Фильтр по блогу

Огляд JBL Authentics 500. Передові технології в ретро упаковці

21 Ноября 2023
17592
4
Обзоры
Огляд JBL Authentics 500. Передові технології в ретро упаковці
Євген Стоянов
Помічник архітектора який любить гарний звук.
31
14

Цього літа JBL представила нову лінійку своїх колонок – Authentics, дизайн яких відображає відлуння ретро естетики. Authentics це сучасні технології, запаковані в красивий корпус, чимось схожий на радіоприймач п'ятдесятих.

 

У лінійці Authentics три моделі: 200, 300 та 500. Всі три моделі мають різний акустичний дизайн та різні компоненти. Лінійку поєднує лише зовнішній дизайн та частково функціонал. Середня модель - Authentics 300 відрізняється переважно тим, що має ручку і батарею. Моделі 200 та 500 не мають батареї. У цьому огляді мова піде про старшу модель - JBL Authentics 500, яка формально вважається системою 3.1. В Україні колонка має ряд обмежень щодо функціоналу. Про них докладніше внизу.

 

Відразу забігаючи на перед, скажу, що це найбільш крута “аудіо коробка” у такому форм факторі що я бачив та чув. JBL піднімає планку блютуз, та портативного аудіо все вище та вище по відношенню до ціни. З такими успіхами JBL ризикує залишитися на самоті на величезному ринку блютуз аудіо, це стосується і колонок, і навушників.

Комплектація

У коробці знаходиться колонка, кабель живлення, керівництво та гарантійний талон.

Дизайн

 

Колонка зроблена на 70% із перероблених матеріалів. Зовнішній дизайн колонки справив на мене враження. Authentics 500 зроблена з натяком на ретро стиль і виглядає дуже красиво. І корпус, і акустичний дизайн значною мірою відрізняються від портативної серії. Детальне порівняння з Boombox 3 Wi-Fi буде нижче.

 

Колонка має гриль “Quadrex” в точності як у серії “L” (JBL L52, JBL L100), він теж з'ємний. Гриль – це поролон на каркасі з матеріалу схожого на пластик. Навколо лицьової сторони алюмінієва рама. Корпус з боків, внизу та зверху обтягнутий штучною шкірою. Верху розташовані три регулятори: регулятор гучності (він же кнопка – пауза/відтворення), ВЧ регулятор та НЧ регулятор, дві кнопки: Bluetooth та Moment. Кожен регулятор має тимчасове підсвічування, що відображає положення регулятора. Усі кнопки та регулятори синхронізуються з додатком JBL One. (У додатку трисмуговий еквалайзер, але на колонці лише два регулятори. Регулятора середніх частот на колонці немає). Зверху розташовані два отвори мікрофона. Задня панель зроблена з ребристого пластику, там же два великі фазоінвертори по краях, зверху вмикач мікрофона. Внизу задньої панелі розташовані входи: ETHERNET, AUX (3.5мм), USB-С, Живлення. На дні колонки є великий сабвуфер (НЧ драйвер). Якість збірки та всіх елементів відмінна.

 

Що стосується нутрощів. Колонка не має нічого спільного з портативною серією. У колонці використовуються інші компоненти та акустичний дизайн. Усередині три купольні твітери, кожен по 25мм (як стверджує виробник, з алюмінію), під ними три СЧ драйвера 2.75 дюйма і внизу, на дні колонки НЧ драйвер 6.5 дюймів. Все це в сумі дає 270Вт, в які повірити мені складно. Для тих, кому цікаво на офіційному каналі JBL у YouTube є відео, де докладно показуються внутрішні компоненти колонки.

Функціонал

 

Усі Wi-Fi колонки JBL (Authentics: 200, 300, 500. Charge 5 Wi-Fi, Boombox 3 Wi-Fi) схожі мінімум на 80% у функціоналі. Вони працюють з додатком JBL One.

 

Існують дві версії Authentics 500 – US і не US. У першій версії USB-C може працювати як приймач накопичувачів для читання аудіо файлів. У мене версія не US, тому вхід USB-C не відіграє ніякої ролі (на український ринок постачаються європейські версії пристроїв). Також колонка не може працювати через USB-C у режимі USB ЦАП (обидві версії). На жаль, колонка не має оптичного входу, використовувати її як саундбар неможливо. При використанні входу 3.5мм декодер Dolby Atmos недоступний, що очевидно.

 

Колонка підтримує: Bluetooth 5.3, Wi-Fi (2.4GHz/5GHz), Chromecast, Apple Airplay, Spotify Connect, Tidal Connect, JBL One, голосові асистенти Amazon і Google (тільки якщо включений мікрофон на задній панелі), Dolby Atmos (тільки через Tidal). У колонки є цікава функція самоналаштування, щоб вона працювала мікрофон має бути включений. Калібрування займає близько 3 хвилин і починається відразу після включення колонки, при першому відтворенні будь-якої музики. Я особисто не помітив великого впливу самоналаштування на звук.

 

Authentics 500 підтримує Chromecast тільки за наявності додатку Google Home, який офіційно не доступний в Україні. Якщо його немає на пристрої (телефоні, планшеті), його можна встановити вручну. Також сервіси Qobuz та Tidal на жаль недоступні в Україні.

Звук

 

Колонка тестувалася в режимі Chromecast, Tidal Connect, Spotify Connect та трохи через вхід 3.5мм. Використання Tidal в Україні, вкрай дороге задоволення, крім того, що сам сервіс на мій погляд невиправдано дорогий, то ще доведеться платити за швидкий VPN, але все вирішує гаманець. Як у більш ніж 60% активних аудіосистем у ціні до тисячі доларів колонка має дуже помітне фонове шипіння, його добре чути на гучності менше 10% на відстані ближче за метр. Якщо ви захочете послухати музику на дуже низькій гучності, то безкоштовним бонусом буде "шум моря". Колонка звучить по-різному залежно від її положення в кімнаті та положення слухача. Бас поширюється у просторі дуже нерівномірно! Перш ніж почати прослуховування, довелося повозитися з пошуком правильного місця, що є з мого боку претензією до інженерів. Почну з того, що сильна та яскрава сторона колонки – це БАС! JBL Authentics 500 має стандартний частотний діапазон 40Гц – 20кГц. На мій слух бас йде нижче 30Гц. Колонка має звукову сигнатуру, яка мені особисто сподобалась. Бас акцентований, середина втоплена, верх трохи стриманий. Такі поняття як легкість (повітря) та відкритість - зовсім не притаманні Authentics 500. Звучання густе як смола, масивне, тепле, хочу використовувати слово "каламутне" але в хорошому розумінні слова. Поняття “Ретро” простежується не лише зовні, а й на сам звук, я сказав би, що це гарний звук “старого зразка” з басом на стероїдах. Звучання має властивості притаманні аналоговому звуку та мультибітним ЦАПам, такі як: тілесність, щільність, органічність тембру, теплота, низька стомлюваність, відсутність “шорсткості”. Незважаючи на "самоналаштовування" колонка має ефект спрямованості, але він не так сильно виражений, як наприклад у Boombox 3. По тривимірності звуку Authentics 500 сильно поступається, наприклад Sonos Era 300 особливо в режимі Dolby Atmos. Колонка має дуже пристойні твітери з високою роздільною здатністю, які за якістю звуку легко обходять багато бюджетних хай-фай поличників. На мій слух слабка сторона колонки це середньочастотний діапазон.

 

Authentics 500 має величезний запас потужності. JBL стверджує, що колонка має 270Вт, я з цією цифрою зовсім не згоден, тут так само, як і в Boombox 3 Wi-Fi потрібно поділити цифру навпіл щоб отримати "реальні" вати. Мінімум 30% цієї потужності припадає на сабвуфер. Потужності Authentics 500 більш ніж достатньо на велику кімнату площею понад 35 м. У моїй кімнаті площею 20 м мені цілком вистачало менше чверті гучності. Колонка звучить трохи по-різному в залежності від гучності, що говорить про не ідеальну реалізацію підсилювача, або DSP. Як і з "Boombox 3 Wi-Fi" електроніка щось робить зі звуком на гучності більше 80%, я б сказав, що гучність зростає плюс мінус лінійно до 70-80% після чого "реального" приросту гучності не відбувається. Якісні характеристики звуку помітно падають на гучності більше 70% і менше 8%.

 

При використанні входу 3.5мм я не помітив великої різниці в якості звуку. Точно помітив різницю в гучності, тут вона нижче на 5-10% в порівнянні з Chromecast. Покладаючись на логіку та теорію, звучання через 3.5мм має бути як мінімум трохи гірше в порівнянні з Tidal Connect або Chromecast просто тому, що в електронному ланцюжку додається аналого-цифровий конвертор. Щодо Bluetooth, я його не перевіряв, тому не можу нічого сказати. Заплативши 700 доларів за Authentics 500, на мій погляд використовувати 3.5мм як і Bluetooth як мінімум дивно.

 

Куди і як ставити цю колонку? Хочу підкреслити, у колонці нуль технологій, які відповідають за розсіяність звуку в просторі. Я не рекомендую ставити колонку на стіл або будь-яку площину, яка виступає вперед більш ніж на 10 см. Також мінімальна відстань до задньої стіни бажано не менше 20см, але на відстані понад півметра втрачається бас. На основі моїх експериментів, найбільш універсальний варіант якщо колонка стоїть у кутку, та розгорнута на 45 градусів таким чином звучання поширюється кімнатою найбільш рівномірно. Колонка звучить найгірше якщо вона знаходиться посеред кімнати. Бас дуже вибагливий в Authentics 500, тому з розстановкою доведеться поекспериментувати, щоб досягти хорошого звучання. Незважаючи на всі існуючі технології в колонці, на жаль вона звучить добре тільки в тому випадку, якщо стоїть у правильному місці, і голова слухача знаходиться рівно перед нею.

Dolby Atmos

 

Щодо музики, не кіно, то технологія підтримується такими сервісами як Apple Music, Tidal та Amazon Music. На відміну від Sonos Era 300, Authentics 500 підтримує технологію Dolby Atmos тільки через Tidal. У мене немає сумнівів, що Dolby Atmos як технологія в цілому має сенс не тільки для кіно, а й для музики. Головна проблема полягає в наявності якісного контенту Dolby Atmos. Уважно прослухавши близько сотні записів Dolby Atmos на різних пристроях, я можу сказати наступне. Ефект тривимірності переважно залежить від запису і лише потім від колонки (системи). Є велика кількість записів (понад 20%) у форматі Dolby Atmos, де ефекту тривимірності немає, навіть на найкращій техніці. Але є записи, де ефект тривимірності проявляється значною мірою. Наприклад, у Tidal є плейлист "Pop Classics: Dolby Atmos" у ньому мінімум половина треків на мій слух звучать гірше, ніж звичайне стерео! А тепер плейлист “Jazz Classics: Dolby Atmos” в ньому навпаки кожен другий трек має відчутний ефект 3D.

 

Тепер щодо колонки (або системи), кожна колонка по-різному передає ефект 3D використовуючи технологію Dolby Atmos. Я чув кілька колонок у такому форм факторі як Authentics 500, що підтримують Dolby Atmos, і Authentics 500 має не найгіршу, але й далеко не найкращу реалізацію цієї технології. Sonos Era 300 значно перевищує Authentics 500 щодо реалізації Dolby Atmos. Не варто покладати великі надії щодо Dolby Atmos в Authentics 500, як і в Boombox 3 Wi-Fi. Технологія Dolby Atmos в Authentics 500 є приємним, цілком робочим доповненням, але сильно вразити навряд чи зможе.

Порівняння

Boombox 3 Wi-Fi

 

Обидві колонки об'єднує функціонал та керування додатком JBL One. Boombox 3 Wi-Fi - це портативна колонка і відрізняється тим, що має батарею, менш потужний звук при роботі від розетки. Якщо колонка працює від батареї, то вона поступається потужністю Authentics 500 значно. Обидві колонки дуже схожі за гучністю але різні за потужністю. Чому? Тому що Authentics 500 має потужніший сабвуфер, близько 40% її потужності припадає на нижній діапазон. Обидві колонки мають різний звуковий відтінок. Authentics 500 на мій слух має тепліший або темніший, злегка “закритий” звук з більш втопленою серединою. Мені сподобалася колонка Boombox 3 Wi-Fi але Authentics 500 — це невеликий крок уперед, якщо ми говоримо про звук, особливо це стосується сабвуфера та якіснішого високочастотного діапазону. Boombox 3 Wi-Fi це колонка переважно для вулиці, Authentics 500 виключно для дому. Обидві колонки хороші, але на мій суб'єктивний погляд, незважаючи на різне призначення Boombox 3 Wi-Fi завдяки автономності має трохи кращу віддачу за кожен сплачений долар.

Sonos Era 300

 

Незважаючи на те, що зовнішній дизайн цієї колонки мені відверто не подобається, це, мабуть, одна з найцікавіших колонок на ринку. На мій суб'єктивний погляд щодо якісних характеристик звуку вона майже не поступається Authentics 500, але дуже виграє в здатності передавати тривимірний простір, ефект спрямованості у Sonos Era 300 слабо виражений. Якщо говорити про звук, то обидві колонки звучать по-різному, як на мене Authentics 500 це басовий гігант, який має тепліший, більш приємний але каламутний почерк. Sonos Era 300 набагато краще відтворює технологію Dolby Atmos але значно поступається за загальною потужністю та кількістю басу. Для користувачів на території України колонка Sonos Era 300 має великий плюс, вона підтримує Dolby Atmos від Apple Music. Якщо говорити про зовнішній дизайн та потужність мій вибір за Authentics 500.

Dali Oberon 1 + Dali SUB C-8 D + Yamaha AS 501

 

Це моя особиста домашня система. Порівнювати Authentics 500 з моєю системою не коректно, тому що це зовсім різні аудіо системи, проте для тих, хто купує своє перше домашнє аудіо, це порівняння можливо буде корисним. Різниця в ціні велика – близько 40.000 грн. У моїй системі не раціонально використання такого потужного підсилювача, його потужність перевищує більш ніж у 5 разів можливості поличників, тому в такій системі можна використовувати підсилювач наприклад за 150 доларів, тоді різниця в ціні буде лише 15.000 грн. Скажу коротко за співвідношенням ціна – віддача Authentics 500 не залишає шансів моїй системі чи будь-якій подібній системі. Також така колонка як Authentics 500 займає набагато менше місця. Щодо звучання, обидві системи мають дуже різний звуковий почерк. Мені довелося повозитися з налаштуваннями, щоб хоч трохи вирівняти звук між системами, наскільки це можливо, перед порівнянням. Незважаючи на старання інженерів JBL між системами велика різниця в стереопанорамі та тривимірності звучання, Authentics 500 поступається в цьому системі 2.1 навіть при використанні Dolby Atmos, моя система має перевагу в відтворенні простору. Authentics 500 має більш різкі та детальні високі частоти, але якісно гірший середньочастотний діапазон. Обидві системи майже рівні за потужністю, моя система трохи потужніша за рахунок сабвуфера. На мій слух більшість записів грають як мінімум трохи краще на системі 2.1, але близько 10% звучать краще саме на Authentics 500. Важливо відзначити, що моя система абсолютно не має фонового шипіння. Нульовий, “чорний фон". Дивно, що я згадую про це у 2023 році. Якщо хочеться відчуття присутності і більшої реалістичності, то класична стереосистема 2.0 або 2.1 виграє у Authentics 500 та подібних систем.

Итоги

Безперечно я виокремлюю JBL з маси виробників на ринку блютуз та портативного аудіо, мені подобається все що вони роблять, мені подобається їх цілком адекватна цінова політика. Дизайн, звук, ергономіка та функціонал - у JBL все на рівному пріоритеті. Authentics 500 повертає нас у минуле своїм дизайном, та має високотехнологічну начинку з широким функціоналом. На жаль колонка має низку обмежень в Україні, але їх за потреби можна оминути. Єдиний нюанс, який я вважаю вагомим мінусом, це відсутність хоч якогось цифрового входу, враховуючи вартість колонки.

 

Authentics 500 - це класний дизайн з натяком на ретро, класний і до біса потужний звук по відношенню до свого розміру. Неважливо, який характер звуку вам до вподоби, завдяки додатку ви можете змінювати його на власний смак, головне, що в Authentics 500 все для цього є. Колонка по тривимірності (за допомогою Dolby Atmos) та потужності звучання не так сильно поступається, як могло здаватися стереосистемі 2.1 (поличники плюс сабвуфер) займаючи значно менше місця. Хто знає, може майбутнє саме за такими монокоробками як Authentics 500, не важливо, вони виглядають як коробка або циліндр. Минув той час, коли блютуз монокоробки були геть позбавлені вражаючого басу та можливості передавати звуковий простір, так як це роблять звичайні 2.0 системи. Authentics 500 і такі моделі як Sonos Era 300 демонструють мені що майбутнє стереосистем (2.0 або 2.1) під великим питанням

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Функціонал
5.0
Ціна
5.0
Плюсы
Звук
Дизайн
Минусы
Особливості звучання в залежності від положення
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 38218
есть в наличии
24 999
Отзывов (4)
Напишите ваш отзыв для
Огляд JBL Authentics 500. Передові технології в ретро упаковці
"Authentics 500 підтримує Chromecast тільки за наявності додатку Google Home, який офіційно не доступний в Україні" А ми точно з вами в одній Україні живемо?) Google home офіційно доступний, і на багатьох пристроях вже попередньо встановлений)
Пристрої призначені для Українського ринку офіційно не підтримують цей додаток. Але я в жодному разі не хочу з вами сперечатися.
Так не сперечайтесь) Додаток Google Home доступний на будь якому андроід пристрої, вільно підтримує українську мову і підтягує пратикчно будь які пристрої. Що у вас за телефон на якому нема цього додатку?)
Учора я поставив питання повторно в офіційну службу підтримки Google про додаток Google Home і знову отримав таку ж відповідь: I am really sorry to inform you that the Google Home App is currently not available for Ukraine. Currently we don't have any new share about the availability of the Home app in your country. I hope it will be possible in the future. Якщо у вас є якісь питання, не соромтеся їх ставити безпосередньо виробнику.