Фильтр по блогу

Огляд Elac Debut ConneX DCB41. Король серед аудіосистем за 500 доларів

19 Сентября 2023
5568
2
Обзоры
Огляд Elac Debut ConneX DCB41. Король серед аудіосистем за 500 доларів
Євген Стоянов
Помічник архітектора який любить гарний звук.
31
14

ELAC найстаріша німецька аудіо компанія якої скоро виповниться 100 років. Нічим особливо примітною не була, крім кількох, але вагомих патентів. У 2015 році для компанії сталася важлива подія, видний інженер Andrew Jones перейшов із Pioneer до ELAC. Ця подія стала для ELAC ну майже можна сказати джекпотом. До речі, саме Джонс залишив вагомий слід у компанії KEF у 80-ті роки. Прихід Джонса до ELAC, зміна персоналу, курсу та стратегії привели компанію до успіху. Завзято працюючи не тільки ліктями, а й головою, намагаючись уникати оверпрайсу, ELAC завоювали тверде місце на ринку бюджетного хай-фаю завдяки своїй лінійці Debut. Якщо ви подивитесь тонни різних журналів та статей на аудіо тематику за останні 7 років, ви помітите, що в кожній другій чи третій фігурує ELAC, в основному лінійка Debut. Що зробило цю серію такою популярною? Все просто – ціна за якість звуку. 

 

Як і всі компанії сьогодні ELAC додає електроніку, бездротові технології у вже існуючі моделі роблячи їх бездротовими та багатофункціональними. All In One – такі пристрої сьогодні затребувані найбільше. Колонки, яким не потрібні масивні підсилювачі, ресивери, ЦАПи та решта мотлоху. В огляді йтиметься саме про таку систему - Debut ConneX DCB41. Колонки являють собою маленькі поличники вагою всього 7кг за пару і сумарною потужністю 100Вт. Ця модель одна з найдоступніших на ринку бездротових поличників які претендують на категорію Hi-Fi. 

Характеристики 

 • ·         Потужність: 50 Вт x2 
 • ·         Частотний діапазон: 50 Гц - 25 000 Гц 
 • ·         Входи: HDMI (ARC), USB (96kHz 24-Bit), RCA - Аналоговий або Фоно, Оптика, Bluetooth 
 • ·         Вихід на сабвуфер 
 • ·         Пульт дистанційного керування (Інфрачервоний) 

Комплектація 

 • ·         2 колонки, одна активна, інша пасивна 
 • ·         Пульт + 2 батареї 
 • ·         HDMI кабель 
 • ·         Акустичний кабель 
 • ·         Кабель живлення 
 • ·         Гумові ніжки 
 • ·         Грилі 

Усередині коробки немає кабелю USB Type B! 

Функціонал 

 

Є вхід HDMI що нещодавно було великою рідкістю в таких системах, він приймає цифровий сигнал (тільки PCM) так само як і будь-який інший цифровий вхід, як наприклад оптика. У моєму телевізорі така можливість передавати аудіо через HDMI чомусь відсутня незважаючи на наявність HDMI ARC. Мій телевізор може виводити звук тільки через оптику, тому я не зміг перевірити HDMI колонки. Майже будь-які сучасні телевізори повинні мати таку можливість. Також деякі ЦАПи мають вихід HDMI (ARC). 

 

Колонки можуть працювати без проблем з будь-яким пристроєм через USB Type B, я пробував телефон, планшет та комп'ютер – працює чудово. Мені пощастило, що в моїй колекції є безліч найекзотичніших кабелів, навіть таких як USB Type B – Type C. Знайти його у продажу чомусь дуже складно, але ви можете спробувати використовувати адаптер. 

 

Колонки мають блютуз і він працює чудово. Базове управління відбувається з пульта: пауза, наступний трек, попередній трек. Докладніше робота блютуз буде описана нижче. 

Що стосується пульта, тут є все найнеобхідніше: включення/вимкнення колонок, включення режиму блютуз, перемикання між цифровими входами, гучність та режим XBass. 

 

Що таке XBass та як він працює? На пульті є кнопка XBass, коли він активний, посилюється бас. Це єдине регулювання звуку, крім гучності в цій моделі. Вона працює таким чином, кнопка XBass затискається на 2 секунди, після цього лампочка на колонці блимає один раз, це означає, що ввімкнувся режим XBass. Він має два режими, відразу при активації відбувається посилення плюс 3.5дБ на частоті 55Гц, якщо натиснути кнопку XBass ще один раз відбувається посилення плюс 7дБ на тій же частоті 55Гц. Щоб вимкнути цей режим, потрібно знову натиснути кнопку XBass на 2 секунди, після чого лампочка блимне двічі – режим XBass вимкнений. Для себе я віддав перевагу другому режиму посилення - на 7дБ. 

 

Так, колонки мають вбудований фонокоректор. Сьогодні така тенденція, багато подібних систем мають таку штуку. На жаль, перевірити не зміг, у мене немає “вертушки”.

 

Тепер про те, що я особисто вважаю мінусом. Колонки не мають класичного регулятора НЧ та ВЧ частот, все, що є це XBass, якого мені недостатньо, впевнений, що для багатьох це не буде проблемою. Тут немає коаксіального входу! Використання будь-якого джерела, яке має лише коаксіальний вихід, неможливе. Bluetooth не підтримує нічого крім SBC і AptX. Немає Wi-Fi і Chromecast. USB найпримітивніший, не підтримує ексклюзивний режим, ніякого ASIO та подібних речей тут немає. На мою думку, юсб тут "для галочки". Пульт використовує технологію інфрачервоного підключення, пульт завжди треба направляти на приймач (колонку). 

Дизайн та ергономіка 

 

Я дуже небайдужий до дизайну, для мене дизайн будь-якої акустики дуже важливий параметр. Що стосується Debut ConneX DCB41 мені вони сподобалися відразу після розпакування, виглядають вони класно. Колонки бувають у чотирьох кольорах: помаранчевий, синій, чорний та горіх. Мені дуже подобається варіант "горіх" (walnut).

 

Колонки виглядають особливо ефектно без гриля. Поличники дуже маленькі та легкі. Якість збірки хороша, я б оцінив на 8 з 10 враховуючи вартість. Є дрібні нерівності та сліди клею, але з огляду на ціну це абсолютно нормально. 

 

Всі входи та виходи, регулятор гучності та фазоінвертор розташовані ззаду. Одна колонка активна, друга пасивна. Підключаються одна до другої через звичайний акустичний кабель (іде в комплекті). 

Звучання 

 

Відразу почну з того, що колонки використовують підсилювач класу Д, так само як і всі такі системи, але питання, яке мені не дає спокою - що змушує виробників використовувати підсилювачі, що мають фоновий шум і досі в 2023 році? Будь-який стаціонарний китайський підсилювач класу Д трохи дорожчий за 150 доларів зовсім не має шуму. ConneX DCB41 як і всі активні колонки що я чув, навіть втричі дорожче мають помітний (для мене) фоновий шум. Маємо те, що маємо. Мене особисто це трохи зачіпає, багатьох мабуть ні. 

 

Я не порівнював вбудовану електроніку з аналоговим входом, але скажу впевнено, що колонки грають дуже пристойно через внутрішній ЦАП. Основне прослуховування проходило за допомогою Analog RCA input. Джерелом виступав програвач Marantz CD6007, до речі, на мій погляд один із найкращих “сидюшників” до 700 доларів, хоча модель не нова. Колонки мають збалансований, майже нейтральний звук, це приблизно той самий характер звуку, що має класична пасивна лінійка Debut. На мій погляд колонки мають справжні 100Вт і грають відносно чисто майже до 100 відсотків гучності. ККД колонок дуже високий. На мій слух колонки грають абсолютно без проблем до 90% від своєї максимальної потужності (гучності). Дуже маленькі але дуже потужні. Тепер докладніше.  

 

Оцінки внизу зроблені з урахуванням розміру та ціни! 

Бас

З високою ймовірністю ви здивуєтесь скільки тут басу, також його якістю. НЧ починаються від 50Гц. Незважаючи на мініатюрний розмір колонок, бас присутній і відчувається дуже добре. Особисто мене ці колонки вразили кількістю, швидкістю та якістю баса. Непогана роздільна здатність, але дуже складні треки втрачають деякі деталі, не критично. При відключеному Xbass колонки грають трохи живіше і чистіше, при включеному бас трохи знижує свої швидкісні характеристики і трохи змащується, але ця різниця слабо помітна. Проте при відключеному Xbass колонки грають на мій погляд відверто нудно та легковажно. При прослуховуванні музики з Xbass +7dB - 6 з 10 записів взагалі не вимагали підключення сабвуфера, 3 з 10 ненав'язливо просили допомоги сабвуфера і лише останній я навіть не став слухати поки не підключив сабвуфер. Майте на увазі, що з'єднати будь-який сабвуфер з поличниками так щоб вони "склеїлися" дуже складно. Наявність кросовера у сабвуфері обов'язкова. Якщо бас для вас вкрай важливий, готуйтеся купувати сабвуфер. Моя оцінка басу 9 із 10. 

Середній діапазон

СЧ на ConneX DCB41 мають в міру відкриту подачу з приємним, досить природним тембром. Відносно рівне звучання майже без забарвлення. Якщо дивитися кіно мені подобається майже все, але голосу трішечки не вистачає ваги, та, як би це сказати - присутності. Ширина і глибина сцени на середньому рівні або навіть трохи вище, у цій категорії та ціні. Деякі треки звучать із гарною тривимірністю. СЧ мають середній рівень деталізації, дрібні нюанси та деталі непогано читаються. Загальна оцінка СЧ 9 з 10.  

Верхній діапазон

Твітер, як і цифровий тюнінг ВЧ, зроблені непогано. Майже повна відсутність яскравості. Але на деяких записах ВЧ мають трішки підкреслення. Є невеликий, складно помітний пік десь вище 10кГц, іноді "свистить". В іншому ВЧ відносно рівні з гарною, але не зразковою деталізацією. Є легке відчуття “шва” між твітером та вуфером. Твітер в цілому непогано відтворює ВЧ але іноді відчувається металевість. Я не вважаю що це проблема, іноді навпаки це робить звучання трошки яскравіше і цікавіше. Особисто мені тут не вистачає ВЧ регулювання. Моя оцінка ВЧ 7 з 10. 

 

Можна зробити висновок. На мій погляд вуфер у ConneX DCB41 трошки краще ніж твітер. В цілому DCB41 звучить майже універсально. Система підходить як для кіно так і для музики. Колонки з легкістю озвучують кімнату до 35 квадратних метрів. Велика ймовірність що вам не знадобиться сабвуфер, система має потужний бас. Переглянувши кілька фільмів, я залишився повністю задоволений звуком, особисто мені вистачало гучності, басу і швидкості атаки в динамічних сценах. 

Bluetooth

 

Правду кажучи, я навіть не збирався перевіряти працездатність блютуз. Я ввімкнув його для "галочки" і не думав щось писати про нього. На будь-якій більш-менш пристойній акустиці, яка має блютуз, починаючи від 400$ різниця між блютуз і дротовим звуком більш ніж помітна. Як правило, блютуз на такій техніці звучить не цікаво. Блютуз через свою відверто не аудіофільську реалізацію підходить максимум для таких пристроїв як JBL Charge, там він чудово почувається. А ось із ConneX DCB41 все виявилося не так однозначно. Так, прозвучить як дешева реклама, але я вражений звучанням Debut ConneX DCB41 через блютуз. Не знаю, що за електроніка усередині, мабуть, тут якийсь новий, не простий блютуз чіп стоїть. Я пам'ятаю на KEF LSX першої моделі блютуз звучав не казково, наприклад, на iLoud Micro Monitor блютуз взагалі буквально для галочки. Між Marantz CD6007 та блютуз на ConneX DCB41 я не чую колосальної різниці, до якої був готовий! Із того що я чув на сьогодні, це кращі блютуз поличники до 600$. Я офіційно вітаю ELAC із досягненням такого пристойного результату. Вони вирішили якщо немає Chromecast то нехай буде хороший Bluetooth, розумний підхід. 

Порівняння 

У мене було дуже мало подібних систем у ціні 500–700 доларів, тому порівняння в основному будуть із дуже різними моделями, авжеж це не чесно. 

 

TRIANGLE AIO TWIN

Французька система Triangle має ширший функціонал, і вона більша, але загалом обидві системи схожі за призначенням. За звучанням AIO TWIN має значно багатшу і приємнішу середину, але при цьому поступається за деталізацією елаку. Німецька система має більш звичайний, універсальний звук, тоді як французька має більш нестандартну сигнатуру з пріоритетом у СЧ та верхнім басом. AIO TWIN призначена для “естетів” інструментальної мінімалістичної музики, тоді як ConneX DCB41 більш універсальна. Особисто мій вибір за ELAC. (і дорожча майже вдвічі)

 

KEF LSX

На жаль, не чув другої версії LSX, але перша версія мені дуже сподобалася. Без сумнівів KEF звучить краще, маю припущення що друга версія LSX помітно краща за першу. Обидві системи не мають своєї особливої сигнатури, але ConneX DCB41 точно програє і в деталізації, і в тривимірності. Кефи грають помітно цікавіше. Так, різниця в ціні велика. Чесно кажучи я вже рік думаю про купівлю KEF LSX II, але мені треба спочатку почути їх і переконатися в тому, що їх ціна виправдана. 

 

iLoud Micro Monitor

Не зовсім коректне порівняння, iLoud позиціонуються як монітори, ELAC це домашня акустика, зате обидві системи мають схожу ціну та наявність блютуз. За звучанням мій вибір мабуть за iLoud, але я не впевнений. Якщо говорити про блютуз, в ConneX DCB41 він реалізований незрівнянно краще, все-таки між системами понад 7 років різниці. Обидві системи дуже класні, вони мають майже максимальну віддачу за гроші. 

 

Edifier S1000W

Обидві системи мають майже однакову ціну. На мій суб'єктивний погляд Edifier трохи виграє у системи ELAC за сумою якостей, незважаючи на те, що звучання ELAC мені подобається більше. Edifier має великий козир - Wi-Fi і більш широкий функціонал. Звучання краще у ELAC але Edifier мають трохи глибші НЧ. Що вибрати? Особисто я вибрав би ELAC за більш якісний звук і більш лаконічний дизайн. Хочу сказати, що компанія Edifier має відмінну віддачу за ціну, це виражається і в звуку, і в функціоналі. Моя строга рекомендація звернути увагу на нові моделі поличників від Edifier. 

 

Тепер для порівняння візьмемо класичну пасивну систему Dali Oberon 1 + Yamaha A-S501. ELAC та Dali мають майже однаковий розмір, Dali трохи більше. Тут відразу скажу, що ConneX DCB41 програє за всіма характеристиками, особисто в СЧ. Я не можу сказати що різниця дуже велика. ELAC у такому порівнянні звучить “простіше”. Так, треба визнати між ELAC та цією системою велика різниця в ціні, в першу чергу через дорогий підсилювач. Можу сказати на 100 відсотків ELAC пропонує більше, чи навіть набагато більше за кожен долар.  

 

Хочу додати свою думку щодо порівняння компонентних систем (пасивна акустика плюс підсилювач) із системами "Все в Одному". Чим більше я слухаю і порівнюю такі системи, тим більше переконуюсь що віддача за кожен сплачений цент в таких аудіосистемах як ConneX DCB41 вище, часто набагато вище. Розмір! Просто подивіться скільки місця займає один лише класичній стаціонарний підсилювач... 

Итоги

Що робить привабливою систему ConneX DCB41 на мою думку? 

 • ·         Розмір. 
 • ·         Дизайн. 
 • ·         Звук (з урахуванням ціни) 
 • ·         Якісний блютуз. 
 • ·         Сумарний функціонал. 
 • ·         Ціна, враховуючи все, що пропонує ця система 

Співвідношення ціна – віддача. Враховуючи функціонал, якість збірки та звук я б оцінив ці поличники на 9 з 10. Мені б хотілося в даній системі мати повноцінний Wi-Fi і Chromecast, на жаль, їх тут немає. На моїй пам'яті це одна з найкращих аудіосистем до 600 доларів (у своїй категорії). Я не бачу альтернатив, та конкурентів цієї моделі. На сьогодні це найкраща система "Все в Одному" серед подібних, яку я тримав у руках. Можливо існує щось краще але я цього не знаю. Вважаю ConneX DCB41 дуже вдалою моделлю. 

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ціна
5.0
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ціна
5.0
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ціна
5.0
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ціна
5.0
Плюсы
Звук
Дизайн
Ціна
Минусы
Відсутні Wi-Fi і Chromecast
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 37008
в наличии
19 999
Код: 37007
в наличии
19 999
Код: 35210
есть в наличии
19 999
Код: 37009
есть в наличии
19 999
Отзывов (2)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Elac Debut ConneX DCB41. Король серед аудіосистем за 500 доларів
Дякую В'ячеслав за проявлений інтерес. Дуже радий, що вам сподобалися колонки, навіть у такій зв'язці, як Focusrite Scarlet. Що стосується USB, його реалізація буває різною, зрозуміти про що я писав можна лише в порівнянні. Саме у цій моделі USB реалізован досить примітивно. Що стосується опції XBASS, це сильно залежить від вашої кімнати. На жаль, на звучання впливає безліч факторів. Я можу лише порадити вам поекспериментувати з розстановкою та налаштуваннями. Я тестував колонки майже в ідеальніих умовах на фіромових стійках тому мені було значно легше досягти гарного звуку.
купив Elac, по акції вийшло 17499 грн (це 460$) - дуже задоволений. Слухав ще Klipsch R-41PM - але вони набагато більші. На столі біля компа - ідеальний варіант для мене. Не згоден з автором про "USB для галочки". Спочатку слухав через звуковий інтерфейс Focusrite Scarlet 2nd gen і був здивовний, коли підключився напряму через USB і деталізація через USB виявилась краще на одних і тих самих треках. тепер хочу якісь підставка для них на стіл (зараз підставив книги), так здається буде краще, а бам дійсно з включеним xbas достатній і щоб не "грав стіл". Що можете порекомендувати?