Фильтр по блогу

Огляд Audio-Technica ATH-AWAS та ATH-AWKT. Естетика та атмосферний звук

06 Июня 2023
2897
1
Обзоры
Огляд Audio-Technica ATH-AWAS та ATH-AWKT. Естетика та атмосферний звук
Александр Александрович
Аудіо ентузіаст
9
2

Audio-Technica – відомий японський бренд із понад піввіковою історією, що є виробником доволі широкого спектру аудіотехніки. Перші навушники бренду було представлено у далекому 1974 році, моделі з оформленням із дерева, подібні тим, що потрапили нам на огляд, з’явилися у лінійці вже у середині дев’яностих років. В наш час динамічні повнорозмірні навушники від Audio-Technica також користуються попитом та отримують численні позитивні відгуки від аудіофілів. Ми ж сьогодні розглянемо дві цікавих моделі закритих повнорозмірних навушників верхнього сегменту виробника – ATH-AWAS та ATH-AWKT.

Комплект, дизайн, будова та особливості

Обидві моделі виготовляються вручну на фабриці в Токіо. Поставляються у коробках, обернутих у схожі суперобкладинки білого кольору. З передньої сторони нанесено комплексний малюнок, що імітує форму навушників у профіль – японські ієрогліфи у вигляді оголов'я, нижче намальована чашка навушників з відтворенням кольору та текстури відповідного дерева, далі подібно кабелю вертикально вниз від чашки прямує назва дерева англійською. Цікава та витончена робота з образами. У правому верхньому куті нанесено назву виробника. З тильної сторони суперобкладинки розміщена інформація про виробника.

 

 

Під суперобкладинкою ATH-AWKT знаходиться тонка чорна картонна упаковка-коробка. В ній ще одна така ж сама чорна картонна упаковка-коробка. Далі зустрічаємо основну коробку із світлого дерева. В ATH-AWAS під суперобкладинкою одразу знаходиться коробка із жорсткого чорного картону. По центру передньої сторони обох коробок, знову ж таки, красується надпис Audio-Technica. У коробках бачимо однаковий комплект – навушники та небалансний кабель. В окремому кармані в нижній частині коробки знаходиться м’який та комфортний мішечок-чохол з двома відсіками для двох кабелів. В одному знаходиться балансний кабель, в іншому – книжечка-інструкція для навушників.

 

 

Чашки Audio-Technica ATH-AWAS зроблені з рідкісної деревини Asada Zakura (Японська вишня), відомої використанням у виробництві High End акустики завдяки своїм акустичним характеристикам (здатності обмежувати небажані резонанси при збереженні чистого натурального звучання), красі та довговічності. Напівглянцеве покриття ручної роботи підкреслює вишукану текстуру та теплу красу дерева.

 

Чашки ATH-AWKT виготовлені із цінної деревини Kokutan (смугасте чорне дерево). Цю породу дерева використовують для виготовлення дерев'яних духових клавішних інструментів. Завдяки високій щільності деревини Kokutan пригнічує небажані резонанси та вважається традиційно якісним матеріалом для аудіотехніки та музикальних інструментів. Візуально відрізняється привабливими витриманими чорними та коричневими смугами. Також мають дуже приємне напівглянцеве покриття ручної роботи.

 

 

 

Обидві моделі оснащені 53-мм динамічними випромінювачами із звуковою котушкою з 6N-OFC (безкиснева мідь з високим ступенем очистки) для забезпечення відмінної якості звучання навушників. Застосовується також ексклюзивна технологія D.A.D.S (Double Air Damping System – система подвійного гасіння повітря), що полягає у поділі конструкції чашки на дві окремі акустичні камери, забезпечує акуратне та точне відтворення низьких частот. ATH-AWAS має покриття діафрагми ексклюзивним алмазоподібним вуглецем (diamond-like carbon). Має чутливість 99 дБ/мВт та імпеданс 40 Ом. Вага: 395 г. Випромінювачі ж ATH-AWKT оснащені високоефективним магнітним ланцюгом з пермендюру. Має чутливість102 дБ/мВт та імпеданс 48 Ом.
Вага: 405 г.

 

Враховуючи розміри випромінювачів, розміри чашок також вийшли більшими за середній. Амбюшори та оголов'я ATH-AWKT зроблені з овечої шкіри. В ATH-AWAS використовується м’яка синтетична шкіра (ось вам один із чинників, що формує різницю у вартості). Обидві моделі успадкували конструкцію оголов'я з магнієвого сплаву нового покоління від ATH-ADX5000. Схоже, класична конструкція Audio-Technica із класними можливостями саморегулювання 3D Wing Support Housing, що особисто для мене, можливо, є найкомфортнішим рішенням із усіх з якими мені доводилося зустрічатися, в найближчий час не використовуватиметься (принаймні у флагманських моделях).

 

Обидві пари попри немалі габарити та ненайлегшу вагу мають дуже комфортну посадку з класною притискною силою та з відмінним розподілом ваги. Відчувається посадка впевненою, і, водночас, м’якою. Ергономіка на голові відмінна. Регулювання довжини оголов’я реалізовано із чіткими кроками та плавним ходом. На внутрішній стороні оголов’я наявні насічки для орієнтування при регулюванні.

 

В обох парах навушників реалізовано цікаве рішення із розташуванням випромінювачів під кутом. Тобто випромінювач розташований не паралельно амбюшорі та вуху, а наближений до вуха з передньої сторони та втоплений в корпус з задньої. Амбюшори рухомі, мають різну товщину із передньої та задньої сторони та є не надто глибокими. Тому правильна постановка амбюшори гарно балансує посадку, неналежне ж розташування може призводити до некомфортної посадки та небажаного тактильного контакту вуха з тильною стороною амбюшори. Майте на увазі при ознайомленні.

 

До комплектів навушників входять два змінних кабелі довжиною 3 метри з безкисневої міді із ступенем очистки 6N: небалансний 6,3 мм та балансний 4-pin XLR. Зазначені довжина та роз’єми традиційно характерні для стаціонарного використання. Таким чином виробник дає зрозумілу відповідь щодо позиціонування моделей та рекомендованих сценаріїв їх використання. Обидві пари навушників розроблені в першу чергу для використання в стаціонарних умовах для прослуховування гарної музики на якісному сетапі.

 

Кабелі приємні, не товсті, за звучанням відчуваються повністю органічними із навушниками, мають гарно виглядаючу фурнітуру із брендовим маркуванням. Також присутній деякий ефект пам’яті та мінімальний мікрофонний ефект. Проте, враховуючи передбачені виробником сценарії використання, зазначене взагалі не привертає уваги.

 

В чашках обох моделей застосовані пропрієтарні конектори A2DC (Audio Designed Detachable Coaxial). Audio-Technica використовували класичні конектори ММСХ (microminiature coaxial) у власних моделях зі змінними кабелями, проте з 2015 року у всіх внутрішньоканальних навушниках та в окремих повнорозмірних моделях компанією використовуються власноруч розроблені стандарти A2DC.

 

Фактично A2DC створювались на базі ММСХ для вирішення проблем з’єднання. За словами виробника, на відміну від ММСХ, що було розроблено для бездротових девайсів, A2DC є оптимізованим для аудіо. Так, A2DC забезпечує оптимальну щільність з’єднання. ММСХ же може бути занадто щільним або навпаки свободним у русі та загалом є схильним до розшатування, втрати чіткості з’єднання і надмірної рухливості та обертання, що в свою чергу призводить до втрат сигналу, небажаних шумів та скорочення життєвого циклу з’єднання.

 

За словами виробника, A2DC створений для вирішення наявних в ММСХ проблем. Не можу передбачити як ці конектори проявлять себе у довгостроковій перспективі, але фактично A2DC відчувається більш комфортним та практичним ніж ММСХ. З’єднання роз’ємів з чашками відчувається більш грамотно підігнаним по щільності та відчутно менш грубим.

Звук

В загальному презентація звуку тяготіє до рівної, проте, традиційно для чарівників із Audio-Technica середні частоти посідають центральне місце у звуковому полотні. Це спричинено не надакцентом на цій частині діапазону, а якістю пропрацювання середніх частот, що несуть найбільшу кількість інформації у записі, а також відсутністю додаткової ваги в діапазонах низьких та високих частот.

 

Обом моделям навушників притаманна тепла сигнатура звуку. В них відсутній чорний фон між та за інструментами. Їх сцени – це широкі просторі теплі камери, що не відчуваються обмеженими закритістю конструкції чашок. Обидві пари демонструють відмінний рівень реалізації сцени – загальна свобода, класна ширина, присутні ефекти об’єму, руху та взаємодії музикальних слоїв.

 

Технічна основа в обох моделях навушників однакова. Це стосується кількості деталей, що відтворюються, ширини сцени, розмірів образів інструментів та ряду інших технічних аспектів. При цьому, тональний баланс ATH-AWKT та ATH-AWAS реалізовано відчутно по-різному, тому в навушниках доволі чітко фіксується спільна база, проте зовсім різне оформлення.

 

ATH-AWAS має більш близький до рівного тональний баланс (з урахуванням теплої сигнатури звуку). Класне співвідношення виразності звуку та комфортності прослуховування. Найбільшу увагу привертають на себе середні частоти. Їх детальність, технічність та загальна інформативність створює класні умови для аналітичного прослуховування, а грамотний баланс частот дає можливість слухати навушники довго без відчуття втоми та дискомфорту. Крім того, відмічу загальну органічність звучання – усі частини звукового діапазону звучать дуже гармонічно по відношенню одна до одної.

 

ATH-AWKT ж має більш веселий та «масовий» тюнінг. По всьому діапазону у звук додано ваги. При цьому низькі та високі частоти більш масивні та тембрально насичені, середні частоти також мають значно більш жирні образи. Але у розрізі тонального балансу ATH-AWKT принципово відрізняється від ATH-AWAS, маючи U-подібну подачу із виразними низькими та високими частотами та трохи утопленими в глибину сцени середніми частотами. Детальність, насиченість та інформативність середніх частот при цьому взагалі не втрачається та не просідає. Зазначене налаштування лише надає глибини та соковитості звуку ATH-AWKT.

 

Реалізація різного тонального тюнінгу навушників призводить до ряду відмінностей та характерних особливостей обох пар. ATH-AWAS за рахунок більш рівного та стриманого тюнінгу має кращу прозорість, є більш емоційно стриманими, інколи навіть відстороненими.

 

ATH-AWKT має більш насичені образи. Вони мають більшу глибину та інколи створюють відчуття більш широкої сцени за рахунок насичених затухань (хоча розміри образів та ширина сцени в обох парах практично однакова). Завдяки додатковій вазі деталі заднього плану часто сприймаються більш вираженими, насиченими і цікавими, що звучить емоційно та захоплююче.

 

При цьому і подача ATH-AWKT є більш цільною за TH-AWAS, котрі мають акуратно реалізовані тонші образи і умовно аналітичну подачу, більш вишукане ешелонування і локалізацію образів та інструментів в глибину, а також красивішу протяжність звуків. І це не хірургічний розбір музики на компоненти, а прекрасний баланс між музикальністю та технічністю.

 

 

Низькі частоти

НЧ в обох моделях не мають надмірної енергії, а скоріше слугують м’якою, теплою та красивою підкладкою під звукову картину, що не намагається вражати та тягнути на себе увагу. НЧ мають приємні натуральні тембри. Присутні вони у тій кількості, в якій навушники не відчуваються світлими чи темними. Низькі частоти, як і навушники в цілому, не реалізовані для відіграшу панчу, надто швидкої та агресивної музики і значно більш комфортно відчувають себе у сценаріях із спокійними жанрами, що мають записи гарної якості. ATH-AWAS має трохи більш швидкий, сухий, теплий та точний удар, ATH-AWKT – м’якший, повільніший, більш масивний удар з насиченими затуханнями. Стосовно контролю НЧ – у сценаріях тестування


ATH-AWAS показала трохи кращий результат, але потрібно брати до уваги, що для найкращого розкриття та контролю НЧ обом моделям (особливо
ATH-AWKT) необхідне якісне джерело та підсилення з хорошим контролем низьких частот.

Середні частоти

СЧ технічні та красиві. Відмінно балансують між макро та мікро. Великі окреслені образи з гарним пропрацюванням, класне технічне та красиве розділення та позиціонування інструментів. Традиційно для навушників Audio-Technica вокал звучить прекрасно. Особливо жіночий та високий чоловічий. НСЧ в ATH-AWAS трохи легковажні, низький чоловічий вокал інколи може звучати світлішим ніж зазвичай. Середньочастотний діапазон ATH-AWKT більш повноважний. Емоційно більш виразний ніж у молодшої моделі. ATH-AWAS в емоційному плані трохи відсторонені, що, однак, сприймається цікаво, оскільки створює належний настрій для сприйняття та дослідження музики. При цьому, в обох парах відсутній часто притаманний для азіатського тюнінгу яскраво виражений акцент на ВСЧ. В плані контролю все як треба – сибілянти в обох моделях не турбують взагалі. Разом із відмінністю у тональному забарвленні важливою відмінністю у двох моделях є позиціонування середніх частот відносно низьких та високих. У ATH-AWKT вони без втрати пропрацювання та інформативності злегка відведені назад на фоні більш активних ніж в ATH-AWAS низьких та високих частот, у ATH-AWAS, в умовах більш рівного частотного балансу, за рахунок технічності та якісних характеристик середні частоти сприймаються як центральна, найбільш насичена частина діапазону.

Високі частоти

ВЧ в обох моделях мають комфортний окрас – теплий характер звучання високих частот, за рахунок якого вони уникають небажаної колкості та яскравості. Високі частоти мають органічне звучання по відношенню до середніх та високих, створюючи класну когерентну музикальну картину, що вміють далеко не усі навушники. Навіть у преміум сегменті. Повітря та свободи у вч просторі багато. Звісно, поменше ніж у виконанні неперевершеної серії відкритих повнорозмірів AIR від Audio-Technica, але обмеженості чи прижатості відсутні. Високі частоти грають більше в макро, реалізовані розмашисто, відчуваються масивні образи із красивими насиченими затуханнями. Кількісно високих частот більше в ATH-AWKT, вони також трохи більш варіативні тембрально.

 

Обидві моделі спокійно можуть грати від портативних джерел середньої потужності та якості, проте без сумніву мають потенціал для розкриття системою високого рівня. У моєму випадку лише стаціонарний сетап та записи гарної якості демонстрували повний потенціал витонченого та захоплюючого звучання навушників.

 

Обидві моделі критичні до запису та джерела. І якщо в ATH-AWAS це проявляється у меншій мірі, то ATH-AWKT відчутно жанрово не універсальні та мають виразні риси навушників, які на заході прийнято називати «amp-dependent». Це той самий випадок, коли у модель закладено серйозний потенціал (як мінімум не менший ніж в прямих конкурентів, а за сукупністю факторів, на мою думку, можливо навіть більший), але необхідно докласти зусиль (якість та синергія системи) для повного його розкриття.

 

Навушники мають схожі виражені жанрові вподобання. Звучать фантастично на живих жанрах, акустичних записах, вокальних партіях, відмінно відтворюють струнні та клавішні інструменти. При цьому не дуже виграшно звучать на більшості тяжкої швидкої музики і стануть не найкращим варіантом для сучасної електронної музики.

 

Підбиваючи підсумки за результатами ознайомлення з ATH-AWAS та ATH-AWKT від Audio-Technica, маю зазначити, що це цікаві навушники із рядом сильних сторін – власною витриманою філософією звуку, що пропонує нам комфортне універсальне збалансоване звучання високого класу, а також гарною візуальною і тактильною естетикою. Експлуатація обох моделей та прослуховування музики в них викликало зацікавлення та емоції, що є беззаперечним показником того, що вони заслуговують на вашу увагу.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.7
Оценка эксперта
4.7
Звук
5.0
Дизайн та експлуатація
5.0
Сумісність з джерелами
4.0
Оценка эксперта
4.7
Оценка эксперта
4.7
Звук
5.0
Дизайн та експлуатація
5.0
Сумісність з джерелами
4.0
Плюсы
Якісний атмосферний звук
Класні дизайн
будова та естетика
Комфорт в експлуатації
Наявність балансного та небалансного кабелів у комплекті
Минусы
Примхливість до джерела та підсилення
Жанрова неуніверсальність
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 35226
нет в наличии
72 389
Сообщить о поступлении
Код: 35225
нет в наличии
96 639
Сообщить о поступлении
Отзывов (1)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Audio-Technica ATH-AWAS та ATH-AWKT. Естетика та атмосферний звук
Класні навушники! Японська класика. Цікаво було б огляд і порівняння ATH-W2022 та ATH-WB2022.