Фильтр по блогу

Огляд Sennheiser Momentum True Wireless 3 vs TW2 & Sony 1000XM4

08 Июня 2022
696
0
Обзоры
Огляд Sennheiser Momentum True Wireless 3 vs TW2 & Sony 1000XM4
Максим Спивак
Эксперт и обозреватель аудио техники. Автор и ведущий YouTube канала Portativ.ua
304
138

Почати наш новий сезон треба з чогось яскравого. Саме цим повинні були бути нові Sennheiser Momentum TW3 ‒ продовження лінійки одних з найкращих TWS в світі. Чому мали бути? Бо є пару нюансів, які не дозволяють TW3 стати еталонами за свої 250 евро. Про це в огляді і поговоримо.

Комплектація

 

 

В коробці багато всякого: амбушюри, хрящові фіксатори, кабло для зарядки і документація.

Дизайн і ергономіка

 

 

Честно, мені не зовсім подобається, як виглядають нові TW. Перша і друга генерація була хоч і трохи більша за розмірами, але виділялися від конкурентів. Зараз з цим стало гірше і унікальності стало менше. Корпус пластиковий, гострі грані лише з 3 сторін, що так собі сказалося на зручності діставання і місскліку, який в мене спрацьовував на постійній основі. В вухах виглядають досить компактно і вони дійсно менші за минулі покоління, але сидять в моїх вухах гірше ніж TW2, які були більш ергономічні з внутрішнього боку. Лівий навушник завжди не міг зайняти свою позицію і часто звук лівого і правого відрізнявся. Тест на якість фіксації проходиться нормально, не випадають, але своє місце змінюють і звук міняється. Захист від вологи є по стандарту IPX4, для спорту годяться, я з ними більше тижня відкатав на своїй Merida і задоволений. Але сидять не так цепко як Sennheiser Sport True Wireless. Кейс такий само, як у минулих генерацій, тільки трохи менший.


Керування сенсорне, як і у всіх інших TWS Sennheiser. Мікрофони знаходяться не на дуже вдалих місцях, вітер сильно задуває під час розмов і ANC. Датчики приближення є, музика автоматично ставиться на паузу при вийманні. Додаток Smart Control трохи здивував ‒ то в ньому можна керувати ANC, то не можна, просто пропадала така можливість, після оновлення наче такого не було. У мене з навушниками іноди був глюк і до них підключався смартфон, коли вони були в кейсі. Дивно таке було побачити в топовому продукті.

Звук

 

 

На жаль, не можна сказати, що TW3 грають краще, ніж Sennheiser Momentum True Wireless 2. Звук став більше рівним і дзвінким, але м‘якість пропала. Таким чином нові Моментуми стали ближче до B&O E8 і втратили ту попсову універсальність, що була у їх предків. Якщо порівняти з останніми вухами, що я слухав, то нові  Моментуми грають на рівні з Technics AZ60, Soundcore Liberty 3 Pro і Sony WF-1000XM4, але на превеликий жаль, я не можу сказати що звучання у TW3 краще ніж у цих моделей, лише на рівні. За рахунок підтримки aptX і aptX adaptive якість звука трохи краща саме на пристроях з підтримкою цих кодеків.

 

ANC непогано працює, краще ніж у TW2 і AirPods Pro, але гірше ніж у Sony WF-1000XM4. В додатку існує можливість переключення ANC в режим проти вітру, це трохи покращує ситуацію під час їзди на велосипеді. Режим прозорості працює чудово, але дуже сильно шумить.

Мікрофон

 

 

З мікрофони в кожному з навушників передають голос максимально якісно в тиші, під час вуличного шуму десь біля загруженної дороги також чутно все пречудово, спілкуватися можна. А ось з сильним вітром ситуація не дуже чудова, що в принципі логічно для такого форм-фактору, більшу часть слів співрозмовник розбере, але явно не всі. Тест мікрофонів у відеоогляді:

 

Play

 

 

Автономність

 

 

По часу програвання все те саме, що й було у TW2 ‒ 7 годин вуші, які можуть зарядиться в кейсі ще 3 рази. Тобто в сумі 28 годин. Бездротова зарядка є, швидка також ‒ за 10 хвилин на 1 годину, повністю зарядка триває 1.5 години.

 

Конкуренти

 

 

Конкуренція у Momentum TW3 дуже висока, навіть не дивлячись на те, що ціна впала з 300 євро які просили за TW2, до 250 за TW3. В конкурентах Technics AZ60, Soundcore Liberty 3 Pro, Sony WF-1000XM4, B&W PI5, Devialet Gemini. Особисто я, напевне, вибрав би собі B&W PI5, якби б йшла мова про ідеальний звук в TWS, чи Technics AZ60 які по звуку і зручності кращі, а по ціні ‒ дешевші.

 

Итоги

Як не крути, Momentum TW3 вийшли добре збитим преміумом, з класним звуком, ANC, доброю автономністю і досить непоганими мікрофонами.

 

Але, на жаль, для мене третя генерація втратила свій шарм. Чи то за рахунок вже великої конкуренції, а деякі конкуренти грають краще і коштують дешевше, чи то за рахунок того, що звук і зручність у минулих була краще, чи то і то, але факт залишається фактом.

 

Мінусів як на мене взагалі збільшилося ‒ це дивна робота додатка саме з TW3, міскліки і зручність фіксації, глюк з підключенням у кейсі і саме для мене дизайн і зручність раніше були краще.

 

Це 4/5 за свою ціну з натяжкою і звання адекватного середнього преміуму від крутого бренду, який можна розглядати для покупки для вибагливих слухачів.

 

Рекомендую ознайомитися особисто з цією моделлю у нас в магазинах. Дякую за увагу. Слава Україні! Героям Слава!

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.3
Звук
4.0
Дизайн
4.0
Ергономіка
4.0
Автономність
5.0
Оценка эксперта
4.3
Звук
4.0
Дизайн
4.0
Ергономіка
4.0
Автономність
5.0
Оценка эксперта
4.3
Звук
4.0
Дизайн
4.0
Ергономіка
4.0
Автономність
5.0
Плюсы
Універсальний звук
Преміальні матеріали
Минусы
Особливості звучання
Особливості ергономіки
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 33073
есть в наличии
8 249
Код: 33074
есть в наличии
8 249
Код: 33075
есть в наличии
8 249
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Sennheiser Momentum True Wireless 3 vs TW2 & Sony 1000XM4