Фильтр по блогу

Огляд ЦАП/підсилювача Fiio K7 – new baseline або наступний крок після FiiO K5 Pro

27 Декабря 2022
4475
4
Обзоры
Огляд ЦАП/підсилювача Fiio K7 – new baseline або наступний крок після FiiO K5 Pro
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
119
67

Компанія FiiO вже не перший рік займається розробкою і вдосконаленням портативних та стаціонарних ЦАП/підсилювачей різного ґатунку, які мають різноманітні сценарії використання. Історія стаціонарного пристрою, що отримав назву К5, почалася більше п’яти років тому. За цей час модель декілька раз змінювалася і наразі актуальна версія має назву FiiO K5 Pro ESS. Пристрій виявився доволі збалансованим за параметрами (технічні характеристики/якість/звучання/ціна) і отримав позитивні відгуки багатьох аудіофілів та прихильників музики.

 

В цьому році K5 Pro отримав подальший розвиток, що втілився в нового наступника – модель Fiio K7. І якщо зовні апарати дуже схожі, то з технічної точки зору різниця суттєва. Оскільки я маю в своєму розпорядженні FiiO K5 Pro з АК 4493, а також писав огляд на оновлений K5 Pro ESS, то звичайно новий К7 не міг мене не зацікавити. Тому в даному огляді я розповім не тільки про К7, але і проведу порівняння з K5 Pro/K5 Pro ESS.  

Технічні характеристики FiiO К7:

  • ·                  Модель ЦАП: два АК 4493SEQ;
  • ·                  Підсилювачі: два THX AAA 788+
  • ·                  Вихідна потужність (32 Ом, баланс): 2000 мВт;
  • ·                  Частота дискретизації: 384 кГц/32 біт/DSD256;
  • ·                  Вихід на навушники: небалансний 6,3 мм і балансний 4,4 мм;
  • ·                  Роз’єми: USB, RCA, Coaxial, Optical;
  • ·                  Розміри: 120х168х55 мм;
  • ·                  Вага: 610 г

В порівнянні з K5 Pro ESS у К7 використовуються два чіпа  та два підсилювача, додано балансний вихід на 4,4 мм. Розмір і вага К7 не суттєво, але все ж таки відрізняються від K5 Pro ESS в більшу сторону.

Упаковка і комплектація

 

Хоча Fiio K7 далеко не самий дорогий ЦАП/підсилювач, його упаковка і комплектація виявилися на пристойному рівні. Зовнішня об’ємна коробка квадратної форми (приблизно 21х21х8 см) чорного кольору, на титулі якої глянцем нанесено зображення К7. Упаковка містить мінімальну інформацію про сам пристрій, однак сертифікат Hi-Res Audio на ній присутній.

 

В середині в окремих коробках знаходяться аксесуари та в додатковому пінному захисті К7. Все надійно запаковано і при транспортуванні К7 проблем зі збереженням пристрою не повинно виникати.

 

До аксесуарів належить з’ємний короткий силовий кабель, який приєднується до комплектного адаптеру. Тобто, блок живлення у К7 є зовнішнім. В комплекті також знаходяться кабель для з’єднання з джерелом звуку USB(А)-USB(В), перехідник з 3,5 на 6,3 мм, заглушки входів і виходів пристрою (з коробки розміщені на корпусі К7) та інструкція для швидкого запуску пристрою. В комплекті К7 я не знайшов додаткового комплекту антиковзаних силіконових ніжок, які були у K5 Pro. Зате кабель для живлення К7, який з’єднано з адаптером, відчутно кращий – виглядає товстішим і надійнішим.  

 

В цілому, чогось особливого в комплекті К7 немає, комплект доволі стандартний і майже ідентичний K5 Pro. Точно покращився кабель адаптеру. В усьому іншому, К7 має все, що треба для початку експлуатації зразу з коробки.    

Дизайн та ергономіка

 

Зовні новий Fiio K7 максимально нагадує попередні K5 Pro/K5 Pro ESS. Ми маємо туж саму якісно зроблену конструкцію з алюмінію, пофарбовану в чорний колір. Вага К7, як і K5 Pro, відносно невелика – трішки більше 600 грамів. В цілому К7 виглядає стримано і надійно.

 

З певної відстані мені важко було  розрізнити К7 і K5 Pro. Та ж сама форма паралелепіпеда, та ж сама розміщена по центру кругла ручка увімкнення/регулювання гучності, ті ж самі тумблери керування на передній панелі, той же самий набір вхідних і вихідних роз’ємів позаду. Однак певні відмінності в дизайні звичайно є, і вони помітні при більш ретельному огляді. На передній панелі з’явився додатковий балансний 4,4 мм вихід на навушники.

 

Дещо змінилися і органи керування. В К7 перемикання між роз’ємами проходить окремо на вхід і вихід. За керування вхідними роз’ємами відповідає кнопка на титульній панелі. Задіяний вхід підсвічується крапкою-індикатором. Вихідні роз’єми керуються перемикачем (тумблером). Такий самий тумблер відповідає і за підсилення. На відміну від K5 Pro (три рівня підсилення), у К7 таких лише два: Low і High.

 

 

І ще одна особливість нового К7 – підсвічування по контуру круглої ручки. Чомусь саме ця дизайнерська особливість часто викликала критику у власників K5 Pro/K5 Pro ESS. Ця підсвітка різними кольорами сигналізувала про частоту дискретизації сигналу і головне – її не можна було відключити. У К7 не тільки все залишилось так само, але ще й додалися: короткострокове підсвічування круглого регулятора різними кольорами при вмиканні приладу і точкове підсвічування обраного роз’єму на передній панелі. Можливо це виглядає не аскетично, не по аудіофільські, однак для мене в цьому проблеми немає. Отже, К7 успадкував основі елементи дизайну і конструкції від K5 Pro, розширивши і перегрупувавши деякі з них.

Функціональність

 

Fiio K7, як і K5 Pro, це багатофункціональний аудіо пристрій, який може використовуватися за різними сценаріями. В К7 використовується пара АК 4493SEQ і пара підсилювальних модулів THX AAA 788+ (такі самі як у флагмана FiiO K9Pro).

 

Основними варіантами використання К7 є наступні. Цілісна робота як ЦАП/підсилювача або окремо як ЦАПу та як підсилювача. Щодо можливості підсилення, то в К7 воно збільшено до 2000 мВт (по балансу). І цей самий балансний 4,4 мм вихід на навушники, як на мене, є однією з головних функціональних і технічних відмінностей К7 від K5 Pro. Окрім балансу, у К7 є ще небалансний 6,3 мм вихід на навушники.

Щодо підсилення

Як вже зазначав, регулювання підсилення у К7 втратило середнє положення, і залишились стандартні L (Low) і H (High). Оскільки я зазвичай в K5 Pro користувався саме середнім положенням (універсальний варіант для моїх навушників), то у К7 мені його трішки не вистачало.

 

Згідно технічної інформації з офіційного сайту FiiO, між К7 і K5 Pro ESS є певні відмінності щодо декодування та підсилення. Для K5 Pro ESS заявлена підтримка DSD 512, для К7 – DSD 256. Небалансний вихід (6,3 мм) у K5 Pro ESS видає потужність 1500 мВт, у К7 – 1220 мВт.

 

Окрім виходів на навушники, у К7 є входи для прийому сигналу по USB-, коаксіальному або оптичному кабелям, а також лінійний RCA-вихід (наприклад для з’єднання з аудіо колонками). Індикація задіяного роз’єму виводиться на передню панель. Індикація частоти дискретизації музичного файлу відбувається по контуру круглого регулятора: ≤48kГц – синім,  >48kГц – жовтим, DSD – зеленим кольорами.

 

При під’єднанні FiiO К7 до ноутбуку, попередньо встановлена програма FiiO Audio Device Control Panel розпізнала пристрій як FiiO К7. Тобто, мені не довелося встановлювати окремо додаткові драйвери, як це відбувалося при підключенні USB-dongles від FiiO.

Звучання FiiO К7 та порівняння з FiiO K5 Pro

 

Зрозуміло, що не дивлячись на суттєві технічні зміни у FiiO К7, найцікавішим для мене було питання щодо звуку. В той же час, в інтернеті і на цьому сайті вже є опис звуку К7, тому я більше зосереджусь як раз на порівнянні К7 і FiiO K5 Pro. Наперед зазначу, що за однакових умов FiiO K5 Pro грає гучніше за К7.

 

 «Rich and delicate overall sound» – саме так виробник описує звучання К7. І в цілому це відповідає дійсності, хоча в деяких музичних треках цей умовний баланс «rich and delicate» зміщено в сторону «delicate». FiiO К7 відтворює широку сцену, яка відчутно переважає таку у K5 Pro. Не зважаючи на схильність обох пристроїв до тренду нейтрального і детального звуку, різниця в подачі відчутна. FiiO К7, як старша модель, ще більш виважена, нейтральна і детальна.

Низькі частоти

Перше на що я звернув увагу при порівнянні К7 і K5 Pro, це були низькі частоти. Бас у К7 не настільки звертає на себе увагу як у молодшої моделі. З іншого боку, не можна сказати, що у К7 його не вистачає. Він краще опрацьовується, більш чіткий, зібраний і не виходить наперед. Низькі частоти у K5 Pro можуть інколи форсуватися, це відчутно на деяких жанрах (рок, поп, електронна музика). Якщо так можна говорити, то бас у К7 більш чітко дотримується своїх меж в загальній звуковій палітрі. І це йде на користь загальному сприйняттю музики.

Середні частоти

В цьому діапазоні все очікувано – натуральний звук та вдалий баланс між макро- і мікроконтрастом. Інструменти, як і вокал в більшості випадків, звучать природньо. Якщо до жіночого вокалу зауважень у мене не було, то чоловічому інколи хотілося трішки додати тілесності. Умовна відстань між слухачем і вокалістами в К7 і K5 Pro різна – у K5 Pro вона менша. СЧ у К7 є більш детальними, чим у K5 Pro, і можуть насичувати звучання яскравішими нотами.

Високі частоти

К7 не можна віднести до «світлого» за звучанням пристрою, але насиченість ВЧ більша і вони окреслюються чіткіше, чим у K5 Pro. Високі у К7 мають гарну розподільчу здатність, детальність і добре контролюються. Як на мене, К7 буде кращим вибором за K5 Pro для прослуховування класичної музики і тих жанрів, де важлива ширина сцени, протяжність і прозорість.  

Итоги

ЦАП/підсилювач Fiio K7 вийшов доволі вдалим. Ми отримаємо невеличкий стаціонарний якісно виготовлений аудіо пристрій, що пропонує різні сценарії свого використання, технічне і нейтральне звучання, не позбавлене музичності. Також К7 має балансний 4,4 мм вихід на навушники, різні роз’єми для підключень, зручність керування та відносно бюджетний цінник. Тембрально К7 відрізняється від молодшого K5 Pro, пропонуючи більш широку сцену з кращою обробкою кожного з частотних діапазонів. Я не можу однозначно сказати, чи варто K5 Pro/K5 Pro ESS апгрейдити до К7 – відповідь повинна бути індивідуальною. В той же час, вперше обираючи серед цих двох апаратів я віддав би перевагу саме Fiio K7 (звичайно це суб’єктивно).

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Звучання
5.0
Функціональність
5.0
Якість виготовлення
5.0
Плюсы
Звучання
Технічне оснащення
Функціональність
Якість виготовлення
Минусы
Підсвічування
що не вимикається (індивідуально)
Особливих недолікив не виявлено
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 34624
есть в наличии
10 049
Отзывов (4)
Напишите ваш отзыв для
Огляд ЦАП/підсилювача Fiio K7 – new baseline або наступний крок після FiiO K5 Pro
Почему вы написали по 2 ватта по 4,4мм? На официальном сайте написанно 2,3ватта по 6,3мм и 4 ватта по 4,4мм. Исправьте.
Headphone output performance parameters(6.35mm) Output power1 L+R≥1220mW+1220mW(32Ω /THD+N<1%) Balanced headphone output performance parameters(4.4mm) Output power2 L+R≥2000mW+2000mW(32Ω /THD+N<1%) https://www.fiio.com/k7_parameters
Чи відрізняється звук з балансного і звичайного виходів? І було б цікаво почути про доцільність використання зовнішнього блоку живлення fiio pl50 з цим підсилювачем.
Щодо зовнішнього блоку живлення від Fiio - нажаль у мене не було змогу протестувати це обладнання. Щодо балансного виходу. За моїми особистими враженнями, звук з балансного виходу більш окреслений та з кращою динамікою. До того ж, навушники з нього звучать потужніше.