Фильтр по блогу

Огляд Bluetooth-ресивера FiiO BTR15 – оновлення вже оновленого

01 Апреля 2024
1055
0
Обзоры
Огляд Bluetooth-ресивера FiiO BTR15 – оновлення вже оновленого
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
133
76

Замість вступу, власна історія. Моє перше знайомство з портативними блютус-ресиверами від  FiiО відбулося ще в далекому 2018 році. FiiО mBTR був доволі незвичайний для того часу пристроєм, який придбали ряд моїх знайомих і повністю залишилися задоволеними. Сама ідея використання дротових навушників без їх необхідності з’єднання з джерелом звуку, явне покращення звучання в порівнянні зі смартфоном та можливість використання подібних пристроїв як гарнітури мені сподобалася. Тому вже наступного року я також придбав собі блютус-ресивер FiiО BTR1K, який став для мене незамінним компаньйоном під час прогулянок.

 

У компанії FiiО пішли далі і продовжили розвивати цей сегмент, вдосконалюючи подібні пристрої. І в першій половині 2020 року з’явився тодішній флагман BTR5, який суттєво підняв планку якості серед бездротових портативних ЦАП/підсилювачів. Приблизно через рік, як це часто стається у компанії FiiО, було вирішено оновити BTR5 до версії BTR5 2021. Паралельно з цим і я дійшов висновку, що мій попередній BTR1K суттєво застарів і придбав собі BTR5 2021, який залишався флагманом компанії серед блютус-ресиверів до появи FiiO BTR7 у 2022 році.

 

Однак, випустивши новий флагман BTR7, у FiiO вирішили не забувати і про попередника. В кінці минулого року на офіційному сайті компанії було анонсовано чергове оновлення базової моделі BTR5, яка тепер отримала індекс FiiO BTR15. З анонсу мені здалося, що це фактично той же самий BTR5 2021, лише з заміненим балансним виходом 2,5 мм на сучасний 4,4 мм. Однак вже після першого знайомства стало зрозуміло, що при всій зовнішній схожості BTR15 та BTR5 2021, це все таки трішки різні моделі. Саме про новий портативний блютус-ресивер FiiO BTR15 та про його особливості, розповім у цьому огляді. Також за деякими розділами порівняю новий BTR15 з попереднім BTR5 2021.

Технічні характеристики FiiO BTR15:

 • ·   Bluetooth-ресивер/підсилювач;
 • ·   Чіп ЦАПа: подвійний ES9219MQ від ESS Sabre;
 • ·   Версія Bluetooth: 5.1;
 • ·   Вихід на навушники: небалансний 3,5 мм; балансний 4,4 мм;
 • ·   Вихідна потужність (32 Ом): 3,5 мм – 125 мВт; 4,4 мм – 340 мВт;
 • ·   Кодеки: SBC, AAC, aptX, aptX  LL; aptX HD, aptX Adaptive, LDAC;
 • ·   Декодування сигналу у режимі USB DAC: 384kHz/32bit/DSD 256;
 • ·   Вбудований акумулятор: 550 мАгод;
 • ·   Тривалість роботи: біля 8 год;
 • ·   Тривалість заряджання: до 2 год;
 • ·    Роз’єм для заряджання: USB typeC;
 • ·    Габарити: 72х32х12,5 мм;
 • ·    Вага:  37 г

 

За технічними характеристиками не можна сказати, що ми отримали принципово новий пристрій. Однак декілька суттєвих відмінностей BTR15 від BTR5 2021 все ж таки знайти можна. Перш за все, як зазначав вище, наявність у BTR15 балансного 4,4 мм роз’єму, замість застарілого 2,5 мм, та збільшення вихідної потужності. На балансі у BTR15 тепер 340 мВт, у BTR5 2021 було 240 мВт. До інших відмінностей слід віднести змінену варіацію чіпу у BTR15 – це ES9219MQ, у BTR5 2021 був ES9219С; більш сучасну версію Bluetooth 5.1 та зменшену на 7 грамів вагу у нового BTR15.

Пакування і комплектація

 

Якщо раніше блютус-ресивери та ряд навушників FiiO мали виважений строгий дизайн упаковки, де чорний колір був основним, то на сьогодні у компанії експериментують з оформленням, акуратно змішуючи ті чи інші кольори. Зовнішня коробка FiiO BTR15 поєднує в собі сріблястий та блакитний кольори, з’єднані через сріблясту повздовжню ніби фольговану стрічку. На титулі, окрім фото і назви моделі BTR15, розміщено сертифікати Hi-Res Audio та Hi-Ress Audio wireless.

 

Всередині коробки у пінозахисті та поліетиленовому пакетику знаходиться BTR15. Окремо, у невеличкій чорній картонній коробочці лежать аксесуари: короткий кабель USB typeC-typeC, перехідник з typeC на USB typeА та пластиковий кейс-кліпса. В офіційному інтернет-магазині FiiO можна побачити чохол, ймовірно з екошкіри, з металевим кільцем. Однак в наших магазинах такий чохол поки що не з’являвся. Кабелем USB typeC-Lightning  даний блютус-ресивер не комплектується. Звичайно присутня інструкція, в яку можливо прийдеться зазирнути, оскільки у нинішньому BTR15 додалися нові функції.

Дизайн та ергономіка

 

Як на мене, новий FiiO BTR15 максимально зберіг дизайн BTR5 2021, але відмінності все ж таки присутні. Наприклад, виробник заявляє, що вперше було застосовано технологію гарячого згинання скла, яке огортає передню і задню грані корпусу. Бокові грані виконано з алюмінієвого сплаву. На думку дизайнерів компанії таке рішення не тільки підвищує привабливість блютус-ресивера, але ще і полегшує його утримання у руках. Щодо зовнішнього вигляду, згоден – BTR15 виглядає красиво. А щодо «easier to hold» маю сумніви, оскільки для мене пристрій так і залишається доволі слизьким.

 

FiiO BTR15 випускається у двох кольорах – класичному чорному та приваблюючому темно-синьому. У BTR15 збільшено розмір екрану. Тепер це OLED-матриця розміром 0,96 дюйма. Звичайно, збільшення екрану дозволило більше виводити на нього інформації та додало зручності у керуванні блютус-ресивером. На правій грані пристрою розташовані наступні органи керування: кнопка увімкнення/вимкнення, окрема багатофункціональна кнопка (в залежності від сценаріїв використання), повздовжня кнопка гучності та ближче до низу – спеціальний перемикач з позначками Phone, BT, PC (більш детально у наступному розділі).

 

В цілому, щодо дизайну і ергономіки BTR15. Ми отримали в чомусь більш привабливий пристрій, зі звичним, як для колишнього власника BTR5 2021, розташуванням фізичних кнопок та інтуїтивним керуванням.

Функціональність

 

FiiO BTR15 є не тільки блютус-пристроєм, але ще і апаратом з функцією ЦАП/підсилювача. Важливою перевагою BTR15 є підтримка ним численних кодеків, включаючи LDAC, для покращеної передачі звуку у режимі блютус-з’єднання. За допомогою кнопок і екрану можна регулювати наступні параметрі: змінювати рівень підсилення (Low, High), застосовувати різні звукові фільтри, еквалайзер, обирати рівень яскравості екрану та ряд інших функцій. При підключенні BTR15 через USB typeC-порт до смартфону або комп’ютеру, на екрані виводиться інформація про декодуємий сигнал, у форматі блютус-ресивера – про використовуємий кодек.

 

Заявлена виробником автономність роботи становить до 8 годин. В моїх умовах (стримінг з телефону, рівень гейну High, кодек LDAC, гучність 30-50 %, підключення через небалансний 3,5 мм вихід), BTR15 працював в середньому біля 6,5-7,0 годин. На екрані ресивера залишковий заряд акумулятора вказується за допомогою п’яти поділок, що зручно. Тривалість заряджання ресивера 25 Вт зарядкою складала одну годину.

 

Тепер щодо доданого перемикача «Phone, BT, PC». Даний орган керування дозволяє здійснити комплексний захист батареї (саме так пише про це виробник). Отже, середнє положення «ВТ» – використання у форматі блютус-ресивера. Зміщення перемикача до «Phone» – при з’єднанні смартфону з BTR15, останній буде працювати від власного акумулятора та не буде розряджати батарею смартфону. При увімкненні «РС» при підключені BTR15 до ноутбуків або до інших пристроїв, здатних надавати живлення через USB-порт, акумулятор ресивера не буде задіяний, що повинно в перспективі подовжити строк служби батареї BTR15.

 

Як і попередники, BTR15 можна використовувати для дзвінків. Імені абонента на екрані ви звісно не побачите, але керувати прийомом або скиданням дзвінків можна прямо з пристрою. Якість розмови доволі непогана, ніяких зауважень зі сторони абонентів не надходило. Так само як і не виникало якихось перешкод при бездротовому з’єднанні, зв’язок «на ходу» залишався стабільним.

Звучання

 

Коли свого часу вийшов ще перший BTR5, то, як на мене, він задав певний рівень звуку для компактних блютус-ресиверів, пропонуючи нейтральну і технічну подачу. Звичайно FiiO BTR15 також не відходить від цього загального тюнінгу, тільки робить все це ще більш якісно.

 

Для мене подібні блютус-ресивери, перш за все, є пристроями для мобільного користування «на ходу». І оскільки в такому сценарії, зазвичай, ряд нюансів втрачається або на це просто не звертаєш увагу, тому я занадто не переймаюсь високою детальністю, розділенням інструментів або чітким опрацюванням діапазонів. Мені важливо, щоб блютус-ресивер надавав збалансоване звучання з відносно нейтральною подачею. Обидві вимоги у BTR15 реалізовано.

 

До інших особливостей звучання також слід віднести простору сцену, технічність та частку так званої «теплоти», яка додає приємності при прослуховуванні. Фактично, завданням BTR15 є передача якісного звуку, відтінки якого можна змінювати різними моделями навушників. І підбору комбінацій BTR15 з навушниками варто приділити увагу. З досвіду користування зазначу, що у BTR15 є певний потенціал, який можна реалізувати, підібравши навушники на ваш особистий смак. При з’єднанні BTR15 з ноутбуком, додавалася динамічність та більша окресленість у звучанні.

Итоги

Випустивши біля чотирьох років тому доволі вдалу модель блютус-ресивера BTR5 та оновивши її у 2021 році на версію BTR5 2021, компанія FiiO вирішила продовжити дану серію, запропонувавши новий FiiO BTR15. Навряд BTR15 можна назвати якоюсь принципово новою моделлю. Особисто для мене, BTR15 скоріше виглядає як якісне оновлення BTR5 2021. В нинішньому FiiO BTR15 покращили дизайн, збільшили екран, замінили балансний вхід на 4,4 мм, додали потужності на виході, «підтягли» звучання (хоча це суб’єктивно). Отже, новий BTR15 має всі шанси стати гідним послідовником вдалого і успішного BTR5. 

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Звучання
5.0
Дизайн
5.0
Якість виготовлення
5.0
Функціональність
5.0
Плюсы
Дизайн
Збільшений екран
Багатофункціональність
Звучання
Минусы
Слизькість корпусу
Відсутність комплектного кабелю USB typeC-Lightning
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 38756
есть в наличии
5 490
Код: 39980
нет в наличии
5 490
Сообщить о поступлении
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Bluetooth-ресивера FiiO BTR15 – оновлення вже оновленого