Фильтр по блогу

Огляд Audio-Technica ATH-M20xBT – чергова новинка М-серії у Bluetooth-версії

15 Сентября 2022
2682
0
Обзоры
Огляд Audio-Technica ATH-M20xBT – чергова новинка М-серії у Bluetooth-версії
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
139
78

Я з цікавістю ставлюся до новинок серед навушників від японської фірми Audio-Technica. Не зважаючи на те, що до її модельного ряду входять і внутрішньоканальні, і різні бездротові, в тому числі і TWS-навушники, однак саме повнорозмірні моделі від Audio-Technica є найбільш відомими і визнаними. Перш за все варто згадати М-серію, яка стала не тільки «візитівкою» компанії, але і вибором багатьох професіоналів і меломанів. Свого часу я аналізував моделі цієї серії, описуючи і порівнюючи їх між собою.  

 

Декілька років тому аудіоринок побачив Bluetooth-версію легендарних ATH-M50x, яка вже встигла отримати оновлення у вигляді ATH-M50xBT2, а також було випущено декілька лімітованих бездротових моделей, що відрізнялися кольором. І от тепер настала черга молодших Audio-Technica ATH-M20х, блютус-версія яких отримала відповідний індекс Audio-Technica ATH-M20xBT і продовжила загальну концепцію бездротової М-серії – Born in the Studio, taken to the street.

Технічні характеристики Audio-Technica ATH-M20xBT:

 

  • · Акустичне оформлення: закриті;
  • · Тип підключення: бездротові;
  • · Тип драйверу: динамічний (40 мм);
  • · Опір: 36 Ом;
  • · Чутливість: 100 дБ;
  • · Версія Bluetooth: 5.0;
  • · Підтримувані кодеки: AAC, SBC;
  • · Автономність роботи: до 60 годин;
  • · Тривалість заряджання: 4 години;
  • · Вага: 216 г

Упаковка і комплектація

 

Оформлення упаковки блютус-версії Audio-Technica ATH-M20xBT в цілому максимально схоже на свого дротового прототипа. Ми отримаємо якісну картонну коробку, на всі грані якої нанесена різноманітна інформація – від переліку технологічних особливостей, тих чи інших переваг і до адреси виробництва (мені дістався екземпляр, виготовлений у В’єтнамі).

 

В середині коробки основним матеріалом виступає картон, а самі навушники заховані у поліетиленові пакети. Щодо комплектних аксесуарів, то їх вибір невеликий. Це USB-кабель для заряджання (USB Type-A / USB Type-C, довжиною біля 30 см) і аудіокабель для дротового під’єднання (довжина 1,2 м; штекер Г-подібний на 3,5 мм). Аудіокабель доволі тонкий і підключається тільки до лівої чаші. Також у коробці міститься різна стандартна документація.

 

Для блютус-навушників, коли одним з сценаріїв їх використання є можливість прослуховування «на ходу», чохол виступає необхідним аксесуаром. Але навіть самий простий м’який чохол в комплекті ATH-M20xBT, на жаль, відсутній. Також відсутній і перехідник з 3,5 на 6,3 мм, яким комплектуються звичайні ATH-M20x.

Дизайн та ергономіка

 

Звичайно різні люди по-різному ставляться до дизайну навушників. Для одного він може виступати суттєвою перевагою, для іншого не буде мати особливого значення. На мою думку, якщо ми маємо справу з бездротовими навушниками, які планується використовувати поза межами дому, то дизайну все таки треба приділяти увагу. Очевидно, що у випадку з Audio-Technica ATH-M20xBT зовнішній вигляд навушників повністю взято з дротової версії ATH-M20x (навіть на тримачах чаш блютус-версії значиться індекс виключно дротової моделі).  Як і у випадку з ATH-M20x, нас зустрічають великі сріблясті літери з назвою і логотипом компанії на оголів’ї, незаховані всередину частини дротів та чаші, які змінюють своє положення лише на 15 градусів (компактно навушники не складаються). До цього додаються фізичні кнопки на лівій чаші та постійно блимаючий білим індикатор. Все перераховане виглядає, м’яко кажучи, трішки поза трендом сучасної лаконічності і мінімалізму.

 

Оскільки в конструктивній основі лежать звичайні ATH-M20x, що давно себе зарекомендували як якісно зроблені і надійні навушники, то і у блютус-версії ATH-M20xBT з цим проблем немає. Як немає проблем і з ергономікою, принаймні у мене. Навушники мають розсувне оголів’я, добре тримаються на голові, повністю охоплюють вуха і не тиснуть на них. Єдиний стандартний недолік закритої конструкції – поступове нагрівання вух, особливо в жарку погоду.

Функціональність

 

Для блютус-навушників функціональність, як і дизайн, посідають не останнє місце. І питання не лише в наявності тих, чи інших функцій, а і в їх реалізації. З цим у ATH-M20xBT не все так однозначно. Сенсорне керування у навушників відсутнє. На лівій чаші знаходяться три кнопки: регулювання гучності «+» і «–» (зміна треків), програвання/пауза (відповідь на дзвінки). Кнопки середнього розміру, до їх розташування швидко звикаєш і ними зручно користуватися. Однак мені не дуже сподобався звуковий супровід керування. Якщо озвучування «вмикання/вимикання» навушників сприймається більш-менш нормально, то постійні оголошення типу «Pause»/«Play» або  «Bluetooth connected» здаються зайвими. Тобто, щоб почала грати музика після паузи, спочатку жіночий голос скаже «Play» і лише після цього продовжиться звучання. Нібито керування можна змінювати через фірмовий застосунок від Audio-Technica, однак перевірити цього я не зміг – навушники, за якихось причин, так і не були знайдені додатком. До речі, ця модель поки що взагалі відсутня на сторінці додатку, що містить список інших бездротових навушників компанії.

 

Окремо від кнопок керування на лівій чаші ATH-M20xBT знаходиться і роз’єм USB typeC для заряджання навушників. Заявлена автономність дуже значна – до 60 годин. Час повного заряджання 4 години. Є можливість швидкої підзарядки – 10 хвилин вистачає на 3 години роботи. Точність цих показників я не вимірював, але автономність роботи виявилася дійсно великою.

 

Приємною особливістю ATH-M20xBT є заявлена можливість їх підключення до кількох пристроїв одночасно, а також режим мінімальної затримки, корисний для ігор та перегляду відео. Відзначу, що у моїх умовах завжди був стабільний зв’язок з джерелом звуку. При використанні навушників як гарнітури також проблем не виникало.

Звучання

 

Звичайні дротові ATH-M20x для мне залишаються доволі гарним бюджетним варіантом універсальних збалансованих навушників для роботи зі звуком (без особливих вимог) та прослуховування музики. Навушники Audio-Technica ATH-M20xBT отримали п’яту версію блютус, натомість не мають жодного високоякісного кодеку, окрім стандартних AAC і SBC.  Різниця в передачі музики по блютус і по комплектному кабелю відчутна, і не на користь бездротового варіанту.

 

За своєю подачею ATH-M20xBT намагаються бути тими ж самими універсальними навушниками без явного переважання окремих частот. Навряд звучання ATH-M20xBT можна віднести до масового сегменту, все таки в них відчувається філософія М-серії (М – моніторинг). Детальність і збалансованість – ось до чого прагнуть ці навушники, хоча при бездротовій передачі звуку це їм не завжди вдається.

 

При прослуховуванні ATH-M20xBT відчувалася періодична відсутність щільності, тілесності звучання, від чого зменшувалася натуральність. Деякі струнні, духові інструменти та вокал передавалися не так насичено, а на високих частотах інколи існувала деяка синтетичність. Дротове підключення ATH-M20xBT позитивно впливало на вказані зауваження і звучання, в цілому, додавало в своїй природності і кращому контролі ВЧ.  

Итоги

Блютус-версія відомих бюджетних навушників ATH-M20x, призначених для моніторінга, як на мене, вийшла неоднозначною. У випадку з Audio-Technica ATH-M20xBT навряд можна говорити про намагання слідувати трендам бездротових навушників від дизайну, зручності використання «на ходу» до якісної передачі звуку. Фактично ми маємо класичні ATH-M20x в бездротовому форматі з мінімальним набором кодеків.

 

Особливих зауважень до звучання Audio-Technica ATH-M20xBT у мене немає. Навушники прямують в бік детального та збалансованого звучання, але інколи їм це не вдається. В даному ціновому діапазоні знаходиться ряд відомих повнорозмірних моделей інших виробників, тому перед покупкою Audio-Technica ATH-M20xBT обов’язково радив би ознайомитися з ними особисто.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.5
Оценка эксперта
4.5
Звучання
4.0
Дизайн
5.0
Комплектація
4.0
Якість виготовлення
5.0
Оценка эксперта
4.5
Оценка эксперта
4.5
Звучання
4.0
Дизайн
5.0
Комплектація
4.0
Якість виготовлення
5.0
Плюсы
Якість виготовлення
Ергономіка
Стабільність зв'язку
Автономність
Минусы
Відсутність чохла у комплекті
Мінімальний набір кодеків (AAC SBC)
Ціна
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 33454
есть в наличии
5 669
Код: 35909
есть в наличии
5 669
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Audio-Technica ATH-M20xBT – чергова новинка М-серії у Bluetooth-версії