них, але вони можуть грати краще. Майте це на увазі при прослуховуванні.

 

 

Технології та технічні характеристики

В LCD-5 замість звичного для Audeze 106 мм ми отримуємо новий 90 мм випромінювач. Що дозволило внести конструктивні зміни у форм-фактор навушників, зробивши їх більш компактними.

 

Audeze як успішний визнаний бренд із шаленою популярністю має ряд цікавих та ефективних запатентованих технологій, що допомагають їм займати провідні позиції у світі аудіотехніки. У флагманській моделі максимально втілено технологічні надбання бренду.

 

 

 • ·        Nano-scale Parallel Uniforce – ультратонка та ультралегка діафрагма, що дозволяє відтворювати звук із максимальною швидкістю та точністю. Більшість навушників Audeze мають надтонку діафрагму Parallel Uniforce товщиною у 1,8 мікрон. У флагманських LCD-5 використовується ультратонка діафрагма Nano-scale Parallel Uniforce товщиною 0,5 мікрон, що є однією з найтонших у світі. Навіть заміри розміру діафрагми викликають труднощі в інженерів.

 

 • ·       Fluxor magnets – технологія ефективної магнітної системи, що дозволяє Audeze конструювати легші навушники, використовуючи меншу кількість більш якісних магнітів. Навушники розроблені із використанням технології Fluxor є ефективними у розкачці та забезпечують чистий і прозорий звук. Використовуються неодимові магніти N50 зі сплаву неодиму, бору і заліза. Зазначений сплав відомий своєю потужністю притягання і високою стійкістю до розмагнічування.

 

Магнітне поле високої потужності, що генерується Флюксорами, забезпечує неймовірний контроль руху діафрагми, що в свою чергу гарантує зразкову роздільну здатність.

 

Флагман Audeze на відміну від молодших моделей бренду має подвійні магніти Fluxor (магніти з обох сторін діафрагми). Це допомагає досягати ультимативного контролю, детальності та точності звуку.

 

 • ·        Fazor waveguides – технологія, яка упереджує викривлення, що зумовлюються рухом звукових хвиль. Кожний "Фазор" розташований прямо з зовнішньої сторони магніту, що приводить у рух діафрагму, сприяючи паралельному руху звукових хвиль та зменшуючи викривлення звуку за рахунок їх перетину та змішування (небажане явище має назву інтерференція хвиль).

 

 

LCD-5 не зважаючи на невисокий імпеданс у 14 Ом має доволі низьку чутливість у 90 дБ. Як навушники найвищого рівня вони потребують як кількісно так і якісно гарного підсилення.

Звук Audeze LCD-5

При тестуванні навушників використовувалися перелічені нижче пристрої та кабелі.

 

Джерела. Стаціонарні ЦАП: Wadia 25 DAC, Wadia di122, M2Tech Young, Chord Hugo 2, Quloos qa390.

 

Стаціонарні підсилювачі: Burson Audio Soloist 3x Grand Tourer та кастомний гібридний підсилювач від вітчизняного виробника.

 

Портативні джерела: Chord Hugo 2, Quloos qa390, Cayin N8.

 

Портативні підсилювачі: Astell&Kern PA10, Phatlab Sassy GT.

 

Міжблочні кабелі: 4,4 mm – 4,4 mm Arctic Cables Opera, 3,5 – 3,5 Alo Audio SXC 22, 3,5 – 3,5 Era Cables Symphony.

 

Кабелі. Окрім стокового кабелю навушники тестувалися із кабелями Symphony, Fusion №8 та Hercules від Era Cables.

 

Навушники мають технічну подачу, органічно насичену доволі густим звуком. Це не референсне налаштування, весь діапазон має красиве забарвлення. Присутні легкі ненав'язливі акценти на низьких та високих частота. Також є трохи підвищена виразність верхніх середніх частот.

 

Флагмани Audeze мають приємну злитну подачу, що при цьому просто зразково наповнена деталями. Відмінно поєднуються мікро та макро образи.

 

Реалізовано прекрасну щільність та витриманість образів. Вони мають відмінні контури, завдяки насиченому налаштуванню та відмінному контролю відіграється в LCD-5 усе з ефектною пружністю.

 

 

Сцена в ширину не стадіонна, трохи вища за середню. Навушники більше вкладаються в глибину сцени. Глибина відмінна. Глибина як сцени так і окремих образів. Розділення планів зразкове. Розмежування переднього та заднього планів сцени зачаровує красою, реалізації цього сприяє і відмінна детальність і зразкова передача розмірів образів.

 

Чорний фон та динамічний діапазон - це дуже сильні сторони LCD-5. Але для красивого розкриття цих параметрів, звісно, необхідний належний матеріал.

 

Навушники в міру критичні до записів. На неналежно оформленому матеріалі можуть звучати трохи мутно або яскраво (хоча яскравість намагаються маскувати). Але це все ж таки доволі типова плата за якість звуку в навушниках найвищого рівня, що видають максимум інформації та демаскують усі нюанси запису, будь то вражаюча детальність, чи спрощення і недопрацювання в оформленні запису.

 

LCD-5 не мають акценту в холодну прозорість через щільність та насиченість образів. При цьому пропрацювання затухань та протяжності звуку фантастичні. Кількість інформації часто вражаюча.

 

LCD-5 продемонстрували відмінну сумісність з джерелами. Сучасним плеєрам з ними буде не легко. Плеєру Cayin N8 було важкувато розкрити LCD-5 як топ навушники, але грав він їх непогано. У поєднанні з портативним підсилювачем Astell&Kern PA10 вдалося отримати гідний результат. Chord Hugo 2 та Quloos qa390 як для портативних пристроїв дозволяють LCD-5 відмінно розкритися. З Phatlab Sassy Gt спокійна музика звучала класно, зі швидкою та складною музикою портативний підсилювач шалений потенціал навушників розкрити не зміг.

 

 

Усі сценарії стаціонарних тестів продемонстували класну сумісність навушників із джерелами. LCD-5 однозначно надають перевагу стаціонарному джерелу.

Стосовно кабелів

Звук LCD-5 у зв’язці з Era Fusion №8 сподобався найбільше. Найрівніша презентація звукового діапазону. Стоковий кабель також по-правильному рівний, але дещо простіший за звуком. Era Hercules наситив звук теплом, наповнив нижню середину вагою, додав простору – як ширини, так і глибини. З Symphony №8 подача навушників стала темною та густою. Кількісно більше низьких частот. Кількісно менше високих частот.

Детальніше про відтворення частотного діапазону LCD-5

Низькі частоти плотні, пружні та детальні. Звучать насичено та дуже приємно. Баланс швидкості та ваги відмінний. Контроль впевнений. Навушники демонструють несподівано багатий шлейф затухань у нижній частині діапазону при належній швидкості із класним розділенням панчу та затухання.

 

Низькі частоти мають класну роздільну здатність та варіативність звучання. Баланс нижніх та верхніх НЧ відмінний. Відмежування низьких частот від середніх витримано чітко, враховуючи загальну злитність подачі та вагу інструментів це є сильним технічним параметром у реалізації низькочастотного діапазону.

 

Середні частоти LCD5 мають насичене густе звучання з вираженим забарвленням. Вони не відчуваються теплими, але, як я зазначав вище, насиченість, щільність та пружність образів створює доволі незвичне відчуття жирної контрольованої нейтральності. Це йде на користь усім фактурним інструментам та звукам.

 

Вокал виділено, його емоційність, тілесність та краса тембральних коливань передаються чаруюче. Тут, звісно, є зворотня сторона – витонченість тонких образів не завжди передається саме достовірно, але звучать такі речі все одно дуже красиво.

 

Нижні середні частоти впевнено щільні, спокійний вокал має приємну глибоку м’якість, енергійний передається з належним настроєм. Верхні середні частоти мають помірний акуратний акцент, що допомагає загальній виразності навушників. Ніяких сибілянтів, тільки сприяння ефектності подачі.

 

Визначна риса середніх частот LCD-5 – вражаюча насиченість та атмосферність дальнього плану композицій. У цьому компоненті розкриваються сукупність якісних характеристик ваги, пропрацювання та детальності.

 

Плаваючі звуки заднього фону дуже класно занурюють у музику, враховуючи класний чорний фон, атмосферність на сприятливому матеріалі фантастична.

 

Високі частоти. Чіткі насичені образи з належною вагою, приємний натуральний звук з класною виразністю, тілесністю, але без надмірної яскравості. Високі частоти не виділено у просторі, але мають класну детальність і органічність їх звучання у загальній картині приємно вражає.

 

Технічні параметри на класному рівні. Розділення, насичені пропрацювання затухань, красиві чіткі призвуки, впевнена дрібна перкусія. Високі частоти подібно решті звукового діапазону майстерно балансують між мікро та макро подачею, органічно вписані у звук, привертаючи до себе рівно стільки уваги, скільки необхідно.

 

Все вказане вище стосовно частотного діапазону оформлено у зразковій технічності та відмінній динаміці. А додаткова вага та забарвлення звуку не дозволяють навушникам звучати занадто різко чи яскраво. Затухання, реверберації, робота тембрів та пружність на темпових та ритмічних малюнках мелодій в LCD-5 звучать із зразковою красою.

 

Порівняння

Hifiman Arya Stealth Magnet

Arya SM агресивніші на низьких та середніх частотах, LCD-5 технічніші, мають кращий контроль усього діапазону. Перехідні характеристики та динамічний діапазон флагмана Audeze одночасно і гранично інформативні і роблять звук флагмана плавним та акуратним на фоні Arya SM.

 

Низькі частоти. В обох моделях присутня додаткова вага на низьких частотах, але в LCD-5 вона оформлена акуратніше. НЧ Arya SM в окремих сценаріях мають більший розмір та агресивність, але LCD-5 значно варіативніші та краще відіграють саб бас.

 

Середні частоти LCD-5 щільніші та нерідко ефектніші за рахунок забарвлення, вищої чистоти, технічності та точності. Подача LCD-5 більш злитна, звук пружний, Arya SM ревучі. На середніх частотах також проявляється агресія Arya SM. Обидві пари мають акцентовану глибину образів та сцени. Arya SM грає більш нейтрально прозоро, образи LCD-5 мальовничо густіші, а задній план сцени вражаюче якісно насичений.

 

Високі частоти. Кількість співставна, якість за LCD-5. Audeze технічніші, кращий контроль, акцентованіше розділення. ВЧ Arya SM більш стрімкі, при інтенсивному відіграші відчуваються масивнішими, але їх сигнатура менш акуратна, ВЧ загалом менш універсально якісні.

 

Обидві пари зручні, мають оптимальну притискну силу посадки. Ергономіка Arya SM відмінна, але все ж таки поступається дуже приємним за рухливістю та комфортністю LCD-5. Обидві пари мають схожу мінімально необхідну для оптимального розкриття звуку потребу у підсиленні, але LCD-5 значно стабільніше поводять себе при поглинанні вищої за необхідну кількості підсилення.

 

Hifiman HE1000SE

В Hifiman HE1000SE ми маємо кардинально інші акценти у звуці. Топові навушники від Hifiman та Audeze настільки різні за подачею, що їх навіть складно порівнювати за частотним діапазоном. Тому зробимо це за загальною сигнатурою звучання. LCD-5 акцентують глибину, щільність та пружність звуку, HE1000SE – ширину, обсяг та свободу звуку. HE1000SE більш світлі та злегка теплі, LCD-5 густі та темніші. Обидві пари мають відмінний динамічний діапазон. LCD-5 мають кращий чорний фон. Обидві пари мають зразкову технічність та детальність, але зовсім різний характер.

 

Hifiman стрімкі, швидкі та легкі, Audeze також швидкі, точні, але тяжчі та ефектні за рахунок забарвлення. При співрозмірній детальності HE1000SE сильно акцентують розділення інструментів та простір між ними, LCD-5 же подають шалену детальність у цільній подачі, що є доволі несподіваним та дуже цікавим рішенням. Протяжності та свободі звуку Hifiman протиставляється ефектна насичена пружність Audeze.

 

Ергономіка, комфорт та посадка на стороні LCD-5, виконання відмінне в обох моделях, естетика зовнішнього вигляду суб’єктивна, обидві пари дуже гарні. HE1000SE важчі на 20 г важчі (420 г проти 440 г), але відчуваються легшими та мають меншу притискну силу.

 

Audeze LCD-4Z

Модель попереднього покоління виробника є габаритнішою, важчою та відчутно більш втомлюючою при прослуховуванні. LCD-4Z має яскравий дизайн та помітно відрізняється від флагмана Audeze звуком.

 

LCD-4Z мають ширшу сцену та більші образи, але у порівнянні відчутно програють LCD-5 у глибині пропрацювання та наповнення заднього плану сцени. Детальність по діапазону також за LCD-5, вони демонструють неймовірний результат за цим параметром. Насичені затухання по всьому діапазону, особливо вражає детальність затухань на низьких частотах. LCD-4Z також мають відмінну детальність, але вони більш жорсткі та різкі.

 

Забарвлення LCD-5 допомагає їм зглажувати піки. Більш відкрите та агресивне звучання LCD-4Z проявляє яскравість або неякісність запису. При цьому, LCD-5 є більш чутливими до записів із неякісним оформленням сцени. В нечастих випадках сцена LCD-5 може «зхлопнутися» на поганому записі.

 

За звуковою сигнатурою LCD-5 мають темніший звук. Обидві пари грають низькі частоти масивно та пружно. LCD-5 мають якісний точний акцент, трохи додаючи ваги в цій частині діапазону.

 

Середні частоти LCD-4Z мають достатню присутність і грають більш вільно та агресивно, LCD-5 більш густі, вдало фарбують звук, мають виразніші верхні середні частоти, будучи цікавішими за технічними параметрами відтворення музики.

 

Високі частоти якісно відіграються на обох парах навушників. LCD-4Z більш яскраві, LCD-5 мають більшу вагу та інформативність ВЧ при більш комфортному відтворенні.

Итоги

LCD-5 стали першим за довгий час впевненим кроком у майбутнє від Audeze. Не втрачаючи сигнатурних родових рис бренду, LCD-5 запропонували новий дизайн, що одразу було визнано спільнотою одним найбільш комфортних, ефективних та преміальних на ринку.

 

Звук же нового флагману хоч і помітно відхиляється як від референсного, так і від звичних для бренду варіацій, використовуючи ряд ефектних трюків, очевидно є відмінно витриманим за філософією та характером і має ряд унікальних особливостей. А за сукупністю якісних технічних характеристик мало хто здатен стати з ними в один ряд.

 

LCD-5 пропонує відмінний баланс між технічністю і точністю та мелодійністю і красою звуку. Не дивно, що серед армії прихильників бренду багато як меломанів так і професіоналів, що працюють зі звуком. LCD-5 точно здатні впевнено задовільнити потреби як перших так і других.

 

І якщо казати про LCD-5 просто та зрозуміло – Audeze зробили навушники найвищого класу як за звуком, так і за будовою. І зробили вони їх акуратно та вивірено до дрібниць. Так, що за усіма параметрами вони є достатньо універсальними та мають відмінний охват цільової аудиторії.

 

Оцінка відмінно. І не лише за звук, а й за якісний розвиток та рух бренду вперед.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Будова і комфорт
5.0
Дизайн
5.0
Сумісність із джерелами
5.0
Плюсы
Звук
Комплект постачання
Ергономіка
Минусы
Відсутні
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 32336
есть в наличии
205 200
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Audeze LCD-5. Еволюція бренду