Фильтр по блогу

Огляд Koss Porta Pro Utility – осучаснення легенди

17 Мая 2022
5470
1
Обзоры
Огляд Koss Porta Pro Utility – осучаснення легенди
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
136
76

Навряд знайдеться така людина, яка цікавиться портативним аудіо і жодного разу не чула про найпопулярнішу накладну модель навушників Koss Porta Pro. Хоча американська фірма Koss існує не одне десятиліття і спектр її товарів доволі широкий, однак словосполучення навушники-«Косси», принаймні у мене, зразу асоціюється з моделлю Porta Pro. Ці навушники, що випускаються з 1984 року, давно заслужили звання легенди, що характеризується незмінними атрибутами і, що приємно, доступністю. Я також вже не один рік маю в своїй колекції модель Koss Porta Pro і для певних моїх сценаріїв використання вона є незамінною.

 

І ось недавно я побачив рекламне фото, на якому були зображені нібито звичайні Porta Pro, але трішки іншого дизайну. Першою думкою було те, що фірма Koss випустила якусь лімітовану серію. В той же час в рекламі зазначалося про якусь систему змінних кабелів. І все це закінчувалося фразою – це абсолютно новий спосіб відчути легендарне звучання Koss. Хіба можна було втриматися від спокуси ближчого знайомства з такими навушниками? Ну і паралельно вирішити для себе питання – в чому різниця з класичними Porta Pro? До речі, нова модель отримала назву Koss Porta Pro Utility. Тому окрім опису особливостей Koss Porta Pro Utility наведу порівняння з всім знайомими Koss Porta Pro. 

Технічні характеристики Koss Porta Pro Utility:

  • · Тип конструкції: накладні, відкриті;
  • · Тип драйверу: динамічний;
  • · Опір: 60 Ом;
  • · Чутливість: 101 дБ;
  • · Частотний діапазон: 15–25000 Гц;
  • · Загальна довжина кабелю: 1,2 м;
  • · Штекер прямий, стандартний 3,5 мм

 

За основними технічними характеристиками відмінностей між Koss Porta Pro і Porta Pro Utility немає.

 

Упаковка і комплектація

Навушники поставляються в картонній коробці, яка, незважаючи на свої невеликі розміри, містить багато різної інформації з кожної сторони. Окрім фотографії навушників та назви моделі на титулі, можна знайти коротку історичну інформацію від засновника Koss – Джона Косса, перелік технічних характеристик і комплектних аксесуарів, а також опис самої «філософії» Utility (див. розділ «Особливості Koss Utility Series»).

 

 

Навушники закріплені в чорну пластикову форму, закриту прозорою пластиковою кришкою. Пластик тонкий, але враховуючи картонну коробку зверху, упаковка виглядає надійно. З аксесуарів у комплекті брендований м’який чохол на мотузках, зроблений з екошкіри. І новинка комплекту – змінний кабель довжиною біля 1 м. В комплекті є все необхідне для зручності мобільного використання навушників.

Дизайн і ергономіка

За своїм дизайном Koss Porta Pro Utility максимально наближені до класичних Porta Pro, які залишаються одними з найвпізнаваніших навушників. Розсувне металеве оголів’я, пластикові чаші, поролонові амбушюри і можливість компактного складання навушників – у Porta Pro Utility залишились без змін. В той же час, деякі елементи дизайну зазнали змін. Перш за все, це різнокольоровий пластик на чашах: права – червоного, ліва – синього кольору. З точу зору швидкого розпізнавання каналів таке нововведення нібито є зручним, з огляду на змінений зовнішній вид – кому як до вподоби. Наприклад мені, класичний дизайн чаш Porta Pro в єдиному синьому кольорі подобався більше. Тепер нові Porta Pro Utility виглядають яскравішими за класичну модель. Окрім різнокольорових чаш, у Porta Pro Utility пластик біля чаш став прозорим, темного кольору.

 

 

Зміни торкнулися також і кабелю, який у Porta Pro Utility є пласким і виглядає більш надійнішим. Г-подібний штекер Porta Pro було замінено на прямий у Porta Pro Utility.

 

Ергономіка Porta Pro Utility якихось помітних змін не зазнала. Один з головних недоліків, згідно деяким відгукам, – періодичне заплутування в довгому волоссі або його защімлювання – залишився не вирішеним. Легкість, компактність, відсутність помітного перегріву вух – відомі переваги цих навушників.

Особливості Koss Utility Series

Коли я вперше прочитав рекламну інформацію про нову серію навушників Koss Porta Pro Utility, в якій зазначалося про змінний кабель і роз’єми 3,5 і 2,5 мм, то був заінтригований. Спочатку подумав, що нові Porta Pro Utility будуть мати не тільки змінний кабель, але і можливість прослуховування з «балансу» на 2,5 мм. Виявилося, що в своїх припущеннях я помилявся.

 

 

В серію Koss Utility Series входить декілька моделей, зокрема накладні Porta Pro Utility, KPH40 Utility і внутрішньоканальні KEB90 Utility. Всі вони об’єднанні можливістю заміни кабелю під свої потреби. Власне сам кабель складається з двох частин – від правого і лівого навушника і до розгалуджувача йде перша частина кабелю, яка термінована роз’ємом на 2,5 мм. І саме в цей роз’єм можна приєднати другу частину кабелю (до 1 м), яка може закінчуватися або стандартним 3,5 мм (йде в комплекті), або конекторами  USB typeC чи  Lightning (останні два варіанти – опціонально). Зі стандартним 3,5 мм штекером все зрозуміло. Інші два варіанти мають на кабелі пульт керування музикою та дзвінками, а також вбудований ЦАП (частота дискретизації 24bit/96kHz). Більш детальної інформації щодо ЦАПу на офіційному сайті не наведено.

 

Таким чином, можливість зміни кабелю надає змогу з’єднувати навушники з широким спектром аудіопристроїв: плеєрами, ноутбуками, Android-смартфонами, технікою Apple (iPhone, iPad). Сумісність Koss Porta Pro Utility с різним портативним аудіо робить цю серію навушників універсальною. Слід зауважити, що окремо змінні кабелі Koss з конекторами USB type-C або  Lightning коштують фактично як самі навушники Porta Pro Utility. Тому необхідність розширення «функціоналу» навушників Utility Series залишається особистою справою їх власників.  

Звучання

«Koss Porta Pro Utility – це абсолютно новий спосіб відчути легендарне звучання Koss». Саме так виробник описує звучання нової моделі. Щодо нового способу, то дійсно, змінні кабелі надають можливість варіювати спектром підключень. А от легендарне звучання Koss  Porta Pro насправді не змінилося. Тобто, ви отримаєте те саме, відоме звучання, яке не змінюється десятиліттями. Як звучать Koss Porta Pro Utility ? – Для кожного по-своєму. Це зовсім не аудіофільскька модель, тут немає жодних заглиблень в аналітику, мікродетальність і інші подібні атрибути, що не робить модель менш привабливою.

Щодо звуку

Відкрита конструкція навушників дозволяє вибудовувати відносно широку сцену. Низькі частоти добре відчуваються, хоча басу не вистачає ударності та окресленості. Середній діапазон грає вагомо, добре передає основні деталі звучання, хоча є далеким від своєї аналітичності. Верхній діапазон значно спрощений, згладжений і затиснений. Така подача робить  прослуховування комфортним, без ріжучих високих та підвищених вимог до якості треків. Все таки треба зважати, що навушники розроблялися біля 40 років тому, відносяться до мас-маркету і будь-які зазіхання на HiRes у них відсутні.

 

Як і раніше наголошую, що прослуховування цих навушників в парі з блютус-ресивером, зокрема з FiiO BTR5 2021, надає звучанню трішки більшої виразності, чіткості і збалансованості. Раджу спробувати.

Итоги

Загальна оцінка Koss Porta Pro Utility у мене вийшла неоднозначною. Так, дійсно, оновили дизайн, зробили універсальною можливість підключення навушників до різних роз’ємів, але нічого не змінили в плані звучання. Наскільки вас задовільнить звук Koss Porta Pro Utility на сьогоднішній день? – Вирішувати окремо кожному.

 

Чи варто прослухати Koss Porta Pro або Porta Pro  Utility, якщо ви до цього часу це не зробили? – Мабуть так, хоча б тому, щоб просто почути і оцінити той легендарний звук, про який заявляють Koss. Як вже зазначав вище, я в своїй колекції маю звичайні Koss Porta Pro і повністю ними задоволений. До того ж, і класичні Koss Porta Pro, і оновлені Porta Pro Utility є одними з прикладів доступності легенди портативного аудіо.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.7
Оценка эксперта
4.7
Звучання
4.0
Комплектація
5.0
Зручність використання
5.0
Плюсы
Легкість і компактність
Комплектація
Можливість різноманітних підключень (опціонально)
Гарантія 2 роки
Минусы
Нефіксуєме оголів'я
Ціна змінних кабелів
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 32427
есть в наличии
1 599 1 299
Код: 32428
предзаказ
2 599
Код: 32426
нет в наличии
1 599
Сообщить о поступлении
Отзывов (1)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Koss Porta Pro Utility – осучаснення легенди
В кінці 90-х ходив в них не знімаючи цілий рік. Спочатку з касетником потім з дискменом. І тоді вони дійсно були найкращі, тим паче за свої гроші. При правильному підході працювати можуть нескінченно довго) У мене досі вони в робочому стані, інколи вигулюю їх зі старим телефоном.