Фильтр по блогу

Огляд Audeze MM-500 – еталонне звучання та покращена ергономіка

17 Апреля 2024
3788
0
Обзоры
Огляд Audeze MM-500 – еталонне звучання та покращена ергономіка
Гліб Перерва
Оглядач техніки та софту Експерт в навушниках та Hi-Fi плеєрах
103
92

Сьогодні на огляді повнорозмірні ізодинамічні навушники від Audeze з нової ММ-серії. Це не флагманська модель, але вони відносяться до топового сегменту та позіціонуються як студійне рішення, а також мають особливе звучання, оновлений дизайн, чаші меншого розміру та суттєво покращену ергономіку.

 

Детально розглянемо особливості навушників, порівняємо їх з іншими моделями бренду та розповімо про досвід використання.

Пакування та комплектація

Навушники поставляються в типовому для бренду Audeze металевому кейсі, що здається може пережити падіння з літака, з захисним поролоном всередні та картонним пакуванням зовні. В комплект поставки входить:

  • • Навушники Audeze MM-500;
  • • захисний кейс з ключем;
  • • фірмовий дріт Audeze;
  • • мʼякий чохол ММ-серії;
  • • гарантійна картка з серійним номером та документація.

 

Загалом комплект містить в собі все, що необхідно для моніторів такого рівня, але в останніх ревізіях Audeze розширяють його ще більше, додавши додаткові перехідники. Це не настільки суттєві зміни щоб очікувати саме нових ревізій, але завжди приємно мати більше опцій.

 

Кейс масивний, надійний, захищений від механічного впливу зовнішніх факторів та замикається на ключ.

 

 

Кабель також типовий для виробника – це вже звичний товстий плетений дріт з 6,3 мм на mini XLR. Це той самий дріт, що йде в комплекті до базових моніторів серії Origin та всієї лінійки Audeze Reference; преміальні дроти залишили для найдорожчих моделей, що логічно враховуючи ціну ММ-500 та професійну направленість, адже Audeze LCD Premium Cable сам по собі коштує $599.

 

 

Дизайн та ергономіка

Зовнішній вигляд Audeze MM-500 зазнав змін і тепер чаші виготовляються з сірого металу, а в якості фейсплейтів використано чорні решітки з обтічними краями та захисною решіткою всередині.

 

 

Навушники виглядають більш стримано та не так розкішно як наближені по вартості LCD-3, оскільки дерево все ж виглядає дорожче (проте програє по надійності металу) чи як флагмани LCD-5, але по формі та загальному стилю MM-500 максимально схожі на топові LCD-5.

 

 

Також змінилось оголівʼя, яке стало більш ергономічним та отримало нові фіксатори, що й вплинуло на форму.

 

 

Воно, так само як і в минулих поколіннях навушників Audeze, складається з металевого каркасу та шкіряного кріплення (хоча ймовірніше за все це шкірзамінник, оскільки це більш практичне рішення), для рівномірного розподілу ваги.

 

 

Амбушури виготовлені з мʼякої шкіри та піни з ефектом памʼяті. Комплектні амбушури одні з найкомфортніших серед усіх повнорозмірних моделей, тут Audeze тримають марку якості не тільки в топових моделей, а й починаючі з Audeze LCD-2.

 

 

Навушники стали значно менші та зручніше порівняно з класичними моделями по типу Audeze LCD-2 та Audeze LCD-3. Особливо контраст ергономіки яскравий якщо порівнювати новинку із Audeze LCD-XC , які відчуваються як лицарський шолом на фоні MM-500, або з HiFiman Arya, що хоч і доволі зручні, але через специфічну форму сидять не так добре як Audeze.

 

В Audeze MM-500 стало суттєво комфортніше слухати музику та працювати, оскільки вони не так відчутні на голові та загалом рівень ергономіки виріс дуже помітно, що особливо сподобається професіоналам, які проводять в моніторах по кілька годин поспіль. До того ж це буде дуже приємним бонусом поціновувачам бренду, для яких вага та розміри навушників Audeze були одним з головних мінусів.

Технології та особливості

Звучання моделі забезпечують ексклюзивні 90-міліметрові планарні випромінювачі. Їх було створено з використанням низки фірмових технологій:

  • • В них використано діафрагму Uniforce – ультратонка та легка діафрагма, яка забезпечує швидке і точне відтворення звуку.
  • • Масив магнітів Fluxor – спеціально розроблена магнітна система з неодимовими магнітами N50, що забезпечує стабільне і потужне магнітне поле.
  • • Fazor представляє запатентовані хвилеводи, які дозволяють звуку переміщатися навколо магнітів, не впливаючи на поширення звукових хвиль.

 

 

Кейс для навушників не лише має привабливий естетичний вигляд і впізнаваний стиль, але й уособлює надійність і комфорт. Амбушури виготовлені з високоякісної шкіри, а також регульоване оголів'я сприяє оптимальному розподілу ваги та надійній фіксації навушників.

Звук

Audeze MM-500 звучать фантастично. Насправді майже всі моделі бренду можна описати цим словом після переходу межі якості від умовно початкового сегменту до середнього і топового. Але MM-500 вирізняється особливим характером звучання та детальністю, якою може змагатися з кращими моніторами на ринку.

 

Чудова робота з позиціонуванням інструментів, якісна тембральна складова, відмінна сепарованість звучання, що особливо помітно на важких та навантажених жанрах музики по типу метала та симфонічного оркестру. При умові якісного джерела звуку та високої якості запису, можна без проблем розрізнити більшість інструментальних партій та розділити трек на доріжки і, за наявності досвіду, визначити як саме було оброблено запис під час зведення та мастерингу.

 

Але звук MM-500 не можна назвати виключно моніторним. Якщо ті ж Audeze LCD-X це максимально типові та еталонні представники моніторного професійного звучання, то MM-500 назвати сухими аж ніяк не можна. Вони дуже мелодійні, яскраві, деталізовані та мають свій чіткий характер, що зовсім не корелює із типовою нейтральністю моніторингових пристроїв.

 

Основним джерелом для тестування виступали ЦАП Chord Hugo 2 та Chord Mojo 2 через ноутбук Apple MacBook Air M1, з використання Audirvana Studio.

 

 

Вже на цих двох пристроях можна чітко сказати, що Audeze MM-500 це референсна модель, якою можна вимірювати якість джерела. В парі з Hugo 2 масштабність звуку збільшується настільки якісно, що це помітно одразу на практично будь-якій композиції; а також трохи покращується звучання ультрависоких. Під час прослуховування на Chord Mojo 2 звук більш стиснутий, проте це помітно тільки при різкому переході на більш потужне джерело – загалом MM-500 чудово спрацювались з молодшим ЦАП Chord.

 

 

Вочевидь виробник попрацював над випромінювачами, оскільки навушники значно простіше розкачуються ніж попередні моделі і їх цілком можна використовувати з менш потужними ЦАП та аудіоплеєрами. Але все ж краще обрати щось потужне чи стаціонарне на кшталт Astell&Kern KANN MAX чи нового FiiO R9.

Итоги

Це прекрасні навушники без мінусів та з еталонним звуком, на яких цілком можна зупинити свої аудіофільські пошуки. Ергономічно модель значно краще більших по розміру і менш зручних серій Audeze Reference та Origins, що було одним з основних факторів які могли б відлякувати потенційних користувачів.

 

Доволі невибагливі до джерела, особливо як для ізодинамічної повнорозмірної моделі такого рівня, так що цілком підійдуть для прослуховування з портативним джерелом; але вкрай вибагливі до якості запису та параметрів джерела.

 

Рекомендовані до прослуховування всім хто знаходиться в пошуках фінального рішення повнорозмірних навушників, але не може собі дозволити моделі-флагмани типу Audeze LCD-5Focal Utopia 2022 чи Meze Elite (хоча на мій погляд Focal та Meze програють Audeze).

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ергономіка
5.0
Комплектація
5.0
Плюсы
Звук
Дизайн
Ергономіка
Комплектація
Комплектний кабель
Минусы
Відсутні
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 35880
есть в наличии
90 000
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Audeze MM-500 – еталонне звучання та покращена ергономіка