Фильтр по блогу

Огляд навушників FiiO FH15 – музичні краплі або навушники for more pleasant listening. Порівняння з FiiO FH5s.

12 Января 2023
2150
0
Обзоры
Огляд навушників FiiO FH15 – музичні краплі або навушники for more pleasant listening. Порівняння з FiiO FH5s.
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
107
53

Нещодавно компанія FiiO випустила чергову модель внутрішньоканальних гібридних навушників FH15. Звичайно ці навушники мене зацікавили і за першої змоги я вирішив з ними ознайомитися. Нажаль в наших умовах не завжди вдається детально і ретельно оглянути ту чи іншу новинку портативного аудіо. Тому в цьому огляді наведу свої перші враження від FiiO FH15. Думаю, що згодом з’являться огляди від інших дописувачів, зокрема з більш розгорнутим описом звучання FiiO FH15.

 

Паралельно в своїй розповіді проведу порівняння FH15 з попередніми FiiO FH5s (також гібридна модель схожого цінового діапазону). Свого часу на FiiO FH5s я писав окремий огляд, тому буду зазначати лише головні, на мою думку, відмінності між цими двома моделями. Можливо комусь така інформація стане у пригоді. Отже, переходимо власне до основних пунктів огляду.     

Технічні характеристики FiiO FH15:

  • ·       Тип конструкції: внутрішньоканальні;
  • ·       Акустичне оформлення: закриті;
  • ·       Тип драйверу: гібридний (1 динамічний 10 мм; 3 арматурних Knowles);
  • ·       Опір: 16 Ом;
  • ·       Чутливість: 112 дБ;
  • ·       Частотний діапазон: 10–40000 Гц;
  • ·       Загальна довжина кабелю: 1,2 м;
  • ·       Вага одного навушника (без кабелю): 6,6 г;
  • ·       Штекер прямий змінний: стандартний 3,5 мм та балансний на 4,4 мм

 

FiiO FH5s. За технічними характеристиками FH5s майже по всім основним пунктам відрізняються від FH15: мають інші драйвери, більший опір (40 Ом), меншу чутливість (106 дБ) та позиціонуються компанією як semi-open навушники.

Упаковка і комплектація

 

Упаковка нових FiiO FH15, в порівнянні з FH5s, зменшилася в розмірах, але зберегла свою «багатофункціональність» – зовнішнє і внутрішнє пакування та пошарове розміщення аксесуарів. На зовнішній обкладинці розміщено фото корпусу FH15 і срібною фарбою нанесено 3D-схему навушника. На правій і лівій бокових гранях знаходиться оригінально оформлена технічна інформація у вигляді креслень – розміри внутрішніх частин навушника, різні допуски, схеми. Так би мовити, використовується інженерний дизайн.

 

Основна коробка стандартно зроблена з чорного міцного картону. Зверху магнітної кришки також срібною фарбою нанесено зображення навушника і слоган компанії FiiO – born for music.  Всередині цієї коробки нас зустрічає інструкція, під якою на пластиковому ложементі в спеціальних формах лежать FiiO FH15. Кабель під’єднаний до навушників за допомогою ММСХ-конекторів. Його зроблено з посрібленої монокристалічної міді. Він містить 8 жил та сумарно 152 «нитки» (провідника). Завушини сформовані, штекер прямий і змінний. З заводу встановлено стандартний штекер на 3,5 мм, однак в комплекті є і балансний на 4,4 мм. Кабель має розгалужувач і липку стрічку для змотування. Він не плутається і немає того неприємного запаху ізоляції, який був присутній на деяких попередніх моделях.

 

В середньому шарі коробки знаходиться пластиковий водонепроникний кейс типу FiiO HB1, змінний штекер на 4,4 мм, щіточка для чищення і в окремому пакетику нові змінні насадки FiiO HS18. Щодо останніх, то за матеріалом вони нагадують м’який силікон, з товщиною лише 0,4 мм. В наборі три розміри S, M, L позначені різними кольорами. Також серед аксесуарів присутній інструмент для від’єднання кабелю у вигляді металевої пластини з перфорацією ноти.

 

І це ще не всі аксесуари. В основній коробці на самому нижньому шарі в окремому пластиковому кейсі знаходиться ще декілька комплектів змінних насадок: Balanced (S, L, M – одягнені на навушники), Vocal (S, M, L), Bass (S, M, L), Bi-flange (дві пари М), Memory foam (дві пари М). Насадки не тільки розміщені в кейсі, але і кожна одягнена на окремий підписаний штирок, щоб не змішуватися. Таке рішення є практичним і дуже зручним. Поряд з кейсом в окремій коробочці на металевій пластині прикріплено змінні звукові металеві фільтри для навушників: Bass та Balanced. Фільтр Treble вже встановлено на навушниках.

 

Як висновок, комплект FiiO FH15 є шикарним і містить не тільки велику кількість різноманітних аксесуарів, але і дає можливість для експериментів з тюнінгом звуку.

 

FiiO FH5s. Комплектація цих навушників відрізняється. FH5s мають інший кабель (4 жили, 120 провідників). Також до комплекту входять: додатковий перехідник на балансний 2,5 мм роз’єм та більш преміальний за виглядом кейс для навушників. Але серед аксесуарів до FH5s ви не знайдете ані пластикового кейса для змінних насадок (насадки заховані в пінний матеріал), ані набору насадок FiiO HS18, ані змінних металевих фільтрів.   

Дизайн та ергономіка

 

Щодо дизайну FiiO FH15, то компанія визначає його як fresh reboot design. І з цим важко не погодитися. Особисто мені, зовнішній вигляд FH15 прямо не нагадує якусь раніше випущену модель від FiiO. Навушники мають краплеподібну форму. Фейсплейти за своїм оформленням, як вказують на сайті FiiO, імітують луску (чешую) дракона. Навушники чорного кольору з золотистим обідком по контуру. З внутрішньої сторони корпусів маленькими літерами нанесено позначення каналів: R та L.

 

За рахунок відносно невеликого розміру і ваги, навушники акуратно і зручно розміщувалися в моїх вухах та при прослуховуванні не викликали ніякого дискомфорту. Для мене з ергономікою у FH15 все було в нормі.

 

FiiO FH5s. Ця модель має більший корпус навушника (див. фото) та на пару грамів більшу вагу. Хоча ергономіка FH5s питань у мене не викликала, але FH15 все ж таки здалися більш зручними. Дизайн FH5s суттєво відрізняється від FH15. Одними з головних відмінностей FH5s від FH15 є наявність на фейсплейтах сіточок, адже FH5s позиціонується компанією як semi-open навушники, та перемикачів на корпусах для тюнінгу звуку.  

Звучання

 

Як вже зазначав, FiiO FH15 мають ряд варіантів тюнінгу звуку – за допомогою різних змінних насадок, металевих фільтрів, прослуховування з різних виходів джерела звуку. Свої враження опишу з насадками Balanced, фільтром Balanced, при прослуховуванні зі стандартного 3,5 мм роз’єму. Основне джерело звуку – плеєр FiiO M11Pro.

 

Для презентації звучання FH15 на сайті компанії FiiO не пошкодували фраз, типу ultimately clearer sound, high treble resolution, truly airy sound, capture every last detail та інших. Певні фрази є, скоріше, маркетинговими, а тому спірними. Однак в цілому не можу не погодитися з фразою «for more pleasant listening», оскільки FH15 дійсно не позбавлені музичності і природності звучання. За своєю формою навушники схожі на великі, акуратно і правильно оформлені краплі і музика в них подається так само – цілісно, оформлено і без подрібнення на крапельки. Сцена в навушниках не сама широка, при цьому добре відчувається її глибина.

Низькі частоти

Бас у FH15 присутній в кожній композиції, де він є, і в нього не треба вслуховуватися. В той же час, я не відносив би цю модель до басхедних. У FH15 бас акцентований, не швидкий, зберігає свою текстурність та добре контролюється.

Середні частоти

Характеризуються своєю тілесністю та динамічністю. Навушники грають натурально, цілісно, з певним рівнем «теплоти». Чоловічий вокал передається тілесно, в той же час жіночому вокалу інколи не вистачає повітря. Мікродетальність середнього діапазону – це не про FH15. Середні частоти подаються не аналітично, натомість пропонуючи музичну подачу, що робить час, проведений з FH15, приємним заняттям.

Високі чатоти

Цей діапазон подається виважено, без зайвої агресивності та яскравості. Звучання високих навряд здатно вразити деталізацією, прозорістю та нюансами. З іншого боку, явного компромісу у відтворенні ВЧ у FH15 немає і цей діапазон буде комфортним для багатьох слухачів. За бажанням, для більшого акцентування ВЧ можна застосовувати металеві фільтри зеленого кольору (Treble) та підібрати відповідні насадки.

 

FiiO FH5s. При порівнянні FH5s з FH15 зразу можна сказати, що для FH5s рівень гучності треба збільшувати, що підтверджується їх технічними параметрами. За шириною сцени FH5s переважають FH15. Звучання FH5s прозоріше та насичене більшою кількістю деталей. Бас у FH5s відчувається менше, але має більшу швидкість. СЧ більш інформативні, а ВЧ детальніші. На стороні FH15 лишається та сама музичність, якої не завжди вистачає FH5s. Зі свого боку, для тих, хто шукає навушники, перш за все, для прослуховування музики, а не вислуховування нюансів, скоріше рекомендував би FH15, ніж FH5s.

Итоги

З кожним випуском нової моделі навушників FiiO для кожного слухача збільшуються можливості вибору. Цього разу додалося в модельному ряду гібридних навушників компанії. FiiO FH15 мають високу якість виготовлення, щедру комплектацію, оригінальний дизайн, різноманітні можливості тюнінгу звуку. За звучанням перевага надається цілісності, тілесності та музичності. Якщо перераховані особливості моделі вас зацікавили – рекомендую FH15 до ознайомлення.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.8
Оценка эксперта
4.8
Звучання
4.0
Дизайн
5.0
Ергономіка
5.0
Комплектація
5.0
Якість виготовлення
5.0
Плюсы
Комплектація
Дизайн
Ергономіка
Якість виготовлення
Минусы
Відносно неуніверсальне звучання
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 34884
есть в наличии
11 190
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд навушників FiiO FH15 – музичні краплі або навушники for more pleasant listening. Порівняння з FiiO FH5s.