Фильтр по блогу

Огляд Audioengine A1. Доступна якість

03 Мая 2024
1192
0
Обзоры
Огляд Audioengine A1. Доступна якість
Євген Стоянов
Помічник архітектора який любить гарний звук.
31
14

Якщо говорити про бюджет 200-250 доларів, то тут небагато блютуз колонок рівня близького до Hi-Fi, що, мабуть, логічно. Цей бюджет наповнений блютуз моноколонками, а ось класичні стерео колонки з підтримкою блютуз, та й ще з натяком на якість це рідкість. Техаська компанія AudioEngine, відома своїми недорогими та простими, але якісними аудіо компонентами на початку 2020 року випустила найдешевшу модель AudioEngine A1, саме про неї йтиметься у цьому огляді. У тому ж році відбулося оновлення багатьох моделей, у колонках було розширено функціонал. Audioengine A1 це найменші колонки в модельному ряді Audiongine і досі. На відміну від старших моделей A1 має мінімальний набір підключень, про які буде сказано пізніше. Існує модель Audioengine A1-MR, яка, на відміну від A1, має Wi-Fi (але не має bluetooth). На що здатні мініатюрні колонки сумарною вагою всього 2.5 кг? З'ясуємо у цьому огляді.

Дизайн

 

Колонки випускаються лише у сірому кольорі. Корпус виготовлений із щільного МДФ. Твітер ‒ це шовковий купол діаметром 20 мм та СЧ драйвер з арамідного волокна діаметром 70 мм. Фазоінвертор (bass reflex) розташований на лицьовій панелі, тому положення колонок щодо задньої стіни не має великого значення. На задній панелі лівої колонки розташовані: регулятор гучності, вихід на сабвуфер, гніздо живлення, підключення до пасивної колонки, аудіо вхід 3.5мм і кнопка блютуз сполучення. Ліва колонка важить 1.4 кг, друга колонка важить 1.1 кг. Ліва активна (у ній підсилювач), права пасивна.

 

Колонки на мій смак виглядають дуже класно, акуратно та стильно. Я думаю, що вони підійдуть під будь-який інтер'єр. Мініатюрний розмір (15.2 cм x 10.2 cм x 13.3 cм) дозволить знайти для них місце будь-де. Що цікаво ця модель не має гриля, виробник задумав їх відкритими. Як ви напевно знаєте, гриль у багатьох колонках виступає в ролі розсіювача і для пом'якшення ВЧ діапазону.

Звук

 

А1 підтримують “чистий” аналог через провідний вхід, на відміну від багатьох інших схожих колонок тут немає цифрового перетворювача на вході AUX, також тут немає DSP. Добре це чи погано? Я вважаю, що будь-який аналоговий вхід має бути “чистим”, таким чином ви отримуєте 100% оригінальний сигнал без непотрібних переконвертацій. Як і передбачалося, виходячи з розміру, колонки мають дефіцит низьких частот (частотний діапазон колонок 65 Гц-22 кГц), який можна виправити підключенням сабвуфера.

 

Наприклад, сабвуфер Audioengine S6 дозволить перетворити A1 на повноцінну систему як для музики, так і для кіно. Також непоганим варіантом можуть бути Yamaha NS-SW050, Yamaha KS-SW100, Edifier T5. Підсилювач колонок видає легке шипіння, його не чути під час відтворення.

 

Крім дротового входу, колонки підтримують Bluetooth кодеки: aptx, AAC, SBC. Колонки тестувалися в режимі блютуз через кодек aptx і через провід, джерелом виступав програвач CD Denon DCD-900NE. Звучання сподобалося відразу, при першому включенні, особливо це стосується середньочастотного діапазону. Баланс Audioengine А1 трохи зміщений до верхнього басу. Загальний почерк тяжіє до м'якості та теплоти. Тепер детальніше і, як завжди, оцінка враховує вартість.

Бас

Як і слід очікувати нижній бас відсутній, що абсолютно нормально для цього розміру. Бас йде вниз щонайменше до 60Гц і нижче ми маємо швидкий спад. Жива, а також будь-яка музика без глибокого басу відтворюється енергійно з непоганою деталізацією. Живі барабани та важкі струнні грають повноцінно, з необхідною вагою та глибиною незважаючи на крихітний розмір вуфера. Драйвер НЧ має відносно великий хід і здатний забезпечити хорошу потужність і ударність, зберігаючи при цьому низький рівень спотворень і велику кількість деталей. Все, що я слухав, звучить добре, винятком буде електронна музика. Моя оцінка баса 8 з 10.

Середні частоти

У цьому діапазоні А1 мені сподобалися трохи більше. Дуже органічний, природний тембр голосу. Трохи пом'якшена подача, забарвлення майже відсутнє. Середина злегка втоплена. Звучання акустичної гітари реалістичне за тональністю, багате та тілесне. Віолончель вагома та густа, незважаючи на розмір колонок. Жива музика, добре записана, здатна принести задоволення на цих поличниках, особливо це стосується провідного підключення. Хочу наголосити на повній відсутності яскравості. З нюансів зазначу легку нестачу роздільної здатності. Моя оцінка СЧ 9 з 10.

Високі частоти

Твітер ідеально поєднаний із НЧ драйвером і відносно нейтральний, має легку схильність до яскравої подачі. Деякі записи звучать трохи не природно і гостро при цьому ВЧ не втомлюють. Незважаючи на не саму акуратну подачу твітер звучить приємно і має великий потенціал, тим, хто любить "повітря", можна скористатися еквалайзером. Загалом ВЧ мають хорошу роздільну здатність. Моя оцінка 7 з 10.

Стерео панорама

А1 не здивують, але приємно порадують можливістю передавати простір, особливо це стосується дротового підключення. Якщо враховувати розмір колонок, то А1 рекордсмени у здібності будувати тривимірну сцену.

Звук через провід

 

При підключенні проводу на низькій гучності зміщується баланс вправо, аж до того, що ліва колонка перестає працювати. Не знаю це брак мого екземпляра чи така якість вбудованого підсилювача. На гучності понад 10% баланс вирівнюється. Якщо говорити про різницю між дротом та блютузом, її чутно відразу. По дроту трохи змінюється профіль АЧХ, якщо по блютуз маємо легку “U” криву, то по дроту звук вирівнюється, особливо це чутно на голосі, він зсувається трохи ближче до слухача. Загалом звучання через провід більш тривимірне, прозоре, динамічне та чисте. Рівень деталізації та поділу інструментів більш високий. Така різниця помітна завдяки чистому аналогу, тут ми отримуємо відмінний сигнал від того, що йде через блютуз, який надходить на підсилювач. Блютуз у порівнянні з проводом звучить так, ніби на колонки надягли дуже щільну тканину. Загалом різниця невелика, але вона є. Блютуз більш ніж робочий, але провід безперечно краще.

Audioengine A1 як доповнення до телевізора

Я подивився різний контент на телевізорі з цими колонками і в цілому мені сподобалося, проте А1 на мій погляд заточені саме під музику. Розбірливість мовлення у колонок не найкраща, якщо для музики це не є проблемою, то для телевізора чіткість мовлення стоїть на першому місці. Багато саундбарів у близькій ціні з наявністю цифрового входу, будуть кращим вибором, ніж ці колонки. Так, такі саундбари зазвичай мають "пластмасовий" звук, але вони заточені насамперед для комфортного сприйняття голосу.

Рекомендація щодо положення колонок у кімнаті

Як відомо, бас має схильність накопичуватися в кутах кімнати. Якщо баса мало є трохи нестандартний варіант як розташувати маленькі колонки, щоб отримати від них максимум. Для цього слухач повинен знаходитися в кутку кімнати, а колонки направлені на нього, відстань між колонками та слухачем має бути однаковою. За бажання можна спробувати цей варіант.

Порівняння

 

Edifier R2750DB та R2850DB. Обидві моделі є сильними конкурентами з огляду на вартість на нашому ринку (Edifier трішки дорожче). Дані колонки на відміну від A1 не потребують сабвуфера і здатні відтворювати повноцінний бас до 40Гц. Edifier значно потужнішi за А1. Також плюсом буде наявність у Edifier коаксіального та оптичного входів. Якщо говорити про блютуз, А1 на мій погляд грають краще, особливо це стосується ВЧ, але, якщо говорити про дротове або цифрове підключення я можливо віддав би перевагу Edifier. A1 мають вагомий плюс це компактний розмір і на мій погляд вони виглядають куди симпатичніше. Якщо компактний розмір не є пріоритетом і різниця в ціні не є суттєвою, я б рекомендував звернути увагу на R2850DB. Тим не менш, на моїй пам'яті А1 мають менш забарвлений і лінійний звук ніж R2750DB і R2850DB. Я слухав Edifier відносно давно та можу помилятися.

 

Edifier S350DB. Чудова система 2.1, яка коштує рівно стільки ж. Якщо говорити про блютуз, то А1 мають якісніше звучання. Великий козир системи Edifier це потужність та чесні 30Гц.

 

Цікавий нюанс, в Україні Edifier коштує набагато дешевше, ніж у Європі та Америці, але Audioengine навпаки.

 

Хорошою альтернативою може бути Presonus Eris E4.5 BT. На моїй пам'яті обидві моделі схожі за звучанням та характеристиками. Eris трохи потужнішi і мають регулятори НЧ та ВЧ. Твітер Eris трохи яскравіший. Якщо зіставляти суму якостей та ціну, на мій погляд Eris трохи цікавіше, але мені більше подобаються А1 насамперед завдяки зовнішньому дизайну. Обидві моделі фактично не мають нижнього басу, тому сабвуфер стане в нагоді в обох випадках.

 

JBL Charge 5. Різні колонки і ціна Charge 5 нижче на 70 $, проте порівняємо їх. Charge 5 дозволяє об'єднатися з другою колонкою у стерео, але я використовував одну колонку. Обидві моделі порівнював через блютуз. На моїй пам'яті Charge 5 має одну з найкращих реалізацій блютуз. А1 мають яскравіший твітер, ВЧ в цілому гостріші ніж у Charge 5. JBL має більше басу, він йде глибше мінімум на 10 Гц. Середні частоти, а особливо голос більш розбірливий у JBL. А1 створює ілюзію більш високої роздільної здатності за допомогою яскравих ВЧ, насправді роздільна здатність трохи вище у JBL. Взагалі досить складно порівнювати моно зі стерео, але я думаю що Charge 5 у стерео режимі буде кращим за А1 для мого уха, але це більше залежить від уподобань, обидві колонки звучать добре, але по-різному, повторюю що це стосується бездротового підключення.

 

Більше я не пам'ятаю блютуз стерео колонок у близькій ціні.

Итоги

Audioengine А1 виглядають абсолютно шикарно, як на мене. Маленькі та універсальні зовні А1 стануть на будь-який стіл, комод, стелаж чи стійки у будь-якому інтер'єрі. Середньочастотний діапазон один з кращих (найбільш музичних) що я чув у цій ціні. Колонки не мають великої різниці в звуку при використанні блютуз і дроту, що робить їх відмінним вибором для тих, хто шукає хороший бездротовий звук. З огляду на компактність, зовнішній вигляд, звук та вартість цих колонок я впевнено додаю Audioengine A1 до списку рекомендацій.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ціна
5.0
Плюсы
Звук
Дизайн
Минусы
Низькі частоти
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 34595
нет в наличии
9 919
Сообщить о поступлении
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Audioengine A1. Доступна якість