Фильтр по блогу

Огляд Sennheiser Momentum Sport ‒ на межі навушників та спортивного трекера

31 Мая 2024
488
0
Обзоры
Огляд Sennheiser Momentum Sport ‒ на межі навушників та спортивного трекера
Дмитро Мельниченко
про аудіо, портативний Hi-Fi
2
0

Дуже важко в наші дні відокремлювати різні пристрої за їх приналежністю. Де закінчуються годинники з трекерами, а де починаються смарт-годинники? Коли музичний плеєр на Андроїд перестає (чи починає) бути телефоном? Мабуть? екзистенційні проблеми треба лишити тим кому це не байдуже, а для себе самого я вибрав простий шлях – співвідносити свої потреби до можливостей товару. Саме таким чином треба віднестись до цього пристрою, який в першу чергу, скоріше, є все ж навушниками, а вже в другорядному – все інше. І вас закликаю придивитись уважніше, бо те про що ви зараз прочитаєте може вас дуже здивувати!

Комплектація

Дуже вдячний компанії Sennheiser за їх лаконічне пакування – нині, зберігати у себе купу коробок просто немає вже сил і навіть до закінчення гарантійного періоду я не витримую й утилізую все що потрапляє під гарячу руку. Навушники  SennheiserMomentumSport постачаються у маленькій картонній коробочці, нічого зайвого, а в ній три набори амбушюр, три кільця для хрящової фіксації, кабель type-C (яких у кожного з нас вже просто за-ба-га-то), маленька мотузочка для транспортування, папірці від виробника і кейс з навушниками. Коротка інструкція – це дуже гарний тон! Комплектний ремінець буде зручним для діставання навушників з сумки чи кишені, але навряд підійде для зовнішнього кріплення навушників до, наприклад, паска одягу.


Дизайн, матеріали та ергономіка

Брати в руки такий солідний кейс – це приємно! Досить адекватний розмір, гарні на дотик матеріали, а саме – пластик і силікон. Відчувається посилання у спортивність чи практичність. Верхня частина з принтом логотипа, це той самий силікон, який є на нижній частині і яким (!) з'єднуються дві половини кейсу. Не софт-тач, за що дуже дякую. Вперше бачу таку конструкцію, де пластик можна спостерігати лише на краях кейсу і в середині. Це непогане рішення, особливо у контексті того, що у спортзалі ці навушники можуть і будуть падати на підлогу. А відсутність жорсткого кріплення просто не дасть кейсу зламатись. Хоча б ззовні.


Sennheiser Momentum Sport навушники дуже легкі! Пластиковий корпус, не можу сказати навпомацки за якийсь преміум, хоча ціна і доволі висока. Проте, після підбору розміру комплектних амбушюр та хрящових тримачів, завдяки цій малій вазі, навушники просто неможливо буде витрусити з ваших вух. Вау! Скільки разів доводилось навпомацки під меблями шукати мої TWSки навіть просто під час прибирання? Багато! Скільки б не стрибав, не мотав головою – «сенхи» як пружина вперлись в кілька точок моїх вух і дістати їх можна було тільки руками. Застережу вас від того, щоб запхати як найглибше – в цьому немає сенсу ані для посадки, ані для звуку як такого. Амбушюри гарно ізолюють і тримаються у вухах, а запхнувши їх глибоко ви можете просто втратити всі низькі частоти й отримати посадку що вже не тримається так добре. Просто повірте –  помістили у вухо, провернули, заправили тримачі і побігли. Щільно, без фанатизму.


Я можу точно стверджувати що під час бігу Momentum Sport ЗОВСІМ не будуть зміщуватись у ваших вухах, а про силові тренування взагалі мовчу. Фіксація гарна, але саме через цей момент за кілька годин від легкого розпирання вуха втомлюються і витягнувши навушники ви зловите себе на тому, що видихнули з полегшенням. Це не дуже помічається в процесі, та й взагалі немає чого робити більше кількох годин у залі – тренування понад дві години шкідливі! А от якщо ви марафонець.. То у вас кудиии більше стурбованості буде від інших подразників)) Навіть не помітите, не переймайтесь.


Мало не забув – кришку футляра вам доведеться закривати контрольовано, бо вона може легко стати криво і магніт, що знаходиться у верхній частині, просто не зчепиться з нижньою. Не скажу що це проблема, але треба звикнути. На заряджання не впливає, але кейс має захист від бризок води при умовах того що він зачинений. Ну, ви зрозуміли що у відчиненому – ніт. А от порт зарядки закривається силіконовою заглушкою, якою слугує єдина деталь, що з'єднує корпус. Все ще милуюсь цим цікавим рішенням))


Автономність, стабільність сигналу

Виробник заявляє про 6 годин роботи самих навушників і ще три заряди в кейсі. Що тим самим вищезгаданим марафонцям дуже на руку. Т.я. їх можливо використовувати з двома пристроями одночасно (саме так і робив), то у режимі підвищеної якості, з увімкненим пульсометром і датчиком температури тіла (так, якщо ви не зрозуміли то тут вони є і про це далі піде мова) зі 100 до 10% вони у мене сідали за 5 годин. Дуже гарний результат, зважаючи на всю кількість використаних фіч.


За весь час користування навушники сигнал тримали гарно, але були маленькі «але» - незначні підлагування при тому коли я відходив за масивні бетонні стіни, але покажіть мені ті навушники які через них«проб'ються»? Ну добре, є такі, але я знаю тільки повнорозмірні, з більшими антенами. А серед TWS– це середній показник «по палаті». Ці малюки мають бути десь недалеко від смартфона, без якого не працюють, тому проблем не має бути вза-га-лі.Додатки

Що? Додатки, не додаток? Ну, так)) Але залежить від сценарію використання. Досить об’ємний пункт, бо це важлива складова. Якщо ви все ж придбаєте Sennheiser Momentum Sport суто для розмов чи музики то вам знадобиться лише один – Sennheiser Smart Control. Це типовий додаток, що використовується для підключення безпровідних навушників. Щось на зразок хабу, де виробник збирає всі ваші блютуз-пристрої саме від свого бренду. Як згадано на початку – інструкція по швидкому встановленню дуже проста та підключення не займе багато ваших сил і часу. Мови немає, лише основні міжнародні й, на жаль, московитська. Але якщо недостатньо знаєте англійську, то я не стану вас засуджувати, головне зручність.


Одразу ж маєте сповіщення про те що існує новіша прошивка навушників і я всім раджу не змахувати в бік, а одразу оновитись. Зміни в саунді, енергоефективність і багато іншого функціоналу – все це може бути додано в порівнянні з заводською версією прошивки. Особисто мої повнорозмірні бездротові навушники дуже сильно змінили звучання після оновлення прошивки.


Налаштування самого підключення, кнопки керування, панель сенсорів що показує ваш пульс та температуру тіла, налаштування еквалайзера, інше. Загалом все дуже просто і під рукою.


Пункт з показниками ваших ритмів наявний одразу, але для роботи сенсорів вас попросять встановити ще один додаток – Polar Flow. В цілому, процедура складається в основному з встановлення і реєстрації в додатку. Вам не потрібно його відкривати потім, крім того, коли ви хочете робити контроль саме тренування! Після цього, в основному додатку з'являться ваші показники.


Polar – відомий серед спортсменів виробник гаджетів і сенсорів, і Sennheiser знали з ким колабитись. Їх програма є таким самим хабом для гаджетів – годинників, сенсорів, - які ви одночасно зможете використовувати в парі з самими навушниками. Важко оцінити повний потенціал, коли не є хардкорним спортсменом, але це точно спонукає до контролю тренувань!


У вкладці налаштувань зверніть увагу на те що можливо вибрати два режими кодека – сила з'єднання і якість його передачі. Якщо перший забезпечить стабільність, то другий спрямований на збільшення  пропускної здатності для того, щоб ви не втрачали в якості при прослуховуванні вашої музики. Обидва режими дуже солідні й немає сенсу загострювати на них, просто спробуйте якийсь час один, а потім інший для порівняння.

 Дуже сподобалась можливість увімкнути Еко-режим. Коли сідає батарейка то вже готовий зробити тихіше аби не втратити активне шумозаглушення знаходячись у галасному офісі, чи в транспорті.


Ще дуже зручне налаштування, якого я у своїх TWS на жаль не маю – це автоприйняття виклику. Коли вдома прибираєш і брудні руки, або на тій самій пробіжці незручно збивати ритм шукаючи де там в телефоні кнопки виклику – можна просто автоматично дозволити гарнітурі це зробити.


Я вище писав про посадку – так от цей момент передбачений в додатку. Треба знайти відповідний пункт і просто увімкнути щось, наприклад у Ютуб чи Спотіфай. Повернутись у додаток, відрегулювати гучність коли це вам підкажуть і так пройти тест «посадки». Після отримання «зеленого світла» просто повторювати ту саму посадку де у вас був гарний результат і не травмувати свої вуха вкручуванням навушників.


Мікрофон, особливості, фішки (ANC, etc)

Навушники Sennheiser Momentum Sport можна під’єднати до двох девайсів одночасно. Працює швидко, розумно і коли новий сигнал заходить то пріоритет надається йому. Я давно використовую щось подібне на інших бездротових навушниках і під час робочого дня це надзвичайно зручно.


Не забуваємо що тут є гарний захист від пилу і струменів води! Помітив, що конфігурація амбушюр і сітка на звуководі, мабуть одна зі складових цього захисту, тому не рекомендую використовувати некомплектні амбушюри – по-перше, сенсори можуть перестати працювати (навіть з прозорими амбушюрами-аналогами), по-друге, той самий захист від води.


Несподівано, доволі якісний мікрофон! Знаходячись на відстані приблизно 10 сантиметрів від ваших губ, він гарно сприймає мову, доволі терпимий до вітру, а тому на іншому кінці людина не буде скаржитись.


Режим ANC завжди активований. У вас є ще два варіанти – увімкнення подавлення вітру, щоб звук навушників не перебивався потужними поривами, або режим «прозорості». ANC у порівнянні з лідерами програє, але він є, він працює і допоможе прибрати монотонні шуми, а це найбільша необхідність, хоча б у моїх особистих сценаріях.Саме в цих навушниках основна робота по ANC проходить у відсіканні частот до 800-900 Гц, а це якраз гудіння двигунів транспорту, гудіння натовпу тощо. Ну і не забувайте що вони частково відкриті – саме тому невелика частина звуків буде потрапляти крізь них і саме через це активне шумозаглушення неідеальне.


Анти-вітер працює гарно! Немає чого додати.


Режим прозорості натуральний, передає мікрофонами звуки ззовні ДУЖЕ натурально. Це, в першу чергу, заслуга самих драйверів, про які буде пізніше. А по-друге – мікрофонів що беруть звук ззовні. Але є «але» - постійний легкий фон саме в цьому режимі на найсильнішому налаштуванні. Він не втомлює, але помітний. Я б не сприймав його за щось серйозне, лише особливість. У вас є опція у додатку вибрати режим прозорості під час розмови, то майте на увазі цей невеличкий фон що буде з вами весь цей час.


Найсмачніше в цьому пристрої – це все ж їх головний козир – це перші у світі навушники-трекер (!!), які оцінять як спортсмени любителі з будь-якого рівня качалок, так і бігуни зі стажем. Сумісність з цілою купою продуктів Polar, можливості трекінгу, графіки, що можете потім порівнювати для контролю прогресу – все це у наборі малесеньких навушників Sennheiser Momentum Sport! Вперше у світі. Я зараз звучу як рекламний буклет, але ж вони витягують те на що замахнулись! Саме через це ми бачимо такий цінник і саме через це їх варто розглядати всім хто цікавиться спортом.


Трохи детальніше – температура тіла і пульс знімаються оптичними датчиками що посилають світловий сигнал вам у внутрішнє вухо і датчиками при контакті зі шкірою. Спокійно – це безпечно. Температурний сенсор зчитує напряму при контакті з тілом, як цифровий термометр. Похибка є – вона складає приблизно 0,3 град Цельсія (можна знімати у Фаренгейтах, але я тестував в наших звичних одиницях). Мені не дуже очевидно яким типом температури вважається саме ця – кор-температура, чи температура шкіри. Визначити це буде легко якщо ви матимете якийсь з цих типів сенсорів. Якщо співпадає – це той самий тип, якщо ні – протилежний.


Пульсометр же має певні.. Глітчі. При силовому тренуванні вони зовсім не проявляються. Світловий сенсор вимірює пульс на судині що поряд з барабанною перетинкою (якщо колись мали досвід спостерігання слухового каналу, то знаєте що там дуже помітна пульсація на перетинці), яку в ідеальній тиші або після неймовірного навантаження можна навіть було б почути без спеціальних пристроїв. Так от, під час бігу сенсор іноді починає сприймати ваші кроки за сердечний ритм і пропорційно додає їх до того показнику що зчитує з судини. Це досить відомий баг багатьох (!) професійних і напівпрофесійних сенсорів. Я бачу можливість програмного усунення надалі, але є можливість того що ви просто не помітите цього, бо це проявляється саме під час активної фази бігу. У велотренуванні чи силових не зустрічається цієї особливості. Саме при агресивному прискоренні та високій швидкості бігу це стається. Коли ви ходите чи легко біжите то зовсім не спостерігатиметься щось подібне. Я робив спроби замірів пульсу аналоговим способом, то мої показники після серії відтискань від підлоги чи присідань чітко збігалися, що вже вражає.


На жаль, як і інші сенсори, ви поки що не можете використовувати навушники без підключення смартфона, тому вони в цілому аналогічні до того коли ви на тренуванні з нагрудним пульсометром чи на руці. Але все ж я не назву це мінусом – це сучасні реалії. В ідеалі, знайти собі пристрій (наприклад годинник) де буде додаток, що поєднується з навушниками. І все, ви у найлегшому сетапі, готові до тренування (:


В останню чергу маю згадати про функцію якої я поки не зацінив, хоча вона має неабиякий потенціал – це саунд-зони. Надавши навушникам доступ до геолокації ви можете відмітити певні зони де у вас будуть конкретні налаштування параметрів. Наприклад, одні для офісу, інші для дому, ще інші для спортзалу. Таким чином потрапляючи до спортзали ви матимете режим прозорості, наприклад, на середньому рівні та не дуже високу гучність аудіо, а от потрапивши в офіс, чи додому, вмикатиметься режим ANC. Або навпаки, режим прозорості на максимум, щоб взаємодіяти з колегами чи домашніми. Загальний режим за замовчуванням може бути на ANC і ви комфортно переміщатиметесь по місту без зайвого гулу у вухах.Звучання Sennheiser Momentum Sport

Я, мабуть не здивую когось тим що Сенхи звучать гарно? Ми до цього звикли, за кількома винятками. Але це все ж суб'єктивна дисципліна, тому варто хоча б кілька конкретних рис замалювати.


Sennheiser Momentum TWS 3, я дуже не полюбив. Вони мені не сподобались, я їх не зрозумів. Звуковий профіль з торчащими верхами та різкий спад після, мало басу і худенькі гітари, що каже про провали у середніх частотах - досить дисбалансна картина. Я скажу що часу в них провів небагато, міг в деяких деталях помилитись, або не встигнути розібратись, але в той момент біч-о-біч порівняв з іншими навушниками й зробив свій голос особистою гривнею не в бік «сенхів».


В Momentum Sport гарний частотний баланс одразу дає про себе знати. Не в плані що аудіофіли тут почнуть спеціально вислуховувати свої добірки, а в плані порівняння з іншими моделями виробника чи конкурентами. Це високий рівень. Я не скажу що збільшений діаметр драйвера у 10 мм тому виною, в порівнянні до побратимів по бренду, але відчутно гарний пружний бас. Достатньої глибини, досить детально чути середину, на що похвалитись зможе далеко не кожна пара навушників. Тут є теплий обволікаючий бас і трохи-трохи слабкіші верхні. Не як люблять деякі.. Привіт адептам культу «кривої Харман».  


Гітарки, голоси – не губиться, все достатньо чути. А це якраз результат балансу НЧ та СЧ! Саме завдяки тому, що низ не задраний це і можливо. Протяжність верхів – натуральна, а не як люблять аудіофіли. Немає перебільшень на верхах, немає того звичного сміття в високих. Навіть є куди підкрутити 3-8 кГц. Я не займався таким, але простір є і такі маніпуляції можуть поліпшити відчуття при прослуховуванні.


Еквалайзер є, він на 5 смуг. Але він вам не знадобиться майже зовсім. Може в якихось особливих обставинах, але особисто я не чіпав і це повторно великий комплімент в бік тонального профілю. Краще покрутити EQ плеєра в якому ви слухаєте – наприклад в HibyMusic куди більше смуг і алгоритми справді працюють, ви почуєте різницю навіть від додавання половини Дб на частоту.


Є в додатку режим де ви вибираєте серед варіацій звуку які вам пропонують (на слух) що краще звучить. Спочатку вибираєте один діапазон частот в трьох варіантах. Потім ще, потім ще і ще, поки не буде саме те що вам здалось найкращим. Вибраний результат буде показаний у вигляді еквалайзера, який можна зберегти. Я не оцінив, але спробуйте, може на вас спрацює краще.


Як ви вже зрозуміли – загальна картина тюнінгу дуже нетипова. Верхні частоти не домінанти, як це зараз модно, а саме тому складається враження що баси є дуже сильною основою. Хоча, навіть за графіками повна гармонія з серединою. І хоча ВЧ послаблені, вони працюють і в цьому є якийсь тембральний прикол. Є смак. Ви будете слухати такий звук з задоволенням.


До речі, я почав в цих навушниках дивитись Фоллаут і 4 серії з гаком дивився з задоволенням. Профіль дуже імпонує ТВ-шоу та кіно, спробуйте – не пожалкуєте. А тим більше це практично. Голоси натуральні, панорама більш ніж достатня, звукові ефекти працюють як треба.Порівняння

Тут мав би бути пункт порівняння, але з чим порівнювати? Як я писав на початку – чи то як трекер, чи як навушники? Роздільно, чи разом?


Порівняння в плані саунду. Мої AnkerLiberty 3 Pro (дешевші) явно програють в загальній картині – мені довелось провести досить багато часу за їх тюнінгом в додатку. В самому додатку можливостей більше, але все одно звуковий профіль набагато приємніший на цих «сенхах». Хоча гучність трохи вище на Анкер. +0,5Дб, як я хотів би. Але ж в умовах тренувань це навіть зовсім не потрібно і було достатньо при перегляді серіалу.


Моментум серія, як я сказав вище, досить недешева та особисто для мене досить спірна по саунду. Вибачте, якщо образив ваші почуття, я лише про свій смак пишу.


Sony зі схожим функціоналом має майже той же цінник, але порівняння релевантне. Єдине що можу порадити – порівняти лоб у лоб в одному з магазинів. Обидва варіанти дуже сильні в плані саунду і вирішити що вам потрібно можете лише ви. Але це вже той рівень де я просто не чув поганого саунду від тру-вайєрлес.


Як фітнес трекер – дуже сподобались. Але я розумію що маю небагато досвіду в цьому напрямку і довелось дивитись деякі західні огляди. Оглядачі підмітили неймовірно сильний сетап. Не без вад в пульсометрі, який я згадав вище, але в іншому – дуже гарний трекер для тренувань, навіть в порівнянні з профільними класичними пристроями.

Итоги

Чи радив би я вам придбання навушників Sennheiser Momentum Sport? Так. Залізно, бо це унікальний інструмент досить широкої направленості. Ще ніхто не намагався робити те що вже зробили Sennheiser та Polar. За цю ціну ви отримуєте не лише навушники, а й трекер, який не потрібно чіпляти на себе додатково до навушників. А коли доходить до цільового використання то і поза залом чи треком ви можете їх використовувати. Так, шумодав може програє іншим дуже сильним моделям типу Bose та Sony, але його буде з головою для офісу, дому, навіть метро в ненайхардкорнішому прояві, якщо ви чітко розумієте на що заточений цей девайс. Тим більше, якщо у вас є непереносимість ефекту сильного заглушення.


Ціна виправдана й навіть в плані звуку тут немає компромісів щодо конкурентів. Хоча ми б не здивувались, бо так нас привчили інші бренди – все й одразу зазвичай працює всюди потроху, але ніде на повну. Але не тут.


Такий девайс навряд змотивує вас, але точно допоможе в досягненні цілей тренувань, я впевнений. Тому бережіть здоров’я, слідкуйте за своєю фізичною формою і слухайте музику якісно!

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Шумозаглушення
5.0
Ергономіка
5.0
Дизайн
5.0
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Шумозаглушення
5.0
Ергономіка
5.0
Дизайн
5.0
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Шумозаглушення
5.0
Ергономіка
5.0
Дизайн
5.0
Плюсы
Функціонал
Звук
Минусы
Не відключається ANC
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 39175
есть в наличии
14 849
Код: 39174
есть в наличии
14 849
Код: 39176
нет в наличии
14 189
Сообщить о поступлении
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Sennheiser Momentum Sport ‒ на межі навушників та спортивного трекера