Фильтр по блогу

Топ-10 улюблених навушників від 8 українських аудіоекспертів

07 Июня 2024
666
3
Обзоры
Топ-10 улюблених навушників від 8 українських аудіоекспертів
Anastasia Nikolaeva
Независимый эксперт. Аудиофил.
200
627

Коли я розпочинала цей проект, в мене не було впевненості, що все вдасться. Від моїх ідей і так нікому спокою немає. Але от зараз переді мною готовий матеріал. Тому одразу ‒ величезна подяка моїм колегам, оглядачам портативного аудіо, які погодилися брати тут участь. Дуже ціную вашу довіру, хлопці. Досі не вірю, що ніхто не відмовив. Це, як я розумію, перша настільки масштабна наша колаборація. Сподіваюся, не остання.

 

А тепер до справи. Про що ця стаття? Я вирішила зібрати тут списки улюблених навушників від відомих українських аудіоекспертів. Думаю, ви добре знаєте їхні імена. Тексти від усіх респондентів я публікую як є, без правок. В усіх випадках це саме списки, а не рейтинги. Наприкінці, звичайно, поділюся і своїм топом.

 

Але найголовніше ‒ у цій статті я не планую давати вам перелік якихось еталонних пристроїв, на котрі ви начебто маєте орієнтуватися. Навпаки, я хочу показати, які ми усі різні. Наскільки відрізняються наші смаки. Як мало залежить любов до звуку від його ціни чи позиціонування на ринку. У добірках будуть не тільки топові та актуальні моделі, але й бюджетні, й неочевидні, й давно зняті з виробництва. Особисті уподобання кожного з нас. Можливо, коли ви побачите, що усі досвідчені оглядачі теж обирають фаворитами навушники з найрізноманітніших категорій, не лише Hi-End флагмани, вам стане легше любити саме ту модель, яка викликає у вас щирі емоції, а не яку хвалять маркетологи.

 

Важливо, щоб ви цю мою мету зрозуміли правильно. Ні в якому разі не треба після читання статті викидати свою нинішню зв'язку за віконечко та бігти по апгрейд, домовилися? Все, починаємо.

 

Павло Дмітрієв

Оглядач Hi-Fi аудіо, автор каналу Porta.Fi. Масштаб його внеску в аудіофільську індустрію важко недооцінити. Мені було надзвичайно цікаво, які моделі запам'яталися саме йому, враховуючи його досвід за стільки років.

 

1. Creative Aurvana In-Ear

Мої перші навушники, що я придбав після читання численних "попсових" оглядів. Тоді ще не було усієї цієї авдіофілії, проте були ці навушники, найдешевші арматури що можна було придбати в багатьох магазинах.


2. KOSS Porta Pro


Можна замінити на Sporta Pro або Koss KSC75. Навушники-легенда, що мають бути в кожного. Неймовірно легкі, комфортні, нормально звучать за свої гроші, піддаються різним модифікаціям та рвуть на голові волосся. Що ще треба?


3. Campfire Audio Supermoon


Все ще краща пропозиція для випадків коли "я хочу топовий звук за мінімальні гроші". Збалансовані, одночасно технічні та музичні, нормальні в розкачці.


4. Meze Empyrean II


Думав вписати сюди Meze Elite, але Empy-2 якось більше захопили своїм енергійним звуком. Не знаю, як би я обрав одні з них, але, на щастя, в мене є обидві моделі.


5. FiiO & Jade Audio JD7


Прихований скарб бюджетного сегменту (принаймні на мій слух). Класний металевий корпус, гарний комплект та драйвовий звук добре відтюнінгованої динами.


6. VSonic GR01

В ті часи усі робили навушники з Knowles TWFK, виходило дуже по-різному, але VSonic спромоглися якось зробити кращий варіант. Брали вони за нього доволі багато, але стильний дизайн та звук це виправдовували.


7. Dunu Titan 1

Складно переоцінити той гайп, що свого часу спричинили ці навушники. Авдіофіли зрозуміли що динами, та ще й майже відкриті — це класно і зараз навіть складно знайти повністю закриті навушники.


8. Apple Airpods Pro 2

Майже в усіх людей на вулиці або Air Pods, або щось від JBL. Звісно, я обираю Air Pods Pro 2 — якщо ви живете в екосистемі Apple, це настільки ж природній вибір розумної людини, як і донати на ЗСУ.

 

9. Devialet Gemini 2


Гарний бездротовий звук без усіляких "але" існує і ця вишукана французька модель це доводить. Їхній досвіт в обробці сигналів дозволив створити модель, в якій артефакти компресії фактично непомітні. Хоча, скоріш за все "але" таки є — ціна.

 

10. IMR Rah

Мої улюблені навушники, які я тягаю дуже багато років. Вони не найкращі "в цілому", але якщо говорити суто за мене, то я настільки до них звик, що повертаюся до цієї моделі навіть після різних дорогих топів.

 

Дмитро Федорченко

Аудіофіл, оглядач портативного та стаціонарного Hi-Fi. Відомий своєю творчою манерою розповідати про різні моделі. Жартома пояснює складні речі, грається з образами, статті читаються легко, як художні нариси. Загалом, наше сприйняття звуку багато в чому співпадає.

 

1. KOSS Porta Pro

В кожного справжнього аудіофіла були навушники, які відкрили шлях в цей неймовірний світ зі світу нормальних практичних індивідів. От в мене такими стали Porta Pro. Тому що я їх не купив. Я свідомо пішов за ними в магазин електроніки (потрібна була заміна рідним навушниками мого Walkman NWZ-E463, чудовим IEM, які раптово вмерли), взяв послухати, увімкнув, як зараз пам’ятаю, Welcome to the Jungle, послухав кілька секунд і спитав продавця: “А де середні частоти?”. По його вигляду, було видно, що такі питання життя перед ним ставить вперше. Тому придбав я тоді AKG K403, які по суті і стали тими проривними навушниками: вони були збалансовані тонально (там була середина! Гітари такі вжух-вжух!) і мали непогану сцену. Ще б пак! Вони були напіввідкриті. Що, звісно, змушувало слухати чудову музику і всю маршрутку, якою я діставався роботи. Мінуси: непогано стригли вас своїм складним оголів’ям. Яке ще до купи розігрівалось влітку під пекельним херсонським сонечком.

 

2. Campfire Audio Andromeda

ПЕРША, саме перша ревізія. Ті солодкі часи, коли можна було придбати топ за штуку баксів. Зараз це навіть не перед топ. При всій умовності цієї стратифікації. Це були не навушники - це був аусвайс у світ hi-end. Не краща посадка, вибагливість до насадок, не кращий кабель (далеко не найгірший, але навушники заслуговували більшого) в комплекті, сатанинська чутливість, але звук… Цей звук закохав в себе з перших секунд. Вперше я просто послухав їх на сходці. Потім взяв на тиждень послухати в товариша, якому допоміг їх придбати. А коли він вирішив їх продати, то я миттю стояв під його дверима зі жменею долярів у спітнілій долонці. Додам: всі інші ревізії або лімітки, які я чув ТАК не вразили. За виключенням Pacific blue та тої, що була з нержавійки чи типу того. Мінуси? Які там мінуси! “Дід знову забув прийняти пігулки!”

 

3. Dunu Zen

Вже маючи у розпорядженні топові тоді Solaris SE, робота над оглядом чогось дуже віддаленого від топу вганяла в сум: деградація в звуці була відчутна. У випадку з Дзенами (я слухав тільки перші) я зміг знехтувати різницею в класі, а просто отримувати протягом двох тижнів неймовірний кайф від чудових, соковитих, драйвових навушників. А ще які навушники треба з силою відривати один від одного? Такі потужні там магніти. Мінуси: неможливо фотографувати старенькою дзеркалкою - нема на чому фокусуватися.

 

4. FiR Audio M5

Недооцінений топ свого часу. Серед всіх інших TOTL- моделей мали найпривабливішу ціну. На додачу: неймовірну прозорість. Тоді мені вдалося написати цілий цикл про навушники родини Білоножко, про 64 Audio та про FiR Audio, і з-поміж 6-7 моделей ці були єдині, які по-справжньому вразили. Мінуси: Xenon, які після них зайняли місце топа. Ну і вкрай нецікавий дизайн універсалів.

 

5. Focal Utopia

Це був перший справжнісінький hi-end, до якого вдалось доторкнутися своїми вухами. Про ці навушники я б навіть не казав нічого більше за те, що моя дружина, послухавши їх, вперше сказала, що воно дійсно грає “дорого”. Коли мене щось чіпляє, то я це фотографую більше за інше (мої підписники це знають). Просто скажу, що в результаті пару фото з тої сесії позичили Фокал для свого офіційного Інстаграму. Мінуси? Ви бачили скільки вони коштують? А ще в будь-який отвір не увіткнеш. Мінуси: починаєш хотіти Utopia Grande.

 

6. Dali IO-4 / IO-6

 

Вперше бездротові навушники зазвучали не так, щоб подобатися маглам, а щоб зачаровувати нас з вами. Не кращий дизайн, не краща ергономіка, шумодав для галочки - але звук Dali, і цим сказано все. Приємно мати навушники, в яких дифузори подібні до дифузорів твоїх колонок, правда? Мінуси: не можна витратити сімейний бюджет на дроти.

 

7. Fostex TH-900 mk2

Оригінальних це стосується також. По-перше, це одні з найкрасивіших навушників, з якими мені доводилось мати справу. На фото їхня краса применшується, треба наживо дивитися, на те, як фольга дорогоцінних металів грає на світлі під шарами лаку уруші. Раджу подивитися процес виготовлення чашок - він захоплює. По-друге, це такі собі Solaris SE в форматі повнорозмірних навушників. Бонус: неймовірна зручність. Мінуси: хочеться саке та до гейш.

 

8. Біоніки та інші версії навушників Максима Кривоноса

Не все, що він робить припадає мені до душі, але факт того, що Біоніки - то видатні навушники, я заперечувати не маю права. А ще я схиляюсь перед тим, що людина власноруч робить звук того рівня, який не досягають деякі “фірмові” бренди. Мінуси? Масштабування - його вкрай не вистачає. Було б кілька вільних мільйонів долярів, вклав би їх у продукти Назара та Максима.

 

9. Campfire Audio Solaris SE

Багато ви назвете верхніх моделей, якими володіють 4 або більше років? Вже чотири роки це мої основні навушники. Як то кажуть, з ними мене і поховають. Жартую. Мінуси: in progress.

 

10. Dita Dream / Dream XLS

Динамічні навушники здорової людини. Ідеологічно повна протилежність Dunu Zen. Мабуть, якби я хотів саме динамічні однодрайвери, то це були б саме Dream. Я не чув весь модельний ряд Dita, але Dream варті потрапляння в цей перелік. Мінуси: те саме, що в Fostex, тільки рюмки менші, а гейші молод… так, стоп.

 

Михайло Хілько

Незалежний оглядач портативного аудіо. Адепт Референсного звуку (с). Пише чітко, тверезо, з часткою скепсису. Багато років в хобі, має серйозний досвід. Особисто мене його статті реально надихають шукати найкраще, що може запропонувати аудіофільська індустрія.

 

1. Oriolus Traillii Ti

Це, мабуть, найкращий звук в ІЕМ, який я чув. Один з кращих - точно.

 

2. oBravo Ra-C-Cu 21/21.5

Однозначно посперечаються з першими, але це і дуже аудіофільська історія - їм треба правильний кабель, правильне джерело. І це той випадок, коли воно того вартує, бо розкривається чудово, якщо все, як треба.

 

3. Aroma Audio Jewel

Jewel - це просто вуха, що добре роблять свою роботу. Збалансований звук, який показує, що технічно - не означає нудно.

 

4. Campfire Audio Supermoon

Супермуни - та про них можна багато говорити, але, по суті, все вже і так сказано. Одні з кращих планарних іемів, і з ними не треба робити постійну скидку на те, що це планари. Просто добре налаштований звук, що тільки розкривається з правильним джерелом і кабелем, проте зберігає і достатню універсальність завдяки розумному тюнінгу. Приклад дуже сильних в своєму ціннику вух, за які особисто я готовий був би заплатити і більше.

 

5. Campfire Audio Solaris Stellar Horizon

Тут все просто. Як на мене, це найкраще, що на сьогодні зробили CA, включно з їхніми ж топами, оскільки ці топи занадто смакові. А от Соларіси все ще добре збалансовані.

 

6. Dita Dream XLS

Це про детальний, технічний і неприкрашений звук. Точний монітор. Я таке люблю.

 

7. Dita Project M

Це про те саме стосовно звуку, але і про те, що дива трапляються, і часом до ціни сміливо можна було б дописувати нуль в кінці, і це буде конкурентно. Мене рідко щось вражає і ще рідше зустрічаються не хайпові китайці, які в ліпшому разі варті своїх грошей, але Project M - це саме про майстерність. Коли фірма з досвідом і вмінням робить щось недороге і у неї навіть попри це виходить шедевр, здатний дати фору багатьом дорожчим конкурентам.

 

8. Топові Stax

Все десь так само, як і з IEM.

 

9. Топові навушнки Focal

Як і попередні, це про найкращий звук. Природньо, один з.

 

10. Meze Empyrean II

По суті, також. Хіба що це ще і показник того, що часом ідеально точним звуком можна трохи пожертвувати, але якщо додати правильну дрібку емоцій, то звучить все саме так, що хочеться забути про все і просто слухати музику".

 

Віталій Клочко

Аудіофіл, оглядач портативного Hi-Fi. Мій колега, з яким приємно поговорити про будь-які новинки. Інтелігентно висловлює найкритичніші висновки, в моменти безнадійності рятує мене своїм тонким почуттям гумору. Робить ретельні порівняння пристроїв, має багаторічний досвід. Давно збиралися зробити огляд разом, ось, перший крок.

 

1. Campfire Audio Solaris Gold та Andromeda 2020

Саме ці дві моделі одразу спадають мені на думку, коли я згадую про внутрішньоканальні навушники, які справили на мене неймовірне враження при першому знайомстві. Для мене це була магія! Раніше, коли я слухав різні інші навушники, порівнював їх між собою, помічав певні переваги і недоліки звуку, то відносився до навушників лише як до товарів зі світу портативного аудіо. Допоки не зустрівся з Андромедою і Солярисами. Я провів в магазині декілька годин, слухаючи то одну модель, то іншу. І потім ще декілька разів спеціально їздив в магазин для довготривалих сесій прослуховування. Обрати з цих двох варіантів найкращий для себе так і не зміг, тому і поставив на перше місце обидві. Після цього мені доводилося слухати і більш дорогі навушники, включаючи чергові перевидання цих же моделей, однак магічний ефект був вже відсутнім.

2. FiiO FD1


На жаль, ця модель вже не випускається компанією. Якщо коротко, то FD1 стали тими навушниками, які я б рекомендував як перший крок в чарівний світ аудіофілії. Детальне і нейтральне звучання, змінний кабель, гарна ергономіка – відмінний варіант для початку.

 

3. FiiO FD7 або FiiO FDX


В чомусь для мене FD7 стали квінтесенцією звукових можливостей динамічних навушників за свою ціну. Ймовірно, не випадково саме ця модель була покладена в основу випуску лімітованої серії до 14-річчя компанії – неоднозначні за дизайном золото-діамантові FDX.

 

4. MEE audio Pinnacle P1


Для свого часу Р1 суттєво відрізнялися за звуком з поміж інших, пропонуючи широку сцену, прозорість звучання, яскраві та протяжні ВЧ. Модель була не для ВЧ-фобів, навіть так – Pinnacle P1 були скоріше для ВЧ-філів та потребували відносно потужного джерела.

 

5. Technics EAH-AZ60


Коли обирав собі TWS серед моделей Anker Soundcore Liberty 3 Pro, OPPO Enco X2, Samsung Galaxy Buds2 Pro, Technics EAH-AZ60, найбільше сподобалися саме Technics. Сенсорне керування, активне шумопоглинання, підтримка LDAC, нормальна автономність, швидке заряджання, функція покращення якості розмов, окремий застосунок Technics Audio Connect та відносно збалансоване, універсальне звучання. Ну і плюс підсвідоме бажання мати щось в своїй колекції від Technics. Адже з цим чарівним словом був знайомий ще з часів студентства (а це було давно).

 

6. Audio-Technica ATH-MSR7SE (Special Edition)

Коли звичайні MSR7 з’явилися на ринку, вони вразили мене своєю детальністю, яскравістю звукової палітри і емоційністю сприйняття. Однак приблизно в той час на ринку з’явився ще один потужній гравець – привабливо красиві, дуже зручні та неймовірно мелодійні Meze 99 Classics. Зрозуміло, що вони зовсім різні за звуком – свіжі, сонячні та феєричні MSR7 та оксамитово-ніжні Classics, з атмосферою невеличкого і приємного джаз-кафе. І що робити, коли подобаються обидві моделі, але треба обрати лише одну?! Якщо MSR7 періодично «грішили» на недостатність НЧ, то Meze навпаки подавали їх значно поважніше, навіть роздутіше. І несподівано Audio-Technica випускає лімітовану версію ATH-MSR7SE. За звуком вона надала те, чого мені так не вистачало у звичайних MSR7 – краще став відчуватися бас та додалася тілесність звучання. Після прослуховування питання вибору для себе повнорозмірних навушників одразу ж вирішилося.

 

7. Grado The Hemp Limited Edition


В принципі на цьому місці могла б опинитися будь-яка модель від американського виробника. Просто саме цю, обмеженої серії, залишив у себе в колекції. Мені дуже подобається градівській звук – відкритий, яскравий, динамічний, емоційний. І кожна з моделей є доволі гарною за свої гроші.

 

8. Sennheiser HD 660S

Коли я вирішив поповнити свою колекцію якоюсь визнаною моделлю з класу моніторних навушників, я активно порівнював Sennheiser та Beyerdynamic. Дуже поважаю і захоплююсь навушниками Beyerdynamic, але все ж таки обрав HD 660S, саме за їхню більшу музичність. До речі, у минулому році вийшли оновлені Sennheiser HD 660S2, звучання яких помітно змінено, особливо на низьких частотах

 

9. Audio-Technica ATH-R70X


Перші відкриті навушники від Audio-Technica. Вдале поєднання деталізованої подачі та помірної музичності. Хто обирає варіант для професійного і домашнього використання, але класичні варіанти від німецьких фірм Sennheiser та Beyerdynamic не влаштовують, зверніть увагу. Цікава і оригінальна модель.

 

10. KOSS Porta Pro

Якщо максимально коротко – легенда за доступні гроші! Вважав, що Porta Pro обов’язково повинні бути у моїй колекції, тому що це Porta Pro – навушники з 1984 року. Це не просто «фетиш». Koss Porta Pro можна розглядати, коли необхідні навушники за 35-40 доларів з відносно широкою сценою, вагомістю звучання НЧ та СЧ, наявними ВЧ і без зазіхання на аудіофілію".

 

 

Олег Савич

Аудіофіл, засновник магазину портативного Hi-Fi, оглядач, мій колега і друг. По-справжньому закоханий у музику, має багато років досвіду в хобі. До речі, не любить, коли його називають аудіофілом. Іноді дійсно виявляє більше здорового глузду, ніж ми. Але не завжди. Вибач, друже.

 

1. Bionic Sound Victory 3 Gold

Модель внутріканалок Максима Кривоноса, побудована з використанням випромінювачів Хейла. Найбільш природне і багате звучання, яке коли-небудь доводилось чути, а також фантастичний високий регістр і просто мої улюблені внутріканалки. Найчастіше слухаю саме Вік3, навіть маючи в колекції декілька загальновідомих кількакратно дорожчих флагманів. Мій персональний #the_best.

 

2. Noble Audio Ronin

Один з двох сучасних флагманів американського бренду, на пару з Viking Ragnar. Люблю Роніни за доросле та довершене звучання, позбавлене синтетики та дратівливих акцентів, чим іноді грішать Рагнари. Noble Ronin особливо цікаві реалізацією високих частот та мелодійністю середньочастотного діапазону.

 

3. Одразу дві моделі: Unique Melody Multiverse Mentor і Bionic Sound Oxygen

ММ вразили реалізацією НЧ та технічною, хоч і іноді дещо нав’язливою серединою, тоді як Оксі дарують гармонію звучання та ідеальний баланс частот, їх можна слухати безперестанку дуже-дуже довго.

 

4. Вже легендарні Noble Audio Khan

Моніторні, технічні, з неймовірними ВЧ. Також ці навушники можна назвати професійними, як для оцінки апаратури чи записів, так і для створення медіаконтенту.

 

5. Dunu LUNA

Найкращі однодрайверні “динами” з унікальним почерком, ультрамузикальні і просто чарівні своїм звучанням та виглядом. Вони просто прекрасні:), першочергово саме звуком.

 

6. І знову витвір мистецтва від українського майстра. Bionic Sound Victory 2

Нагадують звуком вищезгадані Oxygen, але мають інші корпуси, традиційні амбушури, більш світле та різке звучання, залишаючись нейтральними та співучими.

 

7. Unique Melody Mest mk2

Заслужено популярні, з відмінним потужним басом і трішечки акцентованими електретними ВЧ. Хоча оновлені mk3 стали ще кращими, тюнінг доросліший та середина покращена, пропорція ціна/якість видається вищою саме в mk2.

 

8. Campfire Audio ARA

На моє особисте переконання, це найкраще творіння СА. Прекрасне поєднання швидкості, прозорості та нейтральності. Потребують хорошого джерела та якісних записів. Модель не для кожного, але легко може стати улюбленою.

 

9. iBasso IT07

Улюблені гібриди класичної схеми “динама + арматури”. Драйвове та ефектне звучання з потужним басом та хорошими арматурними ВЧ. Особливо класні на електроніці та популярних жанрах.

 

10. Acoustune HS1650

Саме 1650, не 1670. Можна сказати, ці IEM поза конкурсом. Особлива річ, що протягом кількох років була улюбленим інструментом для прослуховування музики, разом з Cozoy REI.

 

 

Максим Кривонос

Талановитий майстер, створює дивовижні українські навушники, які я дуже люблю. І не лише я.

 

Оскільки власні авторські моделі хвалити Макс не бажає, а жоден з виробів інших брендів не подобається йому до кінця, що й стало, врешті-решт, причиною, з якої він колись почав сам розробляти навушники, переліку з 10 назв цього разу не буде. Але я знаю, що вам цікаво, чи є хоч декілька моделей, які Максиму сподобалися серед гравців масового ринку. Тому я мучила його, допоки він не дав мені відповідь.

 

Складно щось казати, адже я взагалі не люблю навушники. Мені подобається живе звучання, ходити в філармонію, або ж якісні системи домашньої акустики. З ними я мав великий досвід. Зараз я працюю над навушниками, у котрі хочу вмістити, як мінімум, звук стаціонарних колонок, або натуральний звук, наскільки це можливо.

 

З усіх почутих навушників від брендів можу відзначити хіба що 3 моделі. Запам'яталися емоційністю, голографічністю, ефектністю побудови сцени з 3D образами, відчуттям її ширини та висоти, хоча не на користь тональної нейтральності. Дійсно, вони не надто достовірні з точки зору тонального сприйняття, але все ж сподобалися, влучили тоді в настрій. На тлі загальної маси, більш яскраво окреслені.

1. RAAL Requisite SR-1b

 

2. Campfire Audio Andromeda S


3. Sennheiser HD 800.

 

 

Віталій Бурденюк

Аудіофіл, засновник пабліку Pro.Sound. Має чималий досвід прослуховування Hi-Fi техніки, також щодня зустрічається з найрізноманітнішими думками учасників нашої спільноти. Мене вражає, що при цьому завжди має власну точку зору. Це дивно, за такої кількості інформації. Зберігає нейтралітет, стриманий рефері в суперечках.

 

Я є прихильником драйвово-музичного звуку, з ухилом в занурення у емоційну складову матеріалу, і ось мій топ 5 навушників.

1. Campfire Audio Polaris

З цієї моделі почав формуватися смак, а точніше слух. Саме вона показала, що звучання може бути розкотистим, із гарчанням, передавати об'єми, набуваючи різної форми і залишаючись при цьому веселим і розгнузданим.

 

2. Campfire Audio Andromeda 2019

Мій наступний крок і моя наступна любов. Уже більш аудіофільська модель з більшою аналітикою, читаємістю, але так само панчево-драйвова, вміє створити настрій і підкреслити всі нотки музичної композиції. Порівняно з попередньою молодшою моделлю, почерк аристократичний і велемовний, розмашисто демонструє багатство звуків.

 

3. Unique Melody Mest mkIII CF

Інша філософія, але завдяки тому, що у характер навушників вплетені яскраво агресивні барви, а також є технічна сторона, яка чудово це доповнює, вражаючи прекрасними ВЧ і глибокими НЧ, звук привертає до себе увагу.

 

4. Focal Stellia

Мої перші повнорозміри, які познайомили мене з тим, що у звуці може бути така геометрія образів, і, знову ж таки, тонка грань між технічністю, виваженістю і навіть вишуканістю та музичністю.

 

5. Bionic Sound Victory 3k

Самобутні, багатостраждальні, але це річ, яка не залишає байдужим. Після всього, що я почув, саме в них знайшлась та родзинка, яку можна довго смакувати. Щось зовсім інше, ніж все те, що доводилось сприймати на слух. Звук, ніби мультибіт серед дельта сигм, насичує тебе музикою без скупості, і робить це так, що після сеансу ти знову і знову хочеш пережити це".

 

 

Анастасія Ніколаєва

Як обіцяла, теж поділюся списком своїх улюбленців.

 

1. 64 Audio tia Fourte

Той випадок, коли знаходиш саме свій звук. Fourte - це вже частина мене. Якби їх не існувало, я б їх придумала. Критичні до якості запису, яскраві, сухуваті на ВЧ, вагомі на НЧ, сцена чи не рекордна за масштабом серед IEM. Хоча окремо по частинах діапазону можу багато їх критикувати, але подача в цілому якось магнетично на мене впливає. Вже 3 роки живу з ними, і ставлення не змінюється.

 

2. HiFiMAN Shangri-La

Старша версія. Ну, це для мене найбільш реалістичні за звуком навушники, які я чула. Я б могла в них жити. Напряму порівнювала їх з Sennheiser Orpheus HE-1, але все ж собі обрала б Shangri-La. Якби хтось подарував.

 

3. Focal Utopia


Перше покоління. Оновлені варіанти отримали більш тепле забарвлення, мені це вже не зовсім до смаку. А от свої звичайні Utopia люблю безмежно. Нейтральний, прозорий, технічний, детальний звук, при цьому граційний та ніжний. А ще серед моделей бренду хочу відзначити чарівні Focal Celestee, це також одні з моїх улюблених навушників, абсолютно вкрали моє серце.

 

4. Noble Audio Khan

Усі знають, що я їхній апологет. Вони в мене пережили багато наступних флагманів Noble, незважаючи на очевидну різницю в роздільній здатності. Просто за звуком Khan - досить точне співпадіння з моїми уподобаннями. Технічний сухарик з іскристими ВЧ, швидкість та хльосткість атак добре передають агресивний драйв.


5. Sennheiser HD 800


Загадкова модель, я не уявляю, як вдалося створити цю подачу не за усі гроші світу. Якщо правильно розкрити їх, вони переграють багато сучасних флагманів. Назавжди моя любов. І десь близько до них в своєму топі ставлю Audeze LCD-3 та, частково, LCD-2. Теж легендарні навушники поза часом, справжні універсали, можна тримати в колекції лише їх і не страждати. Але HD 800 - це магія.

 

6. Bionic Sound Ukrainian Victory 2

Я слухала різні навушники від Макса Кривоноса, проте серед IEM в даний момент чомусь найчастіше згадую саме їх. Особисто для мене це було зразкове налаштування. Та не виключаю, що в майбутньому він створить інші моделі, які я назву улюбленими. Також маю тут згадати oBravo Ra C-Cu 21.5, теж мені подобаються. Вони, звісно, кращі за інформативністю, але й ціна відповідна.

 

7. Meze Elite


Очікувано, мої фаворити. Відкриті, аналітичні, дуже чесні та достовірні. В моєму уявленні, саме так вони і повинні грати.

 

8. Campfire Audio Ara

Важко було обрати між ними та Campfire Audio Solaris SE, адже давно люблю обидві моделі. Однак Ara - це унікальна річ, зачаровують досі. Трошки схожі на Хани.

 

9. Rhapsodio Solar

Свого часу це були мої перші серйозні навушники, тож віддаю належне. Мені дуже не вистачало в них високих частот, але за надзвичайну натуральність та дорослу деталізацію я готова була їм це пробачати. Стільки спогадів пов'язано з їхнім звуком, нехай будуть тут.


10. iBasso SR2

Також приклад подачі, яка викликає в мене лише ейфорію. Колись сильно мене зачепили. Може, тим, що одночасно висвітлені і теплі, незвичне поєднання".

Итоги

Post Scriptum

 

Зверніть увагу - дані добірки актуальні лише на момент літа 2024 року. З часом уподобання змінюються, тож кожен з респондентів зможе надати вже інший перелік своїх улюблених навушників. Не виключено, що я колись знову розпитаю їх про це, ага. А зараз хочу подякувати своїм читачам. І сказати, що я дуже щаслива бути частиною цієї спільноти. Всім Hi-Res.

Плюсы
У кожної моделі свої
Минусы
У кожної моделі свої
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 39578
в наличии
60 270
Код: 34831
в наличии
58 800
Код: 11023
в наличии
72 000
Код: 31441
в наличии
164 000
Код: 22892
в наличии
129 000
Код: 24190
в наличии
9 315
Код: 38594
в наличии
88 000
Код: 30089
в наличии
11 948
Код: 26532
в наличии
17 160
Код: 35444
есть в наличии
26 959
Код: 35811
есть в наличии
116 850
Код: 32257
есть в наличии
6 999 4 999
Код: 31370
есть в наличии
39 769 27 990
Код: 15189
есть в наличии
1 599
Код: 30090
есть в наличии
12 110
Код: 38153
есть в наличии
27 300
Код: 38436
есть в наличии
11 499 9 599
Код: 27915
есть в наличии
22 000
Код: 38454
есть в наличии
19 575
Код: 38453
есть в наличии
19 575
Код: 38455
есть в наличии
30 450
Код: 39332
есть в наличии
50 020 40 329
Код: 10999
есть в наличии
8 000
Код: 39368
есть в наличии
133 250
Код: 39528
предзаказ
205 200
Код: 37421
нет в наличии
160 000
Сообщить о поступлении
Код: 37165
нет в наличии
215 000
Сообщить о поступлении
Код: 39331
нет в наличии
50 020
Сообщить о поступлении
Код: 35663
нет в наличии
3 790
Сообщить о поступлении
Код: 31348
нет в наличии
111 150
Сообщить о поступлении
Код: 34996
нет в наличии
220 000
Сообщить о поступлении
Код: 32258
нет в наличии
6 999
Сообщить о поступлении
Код: 30388
нет в наличии
28 000
Сообщить о поступлении
Код: 30088
нет в наличии
16 038
Сообщить о поступлении
Код: 30091
нет в наличии
12 110
Сообщить о поступлении
Код: 28436
нет в наличии
34 200
Сообщить о поступлении
Код: 27034
нет в наличии
100 772
Сообщить о поступлении
Код: 24193
нет в наличии
11 948
Сообщить о поступлении
Код: 24192
нет в наличии
16 038
Сообщить о поступлении
Код: 24191
нет в наличии
9 315
Сообщить о поступлении
Код: 19659
нет в наличии
18 480
Сообщить о поступлении
Код: 13878
нет в наличии
168 000
Сообщить о поступлении
Код: 98138
нет в наличии
13 870
Сообщить о поступлении
Код: 96404
нет в наличии
4 940
Сообщить о поступлении
Код: 89391
нет в наличии
7 740
Сообщить о поступлении
Отзывов (3)
Напишите ваш отзыв для
Топ-10 улюблених навушників від 8 українських аудіоекспертів
Редактора блогу теж запрошували на це свято аудіофільської тусовки, але він сказав, що слухає музику, а не навушники) (тут якийсь кумедний смайл, який не підтримує текстовий редектор сайту)
Це може тому що у тебе немає навушників)
Саме так. І це був єдиний аргумент, який міг на мене подіяти, щоб я відпустила редактора блогу :)))