Фильтр по блогу

Огляд Sennheiser HD 25 – легендарні компаньйони для DJs і не тільки

24 Апреля 2021
2575
0
Обзоры
Огляд Sennheiser HD 25 – легендарні компаньйони для DJs і не тільки
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
129
74

Серед неймовірної кількості і різноманіття навушників лише небагатьом моделям вдалося отримати звання відомих, і ще меншій кількості статус легендарних. До таких відомих і одночасно легендарних навушників безумовно можна віднести Sennheiser HD 25, історія яких розпочалася ще у минулому столітті. Вперше модель була представлена в далекому 1988 році і поступово стала частиною обладнання діджейських стендів в усьому світі. HD 25 відзначалися комфортом у роботі та своєю довговічністю. Також ці навушники використовувалися пасажирами авіакомпанії British Airways під час трансатлантичних перельотів на Конкорді (пасажирському надзвуковому літаку) і відмінно себе зарекомендували в умовах високого шуму, хоча і не мали систем активного шумопоглинання.

 

Свого часу компанія Sennheiser випускала різні лімітовані серії HD 25. Наприклад, до 25-річчя моделі була створена алюмінієва версія HD 25. Також була серія навушників, оформлена в спортивному стилі Adidas Originals. На сьогодні, окрім класичних HD 25, у продажу є версії HD 25 Light та HD 25 Plus. Light-версія відрізняється не тільки комплектацією, але і своєю конструкцією.

 

В минулому 2020 році до 75-річчя створення Sennheiser з’явилася версія HD 25 Limited Edition у двох варіантах – з жовтими і синіми амбушюрами. Жовтий колір амбушюри HD 25 отримали на честь першої в світі моделі накладних відкритих навушників Sennheiser HD 414 (1968 року випуску), що перевершила сподівання її творців щодо продажів та популярності у світі, і навіть використовувалася під час космічних польотів. Амбушюри синього кольору відповідають корпоративному кольору компанії Sennheiser. Навушники Sennheiser HD 25 позиціонуються як вибір діджеїв, про що зазначено на коробці.

 

На цю модель я звернув увагу не як на професійний інструмент, а скоріше як на варіант для дозвілля з можливістю використання її під час прогулянок містом. Розглядав закриті, накладні, дротові, надійні, відносно не дорогі і  компактні навушники. Основна частина огляду буде присвячена моделі HD 25, версії Limited Edition. Порівняння з альтернативним, для моїх цілей, варіантом – Beyerdynamic DT 240 PRO –  буде наведено у відповідному розділі (можливо ця інформація стане читачам у пригоді).

 

Технічні характеристики Sennheiser HD 25:

  • · Тип конструкції: накладні, закриті;
  • · Тип драйверу: динамічний;
  • · Опір: 70 Ом;
  • · Чутливість: 120 дБ;
  • · Частотний діапазон: 16 – 22 000 Гц;
  • · Кабель: змінний, довжина 1,5 м;
  • · Вага: 140 г;
  • · Гарантія: 2 роки.

Упаковка і комплектація

Упаковка звичайних Sennheiser HD 25 і лімітованих мало чим відрізняється від ряду інших упаковок навушників Sennheiser. Вона зроблена з якісного картону у чорно-сіро-синіх кольорах і містить фото моделі на лицьовій стороні. Зразу ж можна побачити напис – Professional Monitoring Headphones, що окреслює сферу використання. Також на коробці міститься інформація щодо комплектації, відмінностей різних серій (класичних HD 25, HD 25 Light, HD 25 Plus) і технічні характеристики моделі. Окремо на коробку наклеєна голограма оригінальності продукту Sennheiser. Ймовірно безпосереднє місце виробництва моделі може відрізнятися, але мої HD 25 Limited Edition вироблені у Румунії. Всередині коробки навушники замотані в поліетиленовий прозорий пакет та закріплені на чорному картонному ложементі. Кабель у моделі HD 25 Limited Edition прямий, плаский, підсилений стальною жилою, змінний, довжиною до 1,5 м. Конектори ідентичні моделям HD 600, 650, 660S. Таке рішення дає змогу власникам 600-ої серії можливість заміни кабелю (3 м на 1,5 м чи навпаки), а власникам HD 660S додатково можна використовувати комплектний балансний 4,4 мм кабель для HD 25.

 

Комплектація відрізняється, в залежності від серії. HD 25 Limited Edition з синіми амбушюрами мають запасний комплект чорних амбушюр та позолочений перехідник з 3,5 на 6,3 мм. Чохол або змінний кабель, як у HD 25 Plus, у HD 25 Limited Edition відсутні.

Дизайн і ергономіка

Навушники Sennheiser HD 25 мають свій особливий і впізнаваний дизайн. З одного боку, я би не назвав його особливо красивим, з іншого – дизайн є стриманим і професійним, тобто дизайн поступається практичності використання моделі. Основний матеріал HD 25 – чорний якісний пластик, з якого зроблені всі основні елементи конструкції. Оголів’я, оббите екошкірою з піною, розсувається за довжиною і може роз’єднуватися на дві частини для кращої фіксації на голові. Чаші мають шарнірне кріплення, ліва чаша обертається на шарнірі, що дає змогу відхиляти її від уха і для діджеїв, наприклад, проводити моніторинг звука одним вухом, одночасно слухаючи зал. Конектори мають різні кольори, правий – червоний, лівий – чорний. Конектори на чашах виглядають масивно і така різнокольоровість є сильно помітною. Це не є ознакою естетичності, однак має суто практичне значення – завжди швидко можна розпізнати праву і ліву чаші.

 

Sennheiser HD 25 відносяться до накладних навушників. В деяких інших накладних моделях інколи відчувається незручність і тиск на вуха або голову слухача. Мене ергономіка HD 25 повністю влаштувала. Їх зручна і легка конструкція (лише 140 г), можливість повного налаштування під себе, м’які оголів’я і чаші, невеликий розмір самих чаш, значний рівень пасивної шумоізоляції дозволяють проводити багато часу, слухаючи HD 25. Цікавою особливістю цієї моделі є її висока ремонтна здатність – всі основні технічні вузли можна окремо придбати і замінити.

Звучання

Серії навушників Sennheiser HD 25, HD 25 Plus, HD 25 Limited Edition відрізняються своєю комплектацією, однак є ідентичними за звуковими характеристиками. Фраза на коробці «A legend amongst Djs» ніби повинна натякати на певну подачу музики ще перед прослуховуванням. Однак не варто «боятися» такого заявленого обмеження, краще послухати і скласти власну думку. Для мене Sennheiser HD 25 є навушниками з V-подібним звучанням. Музика подається жваво, ритмічно, з гарною динамікою. До того ж, HD 25 відрізняються сценою, близькою до середніх розмірів, що є гарним результатом для накладних закритих навушників.

 

Дійсно, електронна музика в цих навушниках грає доволі енергійно. Бас подається структуровано, має гарну розподільчу здатність і широку палітру, заходячи в нижні частини звукового спектру. Таке відтворення басу є прийнятним і для рок-музики. При прослуховуванні деяких джазових композицій з партіями контрабасу, звучання цього інструменту є чітким, але інколи йому не вистачало своєї вагомості або бас відступав трішки швидше, ніж хотілося (це суб’єктивно).

 

Середні частоти дещо відведені на задній план. Вони подаються без певних акцентів, є відносно нейтральними. В HD 25 не варто шукати якусь аналітичність або мікродеталізацію середніх частот, однак всі основні деталі запису передаються навушниками на пристойному рівні. Інструменти відрізняються натуральністю звучання та своїм позиціонуванням у просторі.

 

Щодо верхніх частот. Деякі накладні навушники мають акцент на басі, а верхнім частотам відводиться не суттєва роль, що робить такі моделі значно менш привабливими для поціновувачів збалансованої подачі. Навушники Sennheiser HD 25 вигідно вирізняються на фоні таких моделей. Можливо  ВЧ-діапазон не є сильним місцем HD 25, йому не вистачає ширини та легкості звучання. В той же час, високі чутні в усіх записах, де повинні бути. Навушники намагаються відображати ВЧ чисто, яскраво і детально, наскільки вони на це здатні. Інколи верхні частоти для збільшення деталізації  можуть додавати у своїй різкості, хоча до сибілянтів не доходило жодного разу. В більшості варіантів, така подача напевно сподобається людям, чутливим до ВЧ.

Порівняння Sennheiser HD 25 з Beyerdynamic DT 240 PRO

Тепер зупинюся на порівнянні цих двох моделей навушників. Спочатку опишу особисті враження при порівнянні «не музичних» характеристик.

За рівнем комфорту – Beyerdynamic DT 240 PRO відносять до повнорозмірних навушників, вони є більш важчі (на 50 грамів), їх чаші повністю охоплюють вуха і є м’якішими. Зворотній бік такого комфорту – більш швидке нагрівання вух при прослуховуванні. Оголів’я DT 240 PRO розсувне, м’яке, оббите, як і амбушюри, екошкірою. Його положення чітко фіксується. Пластик на чашах DT 240 PRO виглядає більш презентабельно. Але у мене склалося враження, що він менш стійкий до подряпин, ніж у Sennheiser HD 25.

 

Кабель у DT 240 PRO витий на 1,3 м (розтягується до 3 м) і важчий, ніж у HD 25. Для використання на ходу витий кабель не такий зручний. Штекер на 3,5 мм, прямий (у HD 25 – Г-подібний). Перехідник на 6,3 мм, як і у HD 25, має різьбу і накручується. Кабель DT 240 PRO може під’єднуватися до будь-якої з чашок. Модель DT 240 PRO комплектується м’яким чохлом з екошкіри. Також однією з переваг DT 240 PRO є ціна, яка суттєво менша за HD 25.

 

Щодо звуку. На коробках обох моделей написано «Professional Monitoring Headphones». В той же час, ці моделі мають відчутно різне звучання. Навушники Beyerdynamic DT 240 PRO мають більш широкий частотний діапазон (5 – 35 000 Гц) і, за моїми враженнями, потребують трішки потужнішого джерела звуку. Звукова сцена у DT 240 PRO більш віддалена від слухача і здається ширшою. Особливо це відчутно на вокалі. Бас у DT 240 PRO менш швидкий, тому на деяких композиціях акцент на НЧ відчувається помітніше. У HD 25 бас більш зібраний і ударний. В HD 25 музика грає націлено на слухача, з яскравими верхніми частотами. Однак ця яскравість інколи поступається натуральності. Звучання DT 240 PRO більш нейтральне і спокійне. Музика грає хоча і не так драйвово, як у HD 25, але прослуховування не викликає перевтоми. Навушники DT 240 PRO здаються універсальнішими за HD 25, однак поступаються останнім своєю динамікою і емоційністю. Якщо Ви обираєте свої перші навушники і віддаєте перевагу натуральному і більш збалансованому звуку, можливо варто звернути увагу саме на Beyerdynamic DT 240 PRO. Якщо ж Вам хочеться модель з певним цікавим звуковим «присмаком», то Sennheiser HD 25 стане гідним варіантом для вибору.

Итоги

Повернуся на початок огляду, де зазначав, що обирав собі модель компактних накладних навушників з якісним звучанням для використання «на ходу» з плеєром чи блютус-ресивером. І я такі навушники обрав – ними виявилися Sennheiser HD 25 у версії Limited Edition з синіми амбушюрами, які мають додаткову пару амбушюр і, несподівано, відчутно меншу ціну. Модель Sennheiser HD 25 відзначається легкістю конструкції, якістю виготовлення, комфортністю у використанні (ергономікою), високим рівнем пасивної шумоізоляції, можливістю заміни основних елементів та звучанням рівня Professional Monitoring Headphones. Всі перераховані особливості роблять Sennheiser HD 25 доволі цікавим варіантом для розгляду і подальшого ознайомлення з ними.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4.8
Оценка эксперта
4.8
Звук
5.0
Дизайн
4.0
Эргономика
5.0
Качество изготовления
5.0
Оценка эксперта
4.8
Оценка эксперта
4.8
Звук
5.0
Дизайн
4.0
Эргономика
5.0
Качество изготовления
5.0
Комплектация
5.0
Оценка эксперта
4.8
Звук
5.0
Дизайн
4.0
Эргономика
5.0
Качество изготовления
5.0
Плюсы
Ергономіка
Комплектація для HD 25 Plus
Якість виготовлення
Рівень пасивної шумоізоляції
Гарантія 2 роки
Минусы
Пропрієтарні конектори
Ціна для HD 25 Plus
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 99982
есть в наличии
6 409
Код: 99983
есть в наличии
8 559
Код: 28148
нет в наличии
3 969
Сообщить о поступлении
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Sennheiser HD 25 – легендарні компаньйони для DJs і не тільки