Фильтр по блогу

Огляд навушників FiiO JH3 – збалансованість світла і тіні

03 Августа 2022
1413
0
Обзоры
Огляд навушників FiiO JH3 – збалансованість світла і тіні
Клочко Віталій
Независимый эксперт. Аудиофил.
97
41

Нові внутрішньоканальні навушники FiiO JH3, випущені суббрендом Jade Audio, з’явилися у нас і тепер є доступними для ознайомлення. Пам’ятаю, як рівно два роки тому я писав огляд на Jade EA3, які також були гібридами і являли собою гарний і бюджетний варіант звучання з логотипом Hi-Res. Тоді навушники ЕА3 рекламували як стильну і технологічну модель для молодого покоління, що була випущена дочірньою компанією FiiO Electronic Technology Co., Ltd. Моделі від Jade завжди позиціонували як більш доступнішу за FiiO категорію аудіотоварів. Наскільки я пам’ятаю, під цим суббрендом якийсь час майже не виходило новинок. В кінці минулого року знову активізувався випуск продукції Jade і ця тенденція має продовження в цьому році.

 

Не дивлячись на бюджетний сегмент, нові JH3 виконані на високому технічному рівні. Не останнє місце займає їх дизайн та ергономіка. У будь-якому випадку нова модель чи то від FiiO, чи то від Jade Audio, викликає у мене зацікавленість. Тому, для більш ретельного ознайомлення, FiiO JH3 було взято мною на огляд.  

Технічні характеристики FiiO JH3:

 

  • ·       Тип конструкції: внутрішньоканальні, дротові;
  • ·       Тип драйверу: гібридний (1 динамічний 13,6 мм; 2 кастомізованих арматурних);
  • ·       Опір: 28 Ом;
  • ·       Чутливість: 106 дБ;
  • ·       Частотний діапазон: 10–40000 Гц;
  • ·       Загальна довжина кабелю: 1,2 м;
  • ·       Вага одного навушника (без кабелю): 6 г;
  • ·       Штекер: стандартний 3,5 мм

Хоча FiiO JH3 і Jade EA3 схожі зовні, за своїми технічними характеристиками мають суттєві відмінності: різну кількість драйверів та різні значення опору і частотного діапазону.

Упаковка і комплектація

 

Навушники поставляються в стандартній для товарів компанії FiiO упаковці. Це картонна коробка чорного кольору з фотографією JH3 і назвою моделі. Також у правому верхньому кутку на коробку нанесено сертифікат Hi-Res Audio. Ну і як завжди – з однієї сторони присутній логотип Jade, з іншої – FiiO. Єдина відмінність упаковки від інших навушників FiiO – її невеличкі розміри, які складають 13х8х4 см.

 

Упаковка відкривається зверху, де розташована окрема коробочка з аксесуарами (різними видами змінних насадок). Під нею – основний пластиковий кейс, в якому в окремому пінозахисті лежать корпуси навушників і поряд – змінний кабель. У JH3 він змінний з роз’ємами 2-pin; його виконано з монокристалічної міді високого ступеню очищення. Кабель складається з 4 жил, сумарно 120 окремих «ниток» (проводів). Завушини сформовані, штекер Г-подібний, стандартний на 3,5 мм,. Кабель має розгалужувач і липку стрічку для змотування. Що цікаво, на всі ці елементи нанесено виключно логотип FiiO. Кабель не плутається і є зручним у користуванні.

 

Якщо попередні ЕА3 комплектувалися м’яким чохлом, то FiiO JH3 мають міцний і водонепроникний кейс для максимального захисту навушників. Як я зазначав раніше, кейсом зручно користуватися, але певним недоліком даного кейсу є його немалий розмір.

 

Змінні насадки представлені трьома окремими наборами: чорними силіконовими (розміри S, M, L), насадками з червоною серединою (розміри S, M, L) та парою пінних насадок розміру М.

 

Ну і звичайно в комплект входить інструкція. Можливо я єдина людина, яка завжди дивиться інструкцію користувача. Але що стосується FiiO, тут скоріше «спортивний інтерес» в пошуку невідповідностей розділів інструкції своєму товару. Справа у тому, що FiiO не дуже відповідально ставиться до комплектування інструкціями. Дуже часто інформація в них, особливо технічна, не відповідає дійсності. Інструкція до JH3 – верх повного не співпадіння. В моєму екземплярі взагалі розповідається про заміну різних штекерів у ММСХ-кабелях FiiO. Чому так – не знаю. На мою думку, краще взагалі відмовитися від зайвих паперових документів і підтримати тренд на збереження лісів.

Як підсумок. Комплект у JH3 гарний. Окрім надійного кейсу, додаються і різні насадки, з якими можна експериментувати в питаннях ергономіки і звуку.

Дизайн та ергономіка

 

На офіційному сайті FiiO дизайну JH3 присвячено окремий розділ. Звертає на себе увагу зовнішній вигляд фейсплейтів навушників. Як зазначається, їх хвилясті лінії темного і світлого відтінків натхненні силуетом жалюзі Schottis. Матеріал корпусу – прозорий пластик темно-сірого кольору, який дозволяє побачити внутрішню структуру навушника. На вигляд вона така ж сама, як і у FiiO FH1s.

 

Основним матеріалом фейсплейтів обрано алюмінієвий сплав, який проходить етап полірування, що додає йому ефект дзеркального оздоблення. Зверху наноситься PVD-покриття (Physical Vapor Deposition), яке захищає фейсплейти від зношування та зберігає їх привабливо блискучий вигляд. Як результат такої дизайнерської креативності – збалансованість світла і тіні та ефектний зовнішній вигляд JH3.

 

Ергономіка навушників є типовою для таких подібних моделей FiiO, як  FH1s, EA3, FD1. Навушники JH3 акуратно і зручно розташовувалися в моїх вухах, під час ходьби не випадали. Розраховані на завушне носіння. Звукоізоляція вище середнього рівня. Будь-яких незручностей чи дискомфорту під час прослуховування мною не було помічено.

Звучання

 

За технічними характеристиками модель JH3 відрізняється відносно невеликим опором і не самим малим значенням чутливості. Це робить JH3 невимогливими до потужності джерела, підійдуть і смартфони з роз’ємом на 3,5 мм. Але що цікаво, на мою думку, бюджетні JH3 потребують як якісно записаної музики, так і відповідного джерела звуку, яке здатне більш повно розкрити навушники і контролювати високі частоти. Принаймні результат прослуховування за таких умов буде кращим.

 

В цілому, звукова палітра FiiO JH3 витримана в тренді нейтрального і технічного звучання, яке притаманне ряду моделей компанії, випущеним раніше. Сцена відчувається як в ширину, так і в глибину, її розміри середнього рівня.

Низькі частоти

Хто звик до відчутних НЧ, то їх тут немає. Ці навушники навряд оберуть собі шанувальники потужних низьких частот. Бас не акцентований, не самий глибокий, хоча добре прослуховується і читається в переважній більшості треків. Звучання низьких частот у JH3 мені сподобалося на джазовій та інструментальній музиці – чітко і окреслено.

Середні частоти

На свій бюджет JH3 справляються з СЧ доволі пристойно. Від себе нічого не додають, але намагаються розкрити деталі, закладені в запис. Баланс між макро- і мікродетальністю скоріше зміщено в сторону останнього. До надмірно емоційних за звучанням навушники не належать, перевага надана нейтральності, але без зайвої «сухості».

Високі частоти

ВЧ діапазон у JH3 є акуратно акцентованим. В той же час людям, чутливим до цього діапазону, навушники бажано попередньо слухати. Високі частоти передаються яскраво, насичено і відкрито. Інколи ВЧ не вистачає тілесності. Їм притаманна деталізованість і прозорість. Досить добре звучить різна перкусія.

 

Мій суб’єктивний висновок є наступним. Навушники FiiO JH3 не є універсальними в повному розумінні цього слова, але всіляко прагнуть здатися саме такими.

Порівняння

 

Jade EA3

Ця модель має V-подібне звучання з відчутним акцентом на низьких частотах, які інколи не завжди добре контролюються. За своєю подачею EA3 відносяться до більш масового сегменту. На відміну від ЕА3, навушники JH3 – відчутний крок вперед до більш аналітичного і моніторного звучання.

FiiO FD1


Ці навушники для мене є цікавою моделлю і недорогим першим «квитком» в яскравий світ аудіофілії. FiiO FD1 пропонують детальне і яскраве звучання, з акцентом на передачу різноманітних нюансів. ВЧ діапазон у FD1 більш окреслений і текстурований. На фоні FD1, JH3 грають більш стриманіше, особливо в області ВЧ.

FiiO FH3


Перш за все, необхідно зважати на цінник, який у FH3 фактично втричі вищий за JH3. Відповідно JH3 поступаються FH3 об’ємністю звучання, розподільчою здатністю, контролем частотного діапазону і комплектацією.  

FiiO FH1s


Мабуть це найбільш очевидне і найбільш непросте порівняння, яке зроблю наприкінці. Вибір між JH3 і FH1s все-таки індивідуальний. Навушники FH1s також надають слухачу нейтральний і технічний звук. На деяких треках FH1s звучать більш яскраво, з більшою кількістю деталей. І в цілому FH1s здатні видавати трішки більше музичної інформації, ніж JH3. Повторюю, що порівняння цих двох моделей краще проводити особисто, адже різниця у звучанні між цими гібридними навушниками зовсім не є глобальною.

Итоги

Позитивним моментом є те, що випуском моделі JH3, компанія FiiO в бюджетному сегменті знову зробила якісні і високотехнологічні навушники. Причому дизайн моделі і її комплектація не йшли за залишковим принципом. Як результат, ми отримали навушники з ефектним зовнішнім виглядом, гарною ергономікою та комплектацією, що притаманно більш дорогим моделям. За своїм звучанням JH3 продовжили тренд компанії на нейтральність і детальність. Наскільки все це вдало втілилось у моделі FiiO JH3? Подібну відповідь найкраще шукати самому.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.8
Оценка эксперта
4.8
Звучання
4.0
Дизайн
5.0
Комплектація
5.0
Ергономіка
5.0
Плюсы
Дизайн
Ергономіка
Якість виготовлення
Комплектація
Минусы
Завеликий комплектний кейс (відносно)
Бажано попереднє прослуховування
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 32504
есть в наличии
2 620
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд навушників FiiO JH3 – збалансованість світла і тіні