Фильтр по блогу

не ТОП на початок 2023 р, а лише власні вподобання

22 Февраля 2023
3180
2
Обзоры
не ТОП на початок 2023 р, а лише власні вподобання
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
139
78

Спочатку поясню суть публікації. Раніше я ніколи не писав підсумкових оглядів за рік, присвячених складанню «хіт-парадів» портативного аудіо. Не планую робити це і зараз. В той же час, певні товари, які потрапили до мене на огляди  за минулий рік (по факту, трішки більше року), справили дійсно позитивне враження. Переважна їх більшість належить до модельного ряду компанії FiiO. І тут є дві причини. По-перше, цей бренд за 2022 рік представив багато новинок; по-друге – новинки, не зважаючи на всі складності, оперативно доїжджали до наших магазинів, що давало змогу з ними детально ознайомлюватися.

 

Виходячи з написаного вище, вирішив розділити пристрої на групи за типом і серед кожної з груп навести те, що запам’яталося найбільше. Звичайно все це носить повністю суб’єктивний характер і ніяк не претендує ні на що більше. Лише власні вподобання і лише та техніка, яка була у мене на оглядах і залишила приємні враження. Починаємо.

USB-dongles. FiiO KA3

 

В цьому сегменті маленьких, або не дуже, так званих «свистків», протягом року мені вдалося ознайомитися з повним модельним рядом FiiO, а також провести порівняння з декількома донглами від інших виробників. Відомо, що далеко не завжди більш дорогі моделі мають найкраще співвідношення ціна/якість, але FiiO KA3 не відноситься до них. В цьому пристрої вдало поєднується зручність користування (повністю металевий корпус, змінний кабель, стандартний 3,5 мм і балансний 4,4 мм роз’єми) і універсальність звучання. КА3 видає пристойні 130 мВт (32 Ом) на небалансі і 240 мВт (32 Ом) на балансному виході.

 

Загалом, в звучанні КА3 присутня нейтральність і натуральність. Глибокий і рельєфний бас, в міру деталізована, природня і мелодійна середина, окреслені високі частоти. Щодо недоліків, то їх тут два основних (притаманні більшості USB-dongles): розряджання батареї джерела звуку (зазвичай смартфону або ноутбука) та відсутність будь-яких органів керування на самому пристрої (все лише програмно). FiiO KA3 – дуже гарний варіант для тих, хто шукає відносно не дороге рішення в подібному форм-факторі, щоб швидко не виникло бажання його заміни.

Настільний ЦАП/підсилювач. FiiO K7

 

На початку 2022 р я писав про FiiO K5 Pro ESS, який фактично являв собою попередній K5 Pro, однак вже на чіпі від ESS Technology. І от в кінці минулого року FiiO представили новий настільний FiiO K7, який зайняв окреме місце в модельному ряду компанії. При відносно схожій з K5 Pro ESS зовнішності, К7 отримав ряд технічних інновацій: два АК 4493SEQ, пару підсилювальних модулів THX AAA 788+, окрім небалансного 6,3 мм виходу, також з’явився 4,4 мм балансний вихід. Наявність різних входів і виходів у К7 дає можливість зробити його основою аудіо системи.

 

FiiO К7 пропонує збалансований, нейтральний звук та широку сцену. Маємо вдалий розподіл між макро- і мікродетальністю, що може задовільнити потреби багатьох слухачів. І все це пропонується фактично за ціною попереднього K5 Pro ESS, якого К7 переважає за багатьма параметрами, що робить К7 привабливою пропозицією в середньому класі ЦАП/підсилювачів.

Bluetooth ЦАП/підсилювачі. FiiO BTR7

 

Завершує мій список пристроїв від FiiO флагманський блютус-ресивер FiiO BTR7. Оскільки у мене є власний попередній FiiO BTR5 2021, то мені було цікаво ознайомитися з новою розробкою компанії. BTR7 суттєво додав в розмірах і мало чим нагадує BTR5. Якщо молодший BTR5 дійсно виглядав як компактний і зручний пристрій для мобільного використання, то BTR7 являє собою щось середнє між блютус-ресивером і портативним ЦАП/підсилювачем. У BTR7 повністю оновили дизайн, суттєво підтягнули технічну складову і замінили балансний 2,5 мм роз’єм на більш сучасний 4,4 мм.

 

Щодо звуку, то ми маємо інформативну, натуральну і виважену подачу. Це дає можливість отримувати бажане звучання підбором відповідних навушників. До певних недоліків можна віднести не завжди зручне використання в дорозі (за рахунок розміру) та помітно збільшений цінник. Однак як джерело звуку BTR7 проявляє себе на більш високому рівні, ніж BTR5 2021.

Повнорозмірні навушники. Audio-Technica ATH-R70X

 

Тепер переходимо до навушників, спочатку до повнорозмірних. За цей час до мене на огляди потрапляли, в переважній більшості, навушники відкритого типу, причому професійного спрямування. На початку 2022 р до нас надійшли навушники від німецьких виробників: Beyerdynamic DT 900 Pro X та Sennheiser HD 400 PRO. Зазначу, що Beyerdynamic DT 900 значно більш поблажливі до потужності джерела, оскільки їх опір складає 48 Ом. Опір HD 400 PRO є в 2,5 рази вищим, тобто 120 Ом. Обидві моделі мають свої переваги і недоліки. Якщо дуже загально, то вважаю HD 400 PRO більш рівними і нейтральними, а в навушниках від Beyerdynamic більше подобалося слухати музику.

 

Однак фаворитом в цьому сегменті для мене стала далеко не нова модель, яка була відсутня на полицях наших магазинів декілька років і знову з’явилася в кінці позаминулого року. Йдеться про перші відкриті навушники від японської компанії Audio-Technica – Audio-Technica ATH-R70X. Це навушники великого розміру, футуристичного дизайну і прекрасної ергономіки. Звучання характеризується технічною і детальною подачею, помірно приправленою приємною музичністю. Навушники можна використовувати як в професійній сфері, так і для домашнього прослуховування музики. До того ж, ATH-R70X виробляються в Японії, а їх ціна збільшилася не настільки суттєво як в інших моделях бренду (порівнюючи з цінами на початок 2022 р).      

TWS-навушники. Technics EAHAZ60

 

Ще один продукт від японської фірми, на цей раз від Technics. Відомо, що Technics є суббрендом корпорації Panasonic, який орієнтований на виготовлення преміального звукового обладнання. В минулому році я вирішив обрати собі перші TWS-навушники. Я не є спеціалістом в цій сфері і навушники скоріше треба були для зручності користування на ходу, а також для деяких інших сценаріїв. На момент прийняття рішення розглядав 5 моделей: Anker Soundcore Liberty 3 ProOPPO Enco X2, Samsung Galaxy Buds2 Pro, Sennheiser Momentum True Wireless 3 та власне Technics EAHAZ60. В цілому всі моделі мені сподобалися і якихось негативних емоцій не було від жодної. Звичайно всі моделі мають як переваги, так і певні недоліки. Але для мене TWS-навушники є в значній мірі індивідуальним вибором, коли справа полягає скоріше в окремих нюансах. І за сукупністю таких нюансів як раз перемогли, тепер вже мої, Technics AZ60.

 

З одного боку, навушники мають сучасні технічні «фішки» TWS-навушників: активне шумопоглинання, швидке заряджання, пристойну автономність, водостійкість IPX4, Multi-pairing, функцію покращення якості розмов, спеціальний застосунок Technics Audio Connect. З іншого боку, про достойне звучання AZ60 також не забули. Є підтримка бездротового аудіо високої роздільної здатності LDAC. В навушниках використовується унікальний дизайн акустичної камери і 8-міліметрові драйвери Technics, що на практиці забезпечує багате об'ємне звучання. Користуюся Technics AZ60 більше півроку і поки що ні разу не виникало бажання щодо їх заміни.

Внутрішньоканальні навушники. Fiio JD3

 

З майже 10 моделей, що потрапили до мене на огляд, за співвідношенням ціна/якість/звук найбільше сподобалися FiiO JD3. Чим більш бюджетні навушники, тим, зазвичай, менше до них виставляється вимог. Динамічні внутрішньоканальні FiiO JD3 на даний момент залишаються найбільш доступними навушниками FiiO. Незважаючи на це, їх оригінальний дизайн, металеві корпуси, універсальна ергономіка, сертифікація від Hi-Res Audio, функція гарнітури і невисока ціна виділяє JD3 серед багатьох конкурентів. Той варіант, коли навушники можна використовувати з самими найдоступнішими джерелами звуку, наприклад смартфонами і ноутбуками. Гарні результати продемонстровано в парі з usb-dongles, блютус ресиверами та плеєрами початкового рівня. FiiO JD3 найкраще проявляють себе з нескладними жанрами, з невеликою кількістю інструментів. Звукова картина подається цілісно та динамічно. У звучанні перевага надається макродетальності, без заглиблень в аналітику. Для тих, хто шукає гарні навушники початкового рівня з написом «Hi-Res Audio» на коробці, доволі непоганий варіант. Також додам, що музичну подачу JD3 можна корегувати підбором змінних насадок. Отже, якщо у вас є своя колекція насадок можете спробувати їх, можливо звук зміниться на краще в порівнянні з комплектними насадками. 

 

JD3 відносно нова модель, однак компанія FiiO вже встигла випустити її варіацію – JD3 Black Edition – в чорному корпусі і з комплектним перехідником (typeC – 3,5 мм), який дозволить прямо з коробки використовувати FiiO JD3 зі смартфонами, позбавленими 3,5 мм роз’єму.

 

 

P.S. Також хотів би згадати ще про одну цікаву модель – FiiO FH15. Хоча її звучання для себе я оцінив на чотири бали з п’яти, однак від цього вона не стає гіршою для інших. Разом з новими гібридами FH15 ми отримаємо ефектний краплеподібний дизайн корпусів, високу якість виготовлення, зручну ергономіку, відмінну комплектацію, можливість звукового тюнінгу. Звучання відрізняється цілісністю та мелодійністю. FH15 може стати у пригоді тим, хто вибирає якісні навушники середнього цінового діапазону для приємного прослуховування музики, не відносить себе до поціновувачів вираженого ВЧ діапазону і поки не планує ступати на аудіофільські терени. Як вдало зазначила Анастасія в своєму огляді FiiO FH15 – «якщо вони вам сподобаються – це, схоже, буде довга історія». І з цим важко не погодитися.

Итоги

Ось таким вийшов список моїх власних вподобань. Як ви бачити в ньому є як навушники, так і різні пристрої, що виступають джерелами звуку. Наскільки ваші персональні вподобання співпадають з моїми звичайно вирішувати кожному окремо. Однак я, за можливості, рекомендую ознайомлюватися з аудіо технікою перед її придбанням – всі ми різні, але нас об’єднує любов до якісного звуку, розуміння якого у кожного своє.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Ергономіка
5.0
Ціна
5.0
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Якість виготовлення
5.0
Функціональність
5.0
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Функціональність
5.0
Дизайн
5.0
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Функціональність
5.0
Дизайн
5.0
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ціна
5.0
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Якість виготовлення
5.0
Функціональність
5.0
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Якість виготовлення
5.0
Функціональність
5.0
Оценка эксперта
4.8
Оценка эксперта
4.8
Звук
4.0
Комплектація
5.0
Дизайн
5.0
Ергономіка
5.0
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ціна
5.0
Плюсы
Гарне співвідношення ціна/якість
Переваги описано в окремих оглядах
Минусы
У кожного товару є певні недоліки
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 33912
в наличии
9 990 8 492
Код: 32257
есть в наличии
6 999 4 999
Код: 34624
есть в наличии
10 500 8 925
Код: 36137
есть в наличии
9 990 8 492
Код: 98138
нет в наличии
13 870
Сообщить о поступлении
Код: 32021
нет в наличии
4 739
Сообщить о поступлении
Код: 32258
нет в наличии
6 999
Сообщить о поступлении
Код: 32503
нет в наличии
979
Сообщить о поступлении
Код: 34884
нет в наличии
12 289
Сообщить о поступлении
Код: 34888
нет в наличии
1 039
Сообщить о поступлении
Отзывов (2)
Напишите ваш отзыв для
не ТОП на початок 2023 р, а лише власні вподобання
Щодо "Потягу хайпу" то серед новинок останнього року на слуху я б відмітив: ЦАП SMSL SU-9 PRO на ESS 9039 MPRO ЦАП INNTAK на ESS 9038PRO з Amanero та Op-amps MUSES03 Акустика Emotiva B2+ Навушники 7Hertz TIMELESS AE та Dioko Активна акустика Edifier S1000w Акустика Dynaudio Emit 20 ЦАП Sabaj A20d 2022
Зрозуміло, що протягом року в світі аудіо вийшло дуже багато різних новинок і у кожного будуть свої вподобання. Однак основну ідею своєї публікації я чітко пояснив у вступі - "лише та техніка, яка була у мене на оглядах". В той же час, плюралізм думок в цій сфері є звичним явищем))