Фильтр по блогу

Огляд навушників RODE NTH100 – новий гравець на ринку універсальних моніторів

22 Сентября 2022
6722
0
Обзоры
Огляд навушників RODE NTH100 – новий гравець на ринку універсальних моніторів
Гліб Перерва
Оглядач техніки та софту Експерт в навушниках та Hi-Fi плеєрах
103
92

Сьогодні на огляді нові навушники від відомого австралійського бренду звукозаписуючого обладнання – RODE. Повнорозмірна модель позиціонується брендом як ультимативне рішення для професіоналів, так що розглянемо її у порівнянні з відомими професійними моделями, а також з точки зору звичайних користувачів, які не працюють зі звуком, а просто люблять музику.

Упаковка та комплектація

Навушники Rode NTH100 поставляються в типовому для продукції бренду пакуванні: біла коробка із зображенням моделі, логотипом та іншою інформацією про те, що знаходиться всередині. Для того щоб дістатися навушників необхідно зняти верхній захисний картон і лише потім розкрити стилізовану коробку-ларець.

 

 

Всередині покупець знайде, окрім самих навушників та типового мінімалістичного студійного комплекту з кабелю та перехідника 3,5-6,3 jack (перехідник накручується), ще й додатковий аксесуар. Виробник додає до своїх кабелів спеціальні змінні різнокольорові пластикові бірки, що стане в нагоді будь якому професіоналу, адже жоден поважаючий себе звукарь не може не сидіти в цілому кублі з різних дротів. Таке рішення дозволить легко відрізняти потрібний кабель з великої кількості схожих, або ж таких само, якщо однаковими навушники RODE користується декілька людей в одному робочому просторі.

 

 

Кабель на поворотному замку з 3,5 мм jack на обох кінцях. Це шкодить універсальності та повністю обмежує користувача у виборі дроту, але гнізда замкового типу дають суттєвий буст надійності, так що жертва виправдана. Кабель гнучкий, гарної якості та відчувається надійним, чому сприяє товстий шар ізоляції та потовщення біля джеків.

 

Дизайн та ергономіка

Навушники виглядають мінімалістично, професійно та стильно водночас. Металеве оголов’я та якість збірки обіцяють дати максимальну довговічність – все зібрано та підігнано ідеально, без люфтів та скрипів. Чаші розташовані на окремих ніжках, амбушюри не зйомні та зроблені з приємного на дотик матеріалу схожого на щільний велюр.

 

 

Єдина конструкційна проблема – це кабель який іде від навушників до оголов’я, адже він нічим не захищений, а отже доволі вразливий. Так що в цілому відчуваються і виглядають нові Родешки дуже добре. Положення оголів’я фіксується двома поворотними замками, що дуже зручно і дивно що подібний спосіб рідко використовується іншими виробниками.

 

 

Але зовнішній вигляд RODE NTH100 це не те, що чіпляє у цій моделі. Навіть ще не включивши нові монітори користувач зможе зрозуміти, що над їхньою конструкцією працювали не один місяць і не один спеціаліст. Навушники сидять як влиті, як би ви не вертіли головою; достатньо правильно виставити довжину оголов’я і все, монітори нікуди не дінуться з вашої голови при буквально будь яких діях, крім навмисних спроб скинути навушники вниз головою звичайно. Більше того, вони дають доволі високий рівень пасивної ізоляції (виробник обіцяє до -20 дБ) і не тиснуть на голову, що здається неможливим при такій чіпкості посадки. Але монітори комфортні навіть після 5 годин безперервної роботи в них і обігрують по зручності посадки навіть славнозвісні Beyerdynamic DT770, стаючи в один ряд з Sennheiser 600-серії, і це при тому що Сенхи відкриті і легші RODE.

 

Доречи підключення кабелю можливо до обох чаш, але чи можливо послідовне підключення двох пар без суттєвого погіршення якості дізнатися не вдалось через специфічний роз’єм, та й навряд у людини працюючої зі звуком виникне таке бажання.

 

Технічні характеристики

 

Звук

Одразу підкреслимо доволі очевидну, але потребуючу уточнення на практиці, річ: навушники потребують серйозного підсилення і зі смартфоном коректно працювати не будуть. Потрібен принаймні компактний підсилювач по типу iBasso DC06 або FiiO BTR5, якщо вже дуже кортить користуватись бездротом. Але краще підключити монітори до чогось більш-менш серйозного, як iFi xDSD Gryphon або ж CEntrance HiFi-M8 V2 чи Audioquest Dragonfly DAC Red, з якими і проходило основне тестування. Це рекомендації щодо тестування аудіофілами та звичайними користувачами, які захотіли спробувати новинку. В парі ж з професійним обладнанням та аудіоінтерфейсами навушники повинні розкриватися ще більше, адже при прослуховуванні через інтерфейс доволі високого класу, а саме RME Babyface PRO FS, вони видали свій максимум і зазвучали як монітори – рівно і інформативно, без перекосів і підфарбовування звуку. Так що завдяки універсальності, гнучкості звуку та відносній невибагливості модель отримує додаткові бали.

 

 

В цілому RODE NTH100 можна характеризувати як доволі рівну та мелодичну модель – ними приємно користуватися не тільки для роботи зі звуком, а й просто для прослуховування музики. Причому в залежності від джерела звуку, їхній характер буде трохи змінюватись, що не зовсім типово для моніторного сегменту. Гадаю виробник не хотів відлякувати потенційних покупців занадто сухим звучанням, але в кінці кінців у RODE вийшли доволі універсальні навушники, які, в залежності від джерела, можуть давати як рівне моніторне звучання, так і створювати доволі мелодичну подачу, у разі використання з «аудіофільскими» ЦАП.

 

Давати рекомендації щодо прослуховування жанрів професіоналам я не маю морального і кваліфікаційного права, адже професіонали самі знають що і куди їм слухати, але аудіофільському сегменту слухачів можу порекомендувати наступні альбоми:

Cage the Elephant – Social Cues, Ozzy Osborne – Patient Number 9 (доречі цікавий новий реліз), Kyle Sparkman – Singles, Red Hot Chili Peppers – Unlimited Love, The Interrupters – In The Wild.

 

 

Масштабна та розбірлива сцена, чудова подача басів, детальна середина та приємні і інформативні верхні частоти. Яскравість та мелодійність подачі залежить від джерела, як вже було зазначено вище, так що якщо вам здаватиметься що навушники не надто рівні – просто спробуйте під’єднати їх до більш моніторного ЦАП і ви побачите наскільки зміниться їх характер.

Итоги

На мій погляд ці навушники одні із кращих моніторів за останній час, особливо зважаючи на їхній ціновий сегмент. Безумовно є класика звукозапису як то Beyerdynamic DT770 або Sony MDR-7506, але якщо ви фанат цих моделей – наполегливо рекомендую послухати RODE NTH100, адже тепер у мастодонтів ринку цілком можливо, з’явиться конкурент.

 

Вкрай вдала модель з приємним звучанням, крутою збіркою та майже бездоганною ергономікою. Рекомендовано до прослуховування професіоналам та тим хто шукає собі повнорозмірні навушники у сегменті до 10 тис. грн.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ергономіка
5.0
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ергономіка
5.0
Плюсы
Звук
Подача
Сцена
Універсальність
Ергономіка
Дизайн
Минусы
Замок кабелю
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 33618
в наличии
7 040 6 600
Код: 35265
есть в наличии
9 400 8 200
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд навушників RODE NTH100 – новий гравець на ринку універсальних моніторів