Фильтр по блогу

Огляд навушників FiiO FF5 – прекрасні як розквітла квітка

23 Января 2023
865
0
Обзоры
Огляд навушників FiiO FF5 – прекрасні як розквітла квітка
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
107
53

Коли три роки тому мені на огляд потрапили навушники FiiO ЕМ5, чесно скажу, я був ними здивований. З одного боку ЕМ5 являли собою вкладиші – не самий розповсюджений форм-фактор. З іншого, компанія вклала в них певну преміальність – запам’ятовуючий дизайн, якісний чохол, широкий вибір насадок і систему змінних штекерів (стандартний і балансні). Ціна також була немаленькою. Тоді мені здавалося, що ЕМ5, скоріше, виключення з модельного ряду навушників FiiO – флагман серед вкладишів і розширювати цей ряд вони не будуть. Як показав час, мої припущення не підтвердилися.

 

Вже в минулому році FiiO представила значно більш бюджетні, але від цього не менш цікаві, FiiO FF3. І от на початку нинішнього року знову новинка серед навушників-вкладишів від FiiO – модель FiiO FF5. За індексом зрозуміло, що ця модель є наступною за FF3 і тому більш дорогою. Що нового в FF5, які її характеристики, комплектація, звучання тощо? Про все розповім по порядку.

Технічні характеристики FiiO FF5:

  • ·       Тип конструкції: вкладиші, дротові;
  • ·       Тип драйверу: динамічний (14,2 мм);
  • ·       Опір: 45 Ом;
  • ·       Чутливість: 106 дБ;
  • ·       Частотний діапазон: 20–20000 Гц;
  • ·       Загальна довжина кабелю: 1,2 м;
  • ·       Штекери змінні: 3,5 мм (не балансний); 4,4 мм (балансний);
  • ·       Вага навушника (без кабелю): 3,4 г

За технічними характеристиками FF5 майже ідентична FF3. Одна з основних відмінностей – наявність у FF5 змінного кабелю (ММСХ-роз’єми).

Упаковка і комплектація

Навушники FiiO FF5 запаковані в якісну картонну упаковку-коробку на магніті, схожу на шкатулку. Упаковка виконана переважно в чорних кольорах. На титулі – зображення навушників, логотип фірми і назва моделі. Інша інформація відсутня. Всередині: навушники в пінозахисті і окрема коробка з тонкого картону. В ній знаходиться пластиковий водонепроникний кейс з аксесуарами: змінний штекер на 4.4 мм, інструмент для заміни кабелю (металева пластинка з зображенням ноти) і 5 маленьких пакетів.

 

В трьох пакетиках знаходяться змінні поролонові насадки (Balanced, Crisp, Bass) по 6 пар в кожному. Ще в двох – силіконові кільця для навушників (розміри M, L по 3 пари), які запобігають «ковзанню» у вухах, тобто покращують ергономіку. Компанія FiiO зазначає, що поява таких кілець у наборі стала кроком на зустріч побажанням слухачів. Тобто, є результатом feedback (зворотного зв’язку) з користувачами.   

 

Окремого абзацу заслуговує і кабель FiiO FF5. По-перше, він красиво виглядає. По-друге, він змінний, що незвично для вкладишів. По-третє, він якісний. В його основі посріблена монокристалічна мідь. Кабель складається з 4 жил, кожна містить 98 провідників, тобто всього 392 провідника. Згідно інформації сайту FiiO, кабелю притаманні підвищена розподільча здатність і висока деталізація з передачею нюансів звучання. Також на кабелі присутні розгалужувач і змотка-липучка. Хоча кабель і змінний, але експериментів з його заміною я не проводив, мене повністю влаштував рівень комплектного кабелю. Як вже зазначав, в комплекті присутній прямий змінний балансний штекер на 4,4 мм.

 

Як завжди, FiiO відзначилися гарною упаковкою і комплектацією свого нового продукту.

Дизайн та ергономіка

Знайомлячись з офіційною інформацією щодо нових моделей навушників FiiO, у мене з’явилося відчуття, що над презентаціями працюють не тільки інженери, але і філологи. Не можна не помітити, що для опису дизайну нових моделей використовуються доволі оригінальні порівняння: силует жалюзі Schottis, барабани, шкіра дракона та інші. Не стали виключенням і FiiO FF5. Про них написано – beautiful like a blossoming flower. Дійсно, якщо розглядати корпус динаміку і спосіб його кріплення, то складається враження, що бачимо бутон квітки. Перфорації на корпусах і металеві сіточки в них, асоціюються з пелюстками. Навушники виконано з алюмінієвого сплаву, хоча їх вага зовсім невелика. Маркування каналів R і L є недоліком моделі. Позначки нанесено дуже дрібно, в тон кольору корпусів і щоб їх побачити треба прикласти певні зусилля, особисто мені.

 

З ергономікою навушників-вкладишів відома ситуація – комусь вони підходять, комусь ні. Що стосується мене, то за своєю ергономікою вкладиші для мене не найкращий вибір. Але згадуємо про feedback і відкриваємо пакет з силіконовими кільцями, які розміщуються по контурам корпусів (див. фото). І дійсно, ситуація починає змінюватися в позитивний бік. Я не можу сказати, що з кільцями було отримано неймовірний результат, але зчеплення навушників з вухом дійсно покращилось. Хоча зазвичай я використовую змінні насадки розміру М, однак в цьому випадку оптимальним розміром став L.

 

Також в комплекті є і поролонові насадки, але, виходячи з написів на пакетиках, головна їх мета – це слугувати звуковими фільтрами. Тобто, комплектація FF5 дозволяє проекспериментувати з ергономікою і звучанням.     

Звучання

В FiiO FF5 використовується великий 14,2 мм динамік з новою інноваційною композитною діафрагмою, в основі якої лежить карбон. Сукупність інженерно-акустичних рішень має наділяти FF5 глибоким басом і прекрасною розподільною здатністю високих частот. Що ж я отримав в реаліях? Розчарування. Невже FF5 настільки погано звучать? Зовсім навпаки. Моє розчарування пов’язано лише з тим, що вкладиші не дуже мені підходять, але їх звук дуже сподобався!

 

Сцена добре промальовується як в ширину, так і в глибину. Швидкість басу не рекордна. В НЧ немає нестачі, але вони не виходять за свої межі і знаходяться під контролем. Як і попереднім моделям вкладишів від FiiO, новим FF5 дуже «пасують» «живі» інструменти і вокал. Все це передається з належним розподіленням, тілесністю звучання та його природністю.

 

Навушники не бавляться в точну і моніторну подачу. Як на мене, в FF5 вдало поєднується відносна деталізація звуку, його натуральність та емоційність. Повторюсь, що розташування навушників у вухах буде суттєво впливати на загальні враження від їх звучання. Тому цій «проблемі» варто присвятити певний час і FF5 в повній мірі розкриють свій потенціал.

 

Очно порівняти FF5 і FF3 у мене, нажаль, не було змоги. Тому, вибачте, лише по пам’яті. В цілому звучання цих моделей схоже, але FF5 грають трішки збалансованіше, з кращим контролем басу і високих частот.     

Итоги

Випуском моделі FF5, компанія FiiO продовжила розвивати сегмент навушників-вкладишів. В чергове з FF5 ми отримуємо ефектний зовнішній вигляд, щедрий комплект аксесуарів, змінний кабель і систему змінних конекторів. Все це дозволяє певним чином відтюнінгувати звук та використовувати за необхідності як стандартний, так і балансний на 4,4 мм вихід джерела звуку. Якщо ж в декількох словах охарактеризувати звучання FF5, то для мене це – натуральність, детальність, музичність. Тим, хто обирає сучасні навушники-вкладиші, рекомендую FiiO FF5 для обов’язкового ознайомлення. 

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звучання
5.0
Дизайн
5.0
Комплектація
5.0
Якість виготовлення
5.0
Плюсы
Комплектація
Дизайн
Наявність звукових фільтрів
Змінний кабель
Минусы
Особливість ергономіки навушників-вкладишів
Малопомітні позначки каналів R/L
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 34889
есть в наличии
6 290
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд навушників FiiO FF5 – прекрасні як розквітла квітка