Фильтр по блогу

Огляд аудіоінтерфейсу Focusrite Scarlett Solo 4Gen – оновленний дизайн, купа функціональності та якісне звучання

28 Сентября 2023
27717
0
Обзоры
Огляд аудіоінтерфейсу Focusrite Scarlett Solo 4Gen – оновленний дизайн, купа функціональності та якісне звучання
Гліб Перерва
Оглядач техніки та софту Експерт в навушниках та Hi-Fi плеєрах
103
92

Сьогодні на огляді новенький аудіоінтерфейс Focusrite з базової лінійки. Пристрій отримав ряд ергономічних та функціональних оновленнь, які ми і розглянемо в цій статті, а також розповімо про досвід використання та визначимося кому саме підійде Focusrite Scarlett Solo 4Gen.

Пакування та комплектація

Аудіоінтерфейс поставляється в прямокутній картонній коробці під розмір самого пристрою, з кольоровою поліграфією та базовою інформацією. Фізичний комплект доволі мінімалістичний, адже всередині знаходиться тільки Focusrite Scarlett Solo 4Gen, в захисному пакуванні, та кабель USB-C. Головна комплектація інтерфейса це софт, про що нижче в розділі з програмним забезпеченням.

 

Комплектний кабель непоганої якості та при обережному використанні прослужить своєму власнику весь термін життя самого Scarlett Solo.

Дизайн, ергономіка та інтерфейси

Впізнаваний червоний дизайн Focusrite залишився на місці, але ергономіка та зручність пристрою зазнали позитивних змін, порівняно з попередніми моделями. Панелі Scarlett Solo стали матовими, за що окрема подяка виробнику від усіх перфекціоністів; сліди від пальців все ж залишаються, але це не йде ні в яке порівняння із глянцевими панелями третього покоління, які збирали на собі відбитки та весь бруд, який тільки можна.

На передній панелі розташовано:

 • · 6,3 мм гітарний вхід
 • · 2 регулятори вхідного сигналу з кольоровими індикаторами 
 • · Кнопка переключення 6,3 входу між інструментальним та мікрофонним режимом
 • · 48V фантомне живлення для XLR мікрофонного входу
 • · Кнопка режиму Air
 • · Регулятор вихідного сигналу для повнорозмірних моніторів
 • · Регулятор вихідного сигналу для навушників
 • · Індикатор підключення USB
 • · Переключення між прямим моніторингом через карту та тим що проходить через ПК
 • · Вихід 6,3 мм на навушники

 

 

Також зазнали змін вхідні порти: мікрофонний XLR вхід переїхав на задню панель, що логічно та набагато зручніше, оскільки переважна більшість користувачів подібних пристроїв мають в своєму арсеналі один мікрофон, кабель від якого не потребує частої взаємодії з собою та заважає при фронтальному підключенні.

На задній панелі знаходиться:

 • · Мікрофонний вхід XLR
 • · Вихід для моніторів на два канали 6,3 мм
 • · USB-C
 • · Замок Kensington 

 

 

До речі відтепер власники базової моделі також зможуть окремо регулювати гучність моніторингу: встановлено додатковий регулятор гучності для навушників. Також регулятори гучності стали трохи плавнішими і отримали фактурне покриття, що тактильно приємніше та підвищує чіпкість крутилок.

 

 

Габарити та вага пристрою не змінились, що буде плюсом для користувачів які планують використовувати його в якості переносного інтерфейсу.

 

 

Індикація достатньо яскрава, проте не бʼє по очах в темному приміщенні.

 

 

Технічні характеристики

 • · Розрядність ЦАП, біт: 24, 16
 • · Максимальна частота ЦАП (стерео): 192
 • · Інтерфейс: USB-C
 • · Живлення: USB
 • · Кількість каналів: 2.0
 • · Вихід на навушники: 6.3 mm
 • · Габарити: 43,5х143,5х95,8 мм
 • · Вага: 320 г

 

Звукова карта Focusrite Scarlett Solo 4Gen покоління може похвалитися аудіокомпонентами професійного рівня, пропонуючи динамічний діапазон у 120 дБ, який конкурує з якістю звуку, що використовується в студіях звукозапису. Режим Air, оснащений функціями Presence і Harmonic Drive, забезпечує багатий та об'ємний звук, що нагадує звучання великих аналогових мікшерних пультів, незалежно від того, де відбувається запис. 

 

Для прослуховування Focusrite Scarlett Solo 4Gen має посилений вихід для навушників з незалежним регулюванням гучності, що гарантує, що улюблена музика буде звучати голосно і кришталево чисто.

 

Мікрофонний підсилювач Focusrite Scarlett Solo 4Gen підсилює м'який вокал і підкреслює чіткість і складні деталі гучних гітар, забезпечуючи чіткий і точний звук, а при підключенні гітари до входу Hi-Z, імітується відчуття гри через справжній підсилювач. Завдяки режиму Air з функціями Presence і Harmonic Drive записи матимуть той самий характер і об'єм.

 

Програмне забезпечення Hitmaker Expansion усуває необхідність пошуку додаткових програмних інструментів – він охоплює всі основні програми, необхідні для запису, продюсування і, зрештою, випуску музичних треків.

Програмне забезпечення

Управління та налаштування винесено у оновлений застосунок Focusrite Control 2 в якому користувач може контролювати рівень вхідного сигналу, підключати фантомне живлення, активувати інструментальний канал, управляти режимом Air та здійснювати інші налаштування.

 

 

Одразу після підключення прилетіло оновлення на сам аудіоінтерфейс, чого особисто я не бачив на попередніх версіях за весь час їхньої експлуатації.

 

 

Окрім базового ПЗ для самого інтерфейсу, після реєстрації продукту на сайті виробника, користувач отримує можливість завантажити цілий бандл з DAW та корисних віртуальних інструментів. Перелік доступний для завантаження наступний:

 • · Antares Auto-Tune Access
 • · Relab LX480 Essentials Reverb
 • · Sonnox VoxDoubler
 • · Focusrite Red 2 & 3 Plugin Suite
 • · Marshall’s Silver Jubilee 2555
 • · MASSIVE from Native Instruments
 • · XLN Audio Addictive Keys Studio Grand
 • · XLN’s Addictive Drums 2: Studio Rock Kit
 • · Bx console Focusrite SC
 • · Landr Studio
 • · FAST Balancer
 • · а також DAW (Digital Audio Workstation – Цифрова звукова робоча станція) Abletone Live Lite та Pro Tools Artist

 

 

Перелік доступного програмного забезпечення більш ніж вражаючій, зважаючі на умовно початковий рівень аудіоінтерфейсу, адже він сам по собі тягне на кругленьку суму.

Звук

Запис вокалу та подкастинг

Основне тестування проводилось за допомогою класичного динамічного мікрофону Shure SM58-LCE та конденсаторних Audio-Technica AT2050 і sE Electronics X1 S. Focusrite Scarlett Solo 4Gen розкриває потенціал обох типів пристроїв – на конденсаторні мікрофони голос пишеться природним та з усіма мікродеталями.

 

З динамічним мікрофоном Shure працювати значно простіше та загалом він невибагливий до підключення, але про мікродетальність вокалу можна забути, тож це скоріше своєрідний бенчмарк, адже в парі з неякісними аудіоінтерфейсами він давати нормальний звук все ж не буде. Зі Scarlett Solo 4Gen синергія на високому рівні – вокал і подкасти пишуться без проблем та без необхідності додаткової обробки, у разі використання вбудованого режиму Air.

 

 

До речі Air з функціями Presence та Harmonic Drive робить звучання більш легким – вони додають ледь помітну реверберацію та злегка еквалізують доріжку, щоб голос звучав приємніше одразу, без обробки в DAW сторонніми засобами. Це дуже зручно якщо користувач не надто розуміється на редагуванні аудіо, або ж для роботи в польових умовах, коли потрібно отримати якісний запис якомога швидше.

Моніторинг

Focusrite Scarlett Solo 4Gen звучить вкрай якісно і цілком може позмагатися по рівню звучання з аудіофільськими окремими ЦАП в цьому ж, та навіть трохи вищому, ціновому сегменті. Звук детальний, добре сепарований та насичений. АЧХ рівне та без завалів, звучання цілковито моніторне.

 

Підсилювач навушників справляється практично з будь-якими моделями як от з вибагливими Sennheiser HD 650 чи Beyerdynamic DT 770 PRO LB 250 Om.

Порівняння

Якщо порівнювати базові аудіоінтерфейси з якісними моделями USB-мікрофонів, все стає доволі очевидним: для запису подкастів та вокалу в домашніх умовах переважній більшості користувачів буде достатньо USB-мікрофону по типу Beyerdynamic FOXAKG Lyra чи Sennheiser Profile (огляд на який можна прочитати тут). Це самодостатні пристрої, що видають одразу готовий якісний запис, який майже не потребує обробки та налаштувань.

 

Однак якщо планується одночасний запис з двох мікрофонів чи запис вокалу і гітари – тоді без аудіоінтерфейсу не обійтись. Так, в парі з хорошим мікрофоном це вийде суттєво дорожче, ніж готове рішення у вигляді USB-мікрофону, але можливості для розширення студії звукозапису та взагалі для створення саме музичного контенту набагато більші.

 

Також треба зазначити, що повноцінний якісний моніторинг з підʼєднанням студійних моніторів та моніторних навушників, які зазвичай вибагливі до підсилювача, можливий тільки за наявності аудіоінтерфейсу. USB-мікрофони не розраховані на подібні задачі і максимум що від них можна очікувати – це підключення до них навушників, тобто про повноцінний моніторинг і, тим більше, зведення та мастеринг на належному рівні можна забути.

Итоги

Focusrite Scarlett Solo 4Gen це вкрай вдале оновлення, яке залишає після себе виключно позитивні враження. Виробник підвищів планку позитивними ергономічними та функціональними нововведеннями, додав купу корисного софта і залишив якість звуку на тому ж високому рівні.

 

Пристрій рекомендовано для використання музикантам, людям що працюють зі звуком та поціновувачам якісного моніторного звуку. Для подкастерів та блогерів також рекомендовано звернути увагу на USB-мікрофони.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн та ергономіка
5.0
Функціональність
5.0
Плюсы
Звук
Рівна АЧХ
Дизайн
Управління
Функціональність
ПЗ
Минусы
Нема
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 37989
есть в наличии
6 842
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд аудіоінтерфейсу Focusrite Scarlett Solo 4Gen – оновленний дизайн, купа функціональності та якісне звучання