Фильтр по блогу

Огляд Rode PodMic: усе, що необхідно знати

01 Сентября 2021
19263
0
Обзоры
Огляд Rode PodMic: усе, що необхідно знати
Стукаленко Артем
Звукорежисер, аранжувальник.
12
6

З-поміж усіх мікрофонів, які потрапляли до моїх рук останнім часом, Rode PodMic вразив мене найбільше. Я тестував його кілька разів, між тестуваннями витримував доволі довгу паузу, і все не міг повірити своїм вухам і очам. У цьому огляді ми розберемо переваги та недоліки PodMic з перспективи пересічного користувача.

Що таке Rode PodMic?

Судячи з назви, виробник позиціонує даний прилад як вдале рішення для подкаст-студій; а судячи з цінника, виробник позиціонує даний прилад як вдале рішення для напів-професійних подкаст-студій, проджект-студій та хоум-студій. 

У найкращому випадку, прилад, розроблений для широкого кола користувачів — блогерів, подкастерів, геймерів, — повинен володіти кількома характеристиками:

  • • Бюджетність.
  • • Надійність.
  • • Чітка передача частот у діапазоні 1-4.5 kHz.
  • • Наявність якісного вбудованого поп-фільтру.
  • • Наявність кардіоїдної діаграми направленності.
  • • Безкомпромісна сумісність з різними типами звукових карт.

 

Поетапно розглянемо кожний пункт у контексті Rode Pod Mic…

Бюджетність

Ціна Rode Pod Mic, м’яко кажучи, “не кусається” — у порівнянні  з цінами багатьох інших мікрофонів для проджект-студій цінник PodMic виглядає вельми привабливо, навіть враховуючи той факт, що для роботи з цим мікрофоном обов’язково потрібно мати аудіоінтерфейс чи будь-який інший прилад, що здатен працювати в режимі аудіоінтерфейсу (наприклад, гібридний/цифровий мікшерний пульт чи рекордер). 

Словом, вартість позитивно виділяє Pod Mic на фоні конкурентів.

Надійність

 

Перша думка, що з’явиться в вашій голові, коли ви візьмете Pod Mic до рук: “Ого, який важкий!” І дійсно, з приводу надійності у мене теж немає ані запитань, ані претензій до цього мікрофону. PodMic справляє враження справжньої “важкої артилерії”, що здатна витримати не тільки студійну роботу, але і роботу на майданчику.

Звісно, тісний контакт з рідиною може нашкодити приладу, проте, як мені здалося, він набагато довше протримається у приміщеннях з великою кількістю пилу або нестабільною температурою, аніж 90% його конкурентів.

Особливості конструкції та ергономіка

На жаль, я не в змозі точно сказати, чи буде вам зручно використовувати Pod Mic: варто мати стійку, що здатна витримати значну вагу цього мікрофону. Тим не менш, прилад має цілком скромні, як для своєї маси, габарити та доволі зручне кріплення, яке навдивовиж добре зберігає положення.

Хочу похвалити вбудований поп-фільтр: з-поміж усіх мікрофонів з вбудованим поп-фільтром у даному ціновому сегменті, фільтр Pod Mic блокує ударні приголосні, мабуть, краще за всіх. Навіть при роботі на невеликій дистанції до мембрани, більшість різких порухів повітря не потраплять до сигналу.

Звук

На жаль чи на щастя, “особливим” характер звучання Rode Pod Mic назвати не можна: як і будь-який мікрофон, що розроблений для запису мови, Pod Mic пильніше прислухається до середньої частини діапазону частотного спектру, ніж до нижньої чи верхньої. Тим не менш, звучання виділяється невеличким підйомом у ніжній середині, який дозволяє додати звучанню голосу “глибини” та “повноти”. Як на мене, така особливість є дуже актуальною для жіночих тембрів та високих чоловічих голосів: тенорів та тенор-баритонів. При роботі з більш низькими тембрами, звук може виявитися занадто “гудячим”, проте це, по-перше, справа смаку, а, по-друге, залежить не тільки від самого мікрофону, але й безлічі інших факторів: наприклад, від кабеля чи акустики приміщення, в якому ведеться запис. Так чи інакше, навіть якщо звук набуде небажаного забарвлення, це завжди можна виправити пост-обробкою.

Цілком закономірно, PodMic має кардіоїдну діаграму направленості, яка, до речі, працює так, як годиться: звук перед собою мікрофон сприймає добре, і, при розумному відлаштуванні рівня вхідного сигналу, реверберація не буде захаращувати ваш запис.  

Найбільш вражаюча особливість Rode PodMiс...

Нам усім добре відомо, що диявол, зазвичай, криється в деталях… Так і у випадку з PodMic: підводний камінь заховався там, де пересічний користувач найменше його очікує — вихідний супротив цього мікрофону становить 320 Ом.

Що це означає? Якщо висловлюватись простою мовою, сигнал, що ви запишете цим мікрофоном, буде вимагати дуже значного підсилення, а інакше — може не влаштувати вас гучністю. 

Насправді, супротив у 300+ Ом вважається нормою для динамічних мікрофонів; наприклад, у відомого мікрофона Shure SM57 цей показник становить 310 Ом, але необхідно наголосити на тому, що SM57 — універсальний, проте, в першу чергу, інструментальний мікрофон, що розрахований на роботу з дуже гучними звуками: як-то малий барабан, мідні духові інструменти, і, нарешті, гітарні і басові кабінети, при роботі з якими SM57, на думку багатьох звукоінженерів, проявляє себе найкраще. У свою чергу, Rode PodMiс розроблений для запису подкастів! Тобто він створювався для роботи, переважно, з рівномірною людською мовою. Думаю, не варто пояснювати, яка різниця “запасів гучності” існує між басовим стеком з дванадцятидюймовим динаміком та людськими голосовими зв’язками. 

Але ж звукова карта підсилює сигнал!

Так, дійсно, — підсилює. Фактично, кожен прилад, на якому ви знайдете XLR-гніздо буде оснащений підсилювачем, який зробить сигнал потужнішим; проте не забуваймо, що у кожного підсилювача є чітко визначений ліміт підсилення, а 320 Ом — показник серйозний…

Я проводив тестування PodMic з реальним “бойовим” підсилювачем, що має піковий показник підсилення +60dBu. І навіть коли я викрутив ручку гейну на 5 годин, аналізатор у моїй DAW зафіксував середній рівень вхідного сигналу приблизно -9dBfs. Робимо висновок: підсилювача на +60dBu не буде достатньо. 

Тут я хотів би порекомендувати вам підсилювач, що був би здатен “розігнати” сигнал з цього мікрофону, проте, на жаль, не знаю жодного якісного більш потужного підсилювача з цінником нижче 1500$. 

ЩО змусило інженерів Rode зашити у мікрофон для подкастів та блогів настільки брутальний трансформатор — не знаю, мені самому щиро цікаво. 

Итоги

За великим рахунком, Rode PodMiс — доволі якісний мікрофон, що має значний потенціал. Проте, на жаль, його технічні характеристики роблять його дещо сумнівним вибором для домашніх студій та проджект-студій: з одного боку, ціна кричить про те, що мікрофон створений для роботи в напів-професійному середовищі, з іншого — для комфортної та плідної праці знадобиться оснащення, яке зможе собі дозволити не кожний блогер чи подкастер, особливо — початківець.

Тим не менш, якщо вам пощастило мати підсилювач з достатньою для PodMiс потужністю і ви шукаєте мікрофон з чесною ціною та талантом для запису голосу — щиро раджу звернути увагу на цей мікрофон. Або беріть і тестуйте з наявним обладнанням, цілком можливо, що рівень підсилення вас задовольнить.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.8
Оценка эксперта
4.8
Ергономіка
5.0
Надійність
5.0
Звук
4.0
Ціна
5.0
Плюсы
Висока надійність
Бюджетність
Чесна якість звукопередачі
Минусы
Надміру великий вихідний супротив
Обмежена сфера використання
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 24343
в наличии
4 750
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Rode PodMic: усе, що необхідно знати