Фильтр по блогу

Огляд ЦАП/підсилювача FiiO KA5 – флагманський ЦАП або серйозний апгрейд вашого звуку

19 Мая 2023
1838
0
Обзоры
Огляд ЦАП/підсилювача FiiO KA5 – флагманський ЦАП або серйозний апгрейд вашого звуку
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
136
76

ЦАП/підсилювачі у форм-факторі USB-dongle певний час залишалися поза увагою компанії FiiO. І все ж таки, біля півтора роки тому ці маленькі пристрої розширили лінійку згадуваного бренду. До того ж, розробники стали активно надолужувати і розвивати цей сегмент, заповнюючи його донглами з різними технічними характеристиками та ціновими діапазонами. Спочатку з’явився доволі серйозний «гравець», представлений FiiO KA3 з чіпом від ESS Sabre та двома різними виходами на навушники (3,5 і 4,4 мм). Далі були випущені більш простіші, але не менш цікаві FiiO KA1 і FiiO KA2.   

 

І нещодавно компанія FiiO знову представила новинку – FiiO KA5. На даний момент це флагманський USB-dongle від відомої китайської компанії. Хоча за розміром КА5 нагадує попередній КА3, однак доволі суттєво відрізняється від всіх інших FiiO -донглів за різними ознаками. На сайті FiiO зазначено, що КА5 пропонує відмінний звук та його серйозний апгрейд, зручність керування, сумісність з різними пристроями, а також найкращі характеристики в своєму ціновому діапазоні. Наскільки всі ці рекламні фрази відповідають дійсності? Спробуємо розібратися в даному огляді.

Технічні характеристики FiiO KA5:

  • ·  Модель ЦАП: два CS 43198 Cirrus Logic;
  • ·  Вихідна потужність (32 Ом): 122 мВт (небалансний); 265 мВт (балансний);
  • ·  Частота дискретизації: 768 кГц/32 бит/DSD256;
  • ·  Виходи на навушники: 3,5 мм небалансний та балансний 4,4 мм;
  • ·  Роз’єм для з’єднання кабелю з джерелом звуку: USB-Type C;
  • ·  Вбудований акумулятор: відсутній;
  • ·  Дисплей: OLED;
  • ·  Розміри: 56х22х12 мм;
  • ·  Вага: 19 г

 

В порівнянні з КА3 (одинарний ES9038Q2M ESS Sabre), новий КА5 має подвійний чіп CS 43198 Cirrus Logic, OLED-екран та на 10% більшу потужність на балансі.

Пакування і комплектація


В огляді портативного ЦАП/підсилювача FiiO Q11 я відмічав, що у компанії FiiO змінили кольорову гаму зовнішнього пакування, відмовившись від стандартних чорних кольорів. Коробка КА5 продовжує цей започаткований тренд. Бачимо поєднання декількох кольорів і зображення пристрою на сріблястому фоні. Окрім логотипу фірми і назви моделі, на титулі зовнішньої коробки зображено сертифікат Hi-Res Audio.

 

В середині коробки, під інструкцією, в пінозахисті розташований КА5. Окремо в невеличкій чорній коробочці лежать наступні аксесуари: кабель USB typeC-typeC, кабель USB typeC-Lightning  і перехідник з typeC на USB typeА. Також нещодавно спеціально для КА5, компанія FiiO окремо випустила красивий шкіряний чохол, за стриманою ціною.

 

У будь-якому випадку, у комплекті КА5 є все необхідне для його з’єднання з різними смартфонами, комп’ютерами та деякими іншими потенційними джерелами звуку. Тобто, КА5 комплектується достатньо універсальними аксесуарами; і це безумовно є плюсом.

Дизайн та ергономіка


По суті, зовнішній вигляд донглів від FiiO є схожим. Це прямокутні паралелепіпеди чорного кольору, виконані з металу, на одному торці яких розташовано typeC-роз’єм (або під’єднано незмінний кабель), на іншому – вихід на навушники. З опису комплектації можна зрозуміти, що у КА5 є можливість змінювати кабелі. З технічних характеристик випливає, що КА5 містить два виходи на навушники (стандартний і балансний).  

 

В цілому КА5 слідує дизайну попередників, однак з певними унікальними рисами. По-перше, окрім металевої конструкції, нижня і верхня грані КА5 вкриті загартованим склом, і зверху знаходиться OLED-дисплей. По-друге, КА5 має фізичні кнопки – окрему маленьку у вигляді шестикутника та продовгувату (більш детально у розділі «Функціональність»). І по-третє, світлового індикатора у формі кола на верхній грані КА5 більше немає – вся інформація виводиться на дисплей.

 

Ергономіка КА5 нарікань не викликає. Пристрій все ще зберігає відносно невеличкий розмір та невелику вагу. Можливість змінювати кабелі додає зручності та свободу дій в цьому напрямку. Наприклад мені при підключенні донглів до ноутбука не дуже подобаються короткі комплектні кабелі, тому я змінюю їх на більші за довжиною. Зі смартфонами такої проблеми не виникає.

 

В цілому, в порівнянні зі своїми попередниками КА5, що має металевий корпус, скляні грані і екран, дійсно виглядає як флагман лінійки.

Функціональність

 

Як завжди цей розділ поділю на два підрозділи.

Підключення до смартфону

Встановивши фірмовий застосунок від FiiO (FiiO Control), з’являється можливість керування і зміни тих чи інших параметрів КА5. До основних відносяться: зміна рівня підсилення (Low, High), зміна кількості кроків регулювання гучності, зміна функцій фізичних кнопок (наприклад, дискретні натискання продовгуватої кнопки змінюють гучність, а її утримання – перемикання треків), яскравість екрану і час його автоматичного вимкнення, вибір звукових фільтрів та інші. В той же час, і без встановлення додатку сам КА5 має окремі розділи меню для зміни наведених параметрів.

Підключення до комп’ютеру (ОС Windows)

В цьому сценарії також все доволі стандартно. На офіційному сайті FiiO наведено посилання на скачування драйверу. Також з сайту можна завантажувати оновлення для КА5 і встановлювати його через комп’ютер.

 

В попередніх FiiO-донглах коректність їх роботи визначав за світловою індикацією дискретизації звукових файлів, це було наглядно, швидко і зручно. У КА5 ця інформація виводиться на маленький екран у вигляді конкретних цифр, що було, особисто для мене, не так зручно. Хоча, переконавшись в правильності роботи КА5 один раз, більше виведені цифри не роздивлявся. Особисто для мене, наявність екранів у «свистках» не є надзвичайно корисною функцією, мені достатньо  лише кнопок гучності. Однак думки інших можуть бути протилежними.  

Звучання

 

Для опису звуку своєї чергової новинки КА5 в компанії FiiO, як і завжди, не були занадто скромними у формулюваннях: excellent sound, rich and detailed sound, better audio performance та інші знайомі фрази. І наведу власний підсумок цього розділу на його початку – звук КА5 мені сподобався!

 

FiiO КА5 привернув увагу побудовою звукової сцени, яка вдало поєднує атмосферність, природність і точне позиціонування інструментів та вокалу. Здається, що музика огортає тебе з різних сторін, демонструючи як пристойну ширину, так і глибину сцени.

 

Бас подається лінійно, зібрано і чітко. Нижні частоти знаходяться на своєму місці, добре контролюються і можуть сягати на пристойну глибину.

 

Середні частоти деталізовані, доволі нетральні і натуральні. При цьому СЧ позбавлені «сухості» і їм притаманна музичність. Інколи відчувається акцент на верхній частині СЧ-діапазону, що додає прозорості і легкості, наприклад жіночому вокалу і деяким інструментам, без втрати природності їх  звучання.

 

Високі частоти гарно прослуховуються в усіх треках, де вони є. ВЧ носять помірно яскравий характер, додаючи просторовості до загальної звукової картини. Вони мають хороший рівень роздільної здатності. У КА5 цей діапазон за сприйняттям відрізняється від молодших донглів FiiO, надаючи відчуття легкості і блиску. Тому чутливим до ВЧ бажано попередньо ознайомитись з його звуком.

ПорівнянняЗвичайно перше порівняння FiiO КА5 проведемо тепер вже з ексфлагманом КА3. Молодша модель позбавлена фізичних кнопок керування та дисплею на корпусі. Обидві моделі сповідують нейтральний і детальний звук, однак краще це реалізовано у КА5. До того ж, звукова сцена КА5 демонструє дещо більші розміри, а окресленість і розділення інструментів  у КА5 реалізовано на вищому рівні. Але і ціна КА5 помітно перевищує КА3, тому КА3 для мене залишається гідним вибором в своєму ціновому діапазоні. 

 

Нещодавно робив огляд на маленький DDHiFi TC44C, який мені сподобався за звуком. Цей донгл також має два чіпи від Cirrus Logic, однак іншої моделі (CS 43131 проти CS 43198 у КА5). На корпусі TC44C, як і у КА3, відсутні фізичні кнопки керування. В чомусь звучання ddHiFi TC44C схоже на КА5, однак нинішній флагман від FiiO пропонує кращу промальовку окремих деталей та більш натуральніші тембри, особливо в верхньому діапазоні.  Але ж знову таки, за ціною TC44C суттєво поступається КА5.

Итоги

У лінійці USB-dongles від FiiO відбулася зміна флагмана. Новий FiiO КА5 вперше отримав фізичні кнопки керування, грані, вкриті загартованим склом, невеличкий екран і окремі комплектні кабелі для комутації з різними джерелами звуку. З точки зору звучання, КА5 демонструє детальний, нейтральний, динамічний звук з гарною шириною сцени та природньою передачею інструментів і вокалу. Повертаючись до питання, яке я ставив у вступній частині огляду, можна сказати, що заявлений компанією FiiO опис нового КА5, в принципі, відповідає дійсності. Тому рекомендую КА5 для ознайомлення.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Комплектація
5.0
Дизайн
5.0
Якість виготовлення
5.0
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Комплектація
5.0
Дизайн
5.0
Якість виготовлення
5.0
Плюсы
Звучання
Комплектація
Зручність керування
Дизайн
Якість виготовлення
Минусы
Чутливим до ВЧ бажано попереднє прослуховування
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 36136
нет в наличии
6 600
Сообщить о поступлении
Код: 37015
нет в наличии
6 600
Сообщить о поступлении
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд ЦАП/підсилювача FiiO KA5 – флагманський ЦАП або серйозний апгрейд вашого звуку