Фильтр по блогу

Огляд ЦАП/підсилювача Fiio K9 – поринь у чарівну музику

02 Июня 2023
2535
0
Обзоры
Огляд ЦАП/підсилювача Fiio K9 – поринь у чарівну музику
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
138
78

Компанія FiiO доволі активно пропонує користувачам ті чи інші новинки, що належать до різних груп аудіо товарів. Причому, окрім абсолютно нових моделей, періодично відбувається оновлення попередньо випущених. В той же час, товари в певних сегментах не завжди виходять прогнозовано. Наприклад, першим USB-dongle або «свистком» компанії став FiiO KA3, після якого вийшли більш прості FiiO KA1FiiO KA2. Вказана певна несистематичність не оминула і стаціонарні аудіо пристрої від FiiO, а саме настільні ЦАП/підсилювачі. Після першого FiiO К5Pro на АКМ і його оновлення до FiiO K5Pro ESS, вийшов флагманський  FiiO K9 Pro, спочатку на АКМ, а потім на ESS – FiiO K9Pro ESS. Далі у FiiO знову повернулись до випуску більш бюджетного Fiio K7.

 

Нещодавно з’явилася ще одна новинка, яка поки що займає проміжне місце між FiiO K7 та FiiO K9Pro. Мова йдеться про новий настільний ЦАП/підсилювач FiiO K9, який зовні максимально схожий на флагман, але має помітно стриманішу ціну. Саме про FiiO K9 розповім в даній публікації.     

Технічні характеристики FiiO K9:

  • · Модель ЦАП: два ES 9068AS;
  • · Підсилювачі: два THX AAA 788+;
  • · Вихідна потужність (32 Ом): балансний – 2000, небалансний – 1500 мВт;
  • · Частота дискретизації: 768 кГц/32 біт/DSD512;
  • · Вихід на навушники: небалансний 6,3 мм, балансний 4,4 мм, XLR;
  • · Роз’єми: USB, RCA, Coaxial, Optical;
  • · Розміри: 200х224.5х72 мм;
  • · Вага: 2660 г

 

За наведеними технічними характеристиками, в порівнянні з флагманським K9Pro, новий К9 має інші чипи (ES 9068AS замість ES9038Pro), а також вищу частоту дискретизації.

Пакування і комплектація

 

За своїми розмірами і вагою FiiO K9 відчутно переважає К7 та К5 Pro. Отже, і розмір коробки у нього є значно більшим. Вірніше, з К9 йде навіть дві коробки. Перша – зовнішня для транспортування, зроблена з картону (без ілюстрацій) і має зверху пластикову ручку для перенесення (це зручно). Друга, в середині, основна, також з картону і оформлена згідно канонів FiiO. На чорному фоні зображено К9, логотипи компанії і вказано сертифікацію від Hi-Res Audio.

 

В основній коробці під листом з пінозахисту зафіксовано пристрій К9, поряд з яким знаходиться ще одна невеличка картонна коробочка з аксесуарами. До комплекту К9 входять: силовий кабель (довжина біля 115 см),  кабель для з’єднання з джерелом звуку USB(А)-USB(В), перехідник з 3,5 на 6,3 мм, електричний запобіжник, гумова заглушка для отвору зміни вольтажу (знаходиться знизу прилада), набір з 6 штук наклеюваних протиковзних ніжок, інструкція для швидкого запуску пристрою та спеціальна підставка для можливості вертикального розташування К9.

 

 

Щодо згадуваної підставки. Якщо я не помиляюсь, то у перших анонсах комплекту К9 дана підставка була відсутня і у FiiO заявляли, що вибір вертикального розташування – перевага лише флагманського K9Pro. Тому я був приємно вражений, що підставка таки є у комплекті К9 – дійсно зручно, коли треба зекономити місце на робочому столі.

 

Останнім часом FiiO нас розбалували, демонструючи щедрість щодо комплектних аксесуарів. Наприклад, можна було покласти цифровий кабель USB(С)-USB(В) для під’єднання смартфонів або інших гаджетів з typeC-роз’ємом або аналоговий RCA-кабель. Звичайно це не є вагомим недоліком, а є лише моїми суб’єктивними побажаннями. В цілому комплектація К9 є стандартною для настільних ЦАП/підсилювачів, а за підставку окреме «дякую».

Дизайн та ергономіка

 

Як я зазначав вище, зовні новий FiiO K9 дуже схожий на K9Pro ESS, однак К9 виглядає більш стримано, оскільки у його дизайні відсутні золоті елементи оформлення (ручка регулювання гучності, логотипи тощо). Таке рішення особисто мені подобається більше. К9 має чорний корпус з алюмінію у формі прямокутного паралелепіпеда, який виготовлено з застосуванням CNC (computer numerical control). Корпус матовий і сильно збирає відбитки пальців, позбутися яких не завжди просто.

 

На передній панелі, як і зазвичай, розміщено органи керування, включаючи посередині круглу ручку (колесо) для регулювання гучності, по правий бік від якої розташовані перемикачі необхідних входів, виходів і їх світлові індикатори, перемикач рівня гейну і вмикання/вимикання. По лівий бік від колеса – різні виходи на навушники, їх тут цілих три: небалансний на 6,3 мм; балансний на 4,4 мм та балансний XLR.

 

Протилежна сторона К9 містить гніздо для силового кабелю, основну кнопку увімкнення приладу, ряд входів (USB, оптичний, коаксиальний, RCA, 4.4 мм) і виходів (два XLR і RCA). Також до задньої панелі під’єднана Bluetooth-антена. Бокові грані приладу перфоровано повздовжніми отворами для кращого тепловідведення.

 

Оскільки К9 відноситься до багатофункціональних приладів, то він має численні перемикачі та індикатори. Основне живлення вмикається кнопкою на задній панелі під силовим дротом, що не так зручно, якщо нею часто користуватися. Тому на передню панель додатково винесена маленька кнопка з позначкою standby. Перемикачі у вигляді круглих кнопок зроблені в рівень з передньою панеллю, тобто випадково їх не перемкнеш. Керування кожною з функцій інтуїтивно зрозуміло і реалізовано доволі зручно.

Функціональність

 

З вашого дозволу, описувати кожен роз’єм не буду, оскільки це і так зрозуміло. Зупинюся лише на деяких основних функціях  FiiO K9.


Використання К9 з комп’ютером через кабель USB(А)-USB(В)

На моєму ноутбуку вже інстальовано FiiO Control Panel. Ця утиліта зразу розпізнала аудіо девайс як К9, тому ніяких додаткових драйверів для К9 не треба було встановлювати. Для мене це був основний сценарій застосування К9 як «комбайну». Ніяких проблем не виникало. Аудіо файли декодувалися правильно, про що свідчила підсвітка навколо колеса гучності. Кольорова гама стандартна для FiiO: ≤48kГц – синій,  >48kГц – жовтий, DSD – зелений.

 

Передача сигналу на К9 через Bluetooth

К9 підтримує розширений перелік кодеків (всього їх шість), включаючи LDAC. Роботу кожного кодеку також відображає кольоровий індикатор. Окрім синього, жовтого і зеленого, ще є блакитний, фіолетовий і білий для LDAC. Я навіть не намагався запам’ятати відповідність кольору певному кодеку, оскільки використовував лише LDAC. Джерелом сигналу стали мій Android-смартфон та плеєр FiiO M11Pro. До цього сценарію також питань не було. К9 розпізнавався на гаджетах, відбувалося їх з’єднання і розпочиналося відтворення музики.

 

Застосунок FiiO Control з Google PlayMarket

Відомо, що рядом пристроїв від FiiO можна керувати не тільки фізичними кнопками, але ще і програмно. Причому програмне керування має деякі додаткові можливості.

Наприклад, у К9 до таких відноситься 7 попередньо встановлених варіантів еквалайзеру, які за назвою відповідають різним стилям музики (jazz, rock, pop тощо) та три еквалайзери з можливістю власних налаштувань. Також через цей додаток можна оновлювати прошивки К9.  

 

Додатково відмічу ще ряд особливостей. В молодшому К5 Pro була можливість обирати три рівня гейну, в наступному К7 – їх стало лише два (Low, High), у К9 знову повернулися до трьох (для мене це плюс). Для внутрішньоканальних навушників я використовував найменший рівень підсилення L. Для моїх повнорозмірних навушників, «найтугішими» серед яких є Sennheiser HD 660S, мені вистачало середнього підсилення М.

 

Окремо на передній панелі К9 розміщена кнопка Mute. Коротке натискання на неї вимикає звук, але трек продовжує грати, тобто це не пауза, а лише вимикання звуку. Повторне натискання – відновлює звук. Така додаткова функція буває корисною у повсякденному застосуванні.

 

Зверну увагу на регулювання гучності круглою ручкою. На мінімумі положення цієї ручки відповідає приблизно 7 годинам, якщо брати циферблат годинника за основу. Збільшення гучності відбувається не рівномірно. Фактично до 11 годин гучність майже не зростає, однак потім її збільшення відбувається дуже швидко. Регулювання гучності ручкою є плавним і без фіксованих положень.

 

Ну і як будь-який прилад, підключений до електроживлення, К9 при роботі помірно, а інколи відчутно нагрівається, що залежить від умов експлуатації.

Звучання

 

Коли я вперше оцінив звучання К7, то відмітив, що його звук подано дещо з іншим тюнінгом, ніж у попереднього К5 Pro. К7 відрізнявся більшою шириною сцени, меншим акцентом на бас і кращим опрацюванням деталей. Рухаючись від К7 до К9, на мою думку, ми маємо подальший розвиток і вдосконалення того самого нейтрального і технічного звуку з музичною складовою.

  

FiiO К9 звучить збалансовано, точно і технічно. Деталізація присутня на достатньому рівні, однак навряд є головною особливістю, заради якої варто розглядати К9. Скоріше з новим К9 можна говорити про чітке, природнє й органічне звучання.

 

Низькі частоти добре контрольовані і гарно текстуровані. При цьому завжди знаходяться на своєму місці. СЧ, зокрема відповідні музичні інструменти і вокал, передаються точно та натурально. Їм притаманна суміш макро- і мікродеталей. З одного боку, це робить даний діапазон деталізованим, з іншого – позбавляє його «сухої» аналітичності, акуратно замінюючи її музичністю. ВЧ насичують музику повітрям і чистотою. При цьому, в ряді треків високі явно не прагнуть вгору і демонструють свою тілесність. Однак мені не завжди вистачало яскравості цього діапазону. Наприклад, CA Solaris з К9 на високих звучали менш «сонячно» і більш стримано, ніж на тому ж FiiO M11Pro. Звичайно це суб’єктивно і для когось навпаки стане перевагою.

Итоги

FiiO K9 – на даний час саме той стаціонарний ЦАП/підсилювач, який посідає проміжне місце між К7 та K9Pro ESS. Причому за багатьма параметрами, включаючи і дизайн, К9 значно ближче підібрався саме до флагмана лінійки. Враховуючи його відчутно меншу ціну, в порівнянні з K9Pro ESS, це робить К9 привабливою пропозицією. Вкотре FiiO створили якісно виготовлений багатофункціональний пристрій, з можливістю його використання у різних варіаціях і сценаріях. 

 

Як загальний підсумок. Так що саме ми можемо отримати від FiiO К9? Відповідь фірми-розробника наступна – immerse yourself in fabulous music. А що ще треба від пристрою для програвання музики?..

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Функціональність
5.0
Дизайн
5.0
Якість виготовлення
5.0
Плюсы
Багатофункціональність
Якість виготовлення
Дизайн
Звучання
Минусы
Поверхня приладу збирає відбитки
Нерівномірне регулювання гучності
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 36225
в наличии
26 149
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд ЦАП/підсилювача Fiio K9 – поринь у чарівну музику