Фильтр по блогу

Огляд навушників FiiO JH5 – Just Hear 5

11 Апреля 2024
3663
0
Обзоры
Огляд навушників FiiO JH5 – Just Hear 5
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
136
76

Здається ще зовсім недавно (насправді з того часу пройшло чотири роки) я знайомився з першими внутрішньоканальними гібридними навушниками з індексом EA3 від компанії Jade Audio, яка позиціонувалася як суббренд FiiO Electronic Technology Co., Ltd. З того часу Jade Audio значно розширила свій асортимент аудіо товарів, зокрема продовжила розвивати сегмент навушників. В кінці минулого року навіть з’явилися перші повнорозмірні навушники від Jade Audio –  JT1.

 

Сегмент внутрішньоканальних навушників Jade Audio також активно розвивався, було випущено ряд динамічних моделей: JD1JD3JD7. Звичайно не забували і про гібридні навушники, які були представлені випущеною два роки тому бюджетною моделлю JH3. Тому для мене випуск навушників JH5 став логічним продовженням гібридної лінійки. Конструктивно нова модель являє собою поєднання одного динамічного та чотирьох кастомізованих арматурних драйверів, тобто загальна кількість випромінювачів становить п’ять штук. Ймовірно саме тому на офіційній сторінці JH5 написано слоган «Just Hear 5», абревіатура якого власне і співпадає з індексом моделі. Отже, зустрічаємо нові FiiO JH5.

Технічні характеристики FiiO JH5:

  • ·   Тип конструкції: внутрішньоканальні;
  • ·   Тип драйверу: гібридний (1 – динамічний 10 мм та 4 арматурних кастомних);
  • ·   Опір: 13 Ом;
  • ·   Чутливість: 111 дБ;
  • ·   Частотний діапазон: 20–40000 Гц;
  • ·   Загальна довжина кабелю: 1,2 м;
  • ·   Кабель змінний, конектор 2-pin, штекер Г-подібний,  3,5 мм
  • ·   Вага одного навушника (без кабелю): 7,6 г.

Пакування і комплектація

 

Навушники запаковані в тверду картонну коробку срібного кольору, кришка якої тримається магнітами. На титулі, окрім фото навушника, великими літерами методом фольгування нанесено назву моделі. Звичайно, що вже давно стало стандартом більшості товарів FiiO, на коробці також розміщено сертифікат Hi-Res Audio.

 

Всередині коробки, окрім самих навушників, нас чекає ряд аксесуарів. По-перше, зверну увагу на кабель, який складається з чотирьох товстих жил (392 дроти, «нитки»). Основним провідником виступає посріблена мідь. З боку навушників кабель терміновано двох-піновим конектором, з протилежного – Г-подібним штекером на 3,5 мм. Комплектний кабель виглядає доволі якісно, однак не є балансним та не містить знайомої системи змінних штекерів. По-друге, в комплект входять не просто змінні силіконові насадки, а фактично звукові фільтри: Balanced та Bass (кожен вид у трьох розмірах S, M, L).

 

По-третє, маємо новий комплектний прозорий пластиковий кейс для JH5. Щодо даного кейсу, то у компанії пропонують нам дещо новий підхід, ніж просто звичайний аксесуар для зберігання навушників. Кейс, але це фактично пластикова коробочка, виглядає як складова конструктора Lego. На основі таких коробочок можна будувати цілі «етажерки» для різноманітних аудіо (і не тільки) аксесуарів. В офіційному магазині FiiO такі кейси-коробочки продаються окремо.

 

Моє суб’єктивне відношення до такого комплектного кейсу залишилося двояким. Дійсно, це новий цікавий підхід, що дозволяє не тільки зберігати навушники і комплект до них, але і розбудовувати, за потреби, «шафи» аудіофіла. З іншого боку, якщо я взагалі не планую займатися чимось подібним, то даний об’ємний кейс не є особливо зручним при мобільному користуванні. Тобто, підхід до комплектації навушників «класичними» чохлами/кейсами є для мене більш звичним. В цілому, комплектація FiiO JH5 не є якоюсь неймовірно щедрою, але в той же час містить все необхідне.

Дизайн та ергономіка 

 

Описуючи вже багато років дизайн навушників від FiiO не можна не помітити, що зовнішній вигляд навушників задається певними часовими трендами, які постійно змінюються. Свого часу був період хвилястих фейсплейтів. Далі пішли корпуси навушників з використанням, так званої, medical resing. Потім розпочалися експерименти з різноманітними металевими сплавами і округлими циліндроподібними формами. При цьому, не завжди за зовнішнім виглядом можна було так просто відрізнити одну модель від іншої, наприклад FiiO FD1 від FiiO FH1s або моделі з нової серії «Bionic conch».

 

Коли я вперше побачив нові FiiO JH5, то одразу ж згадав бюджетні динамічні FiiO JD1. Як на мене, дуже схоже зовні. Корпуси JH5 є металевими, виготовляються з цинкового сплаву та поліруються вручну. Звичайно все це визначається виробником як «quality excellence». На відміну від згадуваних бюджетних JD1, на фейсплейтах яких значилося Jade Audio, у нових JH5 нанесено логотип FiiO. Дизайн JH5 мені сподобався, як і їх ергономіка. Можливо металевий сплав корпусів буде створювати неприємні відчуття при носінні навушників за низьких температур, однак наразі перевірити це припущення неможливо. За рахунок продуманої форми, JH5 гарно тримаються у вухах, а їх вага не створює відчуття навантаження на вуха при прослуховуванні навушників.

Звучання

 

На початку зазначу, що навушники FiiO JH5 мають відносно низький імпеданс та високу чутливість, отже можуть використовуватися з переважною більшістю портативних джерел. Як вже стало традицією нових моделей навушників FiiO, для характеристики звучання на сайті компанії наводиться так звана «крива Хармана» і рівень співпадіння з нею АЧХ даної моделі. Звичайно інженери компанії визначають звукові налаштування JH5 як «Professional tuned, pleasant and magnificent sound».

 

За загальним звучанням FiiO JH5 є відносно збалансованими навушниками, хоча і з певними акцентами, з шириною сцени приблизно середнього рівня. Як на свій бюджет, навушники непогано передають відчуття простору та розділення інструментів. В той же час, JH5 не заглиблюються у мікродеталізацію, надаючи перевагу цілісності музичної картини.

 

Низькі частоти подаються розбірливо та є помірно швидкими. Вони добре відчуваються, при цьому не переходять своєї межі. Однозначно ці навушники не для поціновувачів переважаючого басу, оскільки в JH5 він доволі окреслений.

 

Середні частоти не вражають своєю деталізацією, створюючи загальну картину скоріше з основних звуків. СЧ можуть характеризуватися своєю густотою і соковитістю. При цьому СЧ дещо акцентується в області верхніх СЧ, покращуючи читабельність деяких інструментів.

 

Високі частоти збалансовані між собою. Тобто вони не мають на меті гонитву за пронизливістю та деталізацією, але при цьому їм не притаманна наявність сибілянтів. ВЧ гарно опрацьовується, чудово сприймається в загальній звуковій картині та не втомлює при довгому прослуховуванні, принаймні мене.

Итоги

Компанія продовжує активно розвивати свій суббренд Jade Audio, створюючи все нові моделі товарів з сфери портативного аудіо, зокрема внутрішньоканальні навушники. Нова модель навушників FiiO JH5 вдало поєднує в собі стриманий, але приваблюючий дизайн, зручну ергономіку, практичні комплектні аксесуари та збалансоване музично-аудіофільське звучання. Саме так, адже JH5, на мою думку, можуть виявитися цікавими як для пошановувачів музики, так і для тих, хто обирає відносно недорогу модель з претензією на початок власного шляху аудіофіла. За рахунок своїх технічних характеристик JH5 можна поєднувати з різноманітними джерелами звуку, зокрема з тими ж USB-донглами від Jade Audio. Рекомендую для ознайомлення.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.8
Оценка эксперта
4.8
Дизайн
5.0
Якість виготовлення
5.0
Ергономіка
5.0
Звучання
5.0
Комплектація
4.0
Плюсы
Дизайн
Ергономіка
Якість виготовлення
Звучання
Минусы
Відсутність балансного кабелю у комплектні
Пластиковий кейс незручний для мобільного користування
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 39167
есть в наличии
4 700
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд навушників FiiO JH5 – Just Hear 5