Фильтр по блогу

Огляд Sony WF-C700N. Комфорт та якісний звук за доступною ціною

10 Февраля 2024
1186
0
Обзоры
Огляд Sony WF-C700N. Комфорт та якісний звук за доступною ціною
Євген Стоянов
Помічник архітектора який любить гарний звук.
28
14

Новинка від Sony - WF-C700N має систему шумозаглушення, зручний дизайн, ембієнт режим та чотири кольори корпусу. Нещодавно, в минулому я сказав би як круто отримати систему шумозаглушення за 120 доларів, але сьогодні вже є безліч моделей з ANC до 100 доларів. Категорія 80–120 доларів — це великий ринок TWS, менший за бюджетний, проте тут величезний вибір моделей та спекотна боротьба конкурентів. На сьогоднішній день гігант Sony займає дуже малий відсоток від загальної суми продажів бездротових навушників. Ми бачимо що Sony поступово змінюють пріоритети, приділяючи дедалі більше уваги ігрової індустрії. Основний прибуток компанія має з усього, що пов'язано з консоллю Playstation. Незважаючи на це, вони продовжують випускати часом цікаві навушники. На огляді нова модель Sony WF-C700N, яка візуально схожа на WF-C500 (модель 2021 року), їх порівняння буде нижче. Чи зможуть WF-C700N перемогти моїх фаворитів від JBL – Endurance Race? З'ясуємо в цьому огляді, а також детально порівняємо з вже не новинкою LinkBuds S. Нагадаю, все що тут написано це лише моя суб'єктивна думка. 

Дизайн та Ергономіка 

 

Навушники випускаються у чотирьох варіантах: білий, чорний, лавандовий, зелений. Як і в LinkBuds S, в 700N використовується шорсткий, фактурний пластик, але він більш гладкий. Модель має середній розмір корпусу навушників і відносно невеликий футляр схожий на циліндр. Навушники легкі, 5г кожен. Футляр важить лише 31г, що говорить нам про те, що Sony чудово заощадили на батареї. Навушники виступають із вух, але не сильно. Як і більшість подібних моделей WF-C700N, на жаль, не дозволяють лежати на боці, це можливо, але буде відчуватися дискомфорт. За рівнем комфорту WF-C700N я оцінив би на 8 з 10, навушники цілком зручні, при тривалому носінні майже ніякого дискомфорту помічено не було. Фіксація у вусі залежить від насадок, на жаль, тут немає спортивних насадок, тому під час активних рухів їх доведеться поправляти. Екзотичні насадки не підходять, технічно надягаються на трубку, але мають погану сумісність, а ось будь-які звичайні добре підходять. Комплектні гумові насадки (є три розміри) гарної якості, і я не бачу сенсу в їхній заміні. Загалом я не маю претензій до фіксації, як і до комфорту. WF-C700N захищаються від води відповідно до стандарту IPX4. У цих навушниках не можна приймати душ або пірнати під воду, з особистого досвіду можу сказати, що для таких цілей потрібні навушники, що відповідають стандарту IPX7 або вище. Такі навушники чудово грають під водою до 1 метра і більше, тут виникає інша проблема, блютуз хвилі погано проходять через воду. 

Функціонал 

 

 

Sony WF-C700N підтримують Bluetooth 5.2, кодеки SBC та AAC. Для тих, хто грає в ігри, я рекомендував би звернути увагу на інші моделі. Такі кодеки як: SBC, AAC, LDAC не можуть похвалитися швидким відгуком та більше заточені для прослуховування музики. WF-C700N, як і більшість інших моделей Sony, керуються додатком Sony | Headphones Connect. Навушники мають систему шумозаглушення та режим ембієнт, про які буде написано нижче. Хочу відзначити статус батареї відображається з великим інтервалом. Ви можете слухати навушники і додаток буде писати статус заряду 100%, через дві години раптово 100% перетворяться на 70%, ще через дві години на 40%. Я завжди думав, що нижче 100 йде 99, але ніяк не 70. Так, електроніка та ПЗ не позбавлені нюансів. 

Автономність 

 

 

За умови, якщо навушники знаходяться в прямій близькості один метр до джерела сигналу, виробник заявляє, що навушники можуть працювати близько 8 годин якщо система шумозаглушення вимкнена і до 5 годин якщо включена. Це не відповідає дійсності. Навушники важко дотягують до 7 годин в ідеальних умовах. Футляр дозволяє зарядити навушники лише один раз. Разом з футляром ми маємо близько 14 годин роботи, в ідеальних умовах яких у вас ймовірно ніколи не буде. Зарядка самого футляра становить близько 90 хвилин, на мою думку, це фантастично велика цифра, враховуючи ємність батареї. 

Мікрофон 

 

 

В огляді LinkBuds S я хвалив їхній мікрофон за відмінну роботу відсікання шуму. Я написав, що мікрофон LinkBuds S один із найкращих у ціновій категорії, але у WF-C700N все по-іншому. На мій погляд, якість мікрофона WF-C700N трохи не вписується в ціну 120 доларів. Багато навушників у ціні до 40 доларів мають мікрофон приблизно такої ж якості. Система шумозаглушення є, але її робота викликає питання. Поряд із шумною дорогою співрозмовник чутиме близько половини шуму, при цьому якість голосу неабияк падає. Будь-які шуми як транспорт, стукіт посуду, шарудіння пакета - все це чудово проходить через систему шумозаглушення. Не скажу у децибелах, але відсікається мала частина. Мікрофон працює добре тільки в абсолютній тиші. Тут є контраст у порівнянні з LinkBuds S. Мені не сподобалася робота мікрофона WF-C700N. 

Система шумозаглушення (при відтворенні)

 

 

Система трохи відсікає шум від низу до середини і набагато гірше у високочастотному діапазоні. В багатьох ситуаціях робота шумозаглушення не відчувалася взагалі. Я відверто розчарований шумозаглушенням WF-C700N. 

Режим Ambient Sound 

Тут я хочу похвалити навушники, режим ембіент працює добре, особливо з включеним Voice passthrough. Оточення добре чутно і режим фільтрації голосу працює непогано. 

Звук 

 

 

У статті про Shanling M0 Pro я писав про те, що кодек AAC на пристроях Apple та Android це два різні кодеки, які мають різну реалізацію. Звучання Sony WF-C700N на мій слух трохи краще через AAC із пристроїв Apple. Різниця настільки незначна, що я б не став приділяти уваги джерелу та кодеку. Як я і припускав навушники грають приблизно однаково з різних джерел, майже ніякої різниці. Навушники мають дуже маленький 5мм драйвер та стандартний частотний діапазон 20Гц-20кГц. Для тих, хто небайдужий до проекту AutoEq є хороша новина, WF-C700N є в базі. 

 

Тепер докладніше про звук. У WF-C700N відносно універсальний звуковий профіль, навушники не мають жанрових переваг. Міцний ударний бас, рівна середина та злегка підкреслені ВЧ. Навушники показують хорошу роздільну здатність та поділ інструментів.

 

Звучання приємне та нейтральне. Два нюанси на які я звернув увагу, WF-C700N не дуже добре передають простір, сцена має не видатну глибину та ширину. Також мені не вистачає верхнього басу, десь близько 80 - 100Гц. З коробки WF-C700N грають нейтрально з невеликим натяком на розслаблену подачу. Через кілька годин звук для мене став нудним, і я почав втрачати інтерес, все кардинально змінив еквалайзер. 10 хвилин гри в еквалайзер зробило звучання для мене НАБАГАТО цікавіше! Так, хочу відзначити, що рідний еквалайзер дуже непогано робить свою роботу і дозволяє знайти саме “той” звук. З еквалайзером ці навушники грають просто чудово.

 

У WF-C700N величезний запас басу, ніби у них вбудований великий сабвуфер, є хороший потенціал, який розкривається лише з еквалайзером. Я подивився кілька фільмів 30-річної давності, знаєте це той час, коли аудіо компресори не були популярні, записи мали величезний динамічний діапазон, у такому сценарії 700N мені найбільше сподобалися. Начебто ви сидите в кінотеатрі, трохи не вистачало ширини та об'єму. WF-C700N має дуже живий, приємний звук. Я помітив, наскільки класний, органічний тембр у WF-C700N в середньому діапазоні. З якісним матеріалом та правильно підібраним еквалайзером навушники сяють. Прекрасна робота у СЧ, вокал, діалоги у фільмах дуже чисті та детальні. При тривалому прослуховуванні WF-C700N не стомлюють навіть на великій гучності. Якість звуку відмінна як для музики, так і для перегляду кіно. WF-C700N чудово грають будь-які жанри від сучасної електроніки до фанку 70х. Якість звуку WF-C700N я оцінив би на 7 з 10 (на 9 з 10 з включеним еквалайзером) враховуючи вартість. 

Порівняння  

До порівняння потрапили моделі, які я добре пам'ятаю. Є безліч конкурентних моделей, наприклад, від JBL, які не потрапили в порівняння. 

 

JBL Endurance Race. Я вже писав огляд про JBL Endurance Race. На мій суб'єктивний погляд Endurance Race це найвдаліша модель бездротових навушників у ціні до 80 доларів що я колись тримав у руках, це стосується звуку, відмінної ергономіки, мікрофону та стабільності зв'язку. Це одна з небагатьох моделей яка повністю позбавлена "гострих кутів". Незважаючи на те, що JBL Endurance Race позиціонуються як спортивні, це чудові повсякденні навушники для будь-яких завдань. Ціни постійно плавають, на момент написання статті 700N дорожче за JBL більш ніж на 30 доларів.

 

Порівняння почну зі звуку. Перше на що я звернув увагу це простір, JBL мають більш широкий, об'ємний звук, у 700N він більш плоский за шириною та глибиною. Обидві моделі мають різний звуковий профіль. У JBL більш розслаблена та приємна для мого вуха подача, середина втоплена та підкреслена верхня половина басу. 700N мають більш ударний нижній край НЧ, але на відміну від JBL бас позбавлений щільності та маси. Соні дуже хороші в середньому та верхньому діапазоні. JBL трохи поступаються акуратністю, особливо в ВЧ, а також деталізацією вище 200Гц. 700N мають трохи більше нюансів, які упускає JBL. У Соні звук більш яскравий і відкритий, особисто для мене йому не вистачає м'якості та соковитості, яку мають JBL. У тісному порівнянні звук 700N мені здався більш сухим і менш цікавим. Соні мають трохи більше запасу гучності. Моє вухо вибирає Endurance Race завдяки більш комфортному, приємному звуку, широкій сцені та жирному басу. Смакові уподобання у всіх різні, обидві моделі мають повноцінний еквалайзер DSP. За допомогою еквалайзера мені вдалося наблизити 700N до звукового профілю JBL, але розширити звуковий простір не вийде. 

 

По ергономіці обидві моделі дуже зручні щодо носіння, але, якщо говорити про кнопки тут плюс у JBL. При надяганні я часто випадково натискав кнопки на 700N, мене це відверто дратувало. У JBL такої проблеми я не виявив. У Соні вони фізичні, у JBL сенсорні. Реалізація кнопок краще в Endurance Race. Що стосується фіксації у вусі, тут знову плюс у JBL за рахунок спортивних насадок, 700N не можуть похвалитися настільки надійною фіксацією у вусі. Звукоізоляція та витік звуку приблизно на одному рівні. Обидві моделі мають схожий функціонал і керуються через свої фірмові додатки. Режим ембієнт трохи кращий у Соні, якість мікрофона майже на одному рівні. Автономність навушників також приблизно на одному рівні – 6 годин в ідеальних умовах. Футляр JBL має більш ємну батарею і може зарядити навушники щонайменше два рази. 

 

Підбивши підсумки обидві моделі хороші, але мій вибір за JBL за більш продуману ергономіку та кращий звук (особисто для мене). Та й до того ж JBL дешевше майже на 30%.

 

LinkBuds S. Цікавий факт, LinkBuds S у мене були на огляді рівно рік тому. Нині їх під рукою немає, тому порівняння буде приблизним. Обидві моделі схожі стосовно функціоналу при цьому мають різну електронну начинку. Я лише назву явні відмінності.

 

LinkBuds S мають помітно кращу начинку це стосується системи шумозаглушення як на відтворенні, так і на мікрофоні. Якщо подивитися на залізо, то 700N "обрізана", здешевлена версія LinkBuds S. Звуковий профіль LinkBuds S темніший, сцена ширша, загалом звучать вони на мій слух цікавіше ніж 700N, хоч і різниця не величезна. Хоча я повинен визнати на 700N середні частоти реалізовані краще, цей діапазон більш лінійний і акуратний ніж у LinkBuds S. Обидві моделі однакові за розміром та вагою. LinkBuds S мають сенсорні кнопки, у 700N вони фізичні. Особисто я віддаю перевагу сенсорним кнопкам. Також LinkBuds S виграють за ємністю батареї футляра майже вдвічі. Обидві моделі використовують схожі матеріали. Якщо подивитися на ціни, вибір складний, тому що цінова різниця пропорційна результату. Якщо не потрібен хороший мікрофон, як і хороший ANC, модель 700N буде більш раціональним вибором. 

WF-C500. Насправді, я вважаю, що ця модель має низьку актуальність на сьогоднішній день. Проте порівняємо обидві моделі. Вас може спантеличити те, що обидві моделі виглядають дуже схоже, але крім зовнішнього вигляду у них мало спільного. Найбільша відмінність - це наявність системи шумозаглушення у 700N. Нова модель грає краще від самого низу до верху. 700N виграють за лінійністю, поділом і роздільною здатністю, навушники грають чистіше, особливо у ВЧ. Загальна якість звуку у 700N вища завдяки оновленій електроніці. WF-C500 програють 700N, але не можна ігнорувати різницю в ціні. 

 

Anker Soundcore Liberty 4 NC. Якщо вам важливий шумодав (ANC) і мікрофон (мова йде про систему шумозаглушення), ці навушники не залишають шансів 700N. Але на мій суб'єктивний погляд якість звуку краща у Sony. Особисто мій вибір 700N.  

 

Fiio FW3. Дуже різні моделі. По суті, Fiio – це екзотика для вузького споживача. Ціна плаває, але загалом обидві моделі близькі за ціною. Fiio FW3 трохи дорожче за 700N. FW3 мають передову електроніку, але біда в тому, що їх ПЗ не може з нею впоратися, хороші програмісти дуже дорого коштують. В ідеальних умовах FW3 звучать технічно краще 700N, але на мій погляд мають невдалий звуковий профіль. FW3 це чудовий матеріал для еквалайзера. На відміну від 700N вони мають більш протяжний та акуратний верхній діапазон, у своєму роді та ціні унікальний за лінійністю та деталізацією. Незважаючи на великий потенціал, FW3 мають масу проблем та нюансів яких ніколи не бачили ні Sony, ні JBL, це стосується кривого ПЗ, нестабільного зв'язку, ергономіки та відверто поганого мікрофона. 

 

Користувачі техніки Apple яким потрібен хороший мікрофон, на мій погляд немає нічого кращого Airpods

Итоги

Що мені сподобалося у WF-C700N : 

  • • Дуже зручні, маленький розмір навушників та футляра 
  • • Пристойний звук плюс мінус відповідно до ціни. Еквалайзер 
  • • Надійний стабільний зв'язок 
  • • Режим Ambient Sound 

 

Що не сподобалося: 

  • • Система шумозаглушення (ANC) 
  • • Мікрофон (фільтрація шуму) 
  • • Кнопки, їхня ергономіка 
  • • Не найкраща автономність 

 

Є речі, які трохи псують враження про компанію. Соні роблять наголос на функціоналі, який фактично не працює, принаймні я не бачу в ньому нічого крім маркетингу. Кожен хто купує навушники платить за цю ахінею, як наприклад DSEE або 360, оптимізація вуха та інші дивні речі. Мабуть, у Соні вирішили, що все це допомагає продавати. Мені більше подобається політика JBL, мінімум маркетингової нісенітниці і максимум звуку та комфорту, хоча й вони не позбавлені маразму. WF-C700N це дійсно гарний звук для масового вуха, особливо з рідним еквалайзером, дуже комфортний дизайн. Це зовсім непогана модель, яка, ймовірно, отримає велику кількість продажів.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.6
Звук
5.0
Ергономіка
5.0
Ціна
5.0
ANC
4.0
Автономність
4.0
Оценка эксперта
4.6
Звук
5.0
Ергономіка
5.0
Ціна
5.0
ANC
4.0
Автономність
4.0
Оценка эксперта
4.6
Звук
5.0
Ергономіка
5.0
Ціна
5.0
ANC
4.0
Автономність
4.0
Оценка эксперта
4.6
Звук
5.0
Ергономіка
5.0
Ціна
5.0
ANC
4.0
Автономність
4.0
Плюсы
Звук
Ергономіка
Минусы
Система шумозаглушення (ANC) 
Автономність
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 38970
есть в наличии
3 999
Код: 38973
есть в наличии
3 999
Код: 38972
есть в наличии
3 999
Код: 38971
есть в наличии
3 999
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Sony WF-C700N. Комфорт та якісний звук за доступною ціною