Фильтр по блогу

Огляд Astell&Kern ACRO CA1000T. Маленька шкатулка відкриває великі можливості

31 Июля 2023
11847
0
Обзоры
Огляд Astell&Kern ACRO CA1000T. Маленька шкатулка відкриває великі можливості
Александр Александрович
Аудіо ентузіаст
9
2

Сьогодні дивимось на девайс з цікавої экспериментальної категорії transportable пристроїв. Схоже, що далеко не одному мені не вистачає цікавостей у сучасній плеяді хоч і дуже якісних, але таких однакових плеєрів.

 

Тому спостерігаємо за розвитком ринку транспортабельних аудіопристроїв і їх намаганнями наблизитися до параметрів повноцінного стаціонарного звуку. На огляді Astell&Kern ACRO CA1000T.

Комплект, дизайн, експлуатація та характеристики

Комплект без вау-ефектів. Чорна суперобкладинка з ілюстрацією пристрою та його назвою. Під ним звична плотна чорна коробка з приємною текстурою та надписом Astell&Kern.

 

 

До комплекту входять: ACRO CA1000T, дві захисні плівки для екрану, кабель USB Type-C, інструкція та гарантійний талон.

 

 

ACRO CA1000T успадкував основу дизайну від попередника ACRO CA1000 з деякими відмінностями – колір змінений на більш стриманий чорний, додана фізична кнопка на передній панелі для управління роботою підсилювача. Надпис Astell&Kern на верхній частині корпусу нанесений ніби під склом і має привабливу кольорову індикацію (фактично є світлодіодним індикатором), що змінює колір відповідно до частоти дискретизації. Також колір надпису змінюється залежно від режиму роботи підсилювача при роботи пристрою в ролі окремого підсилювача.

 

 

Великий розмір колеса регулювання гучності, за словами виробника, символізує велику вихідну потужність пристрою. Матеріал був змінений з алюмінію у ACRO CA1000 на сталь для надання пристрою більш преміального вигляду.

 

 

На нижній частині корпусу розміщено гумові ніжки, що забезпечують надійне зчеплення девайсу з будь-якою поверхнею.

 

Дисплей, з’єднаний з корпусом шарніром, піднімається під кутом до 60 градусів. Хід тугий, відчувається надійнішим ніж може здатися з першого погляду. Якість дисплею відмінна – відгук на дотики та свайпи стабільний, кольори насичені, шрифти чіткі, кути огляду комфортні. У нижній центральній частині дисплею традиційно розташована кнопка повернення до головного екрану.

 

 

Фронтальна панель пристрою має п’ять фізичних кнопок: увімкнення/вимкнення пристрою та увімкнення/вимкнення дисплею, переключення/перемотування треку назад, плей/пауза, переключення/перемотування треку вперед та кнопка AMP, що відповідає за роботу підсилювача.

 

 

Передня панель вміщує чотири вихідних роз’єми для навушників: небалансні 6,3 мм та 3,5 мм, балансні 4,4 мм та 2,5 мм.

 

Небалансний вихідний роз’єм 3,5 мм також може використовуватися як оптичний вихід. 

 

Задня панель має наступні вхідні роз’єми: цифрові оптичний та коаксіальний (дозволяють під’єднати до ACRO CA1000T цифровий транспорт) та аналоговий 4,4 мм (балансне підключення цапу для роботи ACRO CA1000T в режимі підсилювача). Вихідними роз’ємами для передачі аналогового сигналу до підсилювача слугують пара RCA та пара Mini XLR. Також на задній панелі знаходяться два роз’єми Type-C – CHARGE для заряджання та DATA/AUDIO для передачі файлів та роботи пристрою у режимі USB ЦАП.

 

Також наявний слот MicroSD для карти пам’яті обсягом до 1 ТБ. У сам же девайс вбудовано 256 ГБ накопичувач.

 

Передні роз’єми для навушників та задній роз’єм RCA розпізнаються автоматично при підключенні за допомогою кабелю. Для задіяння інших роз’ємів необхідно налаштувати входи/виходи вручну за допомогою меню налаштувань роз’ємів.

 

 

Девайс обладнаний Bluetooth (aptX HD та LDAC на місці) та Wi-Fi і підтримує численні мережеві сценарії роботи (AK Connect, Roon тощо). Сервіс Open App дає можливість завантаження додатків, що входять до «білого» списку Astell&Kern.

 

ACRO CA1000T підтримує функцію швидкої зарядки USB - Power delivery 2.0 з характеристиками 9V/3A та забезпечує до 11 годин безперервної роботи. У моєму сценарії в режимі Super Gain з повнорозмірними навушниками ACRO CA1000T працював до п'яти годин, що є гідним показником. При цьому, навіть при пікових навантаженнях пристрій заряджається відчутно швидше ніж розряджається. Автономність та підтримка технологій швидкої зарядки забезпечують повністю комфортну експлуатацію.

 

Також наявна можливість увімкнення режиму збереження акумулятора, в якому при досягненні відмітки у 85% заряджання зупиняється та продовжується після падіння нижче 80%, що допомагає продовжити життєвий цикл акумулятора.

 

 

Загалом виробник виділяє наступні особливості ACRO CA1000T:

  • · перша реалізація подвійного цапу ES9039MPRO;
  • · велика кількість входів та виходів забезпечують максимальну варіативність сценаріїв взаємодії з пристроєм;
  • · вбудований акумулятор забезпечує портативність та швидку зарядку;
  • · підтримка роботи в режимі мережевого програвача, підтримка стримінгових сервісів, Roon ready;
  • · робота в режимі USB ЦАП;
  • · наявність функції Crossfeed;
  • · підтримка Bluetooth-кодеків aptX HD та LDAC;
  • · система потрійного підсилення, висока вихідна потужність, 4 вихідні роз’єми та 4 рівні гейну.

Підсилення

У промо матеріалах Astell&Kern багато уваги приділяли технологіям та реалізації системи підсилення. Виробник зазначає, що у ACRO CA1000T застосовано подвійний тріод KORG Nutube. Обкатку подібного лампового підсилення, здатного працювати в балансному режимі, було реалізовано виробником в успішному SP2000T (та й в плеєрах Cayin серії N8). Систему поглинання шумів, при цьому, було реалізовано по досвіду зі срібним ACRO CA1000.

 

Крім того, Astell&Kern використовують оптимізований кастомний дизайн, мінімізуючи мікрофонний ефект, що може спричинятися вібраціями та зовнішніми чинниками. Лампи з обох сторін зафіксовані рухомими силіконовими накладками, що забезпечує відмінну стабільність та ізоляцію (цю конструктивну особливість Astell&Kern навіть запатентували).

 

Усе це реалізовано на базі пропрієтарної технології Astell&Kern – TERATON ALPHA, яка за запевненнями виробника забезпечує чистий та точний звук, виключаючи шуми, які виробляє джерело при конвертації сигналу з цифрового у аналоговий.

 

Специфікації вихідних роз’ємів для навушників від виробника:

Low – Unbalanced 2Vrms / Balanced 4Vrms (Condition No Load),

Mid – Unbalanced 4Vrms / Balanced 8Vrms (Condition No Load),

High – Unbalanced 6Vrms / Balanced 12Vrms (Condition No Load),

Super – Unbalanced 8Vrms / Balanced 15Vrms (Condition No Load)

 

Реалізацію підсилення у ACRO CA1000T Astell&Kern називають TRIPLE AMP SYSTEM (система потрійного підсилення). TRIPLE AMP SYSTEM – це наступне покоління технології підсилення, стверджує виробник.

 

 

ACRO CA1000T переосмислює підхід до підсилення базуючись на типі музики, яку ви слухаєте, пропонуючи режими роботи на операційних підсилювачах, в гібридному режимі та в ламповому режимі.

 

Робота в режимі операційних підсилювачів пропонує чистий, технічний та динамічний звук.

 

Робота в режимі лампового підсилення забезпечує тепле, м’яке та красиве звучання.

 

Робота в гібридному режимі комбінує сильні сторони двох попередніх режимів. На ньому зупинимося та розглянемо детальніше.

 

Для управління підсиленням на фронтальну панель винесену додаткову кнопку AMP, після натискання якої ми переходимо до налаштувань підсилення. 

 

 

 

Вибір режиму підсилення на дисплеї розміщено у формі крапок (котрих загалом сім), що розташовані по зовнішньому контуру кола, в якому знаходиться індикація режимів.

 

Натискання на нижню ліву крапку, позначену надписом OP, вмикає режим операційних підсилювачів.

 

Натискання на нижню праву крапку, позначену надписом TUBE, вмикає режим лампового підсилення.

 

Решта п’ять крапок, розташованих між вищевказаними, відповідають за режими гібридної роботи. І ось тут вже захована справжня killer feature ACRO CA1000T.

 

Коли Astell&Kern рекламували TRIPLE AMP SYSTEM як наступне покоління технологій підсилення вони таки мали деякі об’єктивні підстави на подібні твердження.

 

ACRO CA1000T окрім OP та TUBE режимів підсилення мають аж п’ять режимів гібридного підсилення із поступовим додаванням впливу лампи на вихідний звук. Найближча до режиму OP точка на дисплеї вмикає режим із найменшим залученням ламп. Найближча до режиму TUBE точка на дисплеї вмикає режим із максимальним залученням лампи у гібридному режимі.

 

Таким чином, ми отримуємо дуже гнучкий режим окрасу звуку із невеликим чітким кроком при максимально швидкому та комфортному способі переключення.

 

Насичення ламповим звуком у гібридних режимах відчувається на кожному кроці. Звуку додається маса, тепло і густина. На верхніх гібридних режимах детальність може трохи зкруглятися, адже насичення ламповим звуком призводить до цільності подачі з ухилом у тілесність. Інколи так може не вистачати звичних деталей, а інколи ця цільна подача звучить цікавіше та свіжіше звичної для приладів топ рівня наддеталізації.

 

 

З приводу характеру лампи в девайсі - вона має якісний баланс передачі настрою композиції. Де необхідно додасть м'якої глибини та тілесноті вокалу, насиченості сцені та заворожуючої ваги і затухань інструментам, а у випадку наявності напору та агресії в композиції гібридний режим зповна їх передає, ще й додаючи трохи власної експресії. Загалом, тим, хто переживає щодо замилення звуку лампою, можна бути спокійними - в цьому девайсі подібного немає.

 

Важливо відмітити, що реалізація концепції тонкого налаштування гібридного режиму підсилення у ACRO CA1000T фактично відбулася першою в портативому аудіо.

 

Раніше при наявності у пристрої лампи міг існувати гібридний режим підсилення, але він завжди був один. Без можливості налаштування. В нашому ж випадку від першого до п'ятого гібридного режиму існує широкий спектр тембрального насичення та перевтілення улюблених композицій.

 

Баланс гібридного підсилення можно підлаштувати під записи, під навушники, під настрій, простору для гри та експериментів вистачить кожному.

 

Думаю, власники колекцій навушників отримають змогу провести купу часу в захоплюючих експериментах із суміщенням навушників з
ACRO CA1000T.

Звук

Опис звуку відповідає режиму OP підсилення ACRO CA1000T. При тесті використовувался навушники 64 Audio U12t, Dope Lucid, Acoustune HS1670SS, Fearles audio S8, Sennheiser HD800, Hifiman Arya Stealth Magnet, Fostex TH-909. ЦАП Cayin N8. Підсилювачі Phatlab Sassy GT, Burson GT.

Низькі частоти

НЧ тонально злегка теплі та масивні. При цьому, першими на себе увагу привертають саме гарні швидкісні характеристики та контроль НЧ. Баланс маси та швидкості витримано гарно. Пристрій без проблем справляється з тяжкою музикою – ударність та розділення виконані на найвищому для A&K рівні. НЧ належним чином відіграються у просторі та відмежовані від середньочастотного діапазону. Кількісно низьких частот рівно стільки, скільки необхідно.

 

ACRO CA1000T здатен відчутно глибоко відігравати низькі частоти. В питаннях якості та контролю саббасу на повнорозмірних навушниках він поступається хіба що старшим братам – стаціонарним пристроям. Але то вже зовсім інші сценарії.

Середні частоти

СЧ акуратно витримано у стилі Astell&Kern. Масивні, тілесні, з трохи згладженими піками та динамікою для уникнення колкості та забезпечення фірмового мелодійного звучання з красивою грою тембрів.

 

Вокал як завжди красивий – співучій. Його трохи виділено, але відносно інших преміальних пристроїв Astell&Kern, як вокал, так і середні частоти загалом, реалізовано достатньо рівними. ACRO CA1000T не є відчутно серединоцентричним девайсом, як це часто буває у преміальних пристроях Astell&Kern. Звісно, спричинено це саме наявністю опціональних гібридного та лампового підсилення. Кількісно СЧ не задрані, але є широкими та детальними. Мають об’ємні насичені образи з належним пропрацюванням. Швидкість та прозорість також на відмінному рівні. Якісне розділення інструментів, правильний баланс нижніх середніх частот та верхніх середніх частот. Робочі барабани як завжди в Astell&Kern мають фірмовий окрас та гарну роздільну здатність. Подача клавішних та струнних злегка зм’якшена та красива, духові мають заворожуючу витончену тілесність.

Високі частоти

ВЧ мають насичену присутність. Якщо коротко та просто – це детальні та насичені ВЧ у виконанні Sabre, помножені на делікатну подачу Astell&Kern.

 

Масивні, протяжні, виразні. Реалізовані не в мікродетальність, а близькі до цільних макро образів, при чому наявне класне розділення планів та слоїв при високій швидкості. ВЧ заднього плану не губляться, належно відпрацьовуються та відділяються у просторі.

 

Звуки інструментів витримують необхідну протяжність, не розсипаються та не «пісочать». Високі частоти не мають турбуючої дзвінкості. Вони органічно вписуються у чисту та насичену по всьому звуковому діапазону подачу.

 

ACRO CA1000T має класний тональний баланс та насиченість звуку по усьому діапазону. Ширина сцени ближча до якісних стаціонарних пристроїв ніж до топ портативу – пристрій вигідно виділяється окресленістю та акцентами країв сцени.

 

Глибина сцени також відмінна. Образи та інструменти мають гарну глибину (як і розміри загалом), завдяки чому досягається якісна прозорість при відсутності чіткого чорного фону.

 

 

Цікаво, що у сценаріях тестів в ролі ЦАПу та в ролі підсилювача ACRO CA1000T демонстрував приблизно схожі результати – плотний звук з гарною роздільною здатністю, насичений, емоційний, в міру окрашений у звичному стилі по всьому діапазону.

 

 

Порівняння з Astell&Kern A&ultima SP3000

Звісно, цікавим є порівняння ACRO CA1000T з дійсним флагманом Astell&Kern – A&ultima SP3000. Слід одразу зазначити, що різниця достатньо відчутна. І вона передбачувано відчувається на рівні канонічних відмінностей чіпів від Asahi Kasei та ESS.

 

Так, SP3000, побудований на AK4499EX, має яскраво виражену подачу звуку з акцентом на нижньо-середню частину частотного діапазону. ACRO CA1000T на ES9039MPRO має більш рівний за виразністю та тональним балансом звук.

 

Ультима має більш теплі, глибокі, красиві та насичені образи у середньочастотному діапазоні, реалізуючи при цьому ефектну голографічність, насичені глибину образів та затухання. Звук густий, при цьому трохи форсується технічність та артикуляція, що при гарній динаміці звучить відмінно.

 

Звук ACRO CA1000T більш вільний, із більшою кількістю простору між інструментами. Більша роздільна здатність та відчутно чіткіше пропрацювання країв сцен.

 

За рахунок більш акуратної подачі ACRO CA1000T відчувається більш тембрально варіативним. Там де Ультима робить вокал неймовірно красивим та насиченим, ACRO CA1000T тендітно розкриває усю витонченість вокалу в композиції.

 

 

Загалом, ACRO CA1000T приготований як технічно сильніший пристрій – краща роздільна здатність, ширина та глибина сцени, краща детальність, більше сухої точної ударності на НЧ, більше ВЧ та вища динаміка. Він також має значно більший акцент у мікродетальність на фоні Ультими, що грає в макро у порівнянні.

 

SP3000 ж пропонує дуже красивий звук, створений для насолоди музикою. Ультима має зразкову тілесність та глибину образів. Більш м’які та фундаментальні низькі частоти у порівнянні. За рахунок насиченості образів на середніх частотах на окремих композиціях подача плеєру може відчуватися відверто серединоорієнтованою. Вокал, вокальні партії заднього плану, затухання та реверберації, розкати та резонанси мають чарівний баланс насиченості та голографічності.

 

Не зважаючи на те, що Ультима має зм’якшені ВЧ та відверто окрашену подачу – це відмінний варіант звуку для приємного прослуховування музики, адже це концептуально вивірений звук – справжнє втілення бренду Astell&Kern, що знає як змусити ваші улюблені композиції звучати по-новому. ACRO CA1000T ж відчувається як технічний девайс топ класу з нотами фірмового звуку Astell&Kern.

 

Порівняння звуку здійснювалося в режимі OP підсилення ACRO CA1000T. Залучення гібридного підсилення надає лампового окрасу звуку із схожими на SP3000 характеристиками, але це не настільки концептуально витриманий звук. Лампа не в усіх сценаріях звучить настільки ж передбачувано та послідовно як Ultima SP3000, але при цьому наявна можливість тонкого підлаштування звуку, що працює відмінно практично завжди.

Итоги

Astell&Kern ACRO CA1000T – пристрій з амбіціями, інноваціями та претензіями на серйозний рівень. Вдалий розвиток ідей попередніх пристроїв Astell&Kern – ACRO CA1000 та SP2000T призвів до народження потужного, максимально функціонального та однозначно самобутнього девайсу.

 

Пристрою, що заслуговує на увагу як з точки зору звуку, так і з точки зору комфортності у багатьох сценаріях використання. Один тільки режим гібридного підсилення, що надає можливості для довгих веселих експериментів, робить ACRO CA1000T надцікавим девайсом.

 

Впевнений, що ця маленька шкатулка з її великими можливостями обов’язково знайде своїх поціновувачів. Особисто мені було дуже цікаво – присутня новизна, що я дуже ціную в аудіопристроях.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Звук
5.0
Дизайн
5.0
Ціна
5.0
Плюсы
Звук
Дизайн
Функціональність
Новизна
Минусы
Скромний комплект
Відсутність кейсу для транспортування пристрою та міжблочних кабелів
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 35154
есть в наличии
105 990
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Astell&Kern ACRO CA1000T. Маленька шкатулка відкриває великі можливості