Фильтр по блогу

Огляд портативного ЦАП Astell&Kern AK HC2 PEE52 – нове балансне покоління

02 Декабря 2022
1524
0
Обзоры
Огляд портативного ЦАП Astell&Kern AK HC2 PEE52 – нове балансне покоління
Гліб Перерва
Оглядач техніки та софту Експерт в навушниках та Hi-Fi плеєрах
83
88

Сьогодні на огляді новинка від корейської компанії Astell&Kern відомої своїми аудіоплеєрами преміального класу. Цього року було представлено оновлений ЦАП для портативного використання із балансним входом 4,4 мм на USB-C та з комплектним адаптером для iPhone. Розглянемо що може пристрій на базі 2хЦАП CS43198, його технічні характеристики та кому найбільше підійде портативний підсилювач.

Пакування та комплектація

Типова для продукції Astell&Kern чорна картонна коробочка, на якій зображено пристій, містить у собі наступний комплект:

 

Вагомим бонусом у порівнянні з минулорічним Astell&Kern USB-C Dual DAC Cable PEE51 є наявність перехідника на Lightning для власників iPhone. Звісно його можна було б докупити самостійно але коли витрачаєш кошти на портативний підсилювач вище початкового класу – хотілося б мати все необхідне з коробки. Так що комплект хоч і доповнено всього одним недорогим елементом, але він робить покупку більш привабливою для великої кількості користувачів.

Дизайн та ергономіка

Виглядає ЦАП досить типово для продукції бренду і, якщо не вдивлятись в деталі, з першого погляду його досить легко переплутати з іншою моделлю Astell&Kern USB-C Dual DAC Cable PEE51.

Металевий корпус з гострими рубленими гранями в графітовому кольорі виглядає симпатично. Проте дизайн Астелів ніколи не був надто практичним; якщо для стаціонарного використання це не має ніякого значення, то у разі якщо ви плануєте носити ЦАП в кармані – краще попередньо протестуйте наскільки це буде комфортно, адже він може заважати в кишені або взагалі пошкодити ваш одяг, якщо у ньому буде недостатньо місця. ЦАП не габаритний і майже не займає місця, попри те, що він став помітно більшим за попереднє покоління, але вага змінилась не суттєво (тепер 29 г проти 25 г у минулого покоління).

 

За індикацію роботи пристрою відповідає єдиний світлодіод, який світить не надто яскраво, але для розуміння підключення цього цілком достатньо. За передачу сигналу відповідає кабель з безкисневої міді з додаванням срібла та покритий армованим обплетенням, що захищає від зламу. Кабель гнучкий та відчувається максимально надійно – він отримав додаткову зовнішню та внутрішню ізоляцію для зведення наводок та шумів до мінімуму. Тепер дріт покритий тканиною, що тактильно приємніше резини, але це справа смаку (ну і тепер користувач не бачить кількість жил, що комусь може здатись не таким естетичним).

 

 

Роз’єм USB-C чіпкий та надійно тримається в будь якому пристрої, що особливо важливо для портативного використання зі смартфоном. В парі з iPhone конструкція виглядає не так надійно, але все ж користуватися цілком комфортно. При використанні з входом ноутбука доводиться взагалі прикладати настільки значні зусилля для його вилучення, що це практично неможливо зробити однією рукою.

 

Технічні характеристики

ЦАП підтримує всі доступні музичні формати до 32bit 385kHz, а також має нативну підтримку DSD256. За обробку звуку відповідає 2хCirrus Logic CS43198, які також встановлені в молодшому актуальному плеєрі бренду (Astell&Kern A&norma SR25).

 

AK HC2 PEE52 не має нативної підтримки MQA; втім, MQA дуже спірний формат, тому його необхідність під питанням. Але пристрій підтримує ROON-сумісність, що буде плюсом для користувачів цього сервісу.

 

  • · Тип підсилювача: транзисторний
  • · Модель ЦАП: Cirrus Logic CS43198 х2
  • · Частота дискретизації: 384 kHz
  • · Частотний діапазон, Гц: 20-200000
  • · КНІ (коефіцієнт нелінійних спотворень): 0,0004%
  • · Співвідношення сигнал/шум, дБ: 122
  • · Вхідні роз'єми: USB Type-C
  • · Вихідні роз'єми: 4,4 mm Balanced
  • · Габарити (В/Ш/Г), мм: 21x12x6,5
  • · Вага, г: 29

Звук

Звучання ЦАП можна характеризувати як детальне, чітке, рівне і в той же час мелодійне; він не намагається виправити звук ваших навушників і не красить його надто помітно, але все ж деякі зміни присутні. Його приємно слухати як з моніторними моделями навушників, так і з аудіофільськими. Така універсальність дає широкий простір для експериментів та підбору оптимальної зв’язки. Перші враження від прослуховування нічим не відрізняються від використання аудіоплеєра Astell&Kern SR25 по балансному підключенню, що цілком логічно, адже на борту обох пристроїв встановлено однакові ЦАП Cirrus Logic CS43198.

 

 

Загалом ЦАП Astell&Kern AK HC2 PEE52 звучить досить цікаво, особливо якщо ви ніколи не чули плеєри від Astell&Kern, і легко упізнається в тому разі, якщо ви добре знайомі з цим виробником.

 

 

Підсилювач без проблем справляється з такими навушниками як Sennheiser HD 660 S та Audio-Technica ATH-MSR7b повноцінно розкриваючи їх можливості, не дивлячись на портативний форм-фактор. У цих моделей в комплекті ідуть кабелі з 4,4 мм jack, так що користувач зможе без перехідників під’єднатись до ЦАП і протестувати його без зайвих елементів. Розглянемо як звучить USB-C Dual DAC Cable Astell&Kern на прикладі декількох моделей з різних «вагових категорій».

Audio-Technica ATH-MSR7b

Не самі складні для розкачки, але все ж таки повнорозмірні навушники, а тому навіть така відносно невибаглива модель стане випробуванням для буть-якого портативного ЦАП. Astell&Kern AK HC2 PEE52 чудово витримав це випробування та розкрив їхній потенціал, до того ж залишивши великий запас гучності.

 

Зв’язка звучить досить мелодійно та приємно незалежно від жанру музики, так що її можна вважати більш універсальною. У порівнянні з небалансним підключенням суттєвих змін у якості звуку не помічено, але те що навушники стають гучнішими це однозначно.

Sennheiser HD 660 S

В парі з моніторними Сенхайзерами ЦАП звучав достатньо сухо, але якщо він зміг розкачати їх, а йому це цілком вдалося, то він зможе розкачати майже все. Звичайно в парі зі стаціонарними ЦАП вони звучать трохи краще, але більшість плеєрів середнього рівня на таке взагалі не здатні, так що тільки за це він вже заслуговує на вашу увагу.

 

AK HC2 PEE52 дає повноцінно розкритися Сенхайзерам як моніторам, а отже видати таке звучання яке зможе задовільнити поціновувачів мікродетальності, а також фанатів рівного звуку. Також, на відміну від Audio-Technica, помітно змінюється звучання при підключенні через балансний 4,4 мм jack, додаючи більше деталей на середніх та високих частотах. Так що використання цих навушників із балансним підключенням себе виправдовує.

Astell&Kern Pathfinder

Для тестування із внутрішньоканальними навушниками було обрано Astell&Kern Pathfinder. На цій категорії навушників найбільш явно чути приріст у деталізації верхніх та середніх частот, а також покращення інформативності панорами. Це можна легко пояснити вибагливістю мультидрайверних систем не стільки до підсилювального тракту, скільки до контролю роботи випромінювачів; простий перехідник із цим завданням не справляється зовсім. Різниця з плеєром A&K SR25 взагалі не помітна на цьому типі навушників, так що наосліп визначити до якого джерела від Astell&Kern зараз підключені Astell&Kern Pathfinder практично неможливо.

Итоги

Якісний пристрій для тих хто надає перевагу прослуховуванню музики через смартфон, але хоче вивести його звучання на інший рівень, а також власників навушників з балансним підключенням 4,4 мм. Також рекомендовано для прослуховування фанатам компанії Astell&Kern які шукають заміну аудіоплеєру для більш мобільного використання.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.7
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ергономіка
4.0
Плюсы
Звук
Дизайн
Ергономіка
Кабель
Якість конектора
Минусы
Гострі грані корпусу
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 33857
есть в наличии
7 990
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд портативного ЦАП Astell&Kern AK HC2 PEE52 – нове балансне покоління