Фильтр по блогу

Огляд ЦАП/підсилювача DD HiFi TC44C – естетичність в мініатюрі

11 Апреля 2023
2894
3
Обзоры
Огляд ЦАП/підсилювача DD HiFi TC44C – естетичність в мініатюрі
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
118
67

До недавнього часу, товари від DD HiFi асоціювалися у мене з усім тим, що пов’язано з аксесуарами для портативного аудіо – різними кабелями, перехідниками, чохлами тощо. Причому не просто аксесуарами, а товарами, в яких вдало поєднуються якість і дизайн. У мене самого є перехідник DD HiFi DJ44A та цифровий кабель DD HiFi TC05, якими користуюся пару років і претензій до їх роботи ніколи не було.

 

Свого часу я дещо був здивований, коли дізнався, що ddHiFi почали випускати навушники. Спочатку це була внутрішньоканальна динамічна модель Janus, яку пізніше оновили до Janus 2. І нещодавно я знову переконався, що асортимент товарів від DD знову розширився. Тепер мова йде про ЦАП/підсилювач DDHiFi TC44C у форматі USB-dongle або, як ще називають, цей форм-фактор – «свисток».

 

Оскільки мені найбільш знайомі «свистки» від FiiO, а новий TC44C за певними технічними характеристиками схожий на FiiO KA3 та на момент написання огляду коштує майже стільки ж, то паралельно проведу порівняння нового ddHiFi TC44C та вже добре зарекомендованого FiiO КА3.

 

Технічні характеристики ddHiFi TC44C:

 • ·                  Модель ЦАП: два CS 43131 Cirrus Logic;
 • ·                  Вихідна потужність 4,4 мм (32 Ом): 120 мВт;
 • ·                  Частота дискретизації: 384 кГц/32 бит/DSD256;
 • ·                  Вихід на навушники: балансний 4,4 мм та небалансний 3,5 мм;
 • ·                  Роз’єм для з’єднання з джерелом звуку: USB-Type C; (окремо є версія з перехідником на lightning port);
 • ·                  Вбудований акумулятор: відсутній;
 • ·                  Розміри: 41х22х12,5 мм;
 • ·                  Вага: 12,9 г;
 • ·                  Кабель від’єднується, загальна довжина біля 12 см.

 

Технічні відмінності FiiO КА3:

 • ·                  Модель ЦАП: ES9038Q2M ESS Sabre;
 • ·                  Вихідна потужність 4,4 мм (32 Ом): 240 мВт;
 • ·                  Частота дискретизації: 768 кГц/32 бит/DSD512;
 • ·                  Розміри: 56х20х12 мм;
 • ·                  Вага: 17,5 г.

 

Порівнюючи наведені характеристики, можна відмітити, що FiiO КА3, окрім іншого чіпу від ESS Sabre, має вдвічі більшу частоту дискретизації, вдвічі більшу вихідну потужність на балансі, дещо більшу вагу та інший розмір пристрою, а по-суті – іншу геометрію.

Пакування і комплектація

 

ddHiFi TC44C запакований у невеличку квадратну коробочку (87х87х27 мм), яка складається з суперобкладинки та, власне, самої коробки з пристроєм. На титулі сірої суперобкладинки розміщено фото TC44C та логотип ddHiFi, на зворотній – основні технічні характеристики, така інформація на сьогодні є рідкістю. На торці, на спеціальній наклейці, розташований захисний шар, стерши який можна перевірити оригінальність продукту від ddHiFi.

 

Основна коробка є картонною, такою самою як і для різних кабелів та перехідників від ddHiFi (раніше коробки робили з деревини). Всередині в окремих пакетиках знаходяться: TC44C, кабель USB type C-type C та чорний чохол для пристрою. Звичайно, наявність чохлу для мініатюрного пристрою мене здивувала. На сайті виробника зазначається, що чохли виготовлено зі шкіри, вони мають ручне пошиття і обмежену кількість – лише 600 екземплярів, які йдуть в комплекті як подарунок. Оригінальний міні-чохол надає TC44C зовнішньої преміальності та акцентує на ньому увагу серед подібних пристроїв.

 

Щодо кабелю, то на ньому в компанії теж не стали економити. Не можу гарантовано стверджувати, однак комплектний кабель зовні повністю нагадує вже згадуваний вище DD HiFi TC05. Кабель зроблений з покритої сріблом монокристалічної міді високого ступеня очищення та має подвійну ізоляцію з тефлону. Колір конекторів кабелю органічно доповнює кольорову гаму пристрою. Зверху конекторів нанесено білою фарбою принт на тему електроніки.

 

Єдине, чого не вистачило у комплекті – це перехідника з type C на USB typeА для приєднання TC44C до ноутбуків, які не мають type C-порту. Звичайно знайти такий перехідник не є складною задачею, однак у більшості «свитсків» від інших виробників він все ж таки є.

 

Комплект FiiO КА3 доволі стандартний – змінний кабель USB type C-type C (за матеріалами поступається кабелю від ddHiFi) та згадуваний перехідник з type C на USB typeА. Особисто мені комплектні аксесуари TC44C, як за зовнішнім виглядом, так і за якістю, сподобалися більше, чим у КА3.       

Дизайн та ергономіка

 

На сайті ddHiFi про TC44C написано «Aesthetically pleasing» і з таким твердженням важко не погодитися. Маленький ЦАП/підсилювач від ddHiFi виглядає не просто естетично, він має свій оригінальний дизайн, який вирізняє його поміж багатьох подібних пристроїв. Корпус заокруглений, торці овальної форми. Один торець має type C-роз’єм, а інший – два виходи на навушники: стандартний небалансний на 3,5 мм та балансний на 4,4 мм. Останній додатково має світловий індикатор дискретизації сигналу (окантовка виходу).

 

TC44C гарно зібраний, його приємно тримати в руках і, завдячуючи чохлу, корпус не є слизьким. Пристрій, який потрапив до мене на огляд значився як Blue. Не знаю, наскільки колір є саме blue. В ньому намішано потрошку від синього, срібного та кольору metallic – чітко описати колір складно, краще подивитись на фото. Є ще версія Green, з комплектним чохлом коричневого кольору, яка теж виглядає дуже привабливо.

 

Необхідно відмітити певну особливість дизайну корпусу. Ймовірно, для можливості  причепити до корпусу шнурок для носіння, біля виходу на 3,5 мм зроблений невеликий виступ. І саме цей виступ став перепоною для нормального підключення моїх навушників Grado the Hemp, з потовщеним 3,5 мм штекером. Штекер, завдяки виступу, не міг повністю з’єднатися з роз’ємом на TC44C. Заради справедливості зазначу, що в більшості випадків ніяких проблем з підключенням навушників через небалансний вихід не виникало. Однак даний момент бажано враховувати, якщо ви маєте навушники з грубими штекерами.

 

Дизайн FiiO КА3 суттєво відрізняється як за формою, так і за кольором. КА3 має форму паралелепіпеда чорного кольору з повздовжніми канавками, на верхній грані якого є світловий індикатор у формі кола. Зовнішній вигляд КА3 більш класичний і стриманий. Обидва пристрої виглядають по-своєму привабливо, тому вибір між ними за дизайном та ергономікою буде індивідуальним.     

Функціональність

 

Цей розділ поділю на декілька підрозділів.

 

Підключення до Android-смартфону

З цим складнощів не виникало. ddHiFi TC44C комплектним кабелем приєднувався через type C-роз’єм до смартфону і починав виконувати свої безпосередні функції. Світловий індикатор коректно змінював колір: синій (по суті, все що не відноситься до DSD-формату) та зелений (DSD-формат). Окремої утиліти для керування TC44C в магазині Google я не знайшов.

 

Для FiiO КА3 через PlayMarket можна встановити FiiO Control і отримати доступ до зміни рівня підсилення, фільтрів, рівня гучності, що є додатковим плюсом. Щодо використання батареї смартфону, за моїми спостереженнями, TC44C виявився економнішим за FiiO КА3.  


Підключення до комп’ютеру (ОС Windows)

На сторінці офіційного сайту для коректної роботи в системі Windows донгла ddHiFi TC44C, виробник зазначає на необхідності встановити драйвер і надає посилання. Перейшовши за ним, ми потрапляємо на нову сторінку з ієрогліфами. Інтуїтивно розуміємо, що в окрему строчку необхідно ввести вказані цифри, робимо це і тільки після цих маніпуляцій починається скачування драйверу. Радує те, що це треба зробити лише один раз – далі все працює коректно, відображаючи світлову індикацію дискретизації сигналу (синій або зелений колір).

 

Подібні маніпуляції для правильної роботи з ОС Windows треба провести і з FiiO КА3. Індикація дискретизації сигналу у КА3 має три рівня: синій колір – до 48 кГц включно; жовтий – вище 48 кГц; зелений – DSD.

 

Підключення до HiRes-плеєрів

Скоріше з цікавості, я вирішив перевірити роботу ddHiFi TC44C з аудіо плеєрами як джерелами сигналу. Першим став плеєр Fiio M11Pro. Звичайно я використав даний плеєр виключно з дослідницькою метою, оскільки рівень плеєру суттєво переважає «свисток» від ddHiFi. Ніяких проблем під час роботи не було виявлено, TC44C «озвучував» весь музичний матеріал і правильно вказував на його дискретизацію.

 

Також з’єднував TC44C з значно більш старим плеєром Shanling M2S, який не має системи Android. Також питань не виникало. З практичної точки зору, застарілі плеєри можна розглядати як транспорт та за допомогою TC44C отримувати нове звучання та сучасний балансний 4,4 мм вихід на навушники. FiiO КА3 також без проблем працював разом з M11Pro (що зрозуміло), однак повністю відмовився працювати з плеєром Shanling. Тобто, в даному випадку маленький TC44C виявився більш універсальним апаратом.

 

Наприкінці зазначу, що ddHiFi TC44C як і FiiO КА3 не має ніяких зовнішніх органів керування, що є певним недоліком у зручності використання.

Звучання

І це найскладніший пункт. Ще до початку прослуховування і порівняння вважав, що різниця в звучанні між ddHiFi TC44C та FiiO КА3 буде суттєвою і я її чітко опишу. Однак на практиці виявилося все не настільки очевидно. Звучання залежало від навушників та самих музичних файлів. TC44C, як і КА3, є тим пристроєм, якому притаманна нейтральна подача, натуральність звучання та гарна ширина сцени. Також мною відзначалися легкість, прозорість та просторовий характер TC44C.

 

Бас TC44C є чітким, швидким, контрольованим, здатним демонструвати свою глибину і щільність. 


Середні частоти чисті, детальні, однак на деяких записах можуть видаватися дещо різкими. СЧ діапазон є відносно деталізованим та позбавленим зайвої «сухості». Він передається природньо, але без додавання емоцій.

 

Високі частоти є прозорими і чистими. Їх чутно всюди, вони можуть демонструвати свою енергійність і яскравість. Чутливим до ВЧ-діапазону треба на це зважати. Використовуючи різні навушники можна з захопленням милуватися як TC44C намагається передати  шаруватість, просторовість та наповнити звучання «повітрям» і легкістю. За відображенням ВЧ, маленький TC44C є одним з найцікавіших пристроїв в своєму ціновому діапазоні.

 

Порівнюючи звучання ddHiFi TC44C та FiiO КА3, можна говорити про певну подібність. Обидва донгла є нейтральними і мають збалансоване звучання. На деяких треках КА3 проявляє більш виважений характер з потужнішим басом, спокійнішим звучанням та дещо меншою за розмірами сценою. TC44C надає більше простору в звучанні та насичує музику більшою кількістю ВЧ. Однак такі відмінності не глобальні і інколи взагалі малопомітні. Як на мене, обидва пристрої є в чомусь схожими за звучанням і демонструють пристойний звук. Вибір між TC44C та КА3, саме за звуком, не буде таким очевидним і залежатиме від музичних стилів, власних навушників і персональних вподобань.    

Итоги

Компанія ddHiFi  вкотре продемонструвала свою здатність до створення якісних аудіо товарів оригінального дизайну і різного призначення. Невеличкий ЦАП/підсилювач ddHiFi TC44C має красивий корпус, розміром з сірник, два чіпа від Cirrus Logic, наявність небалансного 3,5 мм і 4,4 мм балансного виходів на навушники, змінний кабель. Зазначу, що комплектним аксесуарам відведено не останню роль – у комплектні йдуть якісний USB typeC-typeC кабель і лімітований чохол ручної роботи. За характером звучання TC44C є збалансованим, детальним і нейтральним.

 

Все це робить ddHiFi TC44C гарною альтернативою вже відомим USB-dongles від інших виробників, а для потенційних покупців збільшує можливості вибору. Рекомендую TC44C для ознайомлення.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Звучання
5.0
Дизайн
5.0
Якість виготовлення
5.0
Комплектація
5.0
Плюсы
Звучання
Оригінальний дизайн і чохол в комплекті
Якісний змінний кабель type C-type C
Наявність 4.4 мм та 3.5 мм виходів на навушники
Якість виготовлення
Минусы
Виступ на корпусі не дає змогу під'єднати навушники з грубим 3.5 мм штекером
Відсутність органів керування на корпусі
Відсутність комплектного перехідника USB type C - typeА
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 36151
нет в наличии
4 560
Сообщить о поступлении
Отзывов (3)
Напишите ваш отзыв для
Огляд ЦАП/підсилювача DD HiFi TC44C – естетичність в мініатюрі
Дякую за огляд! Цікаво чи є різниця між звуком ddHiFi TC44C й ddHiFi TC44B? Технічні параметри у них ідентичні, ну крім гнізд хіба що. У мене є версія B гарний звук видають. Версія з змінним кабелем має перевагу в довговічності кабелю.
Дякую за зацікавленість в огляді. Щодо Вашого питання. Нажаль у мене не було можливості порівняти даний пристрій з ddHiFi TC44B. До того ж, версію "В" я не знайшов на сайті виробника. Можливо їй на зміну прийшла версія "С" зі змінним кабелем, про яку і написано огляд.
Можливо заміна версії "В". Ось посилання специфікацію на сайті: https://www.ddhifi.com/productinfo/455367.html Характеристики заліза ідентичні, от тільки у старій версії 2.5мм та 4.4мм, а в новій 2.5 прибрали й поставили 3.5 не балансний. Проте головне питання: чи є різниця із звуком? Якщо ні, то я зацікавлений. У мене є версія "B" там кабель не довговічний, але поки що живий.))