Фильтр по блогу

Огляд JBL Quantum DUO: краща акустика для геймерів.

15 Сентября 2021
445
0
Обзоры
Огляд JBL Quantum DUO: краща акустика для геймерів.
Стукаленко Артем
Звукорежисер, аранжувальник.
12
4

У сучасному світі дуже важко виділити свій продукт серед безлічі мультимедійних акустичних систем: щоб здивувати клієнта, необхідно реалізувати інноваційний та актуальний функціонал. Як із цією задачею впоралися JBL? Відкрию карти відразу: цілком успішно. 

Компанія JBL позиціонує свої нові колонки Quantum DUO як вдалу настільну акустику для геймерів. І хоча, скоріш за все, левова частка потенційних покупців вважатиме даний цінник занадто великим як для двох невеличких колонок, проте ця акустика володіє реально вражаючими можливостями, зокрема – вмінням заглибити свого щасливого власника у гру. 

Нетривіальні звукові характеристики — не єдиний козир даної моделі. Яскравий дизайн, якісна комплектація та широкий функціонал — кожна деталь змушує серйозно замислитися над купівлею цих колонок; розглянемо згадані аспекти більш детально.

Комплектація

Комплектація JBL Quantum DUO хоча і не ідеальна, проте якісна і чесна. Уся необхідна комутація наявна у коробці; більше того, навіть уся НЕ необхідна комутація також наявна: окрім стандартного кабеля живлення, у комплекті знайдемо кабель живлення для розеток американського зразка та кабель міні-джек/міні-джек — небачена щедрість від виробника! 

А от що мене не задовольнило — так це довжина кабеля живлення: не можна сказати, що він непристойно короткий — ні, скоріш за все, для типового робочого місця з ПК його довжини вистачить; проте власникам ноутбуків у деяких обставинах доведеться шукати переноску чи подовжувач. 

Функціонал та ергономіка

 

Одна з найбільш значущих переваг JBL Quantum DUO полягає у скромних габаритах та невеликій вазі. Акустика такого розміру зможе легко та органічно вмоститися на будь-якому столі. 

Колонки мають стандартну схему підключення: права колонка комутується з лівою та підключається до розетки, після чого система під’єднується до комп’ютера за допомогою micro-USB кабелю. Кабель, що з’єднує ліву та праву колонки, мабуть, навіть довший, ніж реально потрібно, тому користувач має свободу у позиціонуванні системи: головне — щоб поблизу була розетка. 

Усе управління акустичною системою відбувається завдяки органам керування на правій колонці: передня панель оснащена ручкою регулювання гучності та сенсорними клавішами: одна змінює рівень яскравості підсвічування а друга відповідає за увімкнення режиму “surround”, який, власне, і є “вау-фактором” цієї моделі (проте про нього трохи згодом). Тут же знайдемо вихід на навушники.

На верхній панелі знайдемо кнопки увімкнення колонок, активації Bluetooth, перемикання режиму підсвічування та вибору кольору підсвічування. Так, виробник приділив значну увагу візуальним ефектам, та й не дарма — виглядає дійсно гарно :)

Акцент хочу зробити на Bluetooth’і — працює він дуже пристойно: на відміну від багатьох бездротових систем, затримка майже не відчувається; тож якщо Вам захочеться під’єднатися до колонок з телефона та, наприклад, переглянути відео на YouTube, перегляд буде комфортним.

Звук

Характер звучання JBL Quantum DUO мене приємно вразив. Ця модель — яскравий приклад того, як виробник дотримується свого слова і надає клієнту саме те, що і пообіцяв — акустику для геймерів. Грати у комп’ютерні ігри з Quantum DUO — справжнє задоволення: перш за все з тої причини, що ця акустична система транслює стереополе ледве не феноменально, як для своїх розмірів; звісно, відповідність “ліво/право” загалом залежить від позиціонування колонок, проте якщо у вас є можливість поставити систему так, щоб вона сформувала умовний рівнобічний трикутник (третьою вершиною якого буде ваша голова, звісно), — отримаєте хорошу звукову панораму. 

Наступна звукова характеристика, що точно сподобається геймерам — цілком достатня кількість басу. Так, звичайно, цей бас “штучний”, якщо говорити відверто, проте він, тим не менш, щільний та потужний, особливо враховуючи невеликий діаметр динаміків Quantum DUO. 

Ну і, нарешті, козир моделі — режим “surround”, — ефект, що змусить пересічного користувача буквально закохатися у JBL Quantum DUO: увімкнувшии цей режим, почуєте більш об’ємний, глибокий та широкий звук. Продукується цей ефект вбудованим у систему цифровим процесором, який, по-перше, підмішує до сигналу реверберацію, по-друге, розширяє стереополе завдяки технології “stereo enhancement”, а, по-третє, злегка підрізає верхню частину частотного спектру, щоб імітувати звучання на відкритому просторі — результат вражає, особливо при грі. 

Сильніше за все мене здивував той факт, що навіть з увімкненим surround’ом, який має колосальний вплив на первинний сигнал, точність панорами більшою мірою зберігається! Умовно кажучи, Quantum DUO “переносить” звук у зовсім новий простір, але, незважаючи на це, ви все одно цілком достовірно визначите, з якого боку до вас крокує ворог.

Звісно, недоліки у звуці цієї моделі також є.... 

Перш за все, мені не вистачило верхніх частот: як я і зазначив, surround “з’їдає” певну частину верхівки частотного діапазону, проте, як на мене, із вимкненим surround’ом верху все одно недостатньо. 

По-друге, ця акустична система має доволі плаский динамічний відгук, через що при прослуховуванні музики, особливо тої, що містить у собі велику кількість різноманітних звукових фактур, деякі інструменти будуть частково змішуватися; причина цієї проблеми абсолютно очевидна — високій читабельності заважає маленький розмір колонок. Компактність — одна з тих характеристик, що дуже дорого коштують. Інженери JBL віддали пріоритет саме компактності, і хоча це не найкращим чином вплинуло на звук, вони мають слушність: все ж таки, колонки, в першу чергу, призначені для відеоігор.

Третя претензія, що у мене виникла до звуку — той самий “штучний” бас, який я хвалив трохи вище; ні, моя позиція щодо нього не змінилася: добре, що він є. Проте при прослуховуванні деяких фонограм, колонки занадто сильно “бубнять”; навряд чи ця особливість завадить грі, проте якщо ви любите в перервах між ігровими матчами послухати музику, що не відповідає інтересам левової частки сучасної молоді, — прислухайтеся до Quantum DUO уважніше перед купівлею. 

JBL Quantum DUO та ігри

 

Варто зазначити: Quantum DUO здатні прикрасити будь-яку відеогру; проте з деякими ігровими жанрами ця система відпрацьовує трошки краще, з деякими — трошки гірше. У цьому параграфі я коротко опишу свій досвід та враження від використання даної моделі в “ігровому середовищі” на наочних прикладах.

Вже було сказано, що найбільш захоплива особливість даної моделі — режим “surround”; “вау-ефект” від використання цього режиму з різними типами звукового супроводу не буде однаковим. Щоб зрозуміти, наскільки вдало surround доповнює наше враження від гри, пропоную запам’ятати невеличке правило: чим менше у грі звукових планів — тим більш органічно ефект прикрашає екранну дію. Що я маю на увазі? Наприклад, ви граєте у шутер від першої особи: звук кроків та шорох екіпіровки — це один звуковий план; звук воєнної техніки, що проїжджає за умовних 15 метрів від вас — другий план; звук гвинтокрила над вами — третій; звук пострілів за умовних 40 метрів від вас — четвертий. Для того, щоб surround звучав найбільш реалістично, цих звукових планів не повинно бути 100 штук! Тепер, коли ми визначилися, як отримати від ефекту максимальне задоволення, перейдемо до прикладів.

Файтинги

Якщо Ви полюбляєте грати у Tekken чи Mortal Kombat, JBL Quantum DUO чудово доповнять ваш ігровий досвід. Оскільки в іграх даного жанру, зазвичай, кількість звуків не така вже й велика, surround відпрацьовує належним чином: удари ніби відлунюють у голові! 

І навіть якщо гра насичена дуже різкою та динамічною музикою, — як-от Tekken 7, — об’єм та глибина сцени не заважають органічному сприйняттю подій.

Шутери та екшени від першої особи

Оскільки різноманіття сцен та планів у шутерах та екшенах значно ширше, аніж у випадку з файтингами, то й ситуація тут не така однозначна. В залежності від насиченості та темпу звукового супроводу, рівень задоволеності режимом “surround” може дещо варіюватися.

Увімкнувши JBL Quantum DUO вперше, я вирішив одразу “кинути їх під танки” та потестувати з “Overwatch”. Ледве не кожен геймер знає, що це за гра, а ті, хто не знає, напевно доволі чітко уявляють, що вона собою являє; так чи інакше, surround іграм такого типу, як на мене, не личить.

Річ у тім, що “Overwatch” взагалі відчутно перенасичена звуками, а при увімкненому surround голова починає трішки “пухнути”. Варто зазначити, що у стандартному режимі відтворення сприйняттю нічого не заважає. Знову ж таки, це все справа смаку.

Якщо ж ви полюбляєте грати у менш динамічні ігри від першої особи, як-то мій улюблений “Dishonored” наприклад, то surround точно припаде вам до душі. 

Екшени від третьої особи

Так-от вже історично склалося, що дуже часто найбільш цікаві та, не побоюся цього слова, художні рішення щодо режисури відеоігр приймають саме розробники екшенів від третьої особи. Лізти в кишеню за прикладами не доводиться: “The Witcher”, “Dark Souls”, “Prince of Persia”, “Assassin’s Creed” — список можна продовжувати ще дуже довго. Якщо ви, як і я, обожнюєте ігри, які надихають просто “прогулюватися” локаціями та спостерігати тріумф художнього генія цифрової доби, повірте мені: Quantum DUO — саме те, що вам потрібно.

Увімкнувши “Dark Souls” з цією системою, я спіймав справжню ейфорію: колонки ніби були спеціально створені для відтворення саме таких звуків. Тут варто зазначити, що і сам продакшн серії “Dark Souls” знаходиться на надзвичайно високому рівні, проте Quantum DUO допомагають доповнити вже геніальні саундтреки та саунддизайн, сприйняти їх по-новому. 

У випадку, коли звукове середовище гри не намагається відволікати вас від власне ігрового процесу, JBL Quantum DUO дійсно розправляють крила. Кожна записана атмосфера, ефект чи музичний епізод розкриються через динаміки цієї системи, якщо гра знайде з ними “спільну мову”. А екшени від третьої особи, особливо ті, що я згадав окремо, добре підходять під наведений опис.

Вічне питання сумісності: нема чого лякатися!

Було б дуже шкода, якби така вдала акустична система для геймерів мала “криву” сумісність з OS Windows, проте, на щастя, все працює без яких-небудь критичних проблем. Пара нюансів є, і зараз я про них розкажу, але в цілому Quantum DUO працюють стабільно.

Перше, що може налякати щасливого власника даної акустичної системи — Windows може трохи повільно “підхоплювати” драйвер при першому/другому підключенні. Може скластися ситуація, коли колонки спочатку будуть відтворювати звук належним чином, а потім “замовчать”. Така поведінка цілком природна для техніки, в якій передбачено автовстановлення драйверів. Після перезавантаження комп’ютера та перепідключення колонок операційна система звикне до драйвера і все запрацює так, як треба.

Другий аспект — такий собі “кошмар перфекціоніста”: при повороті ручки регулювання гучності, у операційній системі автоматично спрацьовує регулювання сигналу внутрішнім мікшером. Виглядає розкішно: ніби крутиш ручку на колонці, а шкала гучності на підключеному пристрої також змінює значення рівня. Але, на жаль, працює ця функція, м’яко кажучи, не ідеально: іноді “відповідь” операційної системи запізнюється, іноді — просто завмирає. Сама гучність при цьому регулюється належним чином, проте візуальний моніторинг “відвалюється”.

Заради справедливості, наголошую: ці особливості навіть важко назвати проблемами! Оскільки для Windows реальні проблеми з драйверами — буденна справа, то такі маленькі нюанси взагалі не повинні якось псувати думку про хорошу техніку. Мені доводилося користуватися безліччю аудіотехніки, яку було буквально неможливо використовувати з OS Windows. 

А JBL Quantum DUO за оптимізацію отримує плюсик! :)

Итоги

JBL Quantum DUO справили на мене дуже позитивне враження. Насправді, ця система здається мені найкращим вибором для геймерів, та й взагалі, найкращим варіантом настільної акустики побутового призначення у даному ціновому сегменті.

Quantum DUO мають усі необхідні варіанти підключення, володіють якісним звуком та, що найголовніше, здатністю вразити свого власника. Я однозначно рекомендую вам звернути увагу на цю модель, особливо якщо хочеться по-новому відчути вже знайомі звукові фактури.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Якість звуку
5.0
Ергономіка
5.0
Функціонал
5.0
Плюсы
Висока якість звуку
Великий потенціал для геймінгу
Ергономіка
Дизайн
Минусы
Неідеальна сумісність з OS Windows
Недостатня довжина кабеля живлення
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 25400
есть в наличии
5 699
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд JBL Quantum DUO: краща акустика для геймерів.