Фильтр по блогу

Огляд Bluetooth-ресивера FiiO BTR7 – новий флагман компанії

18 Ноября 2022
2011
0
Обзоры
Огляд Bluetooth-ресивера FiiO BTR7 – новий флагман компанії
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
119
67

Bluetooth ЦАП/підсилювачі від фірми FiiO є одними з небагатьох портативних аудіо пристроїв, модельний ряд яких було повністю мною протестовано. Починаючи з найменшого Fiio mBTR, що з’явився біля чотирьох років тому, і до минулорічного флагмана FiiO BTR5 2021, який був вимушеним оновленням попереднього BTR5, компанія FiiO активно розвивала цей сегмент, пропонуючи різноманітні моделі та їх певні вдосконалення. І в нинішньому році було випущено блютус-ресивер FiiO BTR7, який не тільки успадкував звання нового флагмана, але й, на мою думку, зайняв нішу між мобільними Bluetooth-пристроями і портативними HiRes-плеєрами. Що нового і цікавого містить FiiO BTR7, а також наскільки він відрізняється від молодшого FiiO BTR5 – про це розповім у своєму огляді.

Технічні характеристики FiiO BTR7:

  • ·                  Bluetooth-ресивер/підсилювач;
  • ·                  Чіп ЦАПа: ES9219Сх2 від ESS Sabre;
  • ·                  Версія Bluetooth: 5.1;
  • ·                  Вихід на навушники: 3,5 мм; 4,4 мм балансний;
  • ·                  Вихідна потужність (32 Ом): 3,5 мм – 160 мВт; 4,4 мм – 320 мВт;
  • ·                  Кодеки: SBC, AAC, aptX, aptX  LL; aptX HD, aptX Adaptive, LDAC;
  • ·                  Вбудований акумулятор: 880 мАгод;
  • ·                  Тривалість роботи: до 9 год;
  • ·                  Роз’єм для заряджання: USB typeC;
  • ·                  Вага:  68 г

Упаковка і комплектація

 

Упаковка нового FiiO BTR7 слідує вже відомому прихильникам FiiO оформленню. Ми маємо тверду картонну коробку з кришкою на магніті. Титульну сторону прикрашають глянцеве схематичне зображення BTR7, а також сертифікати Hi-Res audio и Hi-Ress wireless. На звороті нанесено логотипи THX Technology та MQA.

 

Всередині коробки простір умовно поділено на два рівня. Зверху в пінозахисті й окремому пакетику знаходиться BTR7. Поряд з ним у коробочці – чохол для ресивера. Чохол виглядає доволі пристойно, він сіруватого кольору, тактильно приємний та виконаний з шкірозамінника. На нижньому рівні в чорному конверті лежать два коротких дроти (USB A–type C і typeC–typeC) та інструкція користувача різними мовами. Враховуючи розмір і вагу нового флагману, у комплекті не передбачено пластикової кліпси для кріплення на одяг, яка була у попередніх моделях. Таким чином, в комплекті BTR7 є все необхідне для використання пристрою як в мобільному, так і в стаціонарному сценаріях.

Дизайн та ергономіка

 

Зовнішній вигляд FiiO BTR7 мало чим не нагадує попередній BTR5, а скоріше є адаптованим варіантом нинішніх моделей плеєрів FiiO. Для BTR7 також використовується гексагональний дизайн, який поєднує в собі металеві та скляні елементи оформлення. Фізичні кнопки керування винесено на праву грань. На титульній стороні блютус-ресивер має кольоровий IPS екран, на якому відображається інформація щодо налаштувань, музичних файлів та інші параметри. На верхньому торці розташовано два виходи на навушники: стандартний на 3,5 мм та балансний на 4,4 мм. Від балансного на 2,5 мм, який був присутнім у BTR5, в новому BTR7 вирішено було відмовитися. Знизу ресивера знаходиться роз’єм typeC. Якщо дизайн BTR5 дотримувався заокруглених форм, то BTR7 є певним його антиподом – грані нового ресивера чітко окреслені і кути доволі гострі.

 

Для мене ергономіка FiiO BTR7 виявилася неоднозначною. Свого часу, серед недоліків BTR5 я відзначав незручність заокруглених форм під час користування «на ходу», оскільки був ризик його вислизання. Хоча BTR7 сповідує діаметрально протилежний підхід до своїх форм, однак і ця форма не стала для мене зручною – гострі кути, розмір і відчутна вага не покращували мобільність пристрою. Як мінімум, треба постійно користуватися чохлом та заздалегідь розуміти в яку саме кишеню можна покласти BTR7. Звичайно це мої особисті враження і для інших вони будуть не суттєві. В усьому іншому, ергономіка BTR7 є продуманою: органи керування зручно розташовані і їх легко перемикати наосліп.    

Функціональність

 

Для роботи з FiiO BTR7 можна використовувати як фізичні кнопки на самому пристрої, так і програмне забезпечення від FiiO. Як відомо BTR7 є багатофункціональним аудіо пристроєм, тому  керування ним буде залежати від сценарію його використання. Якщо ми розглядаємо мобільне використання за допомогою кнопок, то BTR7 має всі стандартні функції: запуск/зупинка музики, зміна гучності або треку. Також є можливість відповідати на дзвінки. Щодо цього пункту додам, в моїх умовах якість передачі розмови була гарною і якихось перешкод або обривів зв’язку не було зафіксовано.

 

Використання фірмового застосунку відкриває ряд додаткових можливостей управління функціями блютус-ресиверу, включаючи еквалайзер. На офіційному сайті FiiO на окремій сторінці пояснюється алгоритм оновлення прошивки для BTR7. Під час написання огляду як раз вийшла нова версія FW1.85 з черговими покращеннями.

 

BTR7 можна використовувати також як ЦАП/підсилювач при його підключенні до комп’ютера. Драйвер для коректної роботи (FiiO USB DAC driver) можна скачати з офіційного сайту. В короткому відео на сторінці з FiiO BTR7 пояснюється як правильно налаштувати роботу пристрою на прикладі програми foobar 2000. Це зручно, особливо для тих, хто вперше налаштовує подібний аудіопристрій від FiiO.

 

Окремо зазначу, що у BTR7 з’явилася можливість обирати варіанти його заряджання: бездротове (біля 3 год) та стандартне через дріт (біля 1,5 год). Від попереднього BTR5 2021, новий BTR7 також отримав «Car mode» – інтеграцію з системою автомобіля (увімкнення/вимкнення пристрою разом з авто).

Звучання

Звичайно в компанії FiiO розписали всі новітні технології, що застосовуються у BTR7, включаючи і технології обробки та покращення звуку. В загальних рисах, в BTR7 ми маємо ту ж знайому звукову картину, яка поєднує в собі нейтральність, натуральність і детальність. Зрозуміло, що на остаточний результат звучання будуть впливати і навушники, які використовуються. З моєю невеличкою колекцією внутрішньоканальних навушників від FiiO, Periodic audio, Meze, Shanling, новий BTR7 впорався без проблем і порадував якістю звуку. Щодо повнорозмірних моделей, то тут все більш індивідуально і залежить від технічних характеристик навушників. Якщо разом з Beyerdynamic DT 700 Pro XGrado the HempAudio-Technica ATH-WP900 та ATH-MSR7SE блютус-ресивер утворював доволі гарні тандеми, то у поєднанні з Sennheiser HD 660S звуку не вистачало щільності.

 

Низькі частоти здатні демонструвати глибину, відображаються акуратно і окреслено. Середні частоти характеризуються натуральністю, динамічністю і тілесністю. Верхні частоти подаються інформативно, але без зайвої яскравості та підкреслювання. BTR7 поєднує в собі як відносну аналітичність, так і необхідну частку музичності, що робить прослуховування цікавим і приємним. В порівнянні з BTR5 2021, BTR7 звучить більш виважено і натурально.     

Итоги

Цей підрозділ умовно розділю на дві частини. Перша – об’єктивно-офіційна. FiiO BTR7 містить в собі ряд новітніх технологій, зокрема оснащений двома ES9219С та підсилювачами THX AAA-28, має небалансний і балансний виходи, декодує різноманітні музичні файли, включаючи DSD-формат, має зручний кольоровий IPS-екран, вбудований акумулятор, можливість бездротової зарядки та інші технічні особливості. Отже, BTR7 на даний момент заслужено посідає місце флагмана серед блютус-ресиверів від FiiO.

 

Друга частина – суб’єктивно-споживацька. Як на мене, перед вибором подібного аудіо пристрою треба більш-менш чітко усвідомлювати основний формат його використання. Наприклад я користуюся блютус-ресиверами зазвичай «на ходу», тому компактність, невеличка вага, можливість кріплення на одяг і відносно помірна ціна (колись) для мене мають першочергове значення. До того ж, на вулиці ряд деталей та нюансів звучання важко помітні. При цьому застосування ресиверу у вигляді ЦАПу для мене є лише додатковою опцією. В моєму випадку всі ці вимоги повністю задовольняє, тепер вже екс-флагман, FiiO BTR5 2021, який є у мене і який я, поки що, не поспішаю змінювати.

FiiO BTR7, в певному сенсі, балансує на межі блютус-ресивера і портативного стаціонарного ЦАПу/підсилювача. З одного боку, BTR7 може здатися не таким зручним у мобільному користуванні та є помітно дорожчим за попередні моделі, з іншого – BTR7 технічно досконаліший, пропонує кращий функціонал і більш якісне, натуральне звучання. Тобто, різниця за багатьма параметрами між FiiO BTR5 2021 та FiiO BTR7 є очевидною, отже і вибір між цими достойними пристроями є не такою складною справою.

Оценка эксперта
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звучання
5.0
Функціональність
5.0
Комплектація
5.0
Якість виготовлення
5.0
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звучання
5.0
Функціональність
5.0
Комплектація
5.0
Якість виготовлення
5.0
Оценка эксперта
5
Оценка эксперта
5
Звучання
5.0
Функціональність
5.0
Комплектація
5.0
Якість виготовлення
5.0
Плюсы
Звучання
Чохол і необхідні дроти у комплекті
Багатофункціональність
Дизайн
Минусы
Суб'єктивно: Розмір не дуже зручний при мобільному користуванні
Ціна
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 33912
есть в наличии
9 490 7 592
Код: 34598
есть в наличии
9 969 7 975
Код: 36137
есть в наличии
9 420 7 592
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд Bluetooth-ресивера FiiO BTR7 – новий флагман компанії