Фильтр по блогу

Огляд USB-мікрофону Sennheiser Profile Streaming Set – готовий сетап для стрімерів та подкастерів від німецького виробника

08 Мая 2023
33015
0
Обзоры
Огляд USB-мікрофону Sennheiser Profile Streaming Set – готовий сетап для стрімерів та подкастерів від німецького виробника
Гліб Перерва
Оглядач техніки та софту Експерт в навушниках та Hi-Fi плеєрах
103
92

Сьогодні на огляді конденсаторний USB-мікрофон від Sennheiser із високою якістю запису звуку, стильним дизайном, вбудованим поп-фільтром та повноцінним тримачем-пантографом в комплекті. Розглянемо можливості пристрою, порівняємо його з іншими моделями у цьому ціновому діапазоні та розповімо про досвід використання.

Пакування та комплектація

Sennheiser Profile Streaming Set поставляється у великій прямокутній коробці з брендованою фірмовою поліграфією Sennheiser в синьо-сірих кольорах.

 

Всередині обʼємного пакування знаходиться наступний комплект:

 • · мікрофон Sennheiser Profile;
 • · настільний тримач-пантограф;
 • · кабель USB-C to USB-C (3 м);
 • · чохол для мікрофона;
 • · коротка інструкція та посібник з техніки безпеки.

 

 

Дріт брендований, довгий та вкритий товстим шаром резини і змінювати його на щось інше немає необхідності. Чохол з нормальної тканини, але максимум від чого він захистить під час транспортування – це подряпини від пилу та дрібного сміття.

 

Що заслуговує окремої уваги, так це тримач-пантограф, який виготовлено по всім канонам якості Sennheiser, хоча здавалося б це звичайна металева чапля для столу, адже тримач зроблено з товстого металу та з тугими кріпленнями. Конструкція кріплень запобігає небажаним рухам, а також впродовж всього пантографу розташовано спеціальні пази для кабелю USB, аби він не звисав з тримача та був зафіксований по всій довжині.

 

Дизайн та ергономіка

Візуально Sennheiser Profile виглядає як дорогий робочий інструмент з натяком на геймерську направленість: металевий чорний корпус мікрофона та кольорова індикація чудово поєднуються в одному дизайні. Сам корпус здається міцним та довговічним, а загальний стриманий стиль впишеться в майже будь-який інтерʼєр.

 

 

Комплектний тримач-пантограф має різьблення універсального розміру та міцну металеву основу, що кріпиться до столу та забезпечує стійкість конструкції. Пантограф гнучкий і добре підлаштовується під практично будь-яке положення, а невелика вага мікрофону дозволить розташувати весь сетап горизонтально відносно столу.

 

 

Сам мікрофон можна нахилити тільки назад.

 

 

Також Sennheiser Profile оснащений металевою решіткою з акустичною піною, яка слугує поп-фільтром.

 

 

Дизайн Sennheiser Profile не тільки естетично приємний, але й практичний та функціональний, адже він оснащений великою кількістю регуляторів, про що трохи нижче.

 

Доречі якщо немає потреби в пантографі, або ж якщо вже є мікрофонна стійка, Sennheiser Profile є також у спрощеній комплектації, з ще більш приємною ціною: Sennheiser Profile Base Set, в якому замість пантографу буде настільна підставка.

 

Підключення та органи керування

Мікрофон Sennheiser Profile має безшовний процес підключення, що ідеально підходить для тих, хто потребує легкого початку запису аудіо високого рівня: мікрофон потребує для підключення лише дріт USB-C. Також всередині вже вбудовано повноцінну схему звукового тракту, що робить його зручним та ергономічним пристроєм для запису, особливо для тих, хто тільки починає займатися звуком.

 

Мікрофон сумісний з операційними системами Windows і Mac, тому не потребує додаткового програмного забезпечення або драйверів для роботи. І хоча Sennheiser Profile має вельми обмежену варіативність підключень порівняно з аудіоінтерфейсами, він все ж є оптимальним вибором для тих, хто шукає простий у використанні та надійний девайс.

 

Використання Sennheiser Profile інтуїтивно зрозуміле, адже його достатньо просто підʼєднати до ПК, обрати в DAW (Digital Audio Workstation – Цифрова звукова робоча станція) як джерело вхідного звуку, та вихідного у разі моніторингу через мікрофон, та почати запис.

 

Керування Sennheiser Profile здійснюється через три поворотні регулятори, що знаходяться на фронтальній стороні мікрофона. Функції крутилок наступні: 

 • · регулювання вхідного сигналу;
 • · регулювання міксу вихідного сигналу для моніторингу (звук з ПК до якого підʼєднано мікрофон чи напряму через мікрофон);
 • · регулювання гучності навушників у разі моніторингу безпосередньо через аудіовихід мікрофону.

 

 

Також є окремою кнопкою Mute (беззвучний режим) з червоною підсвіткою.

 

 

А позаду знаходиться тільки USB-C та 3,5 мм вихід на навушники.

 

 

Технічні характеристики

Загальні

 • · вид: дротовий;
 • · спрямованість: кардіоїдна;
 • · тип перетворювача: конденсаторний;
 • · розміри мікрофону: Ø 50 x 152 мм;
 • · розміри пантографу: 780 мм (горизонтальний виліт);
 • · роз'єми: USB Type-C (USB 2.0 Full-Speed) та 3,5 мм TRS;
 • · довжина кабелю: 3 м;
 • · живлення: 5 V, max. 200 mA;
 • · вага мікрофону: 350 г;
 • · вага пантографу: 820 г.

 

Мікрофон

 • · частотний діапазон: від 20 до 20 000 Гц;
 • · частота дискретизації: 44.1, 48 kHz;
 • · роздільна здатність дискретизації: 16, 24 Bit;
 • · чутливість при мінімальному коефіцієнті підсилення: -10 dBFS at 80 dB SPL;
 • · чутливість при максимальному коефіцієнті підсилення: -50 dBFS at 80 dB SPL;
 • · мінімальний коефіцієнт підсилення: 34 dB(A) SPL;
 • · максимальний коефіцієнт підсилення: 28 dB(A) SPL.

 

Вихід на навушники

 • · роз'єм: 3,5 мм TRS;
 • · мінімальний вихідний опір: 16 Ω;
 • · діапазон частот: від 20 до 18 500 Гц.

 

Звук

Мікрофон Sennheiser Profile має доволі високу деталізацію вхідного сигналу та оптимально підійде для запису голосу, включно з чоловічим та жіночим вокалом, але не для інструменталу. Кардіоїдна діаграма спрямованості розрахована на запис звуку безпосередньо перед мікрофоном, мінімізуючи фоновий шум, що робить його ідеальним для запису в непідготованому приміщенні, а також для стрімерів які не хотіли б аби мікрофон записував шум від клавіатури чи гучні кулери ПК.

 

Діапазон частот від 20 Гц до 20 кГц та 24-бітна роздільна здатність Sennheiser Profile забезпечують відмінну якість звуку та повинні, з технічної точки зору, повністю задовольнити потреби як початківця, так і більш впевненого користувача, що хотів би мати максимально компактну студію звукозапису.

 

 

Мікрофон “з коробки” забезпечує нульову затримку при моніторингу безпосередньо через нього, що приємно вразить користувачів базових аудіоінтерфейсів.

Порівняння

Razer Seiren V2 Pro

З цього ж цінового діапазону можна розглянути Razer – ще один гідний представник подкастерських мікрофонів зі стильним мінімалістичним дизайном, але динамічним типом перетворювача. Ідеально підійде для стрімів (шум комп'ютерної периферії не так суттєво впливає на якість запису як у більшості моделей конденсаторних мікрофонів) та подкастів, проте для запису інструменталу та вокальних партій краще вибрати більш чутливі моделі.

 

Audio-Technica AT2020 USB+

Непоганий варіант з кардіоїдною полярною діаграмою спрямованості. Має вбудований роз'єм для навушників, але функціональність передньої панелі обмежується тільки двома дисками-регуляторами.

 

Одним з потенційних недоліків цього мікрофона є його чутливість – він може вимагати певної обробки приміщення в якому ведеться запис, а також може вловлювати більше небажаних шумів, у порівнянні з Sennheiser Profile. Як наслідок, для досягнення оптимальної якості звуку користувачам може знадобитися записувати в більш ізольованому приміщенні та використовувати додатковий поп-фільтр, але якість запису та кількість інформації, що потрапляє в кінцевий мікс, помітно вища за мікрофони з не таким чутливим капсюлем.

 

Beyerdynamic FOX

Чудовий настільний (і не тільки) USB-мікрофон з конденсаторним типом перетворювача, привабливим зовнішнім виглядом та додатковим стоковим поп-фільтром, що особливо становиться в нагоді під час запису голосу.

 

Користується попитом не тільки серед ведучих подкастів та стрімерів, а й серед музикантів для запису демок, а іноді і повноцінних треків, адже попри високу деталізацію мікрофон не надто вимогливий до ізоляції приміщення.

 

AKG Ara

Ця модель трохи поступаяється по рівню інформативності звуку Sennheiser Profile, та й комплектація скромніша, але загальна якість звуку на такому ж високому рівні. Детальніше можна прочитати в попередньому огляді за посиланням.

Итоги

Sennheiser Profile Streaming Set – якісний USB-мікрофон який є оптимальним рішенням, в першу чергу, для стрімерів та подкастерів. Висока якість звуку і чудова розбірливість голосу, а також комплектний пантограф і прекрасно налаштований внутрішній поп-фільтр роблять його привабливим варіантом саме для запису голосу.

Модель доволі вузьконаправлена: для запису вокалу в цілому її можна використовувати, та найкраще вона підходить саме для розмовних форматів запису. Для  інструментальних партій краще розглянути щось на кшталт AKG Lyra чи більш професійні варіанти комплектів аудіоінтерфейсів та мікрофонів.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.5
Оценка эксперта
4.5
Звук
4.0
Дизайн
4.0
Ергономіка
5.0
Комплектація
5.0
Оценка эксперта
4.5
Оценка эксперта
4.5
Звук
4.0
Дизайн
4.0
Ергономіка
5.0
Комплектація
5.0
Плюсы
Запис голосу та вокалу
Дизайн
Комплектація
Ергономіка
Простота використання
Функціонал
Релулятори
Минусы
Не підходить для інструменталу
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 35800
есть в наличии
5 549
Код: 35853
есть в наличии
8 559
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд USB-мікрофону Sennheiser Profile Streaming Set – готовий сетап для стрімерів та подкастерів від німецького виробника