Фильтр по блогу

ТОП-5 кращих мікрофонів для стрімінгу

16 Июля 2021
2880
0
Обзоры
ТОП-5 кращих мікрофонів для стрімінгу
Стукаленко Артем
Звукорежисер, аранжувальник.
12
4

Обираючи мікрофон для стрімінгу, треба зважати на велику кількість незначних на перший погляд деталей, які, в результаті, і стануть визначальними факторами якості звуку та, що не менш важливо, зручності експлуатації. 

У цій статті ми розглянемо п’ятірку USB-мікрофонів, які можуть допомогти вам суттєво підвищити рівень якості звукового супроводу будь-якого медіапродукту: чи то стрім, подкаст або відео для YouTube. Наголошую на тому, що я не беру на себе відповідальність розподіляти мікрофони за “призовими позиціями”: кожний член ТОП’у має свої сильні та слабкі сторони, тож заслуговує на окрему увагу. 

Окреслимо вимоги…

Оскільки маємо аж п’ять “об’єктів дослідження”, кожен з яких доволі суттєво відрізняється від чотирьох інших, встановимо прості правила оцінки техніки.

Оцінювати мікрофони будемо за трьома критеріями:

  • • Ергономіка.
  • • Бюджетність.
  • • Якість звуку (у загальних рисах).

Rode NT-USB mini

 

У мене є значний досвід “спілкування” з Rode NT-USB mini, бо я вже робив великий огляд цього мікрофону; він справив на мене доволі приємне враження і я впевнено можу сказати, що варто приділити увагу цій моделі. 

Ергономіка

Трошки забігаючи наперед, зазначу, що, як на мене, у номінації “Зручність” Rode NT-USB mini – переможець. Мікрофон має дуже скромні габарити та володіє дуже нескромними можливостями, про які поговоримо трохи згодом. 

Цей пристрій реально “МІНІ” – він знайде собі місце навіть у найтіснішій робочій обстановці. Тож якщо ви, як і я, відчуваєте нестачу простору на столі, обираючи Rode NT-USB mini, можете не хвилюватися за те, куди його встановити – перепланування, скоріш за все, не знадобиться. Як окремий плюс до зручності можна виділити “рідну” стійку (до речі, якісну та зручну) з можливістю встановлення на, наприклад, класичну стійку-журавель

У Rode NT-USB mini передбачена функція прямого моніторингу – можна підключити до мікрофона навушники та прослуховувати запис у real-time, використовуючи ручку на передній панелі для регулювання рівня вихідного сигналу на навушники.

Але, тим не менш, мінуси у виконанні  Rode NT-USB mini також наявні: по-перше, вихід на навушники розташований на задній панелі пристрою, що, на мою власну думку, є не дуже вдалим рішенням; по-друге, мікрофон не має апаратного регулятора рівня вхідного сигналу: тобто, якщо ви захочете змінити чутливість, доведеться робити це в налаштуваннях операційної системи чи будь-якого іншого програмного забезпечення, яке встановило прямий зв’язок з вашим мікрофоном.  

Бюджетність

У своєму ціновому сегменті Rode NT-USB mini має пару конкурентів, проте тримається більш ніж впевнено: мікрофон реально якісний, звучить дуже пристойно та “підкупає” своїми розмірами. Ціна на нього встановлена чесна.

Якість звуку

Враховуючи ціну Rode NT-USB mini, якість звучання пристрою приємно вражає: амплітудно-частотна характеристика налаштована, в першу чергу, на запис мови, проте дуже акуратно. Характер звукопередачі Rode NT-USB mini підкреслить ваш голос, зробить його трошки яскравішим і забезпечить високу читабельність. Але якщо ви захочете записати на цей мікрофон акустичну гітару, то це теж цілком можливо зробити добре.

Деякі користувачі Інтернету бідкаються на недостатню чутливість Rode NT-USB mini; і дійсно, декотрим людям цей мікрофон може здатися занадто “сором’язливим та тихим”. Проте особисто я з комфортом використовував цей пристрій, витративши пару хвилин на налаштування вхідного рівня. Так чи інакше, перед купівлею Rode NT-USB mini раджу уважно послухати його у магазині, бажано у тихій обстановці. Зважайте також на те, що якщо встановити високу чутливість, мікрофон почне більш інтенсивно “ловити” оточуючі звуки, не тільки ваш голос. Тому я б не радив використовувати його у надто шумних місцях. 

Конвертор Rode NT-USB mini дозволяє записувати аудіосигнал у якості 48kHz/24bit. Враховуючи сучасні можливості, такий показник не можна назвати вражаючим, але для блогерів, подкастерів та стрімерів його більш ніж достатньо, оскільки будь-яка стрімінгова цифрова платформа “зіжме” ваш звук до ще більш скромних значень.

Висновки

Rode NT-USB mini – якісний мікрофон за чесну ціну, який добре виконує свою роботу. Звісно, це не той пристрій, яким можна віртуозно записати будь-яке джерело звуку у будь-яких умовах, проте такий функціонал і не потрібен мікрофону для домашніх студій та проджект-студій. Якщо Ви знімаєте блоги, робите подкасти чи ведете стріми, Rode NT-USB mini – вдале рішення. Музикантів він теж може вдовольнити, проте буде не найкращим варіантом для запису багатьох музичних звуків.

Marantz MPM-1000U

 

А от який мікрофон сподобається музикантам, так це Marantz MPM-1000U. Найбільш бюджетний із п’ятірки, Marantz MPM-1000U вміє зберігати “тіло” звуку: тобто, голос та акустичні інструменти будуть звучати більш повно та глибоко. Якщо ви ведете музичний блог або полюбляєте дивувати глядачів свого стріму музичним талантом – вокалом чи грою на акустичній гітарі – Marantz MPM-1000U допоможе вам передати повнокровність виконання. 

Ергономіка

Marantz MPM-1000U – представник категорії “Plug-and-play” – не буде змушувати вас витрачати час на нудні попередні налаштування: підключились і працюєте. Органів керування на цьому мікрофоні нема, тому налаштування рівня входу відбувається, як і в випадку з Rode NT-USB mini, або з операційної системи, або з іншого софта. 

Комплектація містить кабель та кріплення для фіксації мікрофона на стійці, але самої стійки в комплекті немає – майте це на увазі.

Бюджетність

У категорії бюджетності Marantz MPM-1000U є чемпіоном ТОП’у. Проте варто враховувати той факт, що мікрофону конче необхідна стійка, інакше ви відчуєте значні незручності під час роботи. Також бажано придбати поп-фільтр: хоча мікрофон не надто чутливий до різких змін амплітуди сигналу, але при швидкій та емоційній мові ударні приголосні можуть зіпсувати ваш запис.

Якість звуку

За характером звучання Marantz MPM-1000U суттєво відрізняється від інших пристроїв у цьому ТОП’і; як на мене, відмінності спричинені тим, що запис мови не є основним завданням цього мікрофону. Мову Marantz MPM-1000U теж пише цілком пристойно, як за свою ціну, проте мені особисто завжди хочеться такі записи обробити. Річ у тім, що амплітудно-частотна характеристика цього приладу доволі сильно акцентує нижню середину частотного спектру, через що більш низькі чоловічі голоси, як, наприклад, мій бас-баритон, дещо “бубнять” на записі. З жіночими та високими чоловічими голосами така проблема навряд чи виникне, проте якщо ии маєте низький голос та ведете суто розмовний блог/подкаст/стрім,  Marantz MPM-1000U може недостатньо чітко передати вашу мову. 

Звісно, переваги у такій звукопередачі також є, і доволі значущі: як я і зазначив вище, з акустичними інструментами цей мікрофон працює дуже непогано, особливо враховуючи його ціну.  

Висновки

На мою думку, Marantz MPM-1000U – не найкращий вибір для ігрового або суто розмовного контенту; проте як для музичного контенту, це ледве не найкращий варіант у своєму ціновому сегменті. Якщо ви зацікавлені у простому та бюджетному рішені, раджу звернути увагу на цей мікрофон: можливо саме з вашим голосом Marantz MPM-1000U розкриє свій повний потенціал.

Audio-Technica AT2020 USB+

 

Я відчуваю глибоку симпатію до продукції компанії Audio-Technica: перший досвід користування їх пристроями я отримав ще коли вчився у середній школі, і з тої самої пори не тримав в руках жодного поганого продукту цього виробника. Модель AT2020 USB+, як і завжди, справджує довіру до Audio-Technica.

Ергономіка

AT2020 USB+ позитивно виділяється серед безлічі конденсаторних мікрофонів. І перше, що відразу впадає в око – надійність конструкції. Усі ми знаємо, наскільки ніжними є конденсаторні мікрофони і як легко їх частково або повністю зіпсувати; у випадку з AT2020 USB+ хвилюватися за цілісність компонентів пристрою вам, скоріш за все, не доведеться. Конструкція виконана з металу, капсуль захищений двошаровою сіткою: одна виконує роль поп-фільтру, інша – призначена для збереження “нутрощів” від фізичних ушкоджень. 

Комплектація містить USB-кабель, настільну стійку-триногу та кріплення для фіксації на ній мікрофону. Весь набір зроблений з якісних матеріалів, жодних сумнівів у надійності не викликає.

Функція прямого моніторингу дозволить підключити до мікрофона навушники і комфортно прослуховувати свій голос у real-time: підсилювач достатньо потужний, щоб розігнати високоомну пару професійних “вух”.

Зайвих органів керування мікрофон не має: регулятор вихідного рівня та регулятор співвідношення input/usb для моніторингу. 

Бюджетність

AT2020 USB+ є найдорожчим мікрофоном у цьому ТОП’і. Проте ціна виправдана на всі сто відсотків: достатньо один раз потримати його в руках та послухати, щоб у цьому впевнитися. Купуючи цей мікрофон, ви забезпечите свій продакшн якісним звуком на довгі роки.

Якість звуку

Звучання AT2020 USB+ я можу тільки похвалити: рівна амплітудно-частотна характеристика та чіткий динамічний “відгук” робить пристрій дуже вдалим вибором для виконання широкого спектру задач. За допомогою  AT2020 USB+ можна чудово записувати мову, зберігаючи повноту голосу і не втрачаючи його читабельність; акуратна та відлаштована передача динаміки дозволить писати цим мікрофоном вокал, навіть найбільш емоційний; записи гітари та інших акустичних інструментів вразять вас глибиною та, водночас, прозорістю звучання. Я вважаю, що AT2020 USB+ – один з найкращих USB-мікрофонів, що мені доводилося чути.

Тим не менш, мінуси у звуковій начинці приладу теж наявні: я маю на увазі аналогово-цифровий перетворювач, який здатен оцифровувати звук максимум у 48kHz/16bit. Хоча, як я і зазначав вище, таких показників достатньо для озвучки відео для YouTube чи будь-якої іншої цифрової платформи, AT2020 USB+ надихає свого власника створювати дещо більше, дещо по-справжньому професійне; і тут форматні обмеження трохи засмучують. Але, заради справедливості, треба зазначити, що хоча перетворювач у цьому мікрофоні і не дозволить писати 96kHz/24bit, проте якість самого компоненту дуже висока.

Кілька слів варто сказати і про вбудований у мікрофон поп-фільтр: він працює справно і відповідально ловить ударні приголосні. Якщо присунутися до мікрофона впритул, то, звісно, порив повітря зможе пройти на капсуль, але на відстані 10-15 см фільтрація близька до ідеальної.

Висновки

Audio-Technica AT2020 USB+ – універсальний мікрофон, що може дуже якісно виконати майже будь-яку роботу; це, без перебільшення, ультимативне рішення для домашніх студій та проджект-студій. І хоча бюджетним цей прилад назвати не можна, він коштує кожної копійки, що Ви на нього витратите.

AKG Lyra

 

AKG Lyra має велику кількість особливостей, що явно вирізняють цей мікрофон з-поміж інших: якість звукопередачі та поліфункціональність були досягнуті досить незвичним способом, адже в одному корпусі ховаються чотири капсулі.

На Lyra можна багато чого записати, причому записати чисто та  професійно. Цей мікрофон багато чим приваблює, але дечим і відштовхує…

Ергономіка

Широкий функціонал часто вимагає відповідної кількості органів керування; AKG встановили на свій мікрофон все необхідне: ручка регулювання вихідного рівня на навушники, ручка регулювання вхідного рівня, ручка для перемикання між режимами направленості (про увімкнений режим нам повідомляють світлодіоди на передній панелі) та кнопка mute. Вихід на навушники розташований на нижній панелі приладу, що, зазвичай, є не найкращим варіантом, проте, враховуючи висоту стійки, таке рішення можна назвати цілком виправданим. 

Загалом, картина складається дуже оптимістична, і цей мікрофон міг би вже стати безкомпромісним лідером цього ТОП’у, якби не його розмір… З усіх розглянутих мікрофонів, Lyra – найбільший. Можливо, для декого цей мінус не є суттєвим, проте людям, що роблять стріми відеоігор, цей мікрофон, напевно, затуляв би певну частину монітору; погодьтеся: не дуже зручно. Тож під час вибору раджу добряче “заміряти очима” своє робоче місце, і потім вже робити висновки. Заради справедливості варто зазначити, що враховуючи внутрішню структуру AKG Lyra, меншим цей мікрофон бути просто не міг.

Як приємний бонус варто виділити двометровий кабель для підключення та карту реєстрації Abletone Live 10 Lite у комплектації.

Бюджетність

Хоча Lyra – другий за ціною мікрофон у цьому ТОП’і, мене дуже дивує, як інженерам AKG вдалося зробити такий прилад за відносно невелику ціну. Я почув Lyra через кілька тижнів після його виходу на ринок, і мені одразу ціна здалася якоюсь підозрілою: “Чому так дешево?” Відповіді на це питання я не знайшов, але й “підводних каменів” теж не зустрів. Тому просто будемо вважати, що у AKG працюють чарівники. 

Якість звуку

Перше, що хочеться сказати про звучання Lyra – мікрофон звучить просто чудово. Його можна ефективно використовувати для запису мови, вокалу, гітари, і, на відміну від інших розглянутих мікрофонів, на Lyra, як на мене, можна записувати взагалі будь-які інструменти, навіть у непідготовлених в акустичному плані приміщеннях. 

Оскільки AKG Lyra має чотири режими направленості, застосування цьому пристрою можна знайти буквально будь-де: режим “Front” відмінно озвучить відео та підійде для подкасту, “Front and back” дозволить Вам записати інтерв’ю на один мікрофон, а “Tight stereo” та “Wide stereo” зможуть виконати завдання ще більш специфічні: як, наприклад, запис конференції, атмосфер для фільму чи навіть цілого ансамблю. Амплітудно-частотна характеристика адаптується під обраний режим та, що цікаво, “пасує” тим завданням, для яких ці режими, власне, і призначені.

 Динамічний діапазон сигналу Lyra передає дуже чітко та навіть “щедро”, завдяки чому запис виходить живим та правдивим. 

Серед усіх розглянутих у цій статті мікрофонів, AKG Lyra дає користувачу найбільшу “форматну свободу”: мікрофон вміє писати звук навіть у 192kHz/24bit, тобто за якістю оцифровки аналогового сигналу Lyra можна поставити на перше місце.

Висновки

AKG Lyra – високоякісний поліфункціональний мікрофон, який подарує вам не тільки чисте та приємне слуху звучання записів, але й невичерпні можливості для експериментів. Якщо вам потрібен пристрій, що запише для вас будь-що та зробить це професійно, Lyra – Ваш вибір.

Beyerdynamic FOX

 

Останній у списку мікрофон – Beyerdynamic FOX – вразив мене не тільки звуковими характеристиками, але й якістю конструкції та зручністю органів керування. Від роботи з цим приладом я отримав справжнє задоволення – німецька прагматичність при розробці техніки створила універсальний та зрозумілий користувачу продукт.

Ергономіка

Ергономіка – головний козир мікрофону FOX. Пристрій має невеликий розмір: легко вміщується навіть у тісну робочу обстановку; органи керування логічно сплановані та вдало виконані: маємо дві ручки – регулятор вихідного рівня на навушники та регулятор балансу моніторингу input/USB. Сам роз’єм для підключення навушників знаходиться на передній панелі – найбільш вдалий варіант розміщення виходу, враховуючи габарити мікрофону.

У свою чергу, головна незручність FOX така ж сама, як і у Rode NT USB mini та Marantz MPM-1000U – немає ручки для регулювання рівня вхідного сигналу: доводиться налаштовувати чутливість програмним шляхом. Недолік цей частково компенсується тумблером на задній панелі приладу, що виконує роль перемикача між режимами підсилення (сильне підсилення/слабке підсилення). Дуже приємним бонусом є наявність кнопки mute на передній панелі.

Комплектація Beyerdynamic FOX складається з самого мікрофону, поп-фільтру, кабеля USB type-C та стійки. Стійка, як на мене, зовсім невдала: вона займає більше місця, ніж могла б – я б радив використовувати іншу стійку, а краще – пантограф. Проте поп-фільтр просто чудовий: він дуже якісно затримує ударні приголосні та, чого ж приховувати, має шикарний вигляд! За вибір інтерфейсу USB type-C компанії Beyerdynamic можна тільки подякувати: було б добре, якби більша кількість виробників почала використовувати сучасні інтерфейси.

Бюджетність

Ціну на Beyerdynamic FOX я вважаю абсолютно виправданою: вона не занадто низька та не занадто висока – саме така, якою має бути. Враховуючи щедру та якісну комплектацію, приємно отримувати подібний продукт за таку вартість. 

Якщо плануєте купувати одночасно і навушники, фірмові рішення від бренду у вигляді фірмових бандлів дозволять зекономити при купівлі комплекту.

Якість звуку

Амплітудно-частотна характеристика FOX налаштована саме на запис мови, причому підйом у верхній середині частотного спектру, широкий та акуратний, призначений для того щоб мікрофон з рівномірною читабельністю передавав і жіночі, і чоловічі тембри. 

Динамічний “відгук” FOX значно жорсткіший, ніж в усіх мікрофонах, розглянутих на попередніх сторінках: натуральна компресія приладу згладжує різкі “викрики” джерела звуку. Ця особливість має свої сильні та слабкі сторони; сильна сторона: якщо гучність записуваного сигналу різко стрибне вгору (у розумних межах, звісно), глядачі вашого стріму не так сильно перелякаються; слабка сторона: запис музичних інструментів чи вокалу на FOX може виявитися недостатньо виразним та живим.

Основний недолік звучання FOX – погана адаптація до акустично необроблених приміщень. Якщо поставити мікрофон на стіл на відстань десь близько 20-30 см від вас, то в режимі Low gain вас буде погано чутно, навіть зі стовідсотковим налаштуванням чутливості у Windows, а в режимі High gain мікрофон ловить занадто багато оточуючих звуків. Якщо ви працюєте у великій кімнаті без акустичної обробки, не факт, що вас буде добре чути: обов’язково проведіть попередні тестування перед купівлею.

Висновки

Beyerdynamic FOX, хоча і має дещо обмежений потенціал, зі своєю задачею справляється добре. Якщо FOX підійде до конкретно вашої робочої обстановки, то використання цього мікрофону буде плідним, зручним та приємним.

Итоги

Усі розглянуті у цій статті мікрофони – індивідуальності, в якомусь сенсі. Кожен з них має своє призначення та особливі характеристики для досягнення якісного результату. Rode NT-USB mini – маленький та зручний, Marantz MPM-1000U – бюджетний та музичний; Audio-Technica AT2020 USB+ може похвалитися найбільш прозорим звуком, AKG Lyra – найширшим функціоналом, а Beyerdynamic FOX – ергономікою та якісною комплектацією. 

Щоб зрозуміти, який з цих мікрофонів найкраще доповнить ваш продакшн, найкращий вихід – живе прослуховування кожної моделі, з урахуванням специфіки вашого неповторного контенту.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.7
Оценка эксперта
4.7
Ергономіка
5.0
Ціна
4.0
Якість звуку
5.0
Оценка эксперта
4.3
Оценка эксперта
4.3
Ергономіка
4.0
Ціна
4.0
Якість звуку
5.0
Оценка эксперта
4.3
Оценка эксперта
4.3
Ергономіка
4.0
Ціна
4.0
Якість звуку
5.0
Оценка эксперта
4.3
Ергономіка
4.0
Ціна
4.0
Якість звуку
5.0
Оценка эксперта
4.3
Ергономіка
4.0
Ціна
4.0
Якість звуку
5.0
Оценка эксперта
4.3
Ергономіка
4.0
Ціна
4.0
Якість звуку
5.0
Оценка эксперта
4.3
Оценка эксперта
4.3
Ергономіка
4.0
Ціна
4.0
Якість звуку
5.0
Оценка эксперта
4.7
Оценка эксперта
4.7
Ергономіка
5.0
Ціна
4.0
Якість звуку
5.0
Оценка эксперта
4.7
Оценка эксперта
4.7
Ергономіка
4.0
Ціна
5.0
Якість звуку
5.0
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 22210
в наличии
9 360
Код: 22209
в наличии
16 146 12 917
Код: 29839
в наличии
3 065 2 452
Код: 90838
есть в наличии
7 760
Код: 20028
есть в наличии
6 552 5 242
Код: 91338+20028
в наличии
14 040 13 218
Код: 25021
есть в наличии
7 399
Код: 22211
нет в наличии
11 700
Сообщить о поступлении
Код: 26394
нет в наличии
5 510
Сообщить о поступлении
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
ТОП-5 кращих мікрофонів для стрімінгу