Фильтр по блогу

Огляд ЦАП/підсилювача FiiO K11 – справжній truly brilliant?

08 Февраля 2024
642
0
Обзоры
Огляд ЦАП/підсилювача FiiO K11 – справжній truly brilliant?
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
129
74

Свого часу, компанія FiiO випустила підсилювач для навушників К5, який був розрахований, перш за все, для роботи з плеєрами компанії. Значно пізніше, у компанії повністю переосмислили цей пристрій, поєднали в ньому можливості ЦАП та підсилювача, додали різні варіанти комутації, зробивши його доволі універсальним. Так з’явилася перша версія FiiO K5 Pro  на чіпі від Asahi Kasei Microdevices.

 

В подальшому дефіцит комплектуючих від АКМ призвів до необхідності випуску версії FiiO K5 Pro ESS, яка теж користувалася заслуженою популярністю. І з другої половини 2021 року лінійка стаціонарних ЦАП/підсилювачів FiiO почала активно розвиватися. Було випущено флагманський К9Pro АКМ, який, за наведеними вище причинами, вже у 2022 році був замінений на нині актуальний флагман FiiO К9Pro ESS. Пізніше вирішили заповнити нішу між К5 та К9 – логічно, що таким продуктом став Fiio K7, який згодом доповнили блютус-модулем Fiio K7 ВТ.

 

Тобто, як ми бачимо лінійка настільних ЦАП/підсилювачів FiiO активно розвивається протягом багатьох років. Тому логічним продовженням цього стала поява найбільш простої та доступної моделі –  FiiO K11, яку на офіційному сайті компанії легко і невимушено назвали «Truly balanced, Truly brilliant». Так який саме діамант нам пропонують приблизно за ціною в 150 доларів? Давайте розбиратися.

Технічні характеристики FiiO К11:

  • • Модель ЦАП: CS 43198;
  • • Вихідна потужність (32 Ом): небалансний – 520 мВт, балансний – 1400 мВт;
  • • Частота дискретизації: 384 кГц/32 біт/DSD256;
  • • Вихід на навушники: небалансний 6,3 мм і балансний 4,4 мм;
  • • Роз’єми: USB type C (вхід), RCA (вихід), Coaxial (вхід/вихід), Optical (вхід);
  • • Живлення від електромережі: зовнішній адаптер DC 12V, 2A;
  • • Розміри: 147х133х32 мм;
  • • Вага: 407 г

 

Невеликі розміри, наявність різноманітних входів та виходів, можливість балансного і небалансного під’єднання навушників, висока вихідна потужність є безумовними перевагами бюджетного FiiO К11.

Пакування і комплектація

 

У компанії щодо пакування FiiO K11 не стали експериментувати з кольоровими гамами, надавши перевагу більш класичному оформленню. Зовні нас зустрічає суперобкладинка сірого кольору, на титулі якої розміщено фото ЦАП/підсилювача з красивим глянцевим нанесенням його назви та сертифікація від Hi-Res Audio.

 

Вміст основної коробки умовно поділено на два сектори. В першому – у пінозахисті знаходиться К11, в другому – в окремій картонній коробочці лежать аксесуари до нього. В окремому картонному конверті лежить інструкція та стандартна документація. Вибір аксесуарів не такий вже і великий. Оскільки К11 живиться від електромережі, то в комплекті йде зовнішній адаптер з тонким довгим дротом та окремий мережевий короткий кабель, що приєднується з іншої сторони адаптера.

 

Також в комплекті знаходиться кабель USB typeА – USB typeC та перехідник для навушників з 3,5 на 6,3 мм. І це, нажаль, все! Чому нажаль? К11 має вхід USB typeC, тому мабуть логічніше додати до комплекту кабель USB typeC-typeC з перехідником з typeC на USB typeА. Тоді К11 прямо з коробки можна було б приєднувати як до комп’ютера, так і, наприклад, до смартфону з typeC-роз’ємом. Про кабель з lightning-роз’ємом взагалі мовчу, звичайно його теж немає. Отже, з коробки К11 передбачає базовий сценарій використання. Інші варіанти комутації К11 треба вирішувати самостійно.

Дизайн та ергономіка

 

Для себе зовнішній вигляд FiiO K11 я визначив як slim-дизайн. К11 являє собою невеличку акуратну коробочку з металевим корпусом та заокругленими краями. На передній панелі пристрою розташовано LCD-дисплей, два виходи на навушники та багатофункціональне колесо. На верхній грані знаходиться пластиковий логотип компанії, здатний змінювати свій колір (RGB-підсвічування). На задній панелі – перераховані у технічних характеристиках входи і виходи, а також роз’єм для підключення електроживлення. Знизу, замість стандартних ніжок, міститься великий гумовий восьмикутник, який міцно втримує К11 на столі.

 

Хоча більш розповсюдженим варіантом розташування К11 буде горизонтальний, але виробник запевняє, що пристрій можна використовувати і у вертикальному положенні, ставлячи його на бокову грань. Теоретично це можливо. Щодо практичності – є питання – все ж таки вертикальне розташування К11 значно поступається в утриманні рівноваги на столі горизонтальному.

Відносно зручності користування

Як на мене – ситуація 50 на 50. Тобто, К11 має дисплей, за допомогою якого можна встановлювати різні параметри та який здатний виводити різноманітну інформацію. І це нібито зручно. Але в той же час, керування всіма параметрами здійснюється за допомогою одного колеса – його прокручування та натискання з різною частотою. А це вже виглядає як квест. Тим більше, що деякі скорочення літер на дисплеї є не зовсім очевидними і потребують запам’ятовування. Наприклад, RGB-M – встановлення кольору підсвічування логотипу на верхній поверхні К11 (7 кольорів на вибір); RGB-b – встановлення яскравості цього підсвічування (5 режимів, плюс повне його вимкнення). Звичайно на практиці такі налаштування треба змінювати не щодня, отже постійних складнощів не повинно виникати. При цьому у компанії свідомо пішли на такий крок щодо керування і визначили вигляд К11 як minimalist design та «one knob – one source of total control».

 

В цілому, К11 є «тендітним» за розмірами апаратом в мінімалістичному дизайні, що буде гарно виглядати на столі, поруч з комп’ютером. На вибір є два кольори К11: чорний і сріблястий. Причому не просто чорний чи сріблястий, а Obsidian black and Midnight silver – і ніяк по іншому!

Функціональність

 

FiiO K11 побудовано на чіпі CS 43198 від Cirrus Logic. Для тих, хто цікавиться товарами FiiO може помітити активне використання компанією протягом року чіпів Cirrus Logic в своїх ЦАП/підсилювачах різного рівня. І це позитивний досвід. К11, не зважаючи на свій розмір, натякає на серйозний підхід щодо можливостей його використання з серйозними навушниками. К11 має два виходи – балансний на 4,4 мм та небалансний, однак не 3,5, а саме під великий штекер 6,3 мм. Вихідної потужності до 1400 мВт повинно вистачити для багатьох повнорозмірних навушників.

 

Хоча FiiO K11 невеличкий, однак належить до багатофункціональних пристроїв з різними можливостями використання і налаштування. В моєму випадку, з’єднання з Android-смартфоном відбувалося через кабель USB typeC-typeC (який відсутній у комплекті) з використанням застосунку FiiO Music. Все одразу працювало, питань ніяких не було.

 

Так само не було питань і до поєднання К11 та ноутбука (Windows) з використанням програми Foobar2000. Раніше встановлена програма FiiO USB Audio Device Control Panel визначила пристрій як FiiO K11, встановлення додаткових драйверів не знадобилося. Такий тренд FiiO мені подобається, оскільки нещодавно кожен новий їх пристрій потребував окремого драйверу.

 

Детально зупинятися на окремих функціях не буду, більш демонстративно це наведено у відео-оглядах К11. Зазначу лише деякі. Дисплей інформує про задіяний вхід сигналу, рівень гейну, частотну дискретизацію сигналу, варіанти налаштування підсвічування логотипу та деякі інші функції. Щодо зручності керування – зазначав про це у попередньому розділі.

Звучання

 

Для свого класу FiiO K11 має гарну ширину сцени, яка також непогано промальовується і в глибину. Звучання передається, наскільки це можливо для К11, чітко, з розділенням інструментів. Не можна сказати, що К11 має якісь певні акценти в діапазоні звучання. К11, скоріше, намагається бути збалансованим і нейтральним, при цьому не переходячи у сферу суцільної деталізації та мікроконтрастів. З одного боку, К11 не додає якоїсь теплоти, з іншого – його звучання відрізняється музичністю.

 

Низькі частоти здатні демонструвати свою чіткість і зібраність, бас звучить щільно. Середньо-частотний діапазон на більшості треків має свою тілесність, що додає йому природності та натуральності звучання. Високі частоти завжди прослуховуються, однак не є занадто яскравими чи агресивними. Як не дивно, ВЧ грають достатньо вишукано як для найдоступнішого пристрою в лінійці.

 

В цілому з К11 ми маємо вже стандартну ситуацію – за звучанням даний ЦАП/підсилювач прямує в бік нейтральності. Все інше (акцентування певних частот, забарвлення і т.п.) варто робити за рахунок навушників. Самі розробники з FiiO визначають К11 як пристрій з гарним і якісним звучанням. Знову ж таки, враховуючи його позиціонування і ціну, з цим важно не погодитися. Я слухав К11 з різними моделями великорозмірних навушників від Sennheiser, Grado, Audio-Technica. Зрозуміло, що звучання в кожному конкретному випадку мало свої особливості, але завжди мене задовольняло.

Итоги

Маленький FiiO K11 вийшов дуже універсальним пристроєм. У невеличкій коробочці розмістилися різні входи та виходи для під’єднання джерел, балансний і небалансний виходи на навушники, інформативний LCD-дисплей, потужність у 1400 мВт з балансного виходу. Дизайнерське рішення щодо оформлення було обране в стилі мінімалізму, що додало К11 стриманості та акуратності, притаманним дорогій техніці. Невеличкий розмір К11 дозволяє без проблем транспортувати його з собою за потреби. Звучання збалансоване, з ухилом у нейтральність.

 

Отже, як загальний підсумок. Я не зовсім впевнений, що можу назвати FiiO K11 саме «Truly brilliant». Однак тим, хто шукає всі вище наведені можливості і переваги, сконцентровані у компактному корпусі та за помірну ціну, варто придивитися до FiiO К11. Впевнений, що для когось К11 точно виявиться справжнім діамантом.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.8
Дизайн
5.0
Звучання
5.0
Комплектація та керування
4.0
Ціна
5.0
Оценка эксперта
4.8
Дизайн
5.0
Звучання
5.0
Комплектація та керування
4.0
Ціна
5.0
Плюсы
Мінімалістично-вишуканиий дизайн
Якість виготовлення
Звучання
Висока вихідна потужність
Багатофункціональність
Ціна
Минусы
Відсутність комплектного кабеля USB typeC-typeC
Керування функціями єдиним колесом
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 38919
есть в наличии
6 190
Код: 38920
есть в наличии
6 190
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд ЦАП/підсилювача FiiO K11 – справжній truly brilliant?