Фильтр по блогу

Огляд Sennheiser Accentum Plus – на півдороги до флагмана

02 Апреля 2024
980
0
Обзоры
Огляд Sennheiser Accentum Plus – на півдороги до флагмана
Євген Стоянов
Помічник архітектора який любить гарний звук.
29
14

Внутрішньоканальні навушники зробили великий крок уперед за останні роки. Для чого потрібні навушники, які надіваються на голову сьогодні, я, правду кажучи, не знаю. Якість звуку? Мабуть ні. Можливості електроніки? Точно ні. Єдине, що я можу впевнено сказати, чим більше навушники, тим більше батарею в них можна поставити. Я не пам'ятаю жодної внутрішньоканальної моделі, яка працювала б більше 8 годин, зазвичай це близько 5 годин. У цьому огляді мова піде про навушники, які можуть працювати 50 годин лише від одного заряду. 

 

Новинка від Sennheiser – Accentum Plus це оновлення моделі Accentum, яка вийшла лише півроку тому. На жаль, або, на щастя, у мене не було Sennheiser Accentum, тому я не знаю в чому різниця з особистого досвіду, але, покладаючись на характеристики між двома моделями, я можу сказати, що різниця від ергономіки до звуку більш ніж помітна. Новинка дорожча за Accentum майже на 100 доларів, на момент написання статті Accentum Plus коштують 240 доларів. Тепер детальніше про новинку. 

Комплектація 

 

У коробці знаходиться тканинний чохол на змійці, всередині навушники, провід USB A - USB C та провід AUX (3.5мм - 2.5mm) обидва дроти довжиною 1.2 м. Інструкція та гарантія. 

Дизайн. Ергономіка 

 

Навушники візуально майже нічим не відрізняються від Accentum та Momentum. Є два кольори, білий та чорний. Accentum Plus мають дуже "звичайний" непримітний дизайн, тут немає ніяких вишуканостей, матовий пластик, приємний тактильно. Оголов'я з внутрішньої сторони дуже м'яке і гладке, схоже на гуму. Амбушюри м'які, приємні. Як оголов'я, так і пластик забруднити складно, плями та бруд майже непомітні. Вся конструкція абсолютно безшумна, ніякого тріску пластику, шарудіння або чогось ще тут немає. Навушники легкі та зручні, середній притиск до вух. Жодного дискомфорту за кілька годин помічено не було. Модель має сенсорне управління точно як у Sennheiser Momentum 4. Воно мені здалося дуже зручним. 

Функціонал 

 

Навушники підтримують блютуз 5.2, кодеки: AAC, SBC, aptX Adaptive. Accentum Plus мають систему активного шумозаглушення (ANC), про яке буде написано нижче. Виробник стверджує, що навушники можуть працювати 50 годин від одного заряду. За час тесту розрядити не вдалось. Заряд до 100% займає близько чотирьох годин. 

 

Навушники працюють зі своїм рідним додатком Sennheiser Smart Control. Я завжди користуюся еквалайзером та звертаю увагу на його реалізацію. Тут робота еквалайзера не зовсім зрозуміла для мене та викликає питання. Наприклад, регулюючи частоту 1кГц якимось незрозумілим чином змінюється загальний характер звуку, що суперечить логіці. На відміну від еквалайзера Sony, мені складніше дійти до бажаного результату, використовуючи еквалайзер Sennheiser. На жаль, додаток не дозволяє вимкнути наявні функції, такі як ANC, вони завжди активні. Чи варто вважати, що центральне положення, між активним шумозаглушенням і режимом прозорості відключає і те, і інше - я не впевнений. Повне відключення еквалайзера також відсутнє. Для мене особисто є речі у додатку, які на мій погляд зроблені нелогічно, але додаток робить свою роботу. 

Система активного шумозаглушення (ANC) 

 

Скажу відразу, шумозаглушення працює добре в Accentum Plus. На відстані 20 метрів від шумної дороги при максимальному параметрі пригнічується значна частина шуму. У такій ситуації можна цілком комфортно говорити по телефону. Якщо перебувати на відстані більше 50 метрів від шумної дороги, навушникам вдається прибрати майже весь шум, що на мій погляд дуже непогано. Традиційно не дуже добре пригнічується все, що вище 1кГц, голос ближче 2 метрів, різкі звуки в СЧ і ВЧ. Окремо хочу похвалити режим Wind Noise Reduction, шум вітру пригнічується майже повністю. Загалом шумозаглушення Accentum Plus оцінюю на 8 із 10. 

Режим прозорості 

 

Тут все чудово, навушники дуже добре передають оточення. При максимальному ефекті оточення чути трохи краще, ніж без навушників. 

Мікрофон 

Система шумозаглушення мікрофона працює добре. Фактично співрозмовник не чує жодного стороннього шуму. По мірі того, як посилюється сторонній шум, якість голосу падає і навпаки. При сильному шумі, наприклад, якщо людина знаходиться поруч із джерелом шуму, якість його голосу низька, виходить так що співрозмовник не чує шуму, але при цьому він не чує нормально голос співрозмовника. Двояке враження про мікрофон, з одного боку, система відсікання шуму працює добре, з іншого боку мікрофон не здатний зберігати нормальну якість голосу при наявності шуму. 

Звук 

 

Навушники використовують 37мм динамічний драйвер, діапазон відтворюваних частот від 10Гц до 22кГц. На звучання впливає дуже багато факторів, особливо гучність. Найбільш добре навушники грають на гучності вище 60%, на низькій гучності динамічний діапазон сплющується і падає деталізація. Навушники тестувалися з кодеками AAC (Apple) та aptX™ Adaptive (Android). Між кодеками зовсім не було помічено різниці, що відверто дивно. Дротове підключення не тестувалось, тому нічого не можу сказати про звучання через провід. 

 

Sennheiser Accentum Plus мають звук, що тяжіє у бік відкритості, легкості та яскравості. Тут немає помітної "U" або "V" кривої у звуковому профілі. Роздільна здатність, передача дрібних нюансів лінійно падає від низу до верху частотного діапазону, це не сильна сторона навушників. Здатність передавати звуковий простір, ширина та глибина сцени знаходяться на середньому рівні. Тональність, тембр мають забарвлення. Accentum Plus не можна назвати універсальними, вони не дуже добре відіграють яскраві записи з великою кількістю деталей. Решту навушники грають цілком непогано. 

Низькі частоти

Навушники починають від глибоких 15Гц, трохи звалюються біля 70Гц і піднімаються близько 100Гц. Це не “мій” звуковий профіль, він більше підходить для кіно, ніж для музики. Багато записів позбавлені маси та “тіла”. Басу не вистачає ваги, яку мають, наприклад Momentum 4. Загалом НЧ акуратні та зібрані, холодний звуковий профіль можна компенсувати еквалайзером. Моя оцінка баса 7 з 10. 

Середні частоти

Весь середній діапазон досить лінійний. Навушники добре передають голос, він у міру натуральний і комфортний. Роздільна здатність близько середнього, десь вище 1кГц відчувається дефіцит чіткості, записи з безліччю деталей і текстур відтворюються трохи змащено, проте мінімалістичні записи грають добре. Тональність відносно природна. Звучання у верхній половині має якусь металеву ауру навколо кожного звуку подібно до хроматичних аберацій в оптиці. У середньому діапазоні, особливо з 1кГц трохи помітна комбінація бруду, змащеності та артефактів. Моя оцінка СЧ 7 з 10. 

Високі частоти

Яскраві але змащені. Роздільна здатність залишає бажати кращого. Навушники задовільнять більшість користувачів, які не вишукують аудіофільської деталізації звуку.

Порівняння 

 

Порівняння буде тільки з однією моделлю - Momentum 4. Можливо, це порівняння допоможе зрозуміти особисто для себе чи варто йому платити додатково (приблизно 80$) за верхню модель чи ні. Непросте порівняння, тому що навушники багато в чому схожі, але мають різницю в нюансах і все це плюс мінус пропорційно ціннику. При порівнянні я залишив усі параметри (у додатку) за замовчуванням, гучність встановлена на 50%. 

Низькочастотний діапазон 

Momentum 4 мають вагоміший, глибший бас, при цьому він має трохи нижче деталізацію та гірший контроль. Accentum Plus більш акуратні та зібрані у цьому діапазоні, зберігаючи більше деталей та нюансів. Бас Accentum Plus з незрозумілої для мене причини змінює свої характеристики залежно від гучності і повністю розкривається тільки на гучності вище 60%. Записи з великою кількістю деталей у НЧ грають трохи краще на Accentum Plus. Мені особисто більше подобається бас Momentum 4. 

Середньочастотний діапазон 

На багатьох записах голос звучить природніше за тональністю, приємніше і ближче до реальності у Momentum 4. Наприклад, гітара звучить природніше, ширше і глибше з краще опрацьованими післязвуччями на Momentum 4. Accentum Plus мають приємніший звуковий профіль у середньому діапазоні стосовно АЧХ, при цьому поступаються за багатством та шириною тембру. Accentum Plus при тісному порівнянні звучать більш “тонко і плоско”, металево. Momentum 4 більш тілесні, вагоміші. Один запис може грати краще на Momentum 4 інший на Accentum Plus, але в більшості випадків я віддав би перевагу Momentum 4. 

Високочастотний діапазон 

Momentum 4 більш акуратні та чистіше у верхньому діапазоні, деталізація вище. Accentum Plus відтворюють ВЧ яскравіше, гостріше, втрачаючи деталі та нюанси. На мій погляд, верхньочастотний діапазон слабка сторона обох моделей. Загальна якість ВЧ краща у Momentum 4. 

Сцена. Деталізація 

Momentum 4 мають більше глибини та ширини, Accentum Plus гірше передають звуковий простір. Також Momentum 4 залишає більше простору між інструментами, кожен звук краще розділений один від одного, має завершеність. Accentum Plus схильні стискати все до купи. Різниця між моделями у передачі простору невелика. А ось рівень деталізації точно вищий на Momentum 4. 

Шумозаглушення (ANC) 

Обидві моделі мають різний характер шумозаглушення. Momentum 4 краще Accentum Plus пригнічує шум до 3-4кГц, при цьому все що вище пригнічується трохи гірше. Accentum Plus має більш слабке шумозаглушення в цілому, при цьому на відміну від Momentum 4 не має різкого спаду вище 4кГц, тобто шумозаглушення слабшає більш лінійно. Незважаючи на те, що Momentum 4 відсікає більше шуму, були помітні артефакти або “дірки” у низькочастотному діапазоні, яких немає у Accentum Plus. Роботу шумозаглушення Momentum 4 я оцінив би на 9 з 10 і Accentum Plus на 8 з 10. 

Ергономіка, якість та матеріали 

При близькому розгляді помітно, що Momentum 4 трохи більше і важче, зроблені якісніше і виглядають трохи краще, хоч і різниця не велика. Momentum 4 комфортніші і фактично не відчуваються на голові, Accentum Plus трохи в цьому поступаються. Хоча при тривалому носінні різниця помітна сильніше, я віддаю перевагу Momentum 4. 

Підсумки порівняння 

Обидві моделі багато в чому схожі. Щодо звуку Momentum 4 без сумнівів краще. Для тих, хто слухає подкасти, дивиться кіно і все те, де багато діалогів я порадив би Accentum Plus. На мій погляд, ціна кожної моделі відповідає віддачі.

Итоги

Accentum Plus вийшли неоднозначними. Мені подобається цифра 50 годин, це справді круто! Багато моделей у цій ціні не можуть похвалитися такою автономністю. Мені подобається робота шумозаглушення. Про звук все сказано, я думаю це навушники для тих, хто не сидить вдома і постійно перебуває в русі, таким людям немає часу аналізувати звук. Отже, навушники хороші автономністю та шумозаглушенням. Якщо ці два параметри це те, що ви шукаєте, тоді Accentum Plus буде прекрасним вибором. 

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.8
Звук
4.0
Автономність
5.0
Ергономіка
5.0
Дизайн
5.0
Оценка эксперта
4.8
Звук
4.0
Автономність
5.0
Ергономіка
5.0
Дизайн
5.0
Плюсы
Дизайн
Ергономіка
Автономність
ANC
Минусы
Специфісні високі частоти
Не відключається ANC
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 39172
есть в наличии
9 889
Код: 39173
есть в наличии
9 889
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Sennheiser Accentum Plus – на півдороги до флагмана