Фильтр по блогу

Огляд навушників FiiO FH11 – dive into your music

28 Ноября 2023
2824
0
Обзоры
Огляд навушників FiiO FH11 – dive into your music
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
129
74

Внутрішньоканальні гібридні навушники від FiiO завжди були однією з найбільш змінюваних і поновлювальних лінійок компанії. Починаючи з легендарних FiiO F9, дизайнери та інженери компанії постійно розвивали та вдосконалювали гібридні навушники, які надалі отримали свій постійний індекс FH. На даний момент флагманом гідридної лінійки вважаються FiiO FH9. Також, паралельно з серією FH від  FiiO, випускаються гібридні навушники, розроблені суббрендом Jade Audio. Саме серед гібридних навушників FiiO була найбільша кількість різних моделей бренду, на які я рекомендував звертати увагу. Адже, окрім різноманітного зовнішнього вигляду, в цих навушниках вдало поєднувалися технічність і музичність, з тими чи іншими акцентами, що задовольняли багатьох слухачів.

 

В поточному році компанією FiiO вкотре було запропоновано новий дизайн «Bionic conch», першим втіленням якого стали бюджетні динамічні внутрішньоканальні навушники FiiO FD11. На мою думку, концепція «Bionic conch» є достатньо оригінальною, оскільки, принаймні зовнішній вигляд таких навушників, перевищує їх ціну. Нещодавно серія «Bionic conch» поповнилася ще одним представником –  внутрішньоканальними гібридними навушниками FiiO FH11, про які і розповім.

Технічні характеристики FiiO FH11:

  • · Тип конструкції: внутрішньоканальні, дротові;
  • · Тип драйверу – гібридний: 1 динамічний (10 мм) та 1 арматурний (кастомний);
  • · Опір: 24 Ом;
  • · Чутливість: 111 дБ;
  • · Частотний діапазон: 20–40000 Гц;
  • · Загальна довжина кабелю (2-pin): 1,2 м;
  • · Штекер: 3,5 мм, Г-подібний;
  • · Вага кожного навушника (без кабелю): 10 г

Пакування і комплектація

 

Модель FiiO FH11 поставляється в картонній коробці невеликого розміру з супер-обкладинкою. Окрім титульного фото лівого навушника та індексу моделі, маємо логотип Hi-Res Audio, який вже став нормою навіть для бюджетних моделей від FiiO.

 

Під прозорою пластиковою кришкою у пінозахисті знаходяться корпуси правого і лівого навушника. До комплекту входить змінний з 2-pin конекторами небалансний 3,5 мм кабель. Штекер кабелю Г-подібний, завушини сформовані. Кабель має стандартну липучку для змотування, однак не має повзунка. Кабель відносно тонкий і за рахунок сформованих завушин здатний до заплутування.

 

Також у комплектні можна знайти два комплекти (Balanced і Bass) змінних насадок різних розмірів та інструкцію, яка є загальною і не відноситься до даної моделі. Однак те, чого нажаль не можна знайти у комплекті, так це чохол для навушників. Ймовірно ті часи, коли у компанії FiiO комплектували навіть бюджетні моделі широким спектром аксесуарів, включаючи пластиковий водонепроникний чохол, відійшли у минуле.

 

За цим пунктом, нові FH11, окрім додаткового комплекту змінних насадок, нічим не відрізняються від FD11.

Дизайн та ергономіка

 

Це ще один пункт, за яким FiiO FH11 фактично є ідентичними до динамічних FD11. Як вже зазначалося вище, FH11 належать до серії «Bionic conch» і за своїм зовнішнім виглядом схожі на морську мушлю або раковину равлика. Сама компанія FiiO описує їх дизайн фразами «well designed» та «high-end look». Основою корпусу FH11 є цинковий сплав. Оскільки корпуси металеві, то вони мають відчутну вагу. Хоча, принаймні у мене, ніяких проблем з впливом ваги навушників на комфорт при прослуховуванні не виникало.

 

Фейсплейти FH11, як і у FD11, зберегли красиве оформлення узором у вигляді або зірки, або крижинки. Єдина відмінність дизайну цих моделей – це темний колір корпусів у FH11. Зовнішній вигляд дійсно привабливий. Отже, фрази FiiO щодо дизайну відповідають і моїм враженням від вигляду цих навушників.

 

Свого часу я вже зазначав, що окрім моделей-вкладишів від FiiO, мене повністю влаштовує ергономіка внутрішньоканальних навушників компанії. Важкуваті, але невеличкі корпуси з завушною посадкою зручно і надійно розташовувалися у моїх вухах. Проблем при прослуховуванні не виникало.

Звучання

 

Звичайно у компанії FiiO ніколи не гребують перерахувати всі технологічні рішення, застосовувані у їх товарах, та здатні покращити звучання. Для FH11, окрім динамічного драйверу з вуглецевою діафрагмою, використовується кастомний збалансований драйвер для високих частот. Спеціальна С-подібна акустична камера підвищує якість звучання в усьому діапазоні. На офіційному сайті звучання FiiO FH11 характеризується словами «clean sound, pure rhythm», які вже зустрічалися в описі звучання FD11.

 

В цілому звучання FiiO FH11 можна описати як детальне і збалансоване. Також для свого бюджету навушники мають доволі непогану деталізацію. Як на мене, сцена в ширину дещо більша, ніж в глибину. Жанрово навушники відносно універсальні. Однак якщо орієнтир більше на якусь електронну танцювальну музику, то можна розглянути також і щось інше. А от «живі» жанри, джаз, рок звучать цікаво. Гарна синергія FH11 помітна з «свистками» від FiiO – для більш нейтрального звука краще обрати FiiO KA3 або FiiO KA5. В той же час, більш прості FiiO KA1 і FiiO KA2 дадуть вже більш смаковий звук.

 

Низькі частоти FH11 чіткі і окреслені. Бас відчутний, проте для свого рівня якісний і технічний. Середній діапазон звучить чисто і прозоро. В деяких композиціях може відчуватися підсилення верхнього діапазону СЧ. Верхньочастотні звуки навушники відіграють яскраво і енергійно. В цілому, ВЧ звучать детально і жваво. Мабуть комусь ВЧ можуть здатися різкуватими.

Порівняння

 

Гібридні навушники 2020 року FH1S, які ще можна знайти у продажу. В чомусь звучання цих моделей схоже, що і не дивно. Але у нових FH11 краще реалізована технічність. Нові FH11 – невеликий, але впевнений крок вперед, в напрямку аудіофілії. З іншого боку, попередні FH1S, як на мене, були більш орієнтовані на масовість.

 

Динамічні навушники FD11, з яких було розпочато серію «Bionic conch», навіть самою компанією на сайті FiiO порівнюються з новими FH11. Вказується, що FD11 орієнтовані на передачу вокальних та фольклорних жанрів. FH11 сфокусовані на деталізації басу і підійдуть для рок та поп музики. За моїми відчуттями, FH11 більш детальні (пам’ятаємо про додатковий арматурний драйвер), але менш природні на високих і середніх частотах, хоча мають краще окреслений і чистіший бас, ніж FD11.

Итоги

З випуском навушників FiiO FH11 серія «Bionic conch» доволі швидко розширилася вже до двох моделей. Свого часу навушники FH1S та FD1 були максимально схожі між собою за багатьма критеріями, окрім звуку. Таку саму ситуацію ми маємо і у випадку з FH11 та FD11. Красивий дизайн, змінний кабель, спеціальна геометрія металевого корпусу, збалансованість звучання, бюджетний сегмент – це ті ознаки, що пов’язують FH11 та FD11 між собою. Окреслений бас, достойна для своєї ціни деталізація на середніх і високих частотах, технічність, музичність – характеристики, які притаманні FH11. У будь-якому випадку, кожна нова модель навушників від FiiO ускладнює споживачу вибір і в той же час розширює його.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.6
Оценка эксперта
4.6
Звук
4.0
Дизайн
5.0
Якість виготовлення
5.0
Комплектація
4.0
Ергономіка
5.0
Плюсы
Дизайн
Якість виготовлення
Змінний кабель
Ергономіка
Минусы
Відсутність чохла у комплекті
Кабель здатний до заплутування
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 37714
есть в наличии
2 390
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд навушників FiiO FH11 – dive into your music