Фильтр по блогу

Огляд Xtreme 4. Новий хіт від JBL

14 Мая 2024
356
0
Обзоры
Огляд Xtreme 4. Новий хіт від JBL
Євген Стоянов
Помічник архітектора який любить гарний звук.
31
14

Майже рівно через 3 роки після виходу Xtreme 3 JBL вирішила оновити колонку. Сьогодні на огляді новинка JBL Xtreme 4, яка має кілька помітних та цікавих змін. Якщо подивитися на еволюцію лінійки Xtreme починаючи з першої моделі видно, що кожна наступна модель трохи більша за попередню, якщо говорити про звук, то крім невеликої різниці в АЧХ ми бачимо розширення частотного діапазону вниз. Все більше і більше жирного БАСУ! Як за це не любити JBL? Забігаючи наперед, скажу коротко, колонка мені дуже сподобалася. У цьому огляді розглянемо що нового в Xtreme 4 та детально порівняємо з Xtreme 3.

Комплектація

 

Крім колонки в коробці знаходиться зарядний пристрій USB-C потужністю 60 Вт. Ремінець. Керівництво та гарантійний талон.

Дизайн

 

Четверта модель так само, як і попередні, має форму барила з щільним тканинним чохлом. Корпус колонки відповідає стандарту IP67, це означає, що колонка непроникна для води, пилу та бруду, занурення у воду до 1 метра. З нововведення ми маємо знімну батарею внизу. Що це означає, для мене загадка, з огляду на той факт, що батарею окремо купити неможливо (поки, принаймні, я її не знайшов) і зарядки для неї немає. Можливо те й інше з'явиться у майбутньому. Усередині ми маємо як i раніше, два вуфери по 30 Вт і два твітери по 20 Вт при роботі від мережі, якщо колонка працює від батареї, то ми маємо замість 30 Вт – 20 Вт і замість 20 Вт – 15 Вт. Ці цифри не мають великої ваги, колонка справді потужна, але не 100 Вт. Так само, як і в попередніх моделях, колонка має два кріплення для ремінця. Нагорі ми маємо 6 кнопок: Auracast, включення, блютуз, мінус гучність, кнопка відтворення і плюс гучність.

Функціонал

 

JBL Xtreme 4 тепер має Auracast для з'єднання з другою колонкою в стерео. Auracast – це заміна попередньому PartyBoost (до цього Connect+). Колонка працює з додатком JBL Portable. Тепер колонка має 5 смуговий графічний еквалайзер, тут від мене великий лайк. Я думаю, поступово до моделі 8-ї чи 9-ї ми дійдемо до повноцінного параметричного еквалайзера. Нам доступна технологія AI Sound Boost, яка чомусь у додатку називається PlaytimeBoost. Дякую маркетологам за такий салат. Про цю технологію буде написано нижче. Xtreme 4 може працювати в режимі стерео через Auracast (PartyBoost) тільки з Xtreme 4, але в режимі Party Together майже з усіма колонками JBL. Чим відрізняється Auracast (PartyBoost) від Party Together? Перше це виключно стерео режим, у цьому випадку з'єднати можна лише дві однакові колонки, друге це моно режим, в цьому випадку можна з'єднати різні моделі. Xtreme 4 я пробував з'єднувати з Charge 5 у режимі Party Together і мені відверто не сподобалося, тому що їх не вдалося синхронізувати за часом, можливо, це буде виправлено в майбутньому.

Звук

 

JBL не стали щось змінювати, колонка, як і раніше, використовує стародавній кодек SBC, що не заважає колонці демонструвати відмінну якість звуку. Додаток дозволяє налаштувати свій власний еквалайзер за допомогою 5 смуг: 64Гц, 250Гц, 1кГц, 4кГц та 16кГц. Заявлений діапазон відтворюваних частот 45 Гц - 20 кГц, слід визнати, що 45Гц для такого розміру дуже непогано. Звуковий профіль колонки змінюється в залежності від гучності, якщо вище 70% я можу зрозуміти, чому у нас припиняється збільшення басу, то чому бас згасає при зменшенні гучності нижче 20% я не розумію. За якісними характеристиками та особливо звуковим почерком, Xtreme 4 максимально розкривається в діапазоні від 20 до 50% гучності. При зменшенні гучності нижче 20% у нас помітно випаровується бас, щоб це компенсувати можна скористатися еквалайзером.

 

 

Тепер детальніше щодо того, як звучить Xtreme 4. Візьмемо для зразка гучність 40% + JBL Signature еквалайзер (який пропонується нам за замовчуванням). Я слухав абсолютно різні записи від флегматичної класики до супер сумбурної електроніки. Xtreme 4 показує невибагливість та універсальність, це стосується музичних жанрів, кіно, подкастів і так далі. Ми маємо акцент в районі 50 – 70 Гц завдяки чому добре відчувається середній бас, вище йде спад приблизно до 150 Гц, знижуючи неприємний гул верхнього басу, вище до 300 Гц ми маємо підйом (горб) щоб надати ваги голосу, в районі 400-600 Гц у нас є "яма" для того, щоб усунути "крикливість" в СЧ і до самого верху плюс мінус рівна лінія з невеликими коливаннями.

 

На мій суб'єктивний смак профіль зроблений дуже розумно. Плюс-мінус цей профіль JBL використовує на більшості своїх пристроїв. Колонка звучить повно і приємно, якщо ми говоримо про живу музику, нюанси інструментів добре читаються, тут навіть промацується текстура і дрібні деталі, відчувається об'єм і вага, які властиві великій акустиці. Мене серйозно вразив альбом Nagra – 70th Anniversary Collection (2022). При прослуховуванні у мене була легка ілюзія стерео, ніби переді мною система 2.0, яка має невелику відстань між колонками. Xtreme 4 добре передає об'єм та глибину, немає відчуття, що звук зосереджений в одній точці. Звучання тілесне та вагоме, тембр та тональність інструментів майже позбавлені забарвлення, йому трохи не вистачає прозорості. Електронна музика грає динамічно з гарним пробивним басом, дякую JBL за 45Гц. Щодо гучності, тут у нас більш ніж достатньо на велику кімнату або навіть тенісний корт. При роботі від мережі колонка впевнено дає нам жир i сок, звук чистий та потужний. Якщо СЧ та ВЧ нам достатньо на маленький стадіон, особливо якщо у нас є розетка, то можливості басу впираються у фізичний розмір вуферів і повноцінно прокачувати великі площі не вдасться.

Порівняння з JBL Xtreme 3

 

 

Обидві моделі багато в чому схожі. Тут я спробую коротко виділити основні відмінності:

  • ·       Розмір та вага:

Xtreme 3: Розміри 29.8 x 13.6 x 13.4 (см), вага 1.97 кг

Xtreme 4: Розміри 29.7 x 14.9 x 14.1 (см), вага 2.1 кг

  • ·      Батарея:

Xtreme 3: до 15 години. Ємність 5000mAh

Xtreme 4: до 24 години. Ємність 9500mAh

  • ·      Заряджання:

Xtreme 3: 2.5 години

Xtreme 4: 3.5 години

  • ·      Bluetooth:

Xtreme 3: Версія Bluetooth 5.1

Xtreme 4: Версія Bluetooth 5.3

  • ·      Діапазон частот:

Xtreme 3: 53.5 Гц – 20 кГц

Xtreme 4: 45 Гц – 20 кГц

  • ·      Режим Power Bank:

Xtreme 3: 5V / 2A (USB-A)

Xtreme 4: 5V / 3A (USB-C)

 

Xtreme 4 більше не має входу 3.5мм, як і гнізда USB-A. У плані ПЗ Xtreme 4 підтримує 5 смуговий еквалайзер (Xtreme 3 ‒ 3 смуговий) і технологію AI Sound Boost (PlaytimeBoost), коли вона увімкнена еквалайзер недоступний. Якщо еквалайзер плюс дві смуги - це дійсно корисно, то функція AI Sound Boost на мій погляд є маркетинговою нісенітницею. Простими словами AI Sound Boost аналізує запис і регулює гучність змінюючи частотну характеристику щоб не допустити спотворень, якщо частина діапазону виходить за межі ліміту вона компресує його. Насправді вона зменшує або майже вимикає бас, тим самим зменшуючи споживання батареї підсилювачем. Навіщо взагалі потрібна ця технологія? Простими словами це режим економії батареї. Загалом, стара і примітивна технологія, але тепер з новим ім'ям.

 

Тепер щодо звуку. Обидві колонки мають однакову потужність і майже однакову гучність. Обидві колонки мають схожий профіль АЧХ. Основна різниця в частотному діапазоні, Xtreme 4 йде нижче майже на 10Гц i має більш піднятий діапазон приблизно в районі 100 Гц - 1 кГц, за рахунок цього колонка грає більш "відкрито", рівень гучності в цьому діапазоні вищий, ніж у Xtreme 3. Xtreme 4 загалом має більш лінійне та приємне звучання середнього діапазону, є відчуття менш акцентованих ВЧ, звук більш збалансований. Я не спостерігаю великої різниці у роздільній здатності та в якості звуку. У Xtreme 3 і Xtreme 4 так само, як у майже всіх блютуз колонках JBL (Charge, Boombox, Authentics) електроніка обмежує гучність, вище 75% гучності збільшення басу зупиняється, вище трохи піднімається гучність СЧ і ВЧ. Це зроблено щоб уникнути спотворень, простими словами робоча гучність басу упирається приблизно у 75%, СЧ і ВЧ приблизно до 90%. Чи є сенс переходити з Xtreme 3 на Xtreme 4? Якщо перелічені зміни не так важливі, то я особисто в цьому не бачу великого сенсу (окрім автономності).

Итоги

JBL Xtreme 4 це гідне продовження вдалої лінійки. Зміни більше торкнулися батареї та ПЗ. У четвертій моделі ми маємо такий самий класний звук, як і в третій моделі, що йде на 10Гц нижче, що зовсім не мало. З точки зору якості звуку, його потужності та ємності батареї, на мій погляд, колонка не має явних конкурентів у своїй ціні і впевнено вирушає до мого списку рекомендацій.

Плюсы
Звук
Дизайн
Автономність
Минусы
Не дуже корисні програмні функції
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 39876
в наличии
12 999
Код: 39877
в наличии
12 999
Код: 39875
есть в наличии
12 999
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Xtreme 4. Новий хіт від JBL