Фильтр по блогу

Огляд навушників Sennheiser HD660S2 – занурюйся глибше у легендарний звук

04 Марта 2023
3226
2
Обзоры
Огляд навушників Sennheiser HD660S2 – занурюйся глибше у легендарний звук
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
133
76

Як відомо світ портативного аудіо, зокрема виробництво навушників, не стоїть на місці, постійно змінюючись і пропонуючи нам все нові і нові товари. В той же час, певні моделі, не дивлячись на свій вік, все ще не втрачають актуальності і постійно є присутніми в каталогах компаній-виробників. Щоб підкреслити непересічність таких моделей, інколи використовують слова типу «legend» та інші. Однак навіть «легенди» потребують певного оновлення.

 

До таких, відомих і легендарних (за визначенням виробника) моделей можна віднести повнорозмірні відкриті навушники Sennheiser HD 660S. Дана модель, знову ж таки за визначенням розробників Sennheiser, увібрала в себе найкраще від своїх попередників Sennheiser HD 600 та Sennheiser HD 650. І от нещодавно в компанії анонсували оновлення 660S. Навушники отримали назву Sennheiser 660S2 і титульний слоган – Dive deeper into legendary sound. Згідно інформації, яку надає сайт Sennheiser, слову «бас» і його вдосконаленню, відводиться ледве не основне місце в описі звучання 660S2.

 

Оскільки я вже біля трьох років є власником попередніх Sennheiser 660S, то звичайно вихід 660S2 не міг мене не зацікавити. Тому за першої можливості я вирішив не тільки ознайомитися з новими Sennheiser 660S2, але і провести порівняння з 660S. І нарешті така можливість настала. Отже перед нами нова модель Sennheiser 660S2.

Технічні характеристики Sennheiser HD 660S2:

  • · Тип конструкції: повнорозмірні, дротові;
  • · Акустичне оформлення: відкриті;
  • · Тип драйверу: динамічний (38 мм);
  • · Опір: 300 Ом;
  • · Чутливість: 104 дБ;
  • · Частотний діапазон: 8–41500 Гц;
  • · Вага: 260 г

 

За технічними характеристиками найбільш суттєво Sennheiser 660S2 відрізняються від 660S значенням опору, який збільшився вдвічі – з 150 до 300 Ом.

Пакування і комплектація

 

Звичайно якість і оформлення пакування навушників можна віднести до чогось, абсолютно не суттєвого. Головне, щоб все це захищало навушники при транспортуванні від місця виробництва до кінцевого користувача. Однак як відомо «по одежі стрічають». Попередні Sennheiser 660S, окрім зовнішньої коробки, мали основну, виконану з цупкого тактильного картону, кришка якої трималася на металевих петлях, а в середині містився шар пінозахисту. Фактично це був твердий кейс для зберігання навушників.

 

Sennheiser 660S2 отримали вже значно спрощений варіант упаковки – стандартну для повнорозмірних дротових навушників Sennheiser коробку. На титулі коробки міститься логотип фірми, фото навушників, позначення моделі і логотип Hi-Res audio. Також зазначається, що модель розроблена у Німеччині, але виготовлена в Ірландії. Кому цікаво, принаймні мій екземпляр Sennheiser 660S було виготовлено у Румунії. В середині навушники зафіксовано лише перфорованим листом картону. В цілому спрощений вигляд коробки не є проблемою, хоча її попередню преміальність, яка була у 660S, втрачено.

 

Окрім самих навушників до комплекту входять два кабелі: небалансний 6,3 мм та балансний 4,4 мм. Кабелі виготовлено з безкисневої міді і армовано кевларом, який надає захист як від механічних пошкоджень, так і ефективно захищає аудіосигнал від контактних шумів (саме так стверджують розробники).  

 

У Sennheiser 660S обидва кабелі також були присутні в комплекті, їх довжина становила 3 м, що було, особисто для мене, не зовсім зручно. Тоді ще я думав, що оптимальним варіантом було б рішення комплектації моделі кабелями: довгим 6,3 мм (для стаціонару) і більш коротким (до 1,5 м) 4,4 мм (для портативу). Нові 660S2 так і не надали мені цього оптимального варіанту. Кабелі виявилися знову однакової довжини, але вона помітно зменшилася і тепер складає 1,8 м. Окремо додається перехідник у вигляді короткого кабелю з 6,3 мм на 3,5 мм.

 

В комплект до Sennheiser 660S2 додали і м’який тонкий чохол (у вигляді мішечку) з синтетичної тканини чорного кольору. Такий чохол був відсутній у 660S і мені його не вистачало. Звичайно в комплекті присутня і стандартна документація.

 

Тобто ми бачимо продуманий підхід щодо комплектації HD 660S2 – в комплекті є все необхідне, що дозволяє використовувати навушники з різними джерелами звуку, а простий чохол, як мінімум, захистить їх від пилу.  

Дизайн та ергономіка

 

Дизайн Sennheiser HD 660S2 є ідентичний попередникам 660S. В основі 660S2 так само лежить пластикова конструкція. Використовується матовий пластик високої якості. Чаші навушників мають овальну форму. Їх оздоблено металевою сіткою з невеликою опуклістю для розміщення логотипу фірми. Амбушюри чорного кольору, зроблені з велюру.

 

Під низом наголів’я, для зручності, розміщено шар поролону, затягнутого синтетичною тканиною. Наголів’я є розсувним, його позиції чітко фіксуються. Основна відмінність, яка дозволяє швидко відрізняти 660S2 від 660S є колір написів на навушниках. Тепер логотип фірми, назва компанії Sennheiser та номер моделі 660S2 нанесено бронзовим кольором замість срібного, як було у 660S.    

 

 

Щодо ергономіки, то тут також ніяких змін не відбулося. Вага навушників так і залишилася на рівні 260 г. За рахунок розсувного наголів’я можна підібрати необхідний розмір. Велюрові амбушюри приємно відчуваються на вухах. Невелика вага не викликає втоми при прослуховуванні. Однак спершу може відчуватися певний дискомфорт, оскільки навушники доволі міцно стискають голову і треба трохи часу, щоб конструкція «розійшлася». Особисто я не мав неприємного відчуття стиснення голови навіть з навушниками з коробки, але цей момент є індивідуальним.

Звучання

 

Спочатку наведу певну інформацію з сайту Sennheiser. Виробник демонструє графік-порівняння АЧХ HD 660S2  і HD 660S (див. фото). Також згадується, що нова модель  HD 660S2 оснащена такими ж котушками, як і відомі  HD 650. Отже опір, що вже зазначалося вище, знову збільшено до 300 Ом, тому джерело звуку повинно бути відповідне. Ну і головне, що не можна не помітити, на сайті Sennheiser неодноразового наводяться фрази типу «акцентовані, потужні баси», «природна глибина і вага ультранизьких частот», «ефектні та деталізовані баси», «еталон басового звучання» та інші. Від цього стає навіть страшнувато – невже нові Sennheiser 660S2 стали навушниками для басхедів?

 

На щастя в реаліях все виявилося набагато краще. За своїм звучанням HD 660S2 сповідають приблизно таку ж відому філософію, що і HD 660S. Їх подача наділена тілесністю, позбавлена зайвої різкості та агресивності, залишаючись детальною і мелодійною.   

НЧ

Низькі частоти, як і наголошували у Sennheiser, дійсно зазнали певного тюнінгу і не розчарують багатьох. НЧ додали в глибині, стали ґрунтовнішими і природнішими та не втратили контролю. Такі зміни пішли на користь реалістичності звучання, особливо з «живими» інструментами.

СЧ

Цей діапазон відрізняє теплота, розбірливість і музичність. Інструменти і вокал передаються тілесно. Певні інструменти і вокал, особливо жіночий, на деяких композиціях здатні додавати в своїй насиченості, підкреслюючись і стаючи більш помітними. Але в цілому навушники зберігають природність подачі середніх частот. Вимоги до якості музичного матеріалу невисокі. Навушники здатні згладжувати і маскувати певні недоліки записів.

ВЧ

Подачу високих частот можна назвати відносно уніфікованою. ВЧ сповнені енергією, грають вагомо і округло. Деталізація цього діапазону є задовільною. Порівняно з HD 660S2, високі частоти у HD 660S відчуваються більш легковажними, з більшою кількістю повітря, але при цьому інколи можуть здаватися різкими. Модель HD 660S2 пропонує виважене і комфортніше звучання цього діапазону.        

Порівняння

 

Основне порівняння Sennheiser HD 660S2 з моделлю HD 660S було проведено протягом всього огляду. Тому окремо порівняю HD 660S2 з іншими навушниками також від німецького виробника, а саме з Beyerdynamic Amiron home. Про Amiron говориться – «ideal for music enjoyment at home». Обидві моделі наразі знаходяться приблизно в одному ціновому діапазоні, однак мають ряд суттєвих відмінностей.

 

По-перше, це стосується конструкції. Amiron виглядають і відчуваються значно масивнішими за Sennheiser HD 660S2. Вага навушників від Beyerdynamic становить біля 340 г, що на третину більше, ніж у HD 660S2.

 

По-друге, ергономіка. Амбушюри у Amiron, хоча також виконані з велюру, але мають круглу форму і навушники зовсім по іншому відчуваються на голові. Простору для вух нібито більше, наголів’я не тисне з самого початку. При цьому Amiron трималися значно гірше на моїй голові. Знову ж таки, це індивідуально.

 

По-третє, комплектація. До комплекту Beyerdynamic Amiron входить жорсткий кейс (це плюс) і лише один змінний небалансний кабель довжиною 3 м (це мінус). За потреби балансного підключення, виробник пропонує кабель Beyerdynamic зі штекером 2,5 мм і довжиною 1,4 м, але його треба купувати окремо.

 

По-четверте, звучання. Дані моделі суттєво відрізняються за звуком і в чомусь є навіть антиподами. В навушниках Amiron home краще передається ширина сцени, відчуття відкритості, простору і деталізація. Sennheiser HD 660S2 вдається гарно вибудовувати сцену в глибину, їх звучання насичено тими самими ефектними басами,  емоційними і теплими середніми та комфортними високими частотами. Оскільки Beyerdynamic Amiron home і Sennheiser HD 660S2 мають значні відмінності між собою, то вибір між цими достойними моделями не є складним і залежить від власних критеріїв.

Итоги

Нова вдосконалена модель навушників Sennheiser HD 660S2 за багатьма параметрами є ідентичною своїм попередникам HD 660S. Маємо ту ж саму знайому конструкцію, впізнаваний дизайн і гарну комплектацію. Звук у HD 660S2 зазнав певних змін. Він не став кардинально новим або зовсім іншим. Звучанню акуратно додали в НЧ спектрі та відкоригували СЧ- і ВЧ-діапазони, зберігши розбірливість, натуральність і музичність.

 

Особисто мені подобається вся 600-та серія навушників від Sennheiser. Кожна модель цієї серії по-своєму цікава. Тепер до цього ряду додалися ще одні навушники – Sennheiser HD 660S2. Однозначно можна сказати, що Sennheiser HD 660S2 варті уваги і думаю, що у них є всі шанси сподобатися багатьом поціновувачам якісного і мелодійного звуку.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звучання
5.0
Комплектація
5.0
Дизайн
5.0
Плюсы
Звучання
Комплектація
Невелика вага
Дизайн
Минусы
Можливий дискомфорт при перших використаннях
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 35444
есть в наличии
25 759
Отзывов (2)
Напишите ваш отзыв для
Огляд навушників Sennheiser HD660S2 – занурюйся глибше у легендарний звук
Страшнувато витрачати 24 000 грн. на навушники з перепадами в 12дб вже між 4000 Гц - 8000Гц. В.ч. після 9500Гц стрімко затухають, що не ОК... https://soundnews.net/uploads/hd660s2-vs-hd660s.png
Навушники - це не тільки каталожні характеристики та графіки.