Фильтр по блогу

Огляд Naim Uniti Atom Headphone Edition. Strive for success

05 Октября 2023
21649
0
Обзоры
Огляд Naim Uniti Atom Headphone Edition. Strive for success
Олександр Олександрóвич
Аудіо ентузіаст
16
2

 

Сьогодні на огляді Naim Uniti Atom Headphone Edition – оновлена версія Naim Uniti Atom (якому на момент написання огляду як раз виповнилося 6 років), що вже став легендарним завдяки сукупності якісних рішень та грамотній реалізації.

 

Які і попередник, Naim Uniti Atom Headphone Edition пропонує і максимальні функціональність, і елегантну красу, і безкомпромісний звук. 

 

Різниця тільки в тому, що цей девайс в першу чергу розраховано на взаємодію з навушниками, що для Naim, компанії, що десятиріччями виготовляє електроніку для акустичних систем категорії High End, є свого роду експериментом.

 

Експеримент недешевий. Ще й одразу з претензією на статус Top of the League.

 

Дивимось що з цього вийшло.

Комплект, дизайн, будова, функціональність

Девайс поставляється у доволі простому комплекті, що загалом властиво стаціонарним пристроям:

 • ● Naim Uniti Atom Headphone Edition
 • ● Супровідна документація
 • ● Серветка
 • ● Пульт дистанційного управління
 • ● 4 ААА Батарейки (для пульту ДУ)
 • ● 2 мережевих кабелі (стандартів UK та EU)

Дизайн

Пристрій реалізовано у ідентичному з попередником – Naim Uniti Atom корпусі приємної, близької до «правильної» квадратної форми. При тому, що пристрій не виконаний монотонним за усіма гранями, загальна презентація, цілісність та органічність дизайну приємно вражає.

 

Колір пристрою чорний, поверхня фронтальної панелі глянцева, елементи фізичного управління у вигляді кнопок мають LED-підсвітлення білого кольору. Таким же підсвітленням оздоблений і надпис Naim, що красується у лівому нижньому краї фронтальної панелі. 

 

По центру фронтальної панелі розташовано п’ятидюймовий дисплей зразкової якості. Саме дисплей демонструє, що це об’єктивно сучасний висококласний пристрій, а не якась там нішева аудіофільська коробка не зовсім зрозумілої якості.

 

 

Дисплей займає домінуючу позицію на фронтальній панелі за рахунок своїх якісних характеристик та рівномірного розміщення усіх інших елементів взаємодії з користувачем навколо дисплею. Приємний розмір, достойний PPI, класна яскравість, насичені теплі кольори гарантують естетичне задоволення.

 

Верхня грань виконана у красивому стилі із достатньо грубим сатинуванням металу з легким відливом у графітовий колір. По центру розташована варіація вже традиційного для виробника великого колеса регулювання гучності, що використовується і в моделях лінійки Naim Mu-so і в лінійці Unity і у флагманських Statement. Має ненав’язливу білу підсвітку під основою колеса, глянцеву поверхню під стать фронтальній панелі та індикацію гучності по контуру колеса. Цей елемент дизайну завжди активно притягує до себе увагу.

 

 

Бокові грані прикрашено фактурними матовими ребрами радіатора. Пристрій відчутно гріється і їх присутність фактично є обґрунтованою (особливо для режиму роботи в якості попереднього підсилювача для акустичної системи), але все ж не покидає відчуття того, що це в першу чергу стильне дизайнерське рішення для придання пристрою солідного та ефектного вигляду.

 

 

Фізичні габарити – 95 мм x 245 мм x 265 мм. Впевнена приємна вага пристрою – близько 7 кг.

 

Легкий глянцевий комплектний пульт дистанційного керування виконаний із пластмаси, має видовжену форму та належну функціональність. Кнопки підсвічуються протягом кількох секунд при зміні контакту з поверхнями. Має усю необхідну функціональність – зміна входів, навігація в меню, регулювання підсвітлення (наявна можливість  регулювання яскравості трьома режимами), управління Multiroom, додавання в обране, робота з відтворюваною музикою та плейлистом.

 

До речі, при зміні гучності, індикація, аналогічна розміщеній в колесі управління на корпусі, працює і по кругу навколо кнопок по центру пульта. Naim Uniti Atom Headphone Edition відмінно взаємодіє з пультом під будь-яким кутом. Тобто немає жодної необхідності наводити пульт в якісь конкретні точки відносно пристрою.

 

 

Розташування елементів управління

 


Передня панель:

 • ● USB вхід (для накопичувачів)
 • ● роз’єм для навушників 6.3 мм
 • ● балансний роз’єм для навушників 4.4 мм
 • ● кнопка переключення входу навушників (передня панель – 6.3 мм та
 • 4.4 мм або задня панель – XLR)
 • ● 5 дюймовий дисплей
 • ● кнопка увімкнення/вимкнення
 • ● кнопка плей/пауза
 • ● кнопка вибору входу
 • ● кнопка «обране»  

 

Задня панель:

 • ● мережевий вхід 
 • ● балансний роз’єм для навушників XLR
 • ● USB вхід (для накопичувачів) 
 • ● мережевий (LAN) порт
 • ● вихідні роз’єми RCA
 • ● цифрові входи: оптичний S/PDIF (x2) та коаксіальний
 • ● аналогові вхідні роз’єми RCA
 • ● виходи попереднього підсилювача (RCA та XLR)
 • ● перемикач землі (положення Ground та Floating)

 

Функція узгодження заземлення розповсюджена у висококласних стаціонарних системах з кількома пристроями у сетапі. Проблеми з коректним заземленням можуть бути джерелом шуму та викривлень. У випадках, коли два пристрої, що поєднані між собою, не мають однакового потенціалу заземлення, потребується узгодження заземлення для усунення проблем зі звуком. Таким чином, перемикач «землі», реалізований у Naim Uniti Atom Headphone Edition, дозволяє акуратно та точно здійснювати  узгодження потенціалів пристроїв.

 

Naim Uniti Atom Headphone Edition було протестовано з п’ятьма мережевими кабелями різної якості та виявлено відчутні зміни у звуці при заміні мережевого кабелю. Такі тонкощі вказують нам на те, що Naim Uniti Atom Headphone Edition є пристроєм достатнього рівня для розмежування характеристик таких, казалося б, вторинних або навіть незначних для багатьох компонентів, як мережеві кабелі.

Функціональні можливості пристрою

 

 

Naim Uniti Atom Headphone Edition підтримує численні сценарії стримінгу та програвання аудіо матеріалу.  Spotify, Tidal та Qobuz інтегровані в систему Naim. При тесті користувався сервісом Qobuz. Результати відмінні. Інтерфейс  Qobuz  повноцінний, не урізаний, органічно адаптований до оболонки Naim. Якість звуку відмінна. Все ж таки додатково акцентую увагу на те, що нативна підтримка стримінгового сервісу – це дуже важливо, адже робота зі стримінгами через UPnP (Universal Plug ‘n’ Play) – це не завжди грамотне та комфортне рішення і скоріше вимушене, ніж бажане.  До речі, підтримка UPnP також на борту заради розширення функціональних можливостей. Крім того, девайс Roon Ready, підтримується AirPlay 2 та Chromecast.

 

 

 

Також Naim Uniti Atom Headphone Edition підтримує колекцію аудіофільських інтернет радіо у високій якості та платформу з подкастами. Сподобалася радіостанція бренду – Naim Radio HD, що пропонує відмінну музику у високій якості. Стосовно роботи із зовнішніми накопичувачами – не знайшов заявленого обсягу підтримки (вказують, що до 20,000 треків), але з HDD обсягом 4 TB працював відмінно.

 

Цифрові та аналогові входи дозволяють під’єднати до Naim Uniti Atom Headphone Edition інші девайси, наприклад стрімер, CD транспорт, консоль, ПК, ЦАП чи вініловий програвач.

 

Підтримка роботи з протоколами Bluetooth (aptX HD) дозволяє додати ще більше сценаріїв бездротового використання.

 

Заявлено підтримку усіх популярних форматів аудіо: WAV, FLAC, DSD, Apple Lossless, AIFF, AAC, Ogg, MP3 та Windows Media-formatted files. Універсальність роботи з форматами підтверджую. Особисто я не знайшов записів, з якими в Naim Uniti Atom Headphone Edition виникли б труднощі.

Для тих, кому важливі цифри:

 • ● WAV, FLAC та AIFF – до 24bit/384kHz;
 • ● ALAC (Apple Lossless) – до 24bit/384kHz;
 • ● MP3 – до 48kHz, 320kbit (16 bit);
 • ● AAC – до 48kHz, 320kbit (16bit);
 • ● OGG та WMA – до 48kHz (16bit);
 • ● DSD 64 та 128Fs;
 • ● Bluetooth — aptX HD, SBC, AAC.

 

Оновлення системи здійснюється через Wi-Fi. Швидко та зручно.

 

Про мої позитивні враження від додатку Focal & Naim, що використовується для роботи з Naim Uniti Atom Headphone Edition, я писав ще у огляді на Focal Bathys. Мінімалістичне чорно-біло-сіре оформлення, простота, комфортність, функціональність та абсолютна стабільність роботи викликають відчуття задоволення.

 

Додаток має інформативний інтерфейс – гарні шрифти, іконки, правильні розміри. Підтримує свайпи, регулювання гучності девайсу можливе не тільки з пульту чи з колеса регулювання, а й з пристрою керування додатком. Можлива зміна стилю фону (наявні численні варіанти).

 

 

Дуже зручно – пошук композиції, альбому чи виконавця здійснюється як у пам’яті підключеного накопичувача так і серед змісту усіх платформ, у які здійснено вхід з девайсу.

 

 

Додаток здатен взаємодіяти з п’ятьмя стримінговими девайсами Naim, наявними у домі.

Підсилення

Headphone Edition версія Naim Uniti Atom не просто спроектована з додаванням навушникових роз’ємів. Виробники стверджують, що зазначена ревізія була повністю спроектована із використанням покращеного дискретного підсилення  для навушників з успадкуванням технологій, впроваджених у флагманській лінійці підсилювачів Statement.

 

Внутрішня будова Naim Uniti Atom Headphone Edition заснована на повністю новій схемі на дискретних транзисторах з новою конструкцією трансформатору, що забезпечує живлення каскадів підсилення.

 

Виробник заявляє вихідну потужність девайсу з роз’ємів 4.4 мм, XLR та
6.3 мм у 1,5W RMS на канал на 16 Ом.

Звук

Naim Uniti Atom Headphone Edition пропонує доволі цікавий звук. Передбачувані якість та клас. Відсутність надлишкового додавання ваги по діапазону. Баланс частот близький до рівного без завалів в  якусь із частин діапазону.

 

Звук швидкий виразний, ясний, прозорий, в міру яскравий та дзвінкий.

 

Роздільна здатність, точність та технічність, розміри сцени та позиціонування на найвищому рівні.

 

З усіма протестованими навушниками заграв відмінно, розкриваючи їх потенціал та сильні сторони, будь то агресивні та швидкі навушники з ухилом в технічність чи спокійні навушники з ухилом в мелодійність.

 

Параметрів несумісності Naim Uniti Atom Headphone Edition з хорошими навушниками я при тестуванні не виявив.

 

Низькі частоти

НЧ точні та технічні. Добре позиціонуються та не налазять на середні частоти. Високі технічні характеристики та пропрацювання дозволяють низьким частотам грати дуже впевнено без додавання надлишкової маси. Naim Uniti Atom Headphone Edition не виділяється акцентами у максимальну вагу та глибину низькочастотного діапазону та їх загальне домінування. Саме так пристрою вдасться витримати класний баланс швидкості та ударності.

Середні частоти

СЧ красиві, технічні, в міру яскраві. Гарні за швидкістю, тембральною насиченістю та варіативністю. Нижні середні частоти не надто вагомі, доволі легкі та співучі. Верхні середні частоти звучать відкрито, але без піків та дискомфорту.

 

Вокал детальний, насичений тембрами. Співає красиво, його трохи виділено у просторі, але він не має максимально емоційної подачі. Класна присутність, вишукане оформлення.

 

Naim Uniti Atom Headphone Edition має натуральне, детальне та насичене пропрацювання затухань та реверберацій.

 

Ешелонування середини в глибину відчувається дуже плавним та невимушеним, але його реалізація якісно вражає.

Вискокі частоти

ВЧ яскраві, розмашисті та ефектні. Мають гарну швидкість і загалом дуже привабливі. Гарний баланс мікро та макро подачі.

 

Їх протяжність, розділення та позиціонування у просторі привертають увагу, а натуральність приносить задоволення при прослуховуванні.

 

Детальність на відмінному рівні - цілісність образів та затухань, відігравання високих частот заднього плану - усе на місці та на найвищому рівні без необхідності штучного насичення, але з класним відчуттям простору та повітря.

 

Focal Utopia 2022

Компанія Focal придбала Naim Audio у 2011 році. За запевненнями представника Focal, рушійною силою для поєднання ідей та виробничих сил стала схожа філософія обох компанії. 95-98 відсотків компонентів обох брендів збираються вручну (не конвеєрні виробництва), і, в кінці кінців, прийнято вважати, що електроніка Naim та випромінювачі Focal відмінно працюють у зв'язці. В останні роки, звісно, ця тенденція тільки набуває відчутного розвитку.  

 

Із усіх варіантів зв'язок, протестованих з Focal Utopia 2022, поєднання з  Uniti Atom є найбільш синергійним, фактично референсним відосно усіх інших тестованих сценаріїв. Синергія та взаємне розкриття на відмінному рівні. Контроль низьких частот, ударність, глибина сцени та пропрацювання образів, тембральна варіативність, насиченість та чистота звуку, точність та масштаб. Динаміка та пропрацювання затухань. Красиве виділення вокалу та виразна іскристість високих частот. Серед найбільш приємних нюансів виділю плавність середніх частот, побудову слоїв сцени та інструментів у глибину. Робота з простором та об’ємом в цілому.

 

До речі, тест Focal Utopia 2022 із з’єднанням по сінглу 6.3 мм та по балансу XLR не надав відчутних відмінностей звуку.

 

Naim Uniti Atom Headphone Edition надає Focal Utopia 2022 основу у формі тонально рівного, акуратно насиченого, в міру яскравого звуку з класними технічними характеристиками. Злегка теплі та м’які Focal Utopia 2022 ідеально балансуються по-правильному швидким та яскравим звуком Uniti Atom, утворюючи відмінну за синергією звуку та фантастичну за зручністю та функціональністю зв’язку, в якій високий рівень кожного з компонентів очевидний та не піддається ніяким сумнівам.

Sennheiser HD 800

Naim Uniti Atom Headphone Edition здатен класно розкривати закладений у HD 800 потенціалв першу чергу в питаннях сцени, простору, позиціонування, розмірів інструментів та образів, а також аристократичної стриманої нейтральності.   

 

Прекрасні тембри, високі частоти та вокал дарують спокій, комфорт та насолоду. Висококласна не втомлююча зв’язка, приємна для довгострокового прослуховування. Sennheiser HD 800 з опором в 300 Ом комфортно розкачуються з небалансного роз’єму девайсу від Naim.

Fostex TH-909

 З дуже перебірливими по відношенню до джерел Fostex TH-909 з балансного  4,4 мм роз’єму Naim Uniti Atom Headphone Edition видав найкращий звук, що мені доводилося чути з цими навушниками. А чути довелося багато. 

 

Дуже швидкий, ясний, прозорий та насичений звук. Відмінні високі частоти, класна виразність та контроль середніх частот. Швидкі, окреслені, технічні низькі частоти. Звук дуже яскравий та життєрадісний, але підійти може не кожному, хто чутливий до верхніх середніх частот.

Hifiman Arya Stealth Magnet

Прослуховувалися з балансного роз’єму 4,4 мм. Naim Uniti Atom Headphone Edition розкрив сильні сторони планарних навушників – глибину, потужність, технічність та ударність низьких частот, а також натуральність звучання (останнє вдається взагалі не кожному якісному джерелу). Продемонстрував відмінні прозорість, ешелонування та розміри образів та інструментів в глибину, технічність та класний динамічний діапазон звучання.  

 

Усе це без завалів по діапазону та з класним розділенням низьких і середніх частот у просторі (простіші джерела без наявності належних розмірів сцени та роздільної здатності можуть видавати трохи зкомкану звукову картинку, де потужні низькі частоти Arya Stealth Magnet налазять на середні частоти).

Audio-Technica AD2000X

Naim Uniti Atom Headphone Edition гарно опанував відверто вокалоорієнтований азіатський тюнінг навушників. Акуратна, м’яка та точна підкладка з низьких частот добре контролюється, а легкі високі частоти з великою кількістю повітря створюють відмінний фон для вокальних композицій у AD2000X. Верхні середні частоти добре контролюються, вокал та середина звучать красиво та комфортно.  

 

Навушники отримують необхідну свободу, простір, контроль та красу. Відмінний розслаблюючий звук. 

Итоги

У висновках усе просто  та прямо. Naim Unity Atom Headphone Edition - це дійсно ультимативне рішення фантастичної якості. Вишуканий  сучасний дизайн, що володіє рисами власної індивідуальності. Управління та взаємодія  максимально оптимізовані та приємні. Вражаючий функціонал на усі випадки життя. Звук банально не має слабких сторін. Грає усі жанри із власним почерком та красою. Відмінна сумісність з випромінювачами – класно звучить з усіма навушниками, що бувають примхливими. Потужності достатньо для усіх адекватних сценаріїв. Можливість повноцінної роботи у режимі попереднього підсилювача та багато іншого, що можна розкласти на дрібниці та перелічувати дуже довго.

 

А можна просто констатувати, що Naim Unity Atom Headphone Edition - це дуже солідна одиниця, яку неймовірно важко перевершити чи обійти.

Відмінна робота!

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Дизайн та будова
5.0
Функціональні можливості
5.0
Звук
5.0
Оценка эксперта
5
Дизайн та будова
5.0
Функціональні можливості
5.0
Звук
5.0
Оценка эксперта
5
Дизайн та будова
5.0
Функціональні можливості
5.0
Звук
5.0
Плюсы
Звук
Дизайн
Функціональність
Минусы
Ціна (але конкурентів з таким звуком на функціоналом небагато)
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 37219
есть в наличии
128 250
Код: 37165+37219
в наличии
343 250 318 283
Код: 22892+37219
в наличии
263 250 238 948
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Naim Uniti Atom Headphone Edition. Strive for success