Фильтр по блогу

Огляд навушників Sennheiser HD 490 PRO Plus – PROфесійне рішення Plus PROкачана комплектація

22 Февраля 2024
4382
0
Обзоры
Огляд навушників Sennheiser HD 490 PRO Plus – PROфесійне рішення Plus PROкачана комплектація
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
133
76

Так складається, що не рідше одного разу на рік, мені на огляд потрапляє якась нова модель повнорозмірних дротових навушників від відомої німецької фірми Sennheiser. І хоча 2024 рік недавно розпочався, однак чергові нові навушники Sennheiser вже побували у мене на тестуванні. Мова йде про повнорозмірні відкриті навушники HD 490 PRO, які було випущено навіть у двох версіях: Sennheiser HD 490 PRO та Sennheiser HD 490 PRO Plus. Одразу зазначу, що HD 490 PRO Plus-версія відрізняється від звичайної розширеною комплектацією та, відповідно, іншою ціною.

 

Офіційно Sennheiser позиціонує HD 490 PRO як референсні студійні навушники для професійного саунд-продюсування, зведення та мастерингу. Раніше я вже зазначав, що не працюю професійно зі звуком, тому оцінюю будь-які навушники, перш за все, як слухач-аудіофіл. До того ж, повнорозмірні навушники відкритого типу належать до моїх найулюбленіших моделей. Відповідно до цього, новинка від Sennheiser не могла мене не зацікавити. Я ознайомився саме з розширеною  версією HD 490 PRO Plus. Отже, погляд на PRO-фесійну модель Sennheiser HD 490 PRO з точки зору не PRO-фесійного користувача.

Технічні характеристики Sennheiser HD 490 PRO/ PRO Plus:

  •        Тип конструкції: повнорозмірні, дротові;
  •        Акустичне оформлення: відкриті;
  •        Тип драйверу: динамічний (38 мм);
  •        Опір: 130 Ом;
  •        Чутливість: 105 дБ;
  •        Частотний діапазон: 5–36000 Гц;
  •        Кабель: односторонній, з’ємний, небалансний на 3,5 мм; кріплення до чаш через роз’єм Mini -XLR 4-pin;
  •        Вага (без кабелю): 260 г

 

На коробці вказана країна виробництва навушників – Румунія.

Пакування і комплектація


Навушники Sennheiser HD 490 PRO поставляються у картонній кольоровій коробці. Це так звані корпоративні кольори, притаманні продукції Sennheiser, які являють собою суміш чорно-сіро-синіх фарб. На титулі, окрім фото навушників, індексу моделі та логотипу компанії, розміщено основний напис: Professional Reference Studio Headphones, який вказує на професійну спрямованість HD 490 PRO.

 

Всередині коробки HD 490 PRO Plus знаходиться твердий кейс на блискавці та з м’якою ручкою для переноски. Кейс оббитий сірою тканиною з тисненням логотипу та має два відділення і окремі кишені на блискавках. В кейсі розміщуються навушники та аксесуари, до яких належать: два небалансних кабелі на 1,5 та 3,0 м (перехідник з 3,5 мм на 6,3 мм також в комплекті); додаткова накладка під наголів’я (дві з’єднанні між собою тканинні подушечки на липучках) та додаткова пара амбушюр з тканини Mixing Pads. Велюрові амбушюри, одразу ж надягнені на навушники, називаються Producing Pads.

 


В комплекті ще можна знайти паперовий сертифікат з кодом –  офіційна ліцензія на інноваційний плагін dearVR MIX-SE від Dear Reality, що імітує ретельно налаштовану акустику професійної студії зведення та створює всі необхідні умови для точного, збалансованого міксу. Приблизно таке написано у поясненні до сертифікату.

 

У стандартній версії HD 490 PRO відсутні кабель на 3 м, фірмовий футляр та додаткова накладка під наголів’я. Наскільки розширений набір аксесуарів вартий переплати – кожен повинен вирішувати для себе сам. Однак кейс не тільки надійний та приємний на дотик, але ще і функціонально продуманий. В ньому навіть можна розмістити якийсь плеєр. Ну і кабель на 3 м може стати у пригоді при прослуховуванні навушників з домашньої стаціонарної системи.   

Дизайн та ергономіка


Виходячи з індексу нової моделі HD 490 PRO, можна припустити, що за своїм зовнішнім виглядом дані навушники повинні були стати продовженням попередніх HD 400 PRO. Однак розробники пішли іншим шляхом, зробивши дизайн HD 490 PRO значно більш наближеним до 600-ї серії від Sennheiser. Основним кольором навушників виступає чорний, в наголів’ї використовується нефарбована металева дужка.

 

У HD 490 PRO овальні форми чаш, зовні прикриті дрібною сіткою, через яку можна роздивитись внутрішню конструкцію. Чаші можуть обертатися на 180 градусів, що дозволяє займати навушникам пласке положення. Кожна з чаш має Mini -XLR 4-pin роз’єм для кріплення кабелю. Кабель може кріпитися як до лівої, так і до правої чаші. Позначення чаш R та L нанесено в їх середині великими літерами на тканині, що прикриває динаміки.

 


Наголів’я розсувне (позиції фіксуються) і воно зроблено з металу та пластику. Знизу наголів’я знаходяться м’які і приємні подушечки з велюру; у версії HD 490 PRO Plus додатково в комплекті подушечки з тканини. Амбушюри, які одразу поставляються з навушниками, виготовлені з чорного велюру (додаткові тканинні є в комплектах обох версій).

 

В дизайні Sennheiser HD 490 PRO дотримуються виваженого стилю і повністю виправдовують префікс «PRO». За рахунок велюрових амбушюр та наголів’я, відносно невеликій масі та відкритій конструкції, навушники не викликають дискомфорту при тривалому користуванні. Навіть розробники Sennheiser описують ергономіку навушників як All-day comfort і з цим важко не погодитись.

Звучання


Як за дизайном, так і за звучанням, нові Sennheiser HD 490 PRO/Plus мають мало спільного з HD 400 PRO. На коробці звучання навушників описано фразою «виняткова точність». Розумію, що навушники розроблялися для професійного використання у студії, однак буквально з перших хвилин HD 490 PRO захопили мене своїм звучанням.

 

В HD 490 PRO/Plus вдало поєднані, здавалося б, не зовсім сумісні звукові характеристики. Звучання навушників збалансоване, нейтральне і водночас не позбавлене частки емоційності. Звук детальний, окреслений і в той же час плавний і «теплий». Сцена деталізована, наближена до слухача і добре опрацьована у глибину, чого не завжди вистачало іншим навушникам від Sennheiser. Хоча це і навушники PRO-серії, але мені в них просто хотілося слухати музику.

 

Низькі частоти відчутні, їх передача якісна, текстурна. Бас насичений, не самий швидкий та хльосткий. Середні частоти відрізняються тілесністю та реалістичністю. Інколи вокал трішки виходить наперед без втрати уваги до інших інструментів. Навушникам не притаманна гонитва за мікродеталями на СЧ, як і відверте форсування динаміки. Високі частоти HD 490 PRO/Plus здатні задовольнити тих слухачів, для кого ВЧ у інших моделях Sennheiser здаються занадто акцентованими та яскравими. Зберігаючи свою інформативність, ВЧ у HD 490 PRO/Plus не можна назвати різкими або занадто підкресленими. Отже, якщо треба двома словами охарактеризувати звучання HD 490 PRO/Plus, то я б обрав наступні – збалансованість і цілісність. І приблизно таке звучання притаманне для велюрових амбушюр.

 


Однак, окрім велюрових амбушюр (Producing Pads), у комплекті з навушниками йдуть ще тканинні Mixing Pads. На офіційному сайті Sennheiser для кожного варіанту амбушюр навіть наведені окремі графіки АЧХ. Звук з тканинними амбушюрами дійсно дещо змінюється і на сайті Sennheiser визначається як максимально рівний і повністю нейтральний. За моїми відчуттями в даному випадку низькі частоти відводяться на задній план. Кількісно НЧ стає менше, при цьому вони стають більш зібраним. За рахунок такої зміни НЧ, середні і високі  також змінюються, додаючи яскравості. Це призводить до відчуття прозорості та деталізованої подачі за рахунок зменшення тілесності і природності цих діапазонів. Для прослуховування музики мені однозначно більше сподобався результат за замовчуванням, тобто з велюровими амбушюрами. Однак можливість тюнингу звучання шляхом заміни амбушюр є додатковою перевагою моделей HD 490 PRO та HD 490 PRO Plus.

 

Навушники Sennheiser HD 490 PRO гарно реагують на зміну джерела звуку. Технічні характеристики навушників дозволяють поєднувати їх як з стаціонарними, так і з портативними пристроями. Прослуховування проводив використовуючи настільний ЦАП/підсилювач FiiO K9Pro ESS та плеєр FiiO M15S. На мою думку, HD 490 PRO вдалося передати різницю у звучанні цих двох джерел – деталізовану, нейтральну і в чомусь навіть «сухішу» подачу K9Pro та природність, енергійність, технічність звучання M15S. Реагування навушників на зміну джерела для мене є позитивним моментом і показником щодо їх широкого використання.  Додатково мені б хотілося мати можливість балансного підключення навушників HD 490 PRO для прослуховування музики, але розумію, що для роботи зі звуком це не так актуально.

Порівняння


Для порівняння я обрав декілька повнорозмірних відкритих моделей також від Sennheiser.

 

Sennheiser HD 560S. Дана модель характеризується моніторним, лінійним звучанням. У нових Sennheiser HD 490 PRO/Plus звукова сцена більш наближена та краще прослуховується у глибину; СЧ та ВЧ тілесніші і натуральніші.

 

Sennheiser HD 400 PRO. Хоча обидві моделі належать до 400-ї серії, але їх звучання помітно відрізняється. Звучання  HD 400 PRO скоріше тяжіє до моделі HD 560S. Тому навушники Sennheiser HD 490 PRO відзначаються кращою збалансованістю і реалістичністю у порівнянні з HD 400 PRO.

 

За ергономікою нові HD 490 PRO/Plus переважають як HD 400 PRO, так і HD 560S.

 

Sennheiser HD 600. Всім відома модель для роботи зі звуком. Відмінності у звучанні не важко поміти, оскільки їх добре чутно. HD 600 видають, загалом, більш «сухе» і деталізоване звучання. Бас у HD 600 представленій у менший мірі, однак відрізняється чіткістю і хльосткістю. Орієнтування середнього діапазону на мікродеталізацію у HD 600 краще представлений, чим у HD 490 PRO/Plus, які віддають перевагу цілісності і тілесності. ВЧ у HD 600 яскравіші і інформативніші. На їх фоні ВЧ у HD 490 PRO/Plus видаються дещо пом’якшеними. Для роботи зі звуком, особливо коли треба проводити аналіз СЧ і ВЧ діапазонів, ймовірно HD 600 стануть кращим вибором. Як більш універсальний варіант, що включає і можливість прослуховування музики, я б обрав нові HD 490 PRO. Звичайно це суб’єктивна думка.

Итоги

Безумовно нова модель навушників Sennheiser HD 490 PRO та її розширений за комплектацією варіант HD 490 PRO Plus заслуговує на увагу як звукоінженерів, так і меломанів/аудіофілів. Для перших, навушники мають необхідні корисні властивості, що стануть у пригоді для роботи у студії, а саме – зручну ергономіку для довгих сесій, змінний кабель та можливість його кріплення до різних чаш, варіант для певного тюнингу звуку за рахунок двох комплектів амбушюр (Producing Pads та Mixing Pads), а також ліцензію на інноваційний плагін dearVR MIX-SE, що може знадобитися при роботі зі звуком. Для меломанів/аудіофілів навушники HD 490 PRO будуть цікавими за рахунок свого збалансованого, цілісного, детального звучання, а також можливості працювати з більшістю сучасних портативних джерел.

 

Навушники Sennheiser HD 490 PRO та HD 490 PRO Plus є тими навушниками, до яких можу застосувати фразу «Рекомендую для ознайомлення».

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Звучання
5.0
Дизайн
5.0
Ергономіка
5.0
Оценка эксперта
5
Звучання
5.0
Дизайн
5.0
Ергономіка
5.0
Комплектація
5.0
Плюсы
Звучання
Ергономіка
Наявність двох пар комплектних амбушюр
Можливість кріплення кабелю до будь-якої з чаш
Минусы
Явних недоліків не помічено
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 39241
есть в наличии
17 159
Код: 39242
есть в наличии
20 599
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд навушників Sennheiser HD 490 PRO Plus – PROфесійне рішення Plus PROкачана комплектація