Фильтр по блогу

Огляд навушників Sennheiser Momentum 4

16 Ноября 2022
1923
0
Обзоры
Огляд навушників Sennheiser Momentum 4
Павел Дмитриев
Независимый эксперт. Аудиофил.
59
10

Мало навушників мають на релізі такі протиречиві відгуки, як нове покоління бездротового флагмана Sennheiser Momentum 4 Wireless. Допоки "звичайні смертні" порівнювали їх з конкурентами від Sony, та писали схвальні відгуки, сивоголові аудіофіли коперсили губи та писали розгромні відгуки, не розуміючи простого факту: вони не є цільовою авдиторією нової моделі.

 

Так, в 3 версії Sennheiser намагалися загравати з сегментом "гурманів", використовуючи "преміальні" матеріали на кшталт заліза, шкіри та такого іншого. Наскільки це мало успіх — невідомо, але факт продажу навушникового бізнесу компанією говорить сам за себе. Тому цього разу було прийнято рішення подивитися "а що там в конкурентів".

 

То ж, що отримує покупець? До речі, ціну моделі трохи переглянули в сторону зниження, щоб відрізнятися від Sony ще й меншою ціною.

Дизайн, комплектація

 

Коробка доволі стандартна, картон в біло-блакитній фірмовій гамі кольорів, всередині лежить традиційний чохол, в ньому навушники, USB та аудіо кабелі, та адаптер для літака. Цікаво, кому він взагалі потрібен? В тих, хто часто подорожує він, в вочевидь, є. А в мене їх скопилося вже більше ніж пів сотні.

 

Самі навушники зробили крок у бік спрощених матеріалів, корпус зроблено переважно з пластику, на вибір є чорна та молочно-біла версія. Загальна якість збирання нормальна, а ось комфорт, як на мене, став трохи краще, та ще й додалась можливість повернути "чашки" навушників горизонтально для комфортного ношення на шиї. Оголів'я добре розподіляє вагу, сила притиску підібрана дуже розумно, тому єдина проблема що виникає під час довгих прослуховувань це "перегрів" вух, але це проблема усіх закритих моделей.

Функціонал

 

Довгим сесіям сприяє і покращений час роботи, якщо Sennheiser Momentum M3 пропонували до 17 годин, то новинка працює до 60, і це з увімкненим шумодавом. Звісно реальні цифри можуть бути меншими та залежать від гучності, але під час тесту десь із 40 годин роботи я отримав, і вони ще не розрядилися. Враховуючи час повної зарядки, що складає 2 години, маємо одну з найкращих моделей для довгого часу поза зоною доступності електричних мереж.

 

Керування навушниками тепер переважно сенсорне, замість кількох кнопок на всі випадки життя, тепер можна користуватися "свайпами" по зовнішній стороні навушника. 

 

Допрацювали в компанії й шумодав. Він ще трохи не дотягує до найкращих представників технології, але активне зниження шуму стало ефективніше, особливо на "раптових" шумах. Також в режимі із шумодавом та "прозорістю" тепер менше помітний ефект "тиску на вуха". 

 

До Momentum 4 існує додаток, що дозволяє змінити налаштування багатьох параметрів на кшталт шумодаву, адаптивної прозорості, або, навіть змінити звук за допомогою простенького еквалайзера. Там ще є можливість налаштувати автоматичне перемикання профілів виходячи з геолокації, але, чесно кажучи, маю великий сумнів що багато людей будуть цим користуватися. 

 

З бездротових кодеків модель підтримує SBC, AAC та усю родину aptX, включно з aptX Adaptive. Думаю, причина відсутності тут LDAC цілковито зрозуміла з погляду на те, хто володіє цим стандартом. Зв'язок модель тримає дуже гарно, єдине, де я зустрічав невеликі проблеми — це великі торгівельні центри із безліччю WiFi мереж та людей із телефонами. Ну і ще був один раз коли повз мене їхав старенький УАЗік (гадки не маю чому він був таким джерелом електромагнітних перешкод).

 

Трохи покращився і звук вбудованих мікрофонів у шумному оточенні. Звісно, як і в більшості навушників з мікрофонами в чашках він не ідеальний, але при нормальному рівні шуму вас буде нормально чути, а при високому в більшості випадків ви все ж зможете донести думку до співрозмовника.

Звук

 

Щодо звуку, тут теж відбулися деякі зміни. Одразу скажу, що основний режим у якому я їх випробував — це по Bluetooth з використанням aptX Adaptive. Їх можна ще під'єднати по USB Type-C (результат майже такий як в BT, мабуть, тому що працює такий самий цифровий процесор сигналу), та по звичайному аудіокабелю. Хоча останній, на мій погляд, більш "аварійна" опція якщо батарея все ж таки розрядилася, та немає нагоди її підзарядити. Звук по аудіокабелю стає більш моніторним і сприймається як більш "нудний". 

 

У подачі навушників помітен вплив DSP, тому що вони краще відтворюють краї діапазону, аніж звичайні бездротові моделі, тобто бас тут трохи глибше, а ВЧ — протяжніше, аніж це "дозволяє" aptX кодек. Подача в цілому збалансована, але помітна помірна додача "енергійності" для того, щоб зробити звук "смачнішим". Бас — дуже пружний, подається з невеликою добавкою у кількості та радує як деталізацією, так і глибиною (звісно ж усе це з поправкою на бездротовість). Середні частоти детальні, але не надмірно, гарно підкреслюють емоції та нюанси інструментів. ВЧ, звісно, не дотягують до дротових моделей, але як для Bluetooth мають гарну протяжність та дуже непогане насичення обертонами. В цілому — подача зовсім не "аудіофільска", більш розрахована на звичайного меломану, який хоче і якісніший звук і емоційність.

Итоги

Я ще не тестував головного конкурента цієї моделі, так, від Sony, але звук Momentum 4 мені сподобався. І якби я не користувався AirPods Max, то, мабуть, зупинився б на Sennhiser.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.6
Звук
5.0
Дизайн
4.0
Керування
5.0
Час роботи
5.0
ANC та режим прозорості
4.0
Оценка эксперта
4.6
Звук
5.0
Дизайн
4.0
Керування
5.0
Час роботи
5.0
ANC та режим прозорості
4.0
Плюсы
Звук
Час роботи
Комфорт
Керування
Минусы
Спрощений відносно 3 версії дизайн
ANC та прозорість можна ще допрацювати
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 33523
есть в наличии
13 649
Код: 33524
нет в наличии
13 649
Сообщить о поступлении
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд навушників Sennheiser Momentum 4