Фильтр по блогу

Огляд радіоприймачів Sencor – вимушена актуальність

03 Января 2023
2064
0
Обзоры
Огляд радіоприймачів Sencor – вимушена актуальність
Клочко Віталій
Незалежний експерт. Аудіофіл.
107
53

Замість вступу трішки власних спогадів. Я завжди любив слухати радіо, з самого дитинства. Слухати радіо мені навіть більше подобалося, чим дивитися телевізор. Я збирався під звуки радіо в школу, пізніше я виходив під його звуки з дому в інститут, а далі – я не вимикав його на роботі. Це було звичайне дротове радіо, так звана радіоточка, з одним каналом. Коли в середині 90-х років минулого століття активно в ефірі почали з’являтися розважальні FM-радіостанції і їх популярність в народі стала зростати в геометричній прогресії, я все одно віддавав перевагу радіоканалам переважно з інформаційною наповненістю. Так само я слухав радіоприймач включно до 23 лютого нинішнього року. А вже 24 числа, йдучи в укриття з родиною, серед інших речей ми взяли наш JBL TUNER 2.

 

Суворе сьогодення зробило очевидною необхідність мати радіоприймач. Адже коли довго немає електроенергії, мобільного зв’язку і інтернету, саме радіо для багатьох з нас стає головним інформаційним ресурсом. Я вирішив поцікавитися наскільки тема радіо є актуальною в мережі магазинів «Портатив». І був здивований, що, по-перше, вибір моделей радіоприймачів зараз доволі широкий і, по-друге, що такі пристрої користуються значним попитом. Тому і вирішив написати даний огляд моделей радіо від фірми Sencor. Охарактеризувати певні особливості, варіанти використання, переваги і недоліки радіоприймачів. Можливо дана інформація комусь стане корисною і допоможе визначитися з вибором.

Коротко про історію бренда Sencor

Згідно інформації з офіційного сайту, SENCOR – це організація споживчої електроніки, що була заснована в Японії наприкінці 1960-х років і досягла вагомого статусу в галузі аудіотехнологій. Свого часу фірмі вдалося запровадити абсолютно нову технологію – функцію «реверсу» на касетному програвачі та розробити новий продукт – автомобільний касетний плеєр. На початку 1990-х компанія переходить до Європи, де у 2000-х і 2010-х рр. різноманітність продукції швидко зростає, а SENCOR виробляє вже широкий спектр споживчої електроніки. Назва компанії виникла в результаті поєднання японського слова «сен», що означає 1000, і латинського слова «кор» – серце. Філософія бренду спрямована на людей і товари, якими зручно користуватися.

Отож прийшов час ознайомитися з радіоприймачами Sencor поближче.  

Технічні характеристики

 

Основні технічні характеристики радіоприймачів Sencor наведено в таблиці. Умовно радіоприймачі за можливістю живлення розділю на три класи:

  1.               Живлення радіоприймача від електромережі і батарейок –  SRD 210SRD 2100SRD 3200.
  2.               Живлення від батарейок: SRD 1100SRD 1800.
  3.               Живлення від акумулятора: SRD 215.

Окрім наведених даних в таблиці, приймачі також відрізняються іншими характеристиками, а деякі моделі являють собою багатофункціональні пристрої.

Упаковка і комплектація

Всі моделі радіо постачаються в картонних різнокольорових упаковках з нанесеною короткою інформацією, скоріше особливостями кожної моделі. Самі радіоприймачі додатково запаковано в плівку з пухірцями. Виключення складає модель Sencor SRD 215, яка знаходиться в пластиковому бампері в середині упаковки.

 

Кожна модель комплектується інструкцією. Найпростіші моделі SRD 1100 і SRD 1800 не комплектуються навіть батарейками.  Моделі SRD 210, SRD 2100 та SRD 3200 мають якісні кабелі для підключення до електромережі, але батарейок теж немає.

 

Комплект SRD 215 самий щедрий. В нього додано окремий акумулятор (виглядає як акумулятор старих кнопкових телефонів Nokia), miniUSB-type A кабель для заряджання, 3.5 мм аудіокабель для підключення зовнішніх пристроїв та тканинну стрічку для зручного носіння радіо на руці. Чомусь під білий колір радіоприймача підібрали чорну стрічку.

Дизайн та ергономіка

 

Щодо дизайну, то можна чітко виділити групу умовно стаціонарних або переносних (Sencor SRD 210, SRD 2100, SRD 3200) і портативних (Sencor SRD 1100, SRD 1800, SRD 215) моделей. Основний матеріал корпусів – пластик, але він різний за якістю. В своїх групах приймачі SRD 1100 і SRD 210 поступаються якістю матеріалів іншим моделям (суб’єктивна думка). Моделі SRD 1800, SRD 2100 і SRD 3200 додатково мають прогумовану поверхню. Всі стаціонарні радіоприймачі забезпечені складними ручками для перенесення. Sencor SRD 215 та SRD 3200 мають цифровий тюнер та цифровий дисплей для відображення різних налаштувань. Керування іншими моделями аналогове.

 

 

Ергономіка у кожної моделі, зрозуміло, своя. Найпростіше радіо SRD 1100 легко вміщається в долоні та має кліпсу для кріплення на одяг. Маленьке SRD 1800 скоріше розраховано на стаціонарне використання – форма паралелепіпеда за відсутності ручок вже не є такою зручною для перенесення в руці. Старші моделі мають зручні ручки та розраховані на живлення від електромережі (220 В). Є можливість їх роботи від батарейок, але три батарейки LR14 відчутно збільшать вагу радіоприймача, яка і без них становить більше 600 грамів. Модель SRD 215 вдало суміщає в собі як мобільний, так і стаціонарний сценарії використання.            

Функціональність

По-суті, модельний ряд радіоприймачів ділиться на аналогові та цифрові. В залежності від цього різнилася і їх функціональність. Найпростіші SRD 1100 і SRD 1800 мають колеса налаштування довжини хвилі і гучності та перемикач між діапазонами (FM/AM). За рахунок компактної шкали, дискретність кроку зміни радіостанцій мала. Це може викликати певні труднощі при пошуку необхідної хвилі – навіть невеличкий рух колеса Tuning призводить до перескакування одразу на декілька радіостанцій.

 

Згаданої проблеми були позбавлені стаціонарні аналогові приймачі SRD 210 SRD і 2100 SRD. Пошук необхідної довжини хвилі був значно спрощений. Модель SRD 210 для мене виявилася найзручнішою в керуванні, хоча і не такою «акуратною» як інші.

 

Налаштування цифрових радіо SRD 215 і SRD 3200 проводилося лише перший раз. Далі радіостанції зберігалися в пам’яті пристрою і перемикання між ними було швидким і точним. У Sencor SRD 215, окрім радіоприйому, є можливість приєднання USB-флешки або SD-карти пам’яті для програвання mp3-файлів. Однак, згідно інструкції, об’єм пам’яті зовнішніх носіїв не повинен перевищувати 8 Гб (такі знайти на сьогодні проблематично). Додатковою функцією виступає приєднання до радіоприймача зовнішнього джерела звуку через комплектний 3,5 мм дріт.

 

Ще одне цифрове радіо SRD 3200, окрім перерахованих вище функцій, додатково може виступати як Bluetooth-колонка (версія Bluetooth лише 4.0),  годинник і будильник, що є приємним доповненням до функціоналу.

 

Зазначу, що кожна з шести моделей має стандартний вихід на навушники, який може знадобитися за певних умов.

 

Щодо автономності роботи, яка зараз дуже актуальна. Я не знайшов інформації скільки часу можуть працювати від батарейок стаціонарні радіо. Для маленьких моделей (SRD 1100, SRD 1800, SRD 215) тривалість роботи заявлена на рівні 10-12 годин. За потреби для зарядки радіо SRD 215 можна використати павербанк.   

Звучання

Оскільки дані моделі радіоприймачів ніяк не відносяться до HiFi-аудіо техніки, то детально описувати звук немає сенсу. Маленькі радіо SRD 1100, SRD 1800 і SRD 215 призначені, скоріше, для прослуховування новин, аніж музики. У них слабо відчуваються низькі частоти, а СЧ діапазон не відрізняється натуральністю, високі подаються синтетично.

 

У стаціонарних моделей SRD 210, SRD 2100, SRD 3200 ситуація з передачею звука значно краща. Навіть людина, далека від аудіофілії, почує різницю з молодшими моделями у звучанні. І ця різниця буде в позитивний бік. Звук нормальний, якихось явних зауважень не помічалося. Найбільше за звучанням мені сподобався радіоприймач SRD 2100.  Але ще раз нагадаю, що це лише радіоприймачі, а не продукти HiRes-audio.

Порівняння

Порівняння буде лише одне, з вже згадуваною колонкою-тюнером JBL TUNER 2.  З усіх моделей Sencor найкраще для порівняння підходить найстарша SRD 3200. Модель від Sencor має можливість підключення карти пам’яті SD, флешки, програвання mp3-файлів, володіє функцією годинника і будильника, має можливість роботи від розетки і від батарейок. За якістю прийому в тестових умовах (підвальне приміщення) Sencor SRD 3200 випередив JBL. Перевагами JBL TUNER 2 є компактність, якісна збірка, захищеність на рівні ІРХ7, typeC-порт для заряджання. Недоліком є ціна, яка суттєво вища за SRD 3200.

Итоги

На сьогодні для багатьох людей радіоприймачі знову стали необхідною технікою. Такою само необхідною як павербанки, ліхтарі й інші пристрої, здатні полегшити, а можливо і врятувати, наше життя. Представлений модельний ряд радіоприймачів Sencor відносно широкий – шість різних моделей: аналогові і цифрові, компактні і стаціонарні, працюючі від мережі, батарейок і акумулятора, найпростіші і багатофункціональні. Отже вибір є. Тому кожен може обрати для себе найоптимальніший варіант під свої задачі і вимоги.   

Оценка эксперта
Оценка эксперта
4
Якість матеріалів
4.0
Легкість налаштування
4.0
Звучання
4.0
Оценка эксперта
4.3
Якість матеріалів
5.0
Легкість налаштування
4.0
Звучання
4.0
Оценка эксперта
4.7
Якість матеріалів
4.0
Легкість налаштування
5.0
Звучання
5.0
Оценка эксперта
4.7
Якість матеріалів
4.0
Легкість налаштування
5.0
Звучання
5.0
Оценка эксперта
5
Якість матеріалів
5.0
Легкість налаштування
5.0
Звучання
5.0
Оценка эксперта
5
Якість матеріалів
5.0
Легкість налаштування
5.0
Звучання
5.0
Оценка эксперта
4.7
Якість матеріалів
5.0
Легкість налаштування
5.0
Звучання
4.0
Плюсы
Широкий модельний ряд
Різні види живлення
Багатофункціональнсть цифрових моделей радіо
Минусы
Певні недоліки кожної моделі вказано в тексті
Товары принимающие участие в обзоре
Код: 34957
есть в наличии
999
Код: 34958
есть в наличии
1 249
Код: 34959
есть в наличии
1 999
Код: 34961
есть в наличии
2 999
Код: 34965
есть в наличии
2 199
Код: 34960
нет в наличии
1 999
Сообщить о поступлении
Код: 34964
нет в наличии
1 749
Сообщить о поступлении
Отзывов (0)
Напишите ваш отзыв для
Огляд радіоприймачів Sencor – вимушена актуальність