Фильтр по блогу

Огляд закритих планарних навушників Meze Liric II. Творчий підхід

08 Июля 2024
587
0
Обзоры
Огляд закритих планарних навушників Meze Liric II. Творчий підхід
Anastasia Nikolaeva
Независимый эксперт. Аудиофил.
202
641

Сьогодні на тесті новинка від моєї улюбленої румунської компанії Meze Audio. Я вже тримала цю модель в руках на Munich High End Show 2024, і тоді ж висловила думку, що хочу обов'язково послухати її ще раз. От, зустрічайте – закриті повнорозмірні планарні навушники Meze Liric II. Не так щоб я є великим фанатом даної категорії Hi-Fi пристроїв, все ж відкритий форм-фактор мені ближче, але якщо ви шукаєте ізодинами в дорогу, це ваш варіант. Окрім того, я колись публікувала тут огляд Liric першого покоління, вони змогли значно зменшити мій скепсис. Подивимося, як покаже себе спадкоємець. Цікаво оцінити цей звук в домашніх умовах, а не у шумі виставки. Заявлена ціна не змінилася – $2000. Бренд називає Liric II "A Witness of Time", свідок часу. Деякі характеристики отримали зміни, ця еволюція відбувалася, в тому числі, з урахуванням відгуків аудіофільської спільноти. Давайте перевіримо результат. До справи.

Візуальні враження

 

 

Перед нами важка коробка у художньо оформленій обкладинці. Вона ненав'язливо натякає, що на створення навушників творців знову надихала любов до своєї національної культури і поезії.

 

 

Комплект постачання у Meze Liric II вельми щедрий: кейс з твердим каркасом EVA, чохол зі шкірозамінника для кабелів, небалансний дріт 3.5 довжиною 3 м у простій ізоляції, балансний мідний дріт преміум-класу Furukawa PCUHD 4.4 довжиною 1.3 м, сплетений вручну, перехідник на штекер 6.3, авіаційний адаптер. Особисто я не є шанувальником кабелів Meze, але стандарт навушникових конекторів 3.5 дозволяє, за бажання, підібрати будь-який сторонній варіант на заміну. І наявність більш серйозного проводу в стоку – це прекрасно.

Про дизайн

 

Він у Meze Liric II трохи своєрідний, на любителя. Не можу сказати, що я була в шаленому захваті, але низка покращень тут є. Слава богу, зовнішні панелі на чашах більше не оздоблені шкірою. У другому поколінні для них застосовується натуральне смугасте макассарське ебенове дерево. Кожна пара має індивідуальний візерунок. Інші матеріали теж якісні – метал, магнієвий сплав. Складання бездоганне, конструкція не хитається, чаші обертаються гладенько. Мені не особливо подобається їхня вузька овальна форма, але до комфорту посадки все одно претензій немає.

 

Шкіряні амбушури тепер знімні, кріпляться на магнітах. Вони товсті та м'які, добре охоплюють вуха, пасивна шумоізоляція дійсно відмінна. За розміром корпус порівняно компактний, вага у нього легка, особливо як для планарів – лише 427 г. Для регулювання присутні стрижні з мідним покриттям, мені з цими "ріжками", як завжди, було зручно.

Характеристики та сумісність

  • • Діапазон частот: від 4 Гц до 92 кГц;
  • • Чутливість: 100 дБ;
  • • Опір: 61 Ом.

 

Як і у перших Meze Liric, для новинки використані ті ж самі магнепланарні драйвери Isodynamic Hybrid Array MZ4 з активною площею 3507 мм від наших майстрів Rinaro. Ці випромінювачі були зменшені та адаптовані для закритого форм-фактора чаш, при цьому розробники намагалися зберегти характер звуку флагманів Empyrean та Elite. Присутні різні фірмові технології: Phase-X для покращення масштабу уявної сцени, система вирівнювання тиску PES, модернізована для ще більш плавного переходу від НЧ до НСЧ, чвертьхвильова резонаторна маска QWRM, що стратегічно закриває обрані отвори в корпусі драйвера, щоб послабити піки вище 7 кГц.

 

Те, що важливо безпосередньо для нас з вами – навушники досить вимогливі до потужності. Їм потрібен підсилювач з адекватною віддачею струму. Якщо йдеться про портативне джерело – обирайте Hi-Res плеєр з балансним виходом, що здатен видавати гарні показники. Але найкраще модель розкривається, очікувано, зі стаціонаром.

Звук

 

 

Основне тестування проводилося на iFi iDSD Diablo 2, Yulong DA10, Astell&Kern A&Ultima SP3000 та iBasso DX320.

 

Подача у Meze Liric II тепла, насичена, м'яка. Вона отримала частку ґрунтовності, стала комфортнішою та розслабленішою, у пріоритеті – делікатна гармонійність. За тоналкою маємо V-шку, але забарвлення не надміру смакове. Це такий артистичний, солодкий, витончений почерк, з помірною схильністю до співочості.

На мій погляд, тут дійсно цікаво звучить вокал. Натуральний, приємний, надзвичайно плавний і докладний, з прекрасною передачею емоцій та увагою до тонких відтінків голосів. Загалом, на середніх частотах навушники спеціально підкреслюють мелізми, злегка тягнуть ноти, створюючи ніжний, переливчастий градієнт. У поєднанні з підкачаними басами та іскристими ВЧ, виходить вдалий варіант для розважального прослуховування.

 

Отже, картина у Liric II колоритна, лампова, життєрадісна. Модель вміє драматургічно вибудовувати сюжет композиції, натхненно занурювати в її атмосферу, при цьому не втомлюючи. Партії сплітаються органічно та невимушено, контури не виділені, багато уваги віддано макродинаміці. Втім, якраз мені хотілося більше виразності на середині, контрастності і деталізації. Окрім того, масштаб сцени компромісний, навіть з урахуванням закритого форм-фактору. Щоб покращити розмах панорами, вам необхідне адекватне підсилення.

 

Важливе уточнення – ви повинні розуміти, що я, на жаль, не та людина, яка купувала б собі Ліріки. Ані першого, ані другого покоління. Налаштування їхнього звуку особисто мені не дуже близьке, тому моя оцінка тут стриманіша, ніж могла б бути. Якщо перші Meze Liric здавались мені нуднуватими та рафінованими, то у Liric II мені не вистачило нейтральності, а також агресії, хльосткості атак, швидкості, різкості. Тим не менш, як я не приховувала, що у першої ревізії мене просто зачарувала прозорість і ювелірна мікродеталізація, так і тут хочу віддати належне – новинка співає дійсно привабливо. І якщо вас закохає в себе її медова, вкрадлива манера, однозначно ці навушники з вами надовго.

По частотах

 

Баси масивні, округлі, розкотисті. Глибина саба прийнятна, мід акцентований, відчувається ефектна вібруюча віддача. При цьому відзначу вельми непогану читаємість ритмічного малюнку. Крім того, локалізація удару точна, є тактильна пружність, це така характерна риса Meze. За текстурою НЧ оксамитові, густі, трохи аналогові. Але кількісно мені їх було занадто багато, і я б додала їм ще технічності. Питання індивідуальних уподобань.

 

Середина емоційна, насичена, плавна. Передача симетрії стала кращою, ніж у попередника, за рахунок цього музика здається більш цілісною, захопливою і драйвовою. Інструменти тривимірні, достатньо крупні та об'ємні. Палітра тембрів ошатна, барвиста. Дрібні нюанси помітні, хоча не виділені. Мінуси – іноді ВСЧ трохи легковагові, їм може не вистачати реалістичності. Ну і про згладженість я вже писала.

 

Високі частоти граційні, окреслені, рельєфні. Ось вони мені дуже сподобалися. Спектр отримав легку іскринку, такий шляхетний переливчастий блиск, є і відмінний контроль. Грають ВЧ яскраво та насичено, поєднуючи гарну чіткість, красиву протяжність верхніх шарів і цю породисту, вишукану гамму обертонів. Слух не ріжуть. Навіть на найскладніших акустичних записах навушники показали себе гідно, в цьому їхній безперечний козир.

Конкуренти

 

Знову ми повертаємося до перших Meze Liric. Нейтральні, повітряні, спокійні, чесні та прозорі. Тембри у них були чисті, такі радісні, сонячні. Баси рухливі, менш акцентовані, середні частоти ясні, але підсушені, ВЧ теж іскристі, однак не настільки переливчасті. Повторюся, мені в цих навушниках подобалася їхня надзвичайна деталізація, вони тонко ловили мікронюанси, можна було нескінченно вдивлятися в глибину картини. Але в цілому їхній почерк був для мене нуднуватим, не вистачало мелодійності. Нові Liric II мало схожі на попередника, більш басовиті, теплі та цілісні. Тому як прямий апгрейд я б їх не сприймала, це буде скоріше просто перехід на зовсім іншу модель. За можливості, краще порівнювати наживо.

Итоги

Що ж, Meze Liric II стали ще одним харизматичним гравцем у своєму сегменті. Зміни в дизайні, комплектації, технологіях і звучанні створили абсолютно новий пристрій. Оскільки подача тут все ж смакова, рекомендую ознайомитися з нею самостійно. Для тих, хто її полюбить, модель явно стане постійним супутником, враховуючи закриту конструкцію і компактність. Всім Hi-Res.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ергономіка
5.0
Ціна
5.0
Плюсы
Дизайн та складання
Комплект постачання
Закрита конструкція
Компактність
Звук
Минусы
Вибагливість до потужності
Смакова подача
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 39763
есть в наличии
87 945
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд закритих планарних навушників Meze Liric II. Творчий підхід