Фильтр по блогу

Огляд ЦАП/підсилювача FiiO Q11 – справжній HiFi для ваших гаджетів

08 Февраля 2023
4680
0
Обзоры
Огляд ЦАП/підсилювача FiiO Q11 – справжній HiFi для ваших гаджетів
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
142
78

Доволі давно, по міркам сучасного аудіо світу, мені довелося познайомитися з портативним ЦАП/підсилювачем від FiiO під назвою Q1MarkII. Цей відносно маленький пристрій був розрахований скоріше на внутрішньоканальні навушники, складав гідну конкуренцію плеєрам початкового сегменту та був одним з найдоступніших варіантів отримати можливість прослуховування музики через привабливий на ті часи балансний вихід (2,5 мм). З того часу компанія FiiO не полишала сегмент недорогих маленьких ЦАП/підсилювачів, пропонуючи як десктопні, так і мобільні варіанти.

 

І от нещодавно цей модельний ряд було доповнено ще однією цікавою моделлю FiiO Q11. Згідно роз’яснень FiiO щодо нової нумерації, Q11 являє собою пристрій «першого рівня» в модельному ряду. Чим цікавий FiiO Q11, його характеристики і особливості, переваги і недоліки – про все це розповім в даній публікації.

Технічні характеристики FiiO Q11:

  • · Модель ЦАП: CS43198;
  • · Частота дискретизації: 384 кГц/32 біт/DSD256;
  • · Вихід на навушники: небалансний 3,5 мм і балансний 4,4 мм;
  • · Вихідна потужність (32 Ом): 3,5 мм – 165 мВт; 4,4 – 650 мВт;
  • · Роз’єми: USB typeC;
  • · Наявність акумулятору: так, 2600 мАгод;
  • · Тривалість автономної роботи: біля 13 год;
  • · Розміри: 60.5 х 105.7 х 16 мм;
  • · Вага: 150 г

 

Новий FiiO Q11 за технічними параметрами доволі суттєво відрізняється від свого попередника Q1MarkII, зокрема і потужністю, яка стала більш ніж вдвічі вищою на обох виходах. Тому Q11 можна розглядати як джерело звуку для багатьох повнорозмірних навушників.

Упаковка і комплектація

 

Особисто для мене упаковка FiiO Q11 стала певною несподіванкою. В даному випадку в компанії відмовилися від стандартного оформлення в чорних кольорах, що було основою протягом певного часу для багатьох товарів FiiO. Зовнішня упаковка Q11 складається з двох кольорів – сріблястого і віддітнку синього. На титулі розміщені фото Q11, логотип компанії, назва пристрою і номер моделі та сертифікат Hi-Res Audio.

 

В середині коробки з чорного картону в верхньому шарі в пінозахисті лежить FiiO Q11. Під ним (нижній шар) в окремій коробочці знаходяться наступні аксесуари: довгий кабель USB-A to typeC, короткі кабелі  typeC to typeC OTG та typeC to Lightning OTG, силіконові прокладки, документація. Комплект доволі гарний. Головною його перевагою є можливість вибору потрібного кабелю для приєднання Q11 до певного пристрою.

Дизайн та ергономіка

Хоча FiiO Q11 належить до відносно бюджетних ЦАП/підсилювачів, однак над його дизайном в компанії ретельно попрацювали. Я би сказав, що за своїм зовнішнім виглядом Q11 перевищує свою ціну. Дизайн Q11 чимось схожий на дорогий FiiO Q7. Корпус Q11 є металевий, оригінально оформлений ламаними і прямими лініями, з спеціальною дзеркальною вставкою по середині на верхній грані. Через цю вставку, під час роботи Q11, можна не тільки визначати частоту дискретизації файлів за зміною кольору, але ще і побачити внутрішні компоненти даного ЦАП/підсилювача.

 

На нижньому торці розташовано лише один USB typeC роз’єм. На верхньому – виходи на навушники (3,5 і 4,4 мм), перемикач рівня підсилення (High, Low) та колесо регулювання гучності, за допомогою якого можна також вимкнути або увімкнути Q11. Я б сказав, що за своїм зовнішнім виглядом FiiO Q11 є наочним прикладом втілення high-tech дизайну.

 

Визначення рівня ергономічності Q11, на мою думку, є досить суб’єктивним моментом і залежить від сценаріїв його використання. На офіційному сайті FiiO неодноразово згадуються переваги застосування Q11 з смартфонами. Саме цей сценарій, як на мене, накладає певні обмеження. Тобто, зв’язка «смартфон+ Q11» є зручною для стаціонарного використання, чого не скажеш про мобільне. Для мобільності існують інші, більш зручні, аудіопристрої. Якщо ж перевага надається стаціонарному використанню і джерелами звуку виступають, окрім смартфонів, планшети, ноутбуки та плеєри, ергономіка FiiO Q11 питань не викликає – все продумано і зручно.

Функціональність

 

FiiO Q11 є багатофункціональним пристроєм. Він декодує різні музичні файли, дозволяє прослуховувати музику з стандартного і балансного виходів, дозволяє змінювати рівень гейну, має вбудований акумулятор. Розглянемо все перелічене більш детально.

 

Перш за все зупинюсь на приєднанні Q11 до джерела звуку. З Android-смартфоном і планшетом Q11 запрацював без проблем через комплектний USB typeC кабель (використовував застосунок FiiO Music). З моїм стареньким плеєром Shanling M2S новинка від FiiO з’єдналася, але звуку не було. Тобто, якщо хтось планує як основне джерело звуку використовувати власний плеєр, бажано перевірити його на сумісність з Q11, особливо якщо плеєр працює не на Android.

 

Коректне з’єднання Q11 з ноутбуком (Windows 10) відбулося лише з другої спроби, що стає нормою для нових пристроїв від FiiO. Вкотре на сайті FiiO довелося скачувати окремий драйвер для Q11. Тільки після цього Q11 став коректно відображати різними кольорами частоту дискретизації файлів. Щодо останньої – ту все стандартно для FiiO: ≤48kГц – синій,  >48kГц – жовтий, DSD – зелений кольори.

 

 Вихідна потужність FiiO Q11 є доволі високою. Для такого невеличкого за розмірами пристрою, 650 мВт на виході доволі непогано. Окрім іншого, я тестував Q11 з навушниками Sennheiser HD 660S   разом з їх комплектним балансним кабелем, вихідної потужності було достатньо.

 

Додатковим плюсом, особливо в наш час, є наявність у Q11 вбудованого акумулятора. Приємним фактом стало те, що прямо з коробки пристрій був майже повністю заряджений і готовий до використання. Заявлений час роботи до 13 годин мені не вдалося перевірити, але повіримо FiiO на слово. Сама компанія наголошує на перевагах Q11 перед різноманітними USB-dongles, які розряджають батареї гаджетів.   

Звучання

 

Трішки незвично, як для FiiO, але в Q11 не використовується ні чіп від AK, ні від ESS Sabre. На цей раз віддано перевагу CS43198 від Cirrus Logic. Особисто мені подобається, як в компанії підходять до створення свого фірмового звуку, в якому, окрім технічності і нейтральності, додається ще і певна доля музичності. FiiO Q11 намагається грати так само гарно, як і виглядає.

Низькі частоти

НЧ у Q11 дещо акцентовані. Бас подається вагомо і відносно контрольовано. В деяких композиціях окресленість і текстурованість НЧ, а також атаки поступаються м’якості їх подачі. Для нешвидких композицій, особливо з партіями контрабаса, така подача є прийнятною. Також електронна, поп- і деяка рок-музика не є складними жанрами для Q11.  

Середні частоти

Цей діапазон звучить суцільно і тілесно. Q11 не занурюється в моніторність чи мікродетальність. Інструменти і чоловічий вокал передається натурально. Жіночому вокалу інколи не вистачає легкості. Q11 грає без надмірної емоційності. Хоча і «сухим» звучання СЧ точно не можна назвати.

Високі частоти

В цій частині діапазону у Q11 є певні компроміси. Все таки Q11 за новою ієрархією FiiO займає початкову ланку серед Q-лінійки. Пристрій не вражає яскравістю та детальністю ВЧ. Однак, без зайвих вимог до високих частот, гідно передає звучання цього діапазону. Для поціновувачів симфонічної музики Q11 навряд підійде. Але з іншими музичними жанрами він справляється зовсім непогано. Думаю, що і ВЧ-фоби залишаться задоволеними звучанням Q11.

 

В такому ціновому діапазоні у мене не було можливості порівняти FiiO Q11 з  аналогічними пристроями. Тому наведу порівняння лише з FiiO Q3s, який за ціною суттєво дорожчий за Q11. Не вдаючись в подробиці, Q3s грає більш технічно і збалансовано; йому вдається краще контролювати низькочастотний діапазон, а СЧ і ВЧ більш насичені деталями. Порівняно з Q11, в певному розумінні, Q3s є кроком в бік аудіофільского звуку.

Итоги

В компанії FiiO провели суттєву роботу з оновлення бюджетного ЦАП/підсилювача лінійки «Q». Новий FiiO Q11 отримав оригінальний і  ефектний дизайн, універсальну комплектацію,  значно збільшену вихідну потужність, пристойну автономність роботи і невисоку ціну. Звучання Q11 повинно сподобатися пошановувачам природньої і музичної подачі. Все це робить FiiO Q11 гарним вибором серед портативних автономних ЦАП/підсилювачів в бюджетному сегменті.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.8
Дизайн
5.0
Комплектація
5.0
Звучання
4.0
Функціональність
5.0
Ціна
5.0
Плюсы
Оригінальний дизайн
Якість виготовлення
Універсальна комплектація
Функціональність
Ціна
Минусы
Не завжди вистачає деталізації звуку (відносно)
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 35149
нет в наличии
4 519
Сообщить о поступлении
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд ЦАП/підсилювача FiiO Q11 – справжній HiFi для ваших гаджетів